Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Nem szeretek együtt aludni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretek együtt aludni friss kapcsolatban - normális jelenség?

Figyelt kérdés

Ki nem állhatom az együtt alvást friss kapcsolatban. 40 éves ,elvált nő vagyok, és nagyon szeretnék újra párkapcsolatban lenni. Két éve váltam el, sok csalódásom volt, rövid, pár hetes, pár hónapos kapcsolataim voltak azóta.

Nehezen leszek szerelmes,több hónap kell nekem, hogy érzelmeim legyenek. A problémám az, hogy ha megismerkedem egy szimpatikus, helyes férfival, a többség már egy-két hét ismeretség után erőlteti az együtt alvást. Hangsúlyozom, nem a szexre gondolok -számomra már nyolc -tíz sikeres randi után szabad a gazda, viszont az együtt alvást túl intimnek tartom. Kizárólag a szerelmemmel tudom elképzelni. Imádom a szabadidős programokat, a nagy sétákat, a gyakori,akár minden napi találkozásokat,de aludni mindenki menjen a maga vackába. Emellett még két kamasz gyerekem is van,akik a másik szobában vannak, ők is meglehetősen riadtan fogadják az új jövevényt - hiába szimpatikus. Volt, mikor bele mentem az együtt alvásba,de csak horkolás, morcos ébredés,kialvatlanság volt az eredmény,és a férfiak mondva csinált indokokkal leléptek. Úgy gondolom, aki szeret,

megvár, míg készen leszek az együtt alvásra.

Nem találtam erről a témáról topicot-csak baba-mama,vagy tini problémát, melyek az együtt alvás nehézségeiről szóltak, azért tettem fel a kérdést.

Másnak is volt hasonló problémája? Vagy ez valami egyedi jelenség? Valóban kötelező együtt aludni egy friss kapcsolatban?



2017. márc. 22. 12:59
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

13:28 Köszönöm, nagyon jól megértetted a problémámat! Igen, van egy kialakult életem, és ebbe kéne beilleszteni az új kapcsolatot. Igen,ez egy tesztkérdés is lehet - ha szeret engem, elfogadja ezt a nem túl nagy igényt. Természetesen pár hónap múlva akár ide is költözhet, de még alig ismerem, háromszor találkoztunk. Sajnos volt már olyan esetem,hogy friss,kapcsolatot mutattam be a gyerekeimnek, ő itt aludt párszor, majd kiderült,rajtam kívül több nője van. A gyerekeim még nálam is jobban összetörtek. Az a gond, az együtt alvás, közös ébredés jobban köt, mint a pár órás randik, és még hangsúlyosabb a kapcsolat. Ráadásul,amíg nincsenek komoly érzelmek, taszító lehet az idegen férfi horkolása, szaga - viszont,ha időben történik meg, akár kapcsolatot is erősíthet a jól sikerül együtt alvás.

A bizalmat meg túlértékelik - volt nem egy ismerősöm,akit a meghitt együtt alvás után kiraboltak, eltűnt-ez-az...Ráadásul nekem,mint önálló lakással rendelkező nő -vigyáznom kell a megélhetési társkeresőkre, sok az albérletes, ingyen lakhatást kereső férfi...

2017. márc. 22. 13:41
 12/21 A kérdező kommentje:

Az, hogy nála - 30 km-re aludjak,azért nem kivitelezhető, mert még kicsik a gyerekek, és nem szeretném őket felügyelet nélkül hagyni,reggel iskolába mennek...

Bocsásson már meg a világ,én 2-3 hét elteltével nem mindig tudom eldönteni,hogy ő -e az igazi... rengeteg váratlan fordulat lehet, a legtöbb turpisság több hónap múlva derül ki. Tényleg kezdem úgy érezni magam,mint egy űrlény... én nem tudok két nap alatt fülig szerelmes lenni. Lehet, az életkorom is ludas, fiatal koromban annyira nemvolt ezzel problémám,csak sajnos kiismertem a férfiakat,nehezen bízom meg egy friss ismeretségben.

2017. márc. 22. 13:47
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem azért csalódtál annyit, mert rágörcsöltél nagyon a dologra. Hagyd ezt a "ha szeret" baromságot, ez jelen esetben tárgytalan, kapcsolatban pedig mezei érzelmi zsarolás. Továbbá ne erőszakold magad azzal, hogy heteket hónapokat vergődsz azon, hogy kialakul az érzelem. Ismerkedj olyanokkal, akik vannak annyira szimpatikusak, hogy ez max pár hét alatt kialakul. Ellenkező esetben, csak az idődet, energiáidat pocsékolod és mondanom sem kell, a másik emberét is.

30/f

2017. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem görcsöltem rá egyáltalán - inkább a férfiak voltak sietősek.
2017. márc. 22. 13:52
 15/21 anonim ***** válasza:
59%

Biztosítlak Kérdező, hogy a férfiak 99,9 %-a ebben a korban már horkol.

Amelyik nem horkol, az halott.

2017. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#15


Ez emlékeztet arra a viccre, mikor a nagypapa kórházba kerül és bemegy hozzá első nap nagymama és az unoka. Elbeszélgetnek, de szomorúan látják, hogy a szomszédos ágyon egy nagyon beteg ember van, haldoklik, a rokonság már papot is hívott hozzá...

Mindegy is, nagypapa marad a kórházban, nagymama és az unoka másnap is mennek be hozzá. Mit látnak rögtön? A szomszédos ágyon lévő beteg "vidáman" mászkál a folyosón.

Unoka megkérdezi:

Ez hogy lehetséges vajon nagyi?

Mire a nagymama:

"Megmondtam kisunokám, nagyapád horkolásától még a holtak is feltámadnak..."

2017. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

#16


:D

2017. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem lennél görcsös akkor "nem szeretnél már nagyon új párkapcsolatban lenni" és nyilván olyat választanál akivel el tudod képzelni, hogy tudsz aludni, ha már a szex, mint mondod, nem gond.

30/f

2017. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
32%

Én azt látom a legnagyobb problémának, hogy te elvárod, hogy a férfiak teljes mértékben alkalmazkodjanak hozzád, de te semmit sem vagy hajlandó megtenni. Ha te elvárod, hogy állandóan ő menjen oda, elfogadja a gyerekeidet, a rigolyáidat, stb, akkor úgy lenne a korrekt, ha te is pont ugyanennyit alkalmazkodnál. Elhiszem, hogy a gyerek nagy gond, de azok a te gyerekeid, te akartad, hogy nálad maradjanak váláskor, tehát nem várhatod el a másiktól, hogy a te problémádat is ő vegye a nyakába. Egy darabig ez elmegy, megtesznek a férfiak sokmindent egy jó kapcsolatért, de ha látják, hogy ez eléggé egyoldalú, akkor idővel kihátrálnak, és ez nem azon múlik, hogy szerelmes leszel-e belé.

Gondolkodj el azon, hogy egy normális kapcsolatban mindkét fél egyformán alkalmazkodik és alkalmazkodj te is annyit, amennyit elvársz a férfitól!

2017. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%

Na álljon már meg a menet!


Először is: arról nem volt szó, hogy a kérdező miben és hány dologban alkalmazkodik. Miért kell feltételezni, hogy nem teszi? Ha felviszi magához a férfit, mos, főz, készül, takarít, elfogadtatja a gyermekeivel a helyzetet, akkor talán ő is tett valamit az együttlétért, nem? De a kérdés nem is erről szól.


Milyen jogon nyilvánítja bárki röhejesnek a kérdezőt, csak mert nem akar egy-két hét után együtt aludni? Az ember alvás közben a legkiszolgáltatottabb, hiszen még szex közben is több kontrollal bír az eseményekre. Hogy jön ahhoz bárki, hogy elvitassa tőle azt a jogot, hogy eldöntse, mikor akar együtt aludni egy másik emberrel?


Még abszurdabb az ötlet, hogy azt is meg akarjátok mondani, hány randi kéne elég legyen ahhoz, hogy szexre kerüljön a sor. Könyörgök, ha ő úgy érzi, hogy 134 randi kell hozzá neki, akkor neki annyi kell, ha 8, akkor 8. És ez nem attól függ, hogy 40 éves vagy sem, hanem attól, hogy emberként eldöntheti, hogy akarja-e. De mit várjunk egy társadalomtól, ahol a nemi erőszakot is meg lehet magyarázni annyival, hogy a férfinak jogos igénye van a szexre...


Kérdező, akkor elmesélem az én történetem! Amikor 20-as éveim derekán életem párjával megismerkedtem, kiderült, hogy komoly alvásproblémái vannak, és zavarom, ha mellette alszom. Nem horkolok, egyszerűen ő ilyen. Hiába szeretjük egymást, ha miattam állandóan kialvatlan, abból csak feszültség van. Külön aludtunk - kezdetben mindenki otthon, aztán csak külön szobában. Évekig. És? Az ébrenléti időt az első perctől fogva csodálatosan töltöttük együtt, ahogyan töltjük is a mai napig. Igen, furcsa volt nekem eleinte. De mély és őszinte érzelmek alakultak köztünk és úgy döntöttem, nem ez az egyetlen dolog fogja eldönteni, hogy jó lesz-e hosszú távon. Elfogadtam, hogy ez van, tiszteltem annyira azt, akit párnak választottam, hogy nem erőltettem rá, ami neki nem volt jó. És életem legjobb döntése volt kivárni. Pár év után jutottunk el oda, hogy már jobban alszik, ha mellette vagyok. Valószínűleg ez mindenki másnak fura, a többség kapásból legyintett, hogy ha külön alszunk, akkor biztos nem is szeretjük egymást (közben ők egész nap képesek voltak apróságokon ölni egymást és üvöltözve veszekedni), csakhogy ez a MI kapcsolatunk és a MI döntésünk.

2017. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!