Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Fiúk! Randiznátok/járnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk! Randiznátok/járnátok egy genderfluid "lánnyal"?

Figyelt kérdés

Fiúk! Titeket zavarna, ha a személy, akivel randiztok, genderfluid lenne?

Huszonéves biszexuális személy vagyok, a biológiai nemem nő, de a nemi identitásom genderfluid. Azaz se nem nő, se nem férfi. Habár legtöbbször a nőies énem a domináns, de gyakran öltözöm és viselkedem fiúként is. Rövid tüsi hajam van, jópár ruhadarabomat a férfi részlegen vásárolom, nem sminkelek (csak ha a nő énem megköveteli), párszor mellkasszorítót (chest binder) is használok... Vannak androgün vonásaim.

Szerintetek illik ezt közölni a fiúval az első randin, ha nem derülne ki (mert mondjuk épp a nőies énem irányít), de úgy néz ki, hogy lenne folytatása? Illetve titeket zavarna ez? El tudjátok képzelni a jövőtöket egy ilyen személy mellett?



2016. máj. 16. 16:04
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%

Én a fenekedért tudnálak szeretni... :)

Nagyon mélyen is meg tud fogni, elhiheted... XDD

2016. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
82%

szerintem a legtöbb átlagos heteró srác nem akarna, de ismerek több olyan pasit, akinek bejön a téma. itt gyiken nem érdemes ilyen kérdéseket kiírni, túl sok frusztrált, rosszindulatú ember tölti itt az idejét :D


szerintem abban a közösségben, ahol ez elfogadott, és nem számít kirívónak, nem fog problémát okozni :)

2016. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
50%

"1. Idézem: "b...zik, leszbikusok, biszexuálisok - teljesen elfogadott"

Ha teljesen elfogadott általad is, akkor kérlek, ne b*zizz! Sértő, és ha valakit elfogadsz, az azt is jelenti, hogy nem szeretnéd sértegetni. Köszönjük!"


A meleg barátaim kifejezetten mondják is magukra, hogy b...zik, nem hiszem, hogy sértő lenne. Sőt, sok leszbikus is ezt használja magára. Te meg egyik se vagy, úgyhogy hogy jön ez ide?!


A másik meg az hogy de, a nemi identitás attól függ, mi van a lábad között- ez a fő meghatározója, hogy tudsz-e aznosulni a nemedhez társított szociológiailag elvárt identitással, magatartással, gondolkodással, vagy sem.


Az, ha nem, tiszta sor. De az ha egyik nap igen, a másik nap nem, érthetetlen. Valószínűleg inkább kezelhető pszichológiai probléma, trauma áll a háttérben mint valós nemi identitás. Ez egyfajta identitászavar, ami lehetetlenné teszi a teljes értékű életet, így érdemes lenne kezeltetned.


Egy ilyen szintű betegség nem csak megbízhatatlanná, kiismerhetetlenné tesz, de képtelenné bármilyen hosszútávú párkapcsolatra az emberiség 98%-ával; ráadásul szülőnek sem vagy így alkalmas, és hosszútávon a saját életed teszed tönkre, ha nem kezelteted magad.


Egy ember vagy férfi, vagy nő. Ha fétis szinten vagy szexuális vonzalom szintjén foglalkoztatja a saját neme vagy a másik nem, az egy létező dolog.


Az a fajta összezavarodottság viszont amit te leírtál, súlyos problémákra utal.

2016. máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
53%

Ez nem egy divat ember. :D A gender nem azonos a biológiai nemmel;

akarom mondani, a kijelölt nemmel, mert a biológiai nem társadalmi konstrukció, amit egy kulturális autoritás - „»‘orvos’«” - erőltet ránk születésünkkor, pusztán külső jegyeink alapján;


Ha ezt el tudják fogadni, akkor talán azt is el fogják tudni, hogy ezek a meghatározások, legyenek bármilyen furák, olykor nehezen felfoghatók, fontosak azok számára, akik a hagyományos kódrendszerben nem tudják meghatározni magukat.

2016. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
88%
A gender tragédiája
2016. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
70%

Ismerkednék az illetővel barátként, de nem randiznék. El is mondom, miért.


Először is leszögezem: Nem vagyok se homofób, se semmi hasonló. Le kéne szokni arról a szövegről, hogy mindenki gonosz homofób és ilyesmik, aki nem bólogat gondolkodás nélkül mindenre.

Homofóbia: A homofóbia félelem, idegenkedés a homoszexualitástól, illetve a homoszexuálisoktól. Tágabb értelemben a homoszexuálisokkal szembeni ellenérzések, hátrányos megkülönböztetés általános megnevezése.

Ez nem igaz rám. Ettől még, heteroszexuálisként nem értem a dolgot, mert engem egy nő tud felizgatni. Ettől nem leszek homofób, hiába kapom meg havonta egyszer, ha valami ilyen témához hozzászólok. Az az ijesztő, hogy sokszor még az érintettek sem ismerik azoknak a szavaknak a jelentését, amit a másik fejéhez vágnak óriási önérzettel.

Akkor sem leszek homofób, ha a b*zi szót használom, ahogy a meleg ismerőseim sem, akik szintén használják. Ők is és én is a díszb*zikra szoktuk, akik alatt azt értjük, akik hivalkodóan mindenki képébe nyomják a nemi hovatartozásuk. Sokszor ez miatt is megkapom, hogy akkor homofób vagyok, de továbbra sem. A heteró pároknál is ugyanúgy nem szeretem, ha előttem a buszon egymás torkába másznak, miközben kőkeményen taperolják egymást. Felőlem heteró és akármilyen szexuális is adjon a párjának egy normális csókot meg fogja meg a kezét, de gyereket ne előttem csináljon.

Szóval, a fóbiákat tisztáztuk, lehetőleg a szót helyesen használjuk ezek után.


Kerestem gyorsan egy meghatározást magyarul, hogy ne nekem kelljen lefordítani, íme:

" Genderfluid

Olyan ember, akinek a neme az idő folyamán változik kettő vagy több nem között. A változások közötti idő napoktól akár hónapokig, évekig is nyúlhat.

A hasonló bigender és trigender identitásoktól eltérően a genderfluidnál a nemek nem élesen váltanak a "végpontok" között, hanem egy fokozatosabb, köztes pontokat magába foglaló átmenet jellemző két vagy több nem között."


Ez pedig, tényleg a labilitás leírása. Megértem én, hogy valaki tényleg így érez, de ez egy labilis személyiség tökéletes leírása. Nekem a hangulatom változik sokszor, mégsem használok magamra külön szót. Miért? Mert felesleges.

Egyáltalán, mi alapján dönti el valaki, hogy épp férfinak vagy nőnek érzi magát? A legtöbb emberben van férfi ÉS női tulajdonság egyaránt is. Bennem is. Ismerek olyan srácot, aki elég nőies, érzelmes, lányos meséket néz, de férfinak tartja magát. Most akkor vele mi van? Több a női tulajdonsága, mint a férfi.

És az a helyzet, hogy ezt is elfogadom. Megértem, ha valaki attól érzi magát teljesebbnek, hogy azonosul egy szóval és úgy érzi, hogy hú, most megtalálta azt, ami kifejezi. Semmi gondom vele, csinálja. De ettől még nem veregetem meg senki vállát sem. Ahogy annak a haveromnak sem veregetem meg a vállát, aki napi 12 órát játszik a gépén.


Szóval a dolgot elfogadnám, de csak barátként. Az illetővel eldumálnék, kérdeznék, beszélgetnénk és hasonlók. De egy kapcsolatban elég nehezen viselném el, hogy az illető egyik nap srác próbálna lenni, a másik nap nő. Mert nem érteném a dolgot. A mell leszorítását sem érteném.

Az öltözködésben, amúgy a változatosság tetszene az illetőn.

2016. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

23-as


A barátaim 90%-a az LMBTQ csoport tagja, és még nem igazán találkoztam olyan meleggel, aki nem nézte volna rossz szemmel, ha mások leb*zizzák. Az más, ha ő hívja így saját magát. Tudod, ez olyan, mint hogy a zsidó viccet is csak a zsidók mesélhetik. De ha neked van olyan tapasztalatod, hogy egyes meleg ismerőseidnek nem volt zavaró a b*zi megnevezés, akkor elnézést kérek!


A másik meg... Pontosan beletenyereltél a lényegébe! Pontosan erről van szó: a nemi identitás éppen hogy nem egyezik meg azzal, ami a lábad között van! Hatalmas eltérés lehet a nemi identitásod és a biológiai nemed között! Tudom, hogy a megbízhatósága megkérdőjelezhető, de azért most mégis segítségül hívnám drága Wikipédia barátunkat, ami már a bekezdésben tisztázza:

"A nemi identitás független attól, hogy az egyént a társadalom milyen neműként érzékeli, és attól is, hogy az egyént születésekor milyen neműként sorolták be. A nemi identitás biológiai tényezőktől független fogalom: bármilyen testű embernek lehet bármilyen nemi identitása. Nemi identitása minden embernek van, függetlenül attól, hogy ez illeszkedik-e a születéskor megállapított biológiai neméhez."


A másik dolog pedig a genderfluid definíciója, amit szeretnék egy ezzel foglalkozó blogról idézni:

"Olyan ember, akinek a neme az idő folyamán változik kettő vagy több nem között. A változások közötti idő napoktól akár hónapokig, évekig is nyúlhat. A hasonló bigender és trigender identitásoktól eltérően a genderfluidnál a nemek nem élesen váltanak a "végpontok" között, hanem egy fokozatosabb, köztes pontokat magába foglaló átmenet jellemző két vagy több nem között."


Azt pedig már nem is kommentálom, hogy ezt betegségnek állítod be. Köszönöm, hogy aggódsz az egészségemért, de hidd el, egy sima nátha veszélyesebb az egészségemre nézve, mint az, hogy genderfluid vagyok :) Nem, ez nem betegség, ez nem abnormális. Ez egy real létező dolog, ami elhiszem, hogy elsőre nagyon furcsának tűnik (hát még nekem milyen furcsa volt, amikor 17 évesen rájöttem...), de próbáld meg elfogadni, hogy a világ túl sokszínű ahhoz, hogy két nembe besűríts mindenkit.

2016. máj. 16. 17:51
 28/44 anonim ***** válasza:
45%

Az ember, és általában az emlősök nemét a kromoszómák határozzák meg. Az, hogy te szubjektíve minek tartod magadat, egy nagyon érdekes dolog, csak éppen nincs valós, a fizikai világra kiható relevanciája. A tény az, hogy ez a kérdéskör a kognitív tudományok, azon belül is a pszichiátria területére tartozik.

Mivel eleve nem jönnék össze mentálisan sérült lányokkal, a válaszom ebben az esetben is nemleges.

2016. máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
52%

"A barátaim 90%-a az LMBTQ csoport tagja"


Azt hiszem itt van a kutya elásva. Új emberekkel kéne megismerkedned, talán az segítene.

2016. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
29%

29-es

Minek, az LMBTQ mind sokkal jobb ember, sose érhet fel hozzájuk egy közönséges cisz azzal az elnyomó szexualitásával :D

2016. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!