Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Jogosan érint kellemetlenül ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érint kellemetlenül ez?

Figyelt kérdés

Elkezdtem randizni valakivel, aki hozzám képest egy vékony, életmódot váltott, edzett férfi, aki nagyon ügyel az étkezésére is.


Én sajnos nem vagyok ilyen. :( Tisztában vagyok vele, hogy rám férne az életmódváltás, mert kicsit túlsúlyos vagyok, teltkarcsú, fel tudok öltözni csinosan.


Értelemszerűen ez nem jön be mindenkinek. Pár randi után azt érzem, hogy annyira ő sem tud megbékélni ezzel. Én ajánlottan fel, hogy menjünk el egy edzős randira, de hát csúnyán kifulladtam idő előtt.


Elmondta hogy neki ez meg se kottyant, megérti ha nekem nem ment, mert nem vagyok edzésben. De nagyon hamar fejlődhetek, főleg olyan kardió edzéssel, mint a futás (nem mondtam neki, hogy ez az egy mozgásforma az, amit szívből utálok, inkább a koreografáltabb mozgásokat szeretem). És ha megismerem a barátait, akkor ők is tuti segítenek nekem mindenben, adnak tippeket.


Nem várhatom el, hogy velem maradjon, amikor én biztosan nem veszem rá magam heti 3-4 edzésre, sajnálom rá az időt... De azt szorgalmazni, hogy a heti 1 táncórám mellett még 2x iktassak be valami nagyon aktìv mozgást kezdésnek, nagyon rosszul esett nekem. :(


Soha életemben nem voltam vékony, non-stop küzdés volt a súlyomat tartani.


Persze tekinthetek erre úgy, hogy végre, életmódváltási lehetőség és van is, aki szorgalmazza, segítse, de engem ez a küzdés és megfelelés a súlyommal soha az életben nem tett boldoggá.


Amikor legutóbb megpróbáltam, olyan depressziós lettem, hogy gyógyszert kellett felírni nekem, mert semmi se jött össze az életemben, még a fogyás sem.


Ezt nem mondtam el neki, sem a küszködésem terhét. De tudom, ezt sokan olcsó kifogásnak tartanák.


Csak nagyon nehéz nekem, hogy megint próbálkoznék, és nem tudok megfelelni, mert őszinten nem is akarok.



2023. máj. 28. 00:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

1./ Abba ne hagyd az írást. Neked muszáj írnod, mert szuper vagy:DDD Ne haragudj, de tényleg annyira megnevettettél:D


2./ Nézesd meg az inzulinodat-és egyből fog a súlyod csökkenni


3./ a fazon segitségét meg nyugodtan fogadd el, de jelezd neki, hogy útálod a futást, és találjon ki mást, akár egy gyaloglással is ki tudod váltani, vagy lépcsőzés, főleg 4. emeletre fel-gyalog:DD

2023. máj. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Azt látom, görcsösen meg akarsz felelni ennek a pasinak ezért olyasmit is bevállalsz, ami neked abszolút nem komfortos.

85 kg-os nőként azt kell mondjam, szuper az elhatározás a fogyásról (példát vehetnék😄), de ez az ember teljesen át akar téged formálni az ő ízlésére... Én így nem érezném jól magam mellette.

2023. máj. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenkor mindig az a kerdes merul fel, hogy a sajat egeszsegedert meddig vagy hajlando elmenni? Ha 10-20 ev mulva beut a crack, akkor mar keso lesz. A tulsuly az mindig az evestol alakul ki. Az edzessel csak gyorsitani lehet a sulyvesztest, de igazabol nem feltetlenul szukseges, ha odafigyelsz az evesre. A masik, amin sok fogykurazo elbukik, az alvas. Ha keveset alszol, akkor a szervezeted nem tud regeralni megfeleloen es megno az igeny a kaloriabevitelre. Tehat auldj tobbet, es egyel kevesebbet. Az edzes sem rossz dolog, valami alap edzesre mindenkinek szuksege lenne, hogy legyen lepukkanva 40 felett, erre mar heti 1 edzes is eleg. A kerdesre visszaterve, ti nem illetek ossze, a spektrum ket oldalan alltok.
2023. máj. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha változni szeretnél, akkor magadért tedd, ne másokért.

Meg közölhetnéd vele, ha majd vékonyabb leszel, keresel egy nála izmosabb pasit.

2023. máj. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha így nem fogad el kuka. Ez van. A saját érdekedbe hagyd. A fogyást viszont ne :), de csak magad miatt!
2023. máj. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Itt azért felmerül bennem, hogy ha nem jössz be neki jelenleg, miért lett második randi? Meg azért nem mindegy, hogy ezt az edzés dolgot hogyan és miért mondta... a pasik máshogy vannak bekötve, ha vázolsz egy problémát nem együttérzés a defaultja, hanem a problémamegoldás. Nem lehet, hogy azért mondta mindezt, mert úgy hitte, segítségre, bíztatásra van szükséged?

Az instant szakítás helyett, én inkább azt javaslom, hogy mondd el neki is mindezt, a kudarcoddal, és hogy nem érzed úgy, hogy neked ez az életmódváltás most belefér az életedbe.

Még ha bele is vágsz, mondhatod azt, hogy a saját tempódban szeretnéd, és nem kötelező közös programot csinálni belőle 🤷‍♀️ az egészséges táplálkozás kapcsán az a tapasztalatom, hogy inspiráló, ha valaki tippeket ad, esetleg együtt főztök, az viszont, hogy a nagy megfelelni akarásban széthajtod magad és edzés címén sérülést meg izomlázat szerzel, nettó felesleges.

Btw, minden futó úgy kezdi a memoárját, hogy "mindig is utáltam futni" 🙂 szóval ha eü ok nem zárja ki, picit barátkozz vele, nekem kellett fél év, míg berántott, pedig én is gyűlöltem és voltam 30 éves 20+ kg túlsúllyal, mikor nekikezdtem. Most már képes vagyok fél5kor kelni, hogy megjárjak egy 7-10 kilit, míg a gyerekem alszik, hetente 3-4 alkalommal 😁.


Szóval azt gondolom az őszinteséggel nincs vesztenivalód, simán kiderülhet, hogy az esete vagy husin is, ha meg nem, még mindig szakíthatsz. Abba semmiképp se menj bele, hogy erőlteted a sportot, vagy éhezteted magad! Ha váltasz, válts okosan, különben megint csak csalódni fogsz. Nekem fél év kellett a látványos változáshoz, majd még évek, míg az évtizedek alatt zsírral beépült végtagjaim is sportossá formálódtak. De nem azért csinálom, mert kell, hanem mert megszerettem és érzem, hogy szükségem van a mozgásra. Az egészségesebb kajákat is szeretem, még ha időnként befigyel egy süti vagy fagyi is 🤷‍♀️. Az a lényeg, hogy jól érezd magad.

2023. máj. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról szól, hogy jogos, hanem arról, hogy kellemetlenül érezted magad, hiszen olyan dolgot csináltál, amit nem szoktál, amit nem ismersz, amiben nem vagy jó. És ha jól értem ezek a korábbi csalódások miatt igazán nem is akarsz sosem foglalkozni vele. Talán már elfogadtad a testalkatodat?


Szóval nem hiszem, hogy jó ötlet lenne. Mármint nyilván, tök jó, ha a sport lehet közös hobbitok, és idővel ha beletanulsz, beleszoksz, akkor a kellemetlenség eltűnik.

De a motiváció?? Lenne motivációd rá a szerelem nélkül is?


Szóval.szerintem ne akard olyannak.mutatni neki magad, amilyen nem vagy.

2023. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket, úgy döntöttem nem aggódom túl a dolgot, a többit meg majd az idő eldönti. :3
2023. máj. 28. 10:30
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mármint, folytatod a sráccal, elmentek együtt edzeni stb?
2023. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem ő miatta vagy más miatt kéne leadni hanem önmagad miatt. Valljuk be jobban néz ki a vékony alkat és egészségesebb is mindenképp, hogy mozogsz. Viszont a saját tempódban kéne haladni és mellette semmiféle hizlaló ételt, édességet nem kéne enni. Ez nem fog menni 2 hét alatt, különösen ha jócskán van rajtad súlyfelesleg, ráadásul a gének is közbeszólnak, lehet, hogy soha nem leszel vékony csak molett.

Jól hat a jóga, nem kell neked futni a futópadon, vagy kinn, vagy hajrá, de nem 20 km-ert, hanem lassan adagolni a távot,hogy a szervezeted hozzászokjon. Mértékkel!

2023. máj. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!