Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha egy lánynak kisebbségi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy lánynak kisebbségi komplexusa van, mert nincs diplomája, akkor miért nem járt normális egyetemre? Érdemes ilyen lánnyal randizni?

Figyelt kérdés

Engem nem érdekel, felőlem lehet csak egy érettségije is, ha amúgy tetszik, de nem értem miért kapja fel a vizet...

Úgy történt az eset, hogy van egy rendkívül dekoratív lány, akivel elég jól elvagyunk cégen belül. Egyik étkezés során szóba kerültek a felsőfokú tanulmányok pár kollégával együtt, amikor mondta, hogy ő banki szakügyintézőként diplomázott. Hogy micsoda? Ilyen alapszak létezik? Itt egy kicsit zavarba jött, majd mondta, hogy tulajdonképpen ez nem bachelor diploma. Kérdeztem, hogy akkor miért úgy mondta, hogy diplomázott? Itt kikerekedett egy kisebb vita, és a lány felemelte a hangját is. Kikérte magának, hogy ez egy felsőfokú papírnak számít, hiába 2 éves, nézzek utána, és ezt csak főiskola adja ki, és szinte ugyan olyan diplomát kap, mint aki alapszakra jár! Itt megkérdeztem, hogy ez olyan, mint az OKJ képzés, gyengébb hallgatóknak csinálják a kicsit gyengébbecske főiskolák megélhetési szakként? Mert hát ugye ebből is pénz jön be. De ebben semmi rosszindulat nem volt, ezzel nem őt minősítettem, hanem az oktatást. Én őt egy értelmes lánynak tartom, aki akár mérnök is lehetne, ha belefektette volna az energiát.

Ekkor minősíthetetlen stílusba csapott át. Hogy nekem hogy van diplomám, ha még nem is hallottam ilyenről? Mondtam, hogy a BME-n nincs ilyen. Ekkor lezárta a vitát azzal, hogy jó hülye vagyok a 2 BME mérnöki diplomámmal együtt, felállt, és otthagyott.

Azóta sem ül mellém ebédelni. Bocsánatot kéne kérnem? Miért is? Odamenjek hozzá megbeszélni a dolgot?



2018. dec. 29. 23:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
81%
Engem lenulláztak, mert leírtam, hogy az fsz nem egyenlő az okj-val, ami egy TÉNY. Itt nem a csajnak van kisebbségi komplexusa, hanem a kérdezőnek és 1-2 kommentelőnek.
2018. dec. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
25%
21. De legalább a csajszi megmenekült 😁
2018. dec. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
87%

Nos, ISCED tábla szerint a banki szakugyintezo FSz azaz felsofoku szakkepesites, vagy regebben FOKSz


ISC5B-ami *hatasszunet*ugyanaz az ISCED kategoria, mint egy Bsc-s diploma (a mellekelt grafikonon egymas mellett vannak...)

Azaz, joval magasabb, mint az OKJ v az erettsegi, (ISC4).

mivel tobb olyan szak van, ahol alapkepzesi szak nincs, helyette(!) a FSz van. (penzugy, turizmus ahol jellemzo)


forras:


[link]

2018. dec. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
7%

Okj-t gyengébb hallgatóknak csinálják gyengébb főiskolák, megélhetési szakként? Hmm fura, én a középsulimban csináltam, érettségi után, fizetni nem kellett érte, és jóval erősebb volt szakmailag mint a BMF-NIK (ma ÓE) mérnök-infó viccszak, amit utána sajnos kipróbáltam.


Igen, komplexusos, ez nagyon nem jelent jót, ahogy tapasztaltam, egy hasonlóan komplexusos lánnyal, mert paradox módon, minél komplexusosabb valaki, annál nagyobbak az elvárásai, mert a másiknak kell kompenzálni azt, amit úgy hisz hogy neki kimaradt.


Bizony, simán lehet hülye valaki akárhány diplomával, akármelyik (magyar)felsőoktatási intézményben, mert sajnos a magyar felsőoktatásnak csak a füstje nagy...

2018. dec. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
23%

A lelke mélyén frusztrálja, hogy nincs diplomája, ami nem baj, csak akkor kezdje el szeptembertől levelezőn.


Ebből nem lesz randi, de legalább egy hülye, hisztérika pichával kevesebb.

2018. dec. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
83%
Emberi kapcsolatok vizsgálatával foglalkoztam évekig, ezért elmondhatom, hogy ez egyre gyakoribb eset. Lehet, hogy erősen foglalmazok, de ebben a történetben mindkét fél dedós módon viselkedett. Valljuk be, hogy a lánnyal való beszélgetés közben simán úgy tűnhetett, hogy picit el vagy szállva magadtól. A lánynak meg kisebbségi komplexusa van, főleg, hogy ez olyan cégnek tűnik, ahol kb. mindenki diplomás. Szerintem ezt a sztorit a támadás helyett inkább elpoénkodhattad volna azzal, hogy azt mondod: nekem ez a szakma tuti magas lenne, méteres táblázatok meg kamatok...vagy ilyesmi, annyira adta magát a szitu. Végtére is azt írtad, hogy bejön a lány és a végzettség sem fontos számodra. Szóval tök felesleges vita támadt mindkettőtök gyerekességéből. A lány azért akadt ki, mert érezte, hogy támadás érte a gyenge pontját, te pedig éreztetted vele, hogy kevesebb nálad, bármennyire is úgy érzed nem így van. Azt tanácsolom, hogy beszélj vele.
2018. dec. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
53%
Nálunk az egyik mezei CO hegesztő próbálta előadni, hogy az Óbudain végzett, mint hegesztőmérnök. A HR-en meg pont néztük az üzemben dolgozók végzettségeit, s a srácnak még érettségije sincs. Napi szinten kell beszéljek a beosztottakkal, de nem rohantam le a srácot, hogy kamuzott. Szerintem neked is el kellett volna engedni, s nem veszekedést provokálni belőle. Ha neki könnyebb hazugságban élni, akkor neked miért kell belerondítani...
2018. dec. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
88%

Komplexusos emberrel ne akarj kapcsolatot. Mérgez.


Ennek ellenére totál feleslegesen áltál bele egy ilyen vitába és bántottad meg.

2018. dec. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
68%
Az egy dolog, hogy egyértelműen komplexusos a csaj, mert nincs diplomája, és hazudozik össze-vissza, te viszont még jól meg is aláztad. Nagyon gyengék a szociális képességeid.
2018. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
11%
Mindketten hibásak vagytok. Ha akarod, akkor beszéld meg vele. Nem jó, ha rossz légkör van a munkahelyen.
2018. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!