Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha egy lánynak kisebbségi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy lánynak kisebbségi komplexusa van, mert nincs diplomája, akkor miért nem járt normális egyetemre? Érdemes ilyen lánnyal randizni?

Figyelt kérdés

Engem nem érdekel, felőlem lehet csak egy érettségije is, ha amúgy tetszik, de nem értem miért kapja fel a vizet...

Úgy történt az eset, hogy van egy rendkívül dekoratív lány, akivel elég jól elvagyunk cégen belül. Egyik étkezés során szóba kerültek a felsőfokú tanulmányok pár kollégával együtt, amikor mondta, hogy ő banki szakügyintézőként diplomázott. Hogy micsoda? Ilyen alapszak létezik? Itt egy kicsit zavarba jött, majd mondta, hogy tulajdonképpen ez nem bachelor diploma. Kérdeztem, hogy akkor miért úgy mondta, hogy diplomázott? Itt kikerekedett egy kisebb vita, és a lány felemelte a hangját is. Kikérte magának, hogy ez egy felsőfokú papírnak számít, hiába 2 éves, nézzek utána, és ezt csak főiskola adja ki, és szinte ugyan olyan diplomát kap, mint aki alapszakra jár! Itt megkérdeztem, hogy ez olyan, mint az OKJ képzés, gyengébb hallgatóknak csinálják a kicsit gyengébbecske főiskolák megélhetési szakként? Mert hát ugye ebből is pénz jön be. De ebben semmi rosszindulat nem volt, ezzel nem őt minősítettem, hanem az oktatást. Én őt egy értelmes lánynak tartom, aki akár mérnök is lehetne, ha belefektette volna az energiát.

Ekkor minősíthetetlen stílusba csapott át. Hogy nekem hogy van diplomám, ha még nem is hallottam ilyenről? Mondtam, hogy a BME-n nincs ilyen. Ekkor lezárta a vitát azzal, hogy jó hülye vagyok a 2 BME mérnöki diplomámmal együtt, felállt, és otthagyott.

Azóta sem ül mellém ebédelni. Bocsánatot kéne kérnem? Miért is? Odamenjek hozzá megbeszélni a dolgot?



2018. dec. 29. 23:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
24%

Megnéztem volna a jelenetet :'D (4 BME-s diplomám van)

32/f

2018. dec. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
77%
Jaja. Én is! Nekem 8 bme diplomám van.
2018. dec. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
56%

Diplomának nevezik az OKJ-s képzésben szerzett papírt is, legalábbis a köznyelvben. Emiatt megszégyeníteni vkit nem szép.

Ezenkívül sokat nem láttál a világból a címben feltett kérdés alapján. Tanulni luxus. Főleg sokéves egyetemi kèpzéseken. Sok nagyon jó képességű embernek sem adatik meg.

2018. dec. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
71%
Az OKJ-és papírnak bizonyítvány a neve. Aki diplomának mondja, az direkt vetít.
2018. dec. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
44%
Egyetemek és főiskolák által indított felsőoktatási szakképzés NEM EGYENLŐ az OKJ-val.
2018. dec. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
76%
#15: Valóban, de a diplomával sem.
2018. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
69%

14. Gyakran használják így, külföldön főleg, és elterjedt. Egyszerű, érthető.

De ha azt is hiszed, hogy vetít vki, megalázod nyilvánosan?

Főleg ha a lány az, aki tetszik? Majd kisebbségi komplexusosnak titulálod és a gyakori kérdéseken érdeklődsz, hogy leereszkedj-e hozzá?

Szerencsére a lányban van büszkeség és azóta is kerüli.

Ezzel a kérdezővel én semmi pénzért nem randiznék, pedig van olyan erős diplomám, mint az övé.

Az ilyen nèpség miatt vannak előítéletek az értelmiséggel szemben. Azt hiszi, érdem, hogy anyaapa tudta állni a taníttatása költségeit? (Ha teljes állásban betont kevert az egyetem mellett, megkövetem).

Mondjuk nem hibáztatom, ismerve a BME agymosási módszereit.

2018. dec. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
65%
Ő zavarba volt, te meg nyilvánosan égetted. Szerinted? Az emberek folyton lódítanak, méghozzá úgy, hogy mindenki tudja. Nem tudom mit fáj neked ha ő ilyet mondd.. szerintem az a baj, hogy szanaszét szivatják az egyetemistakat, akik utána úgy érzik, hogy az ,,én márpedig diplomás vagyok! dumával majd megtérítik maguknak, a sok elveszett idegszálat. Nekem a ,,hierarchiában’’úgymond legmagasabb végzettségem van, de külföldön tanultam, és nem golyóztam be a lexikon felett...az értelmiségnek nem kéne tudnia egy picit az alapvető emberi normákat?
2018. dec. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
10%

Tudod, mindig az kiabal, akinek eg a haza.

Csak lazan pofan kellett volna rohogni a csajt, aztan annyi. Szep h kiabalt, mert valaki nem vette be a hazugsagos vetiteset...qva szanalmas 😂

2018. dec. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
64%

Azért sem tartom vetítésnek, mert pontosan megnevezte a végzettségét: "banki szakügyintéző", ebből mindenki tudta, ha fontos, hogy OKJ-t végzett.

Az igeválasztás ezen mit sem változtat, a téma gondolom az volt, hogy mi a szakmája, mit tanult.

Akkor lenne esetleg vetítés, ha a beszélgetés témája a diploma léte lett volna, és mondjuk azt mondja, "mivel magam is diplomás vagyok..."

Sajnos akárhány piros kezet adtok nekem meg a külföldön phd-zett kommentelőnek, akkor sem lesz valóságosabb sem emberibb a világképetek(nek ez a része).

2018. dec. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!