Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha egy lánynak kisebbségi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy lánynak kisebbségi komplexusa van, mert nincs diplomája, akkor miért nem járt normális egyetemre? Érdemes ilyen lánnyal randizni?

Figyelt kérdés

Engem nem érdekel, felőlem lehet csak egy érettségije is, ha amúgy tetszik, de nem értem miért kapja fel a vizet...

Úgy történt az eset, hogy van egy rendkívül dekoratív lány, akivel elég jól elvagyunk cégen belül. Egyik étkezés során szóba kerültek a felsőfokú tanulmányok pár kollégával együtt, amikor mondta, hogy ő banki szakügyintézőként diplomázott. Hogy micsoda? Ilyen alapszak létezik? Itt egy kicsit zavarba jött, majd mondta, hogy tulajdonképpen ez nem bachelor diploma. Kérdeztem, hogy akkor miért úgy mondta, hogy diplomázott? Itt kikerekedett egy kisebb vita, és a lány felemelte a hangját is. Kikérte magának, hogy ez egy felsőfokú papírnak számít, hiába 2 éves, nézzek utána, és ezt csak főiskola adja ki, és szinte ugyan olyan diplomát kap, mint aki alapszakra jár! Itt megkérdeztem, hogy ez olyan, mint az OKJ képzés, gyengébb hallgatóknak csinálják a kicsit gyengébbecske főiskolák megélhetési szakként? Mert hát ugye ebből is pénz jön be. De ebben semmi rosszindulat nem volt, ezzel nem őt minősítettem, hanem az oktatást. Én őt egy értelmes lánynak tartom, aki akár mérnök is lehetne, ha belefektette volna az energiát.

Ekkor minősíthetetlen stílusba csapott át. Hogy nekem hogy van diplomám, ha még nem is hallottam ilyenről? Mondtam, hogy a BME-n nincs ilyen. Ekkor lezárta a vitát azzal, hogy jó hülye vagyok a 2 BME mérnöki diplomámmal együtt, felállt, és otthagyott.

Azóta sem ül mellém ebédelni. Bocsánatot kéne kérnem? Miért is? Odamenjek hozzá megbeszélni a dolgot?



2018. dec. 29. 23:42
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nem egyértelmű a lány kompexusossága. Vki előttem hivatalos forrást idézve leírta, hogy a végzettsége egy bachelor diplomával egyértékű (ezt nen tudom, az én időmben még ez a mester meg alap dolog sem volt, de elhiszem).

Akkor nem mondott nagyot, plusz amit írtál, ahogy a lány magyarázta, az megegyezett azzal, amit a kommentelő írt.

Tehát az első és már akkor is indokolatlan kötekedésedre először egy korrekt magyarázatot adott, majd amikor ebbe is beleszálltak, akkor haragudott meg.

Ehhez még csak komplexus sem kell, én sem hagynám, hogy felületes kommunikációs helyzetben egy teljesen indifferens dolog, vagy a szóhasználat miatt egy félig idefen ember mások előtt megpróbáljon a földbe döngölni.

Persze az igaz, hogy ha tényleg és totálisan leszar minden ott jelen lévő embert, akkor csak megrántja a vállát, de a legtöbben nem ilyenek vagyunk, hanem szeretnénk szimpátiát, megbecsülést kapni, és egy támadás akkor is fájó (maga a ténye), ha nem talál el érzékeny pontot. De még ha érzékeny is, az sem jelenti, hogy az illető így általánosságban és lényében komplexusos lenne.


Nem ment Téged semmi, az a baj.

2018. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
56%

barataim, ez a kulonbseg a "college" es az "university" degree kozt.

Magyarul mindegyik egyetemnek forditodik az esetek 90%-ban.


A Fsz nem OKJ.


".. megkérdeztem, hogy ez olyan, mint az OKJ képzés, gyengébb hallgatóknak csinálják a kicsit gyengébbecske főiskolák megélhetési szakként? "

Lol. Van egyetemi diplomam (PTE TTK) OKJ-m es FSz-em is..es, dobbenet, de munkam soran az utobbi a leghasznosabb. Ennyit a gyengebbecske dumarol.

Amugy, ez a beszolas nem erzed, miert is total bunko?


"Hogy nekem hogy van diplomám, ha még nem is hallottam ilyenről? Mondtam, hogy a BME-n nincs ilyen"

De van, csak te vagy tajekozatlan.



Amit en latok, az az, hogy olyan 21-22 eves csikók lehettek, akiknek.meg uj ez a felnott, tanult ember vagyok elet, tul nagy jelentoseget forditasz neki. ill. epp emiatt, kisse nagyra vagy magaddal es probaltad a lanyt kicsit foldbe dongolni, hogy ertekesebbnek lasson (haho, PUA taktikak) csak epp nem jott ossze.

Nem gondolom, hogy komplexusos, hanem nyilvan, az elejen meg te is erdekelted volna, megprobalt jo szinben feltunni o is, erre te beegetted tobb ember elott.

Persze, hogy felhaborodott es megalazonak erezte.

A BME keretein kivul, lehet egy pici emberi kapcsolatokkal foglalkozo tudast is magadra szedhettel volna.

2018. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
47%

Egy ideje már van Magyarországon a bolognai rendszer, de úgy látom, hogy sokaknak még mindig idegen. Leírom akkor, hogy egy felsőoktatási intézményben milyen fokozatú DIPLOMÁKAT lehet szerezni.


Associate degree - 2 éves, itt a felsőoktatási szakképzés felel meg ennek, lehet alapszakra menni vele, különböző krediteket el lehet fogadtatni vele, így az alapképzés jóval rövidebb lesz, és plusz pont is jár érte a felvételinél. Semmi köze az OKJ-hoz, egyetemeken, főiskolákon tartják, egyetemi, főiskolai oktatókkal. Ugyan az a szisztéma, mint egy bármilyen más képzésen, zh-k, kreditrendszer, tantárgyfelvételek stb, ugyan úgy kell felvételizni, mint bármelyik egyetemi szakra, és vannak ponthatárok. Az OKJ képzéseket bármelyik zug-iskola kínálata közt megtalálod, sokkal alacsonyabb színvonalú oktatással, és bárkit felvesznek. Láttam én már gazdaságinformatikus okj képzést is, de azért ne gondoljuk azt, hogy bármi köze lenne egy egyetemi keretek közt oktatott gazdaságinformatikai képzéshez.


Bachelor degree - 3-3,5 éves, ez Magyarországon az alapszak, amivel mesterszakra tudsz menni. Van még mester, osztatlan képzések (orvosi, jogi, gyógyszerész) és a doktori (PhD) fokozat, de most felesleges ezt tovább ragozni.

A lényeg, hogy a lánynak főiskolai papírja van.

2018. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!