Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottak már a párotokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottak már a párotokkal azért, mert a szüleit/szülei viselkedését nem bírtátok elviselni?

Figyelt kérdés

11 éve vagyok együtt a párommal. Az első 2-3 évben minden rendben ment, családjával is jól kijöttem. Ahogy teltek az évek egyre jobban előjöttek a problémák. Elkövettem azt a hibát is, hogy hozzájuk költöztem 1 évre, ami aztán végképp tönkretett mindent, ami a családdal való kapcsolatomat illeti. Utána albérletbe költöztünk, odáig fajultak a dolgok. A párommal a 11 év alatt szinte csak és kizárólag a családjával kapcsolatban adódó vitáink voltak. Ő konfliktuskerülő, megérti az én oldalamat is, valamilyen szinten a szüleiét is, de a legfontosabb számára, hogy senkit ne bántson meg azzal, hogy egyik vagy másik oldal pártját fogja. Így ahogy tud, próbál kimaradni a dolgokból. Nehéz lenne leírni mi minden probléma fonódott az elmúlt évek alatt, a fő gond az, hogy az anyósom nagyon ragaszkodik a fiához, mindenbe bele akar szólni, ott akar lenni, úgy kell történnie a dolgoknak ahogy ő elképzelte, mert ha nem, akkor megy a lelkiterror, sírás. Betegesen. Valahol sajnálom is, mert tényleg betegnek gondolom ilyen téren, de már nagyon elegem van. Az apja meg nagyon csúnya dolgokat követett el tettekben, de főleg szavakban ellenem és az én családom ellen, amit nem tudok megbocsájtani, de nincs is mit, mert esze ágában se volt soha semmiért bocsánatot kérni. Szóval a lényeg, hogy nagyon elegem van már mindenből. Idén tervezünk összeházasodni, nem részletezném, a lényeg, hogy emiatt is megy a lelki terror, mert nem olyan esküvőt szeretnénk, amilyet ők elképzeltek a fiuknak..

Konkrétan ott tartok, hogy lemondom az egészet a pic$ába... nem hiszem el, hogy ezt a napot is, ami 2őnkről kell, hogy szóljon, elrontják.

Nem tudom már mitévő legyek... annyiszor megfordult már a fejembe, hogy itthagyom a francba az egészet, nekem erre nincs szükségem, de az a baj h szeretem a párom. 11 éve a családjával kapcsolatos dolgokat leszámítva stabil, mondhatni tökéletes a kapcsolatunk. A lelki társam, vele szeretném leélni az életem, de úgy érzem megőrülök már ettől az egész családi mizériától.


Volt valaki hasonló helyzetbe? Mit tettetek?

El kellene valahogy engednem a párom..?



2022. máj. 26. 00:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen nem tudod velük megszakítani a kapcsolatot? Hozzátok be se tegyék a lábukat, a párod menjen ha akar, de egy szót se szóljon róluk mert leszarod. A gyerek meg nem is kérdés, semmi közük hozzà, tiltás.
2022. máj. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
100%
Ha szakítani nem akarsz, lehet, hogy érdemes lenne megpróbálni elköltözni.
2022. máj. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Te nem beszélsz velük négy éve, és nem is találkoztok, mégis ilyen állapotban vagy a hülyeségeiktől? Honnan tudod, mik az újabb agymenések? A párod elmondja, mit üzent/akar az anyja, sőt, mindig azt akarja, amit anyuka mondott? Mert akkor itt nem anyós a fő probléma, neki kellene eldönteni, melyik családhoz szeretne tartozni.

Te pedig abban a pillanatban, ahogy kiejti a száján, hogy "anyu azt szeretné..." állítsd le. Neked nincs közöd hozzá, az ő anyja mit szeretne.

Ha pedig ez nem megy, akkor adj hálát hogy elég eszed volt nem szülni gyereket ebbe a kapcsolatba és hagyd magad mögött.

2022. máj. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
98%
Az a baj, kérdező, hogy most még, amikor nem alapítottatok saját családot, tudod ezt írni, hogy "amúgy minden más tökéletes". Most még csak annyiból áll a kapcsolat, hogy főzőcskézés, randi, romantika, meló és utána pihi. Nincs különösebb felelősség. De a párodnak terveitek szerint 2 év múlva családfőnek kell lennie, akinek ki kell állni értetek, döntéseket kell hoznia, adott esetben konfliktusokat kell felvállalnia. Nem csak az anyjával, hanem bárhol, kórház, óvoda, iskola... vagy csak a jászótéren, ahol helyre kell tenni egy nagypofájú szülőt a nagypofájú gyerekével együtt, mert a gyerek bántja a tieteket. Hogy fogja ezt megtenni, ha a saját szüleivel szemben sem képes érted kiállni? Hagyta, hogy az apja mocskolja a családodat, de nem fogta a pártodat, mert akkor megbántja az apuciját? Mi van?? Kérdező, ez az ember mindig megúszásra fog jatszani, mindenkivel szemben, veled szemben is. Te leszel a rossz zsaru, mert te fogod az összes konfliktust intézni, ő meg a békés kedves ember, akkinek milyen nehéz lehet elviselni ezt a hárpiát. A gyerekeitek is ezt fogják látni, hogy anya folyton pattog meg rosszfej, apa bezzeg aranyos, lehet vele sutyiban csokit enni ebéd előtt. A szülei tűrhetetlenül viselkednek veled, de ő megy minden héten üldögélni velük, mint egy kiskutya? Milyen apa lesz belőle szerinted? Sajnálom, de ha családot alapítasz vele, már nem foghatod majd senkire, hogy olyan embert választottál, akire semmiben nem számíthatsz. Akkor már nem mondhatod, hogy az anyukája ront el mindent, különben minden milyen remek. Nem, akkor te abba úgy mentél bele, hogy tudtad, milyen ember, és mégis belevágtal vele. Szóval ha érdekel a véleményem, akkor ezt az esküvőt nem szabad megtartani és nem szabad ezzel az emberrel gyereket vállalni. Felnövetlen mulya félős kisfiúk nem valók apának. Sajnálom.
2022. máj. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
16-os vagyok. A kerdésre valaszolva. Én nem, de a férjemmel szakított 2 nő is az anyja miatt, pedig ő ki is állt a párjaiért. De az anyja őrjöng, zsarol, lek.rváz, fúr, kibírhatatlan. Amikor velem megismerkedett, már az elején tisztázta velem, hogy a családjával, elsősorban az anyjaval nem lesz kapcsolat. Így is lett, 7 eve együtt vagyunk, van egy kisfiunk is, "anyósom" nem ismer sem engem, sem az unokáját. A férjem kb havi egyszer átmegy, meg anyagilag támogatja. Sajnos azóta a férjem a húgával is megszakította a kapcsolatot, mert ő kezdte betölteni az anyja pozícióját, ment a hiszti, érzelmi zsarolás, stb kb mindenért. Nem jó érzés, nyilván neki a legnehezebb, de így tudunk csaladként boldogan elni, és ő minket választott.
2022. máj. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a kapcsolatban te csak azért vagy benne, mert sajnálod a 11 évet. De ez a kapcsolat tönkrement akkor, amikor a párod ELŐSZÖR nem állt ki melléd.

Két lehetőségetek van, az egyik, hogy elköltöztök 500 km távolságra tőlük. A masik, hogy otthagyod a francba anyuci pici fiát, mert ez a helyzet jobb nem lesz soha, csak rosszabb.

Én menekülnék ettől az embertől.

2022. máj. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
11 évig tűrted, basszus, ha eddig nem oldódott meg, nem fog megoldódni. Nekem sem 100-as a családom, szakítottak már velem miattuk, de nem 11 év után, hanem egy éven belül, csak épp én nem vagyok ilyen tutyimutyi, a családdal is szembe merek menni, mégis elhagytak, így inkább nem is ismerkedek, eltartom én magam elég jól, saját, tehermentes lakásom lett úgy, hogy nem tették alám. Te vagy az egyik véglet, az exeim, akik feladták, a másik.
2022. máj. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim válasza:
94%

Első körben beszélgess el a pároddal, hogy ő a férfi, az ő szülei, álljon ki érted. Mondd el neki, hogy lelkileg neked mennyi kárt okoznak anyósjelölték és, hogy a te családodra milyen negatív hatással van.

H nem változik semmi, akkor szakíts vele, mert ez házasság után csak rosszabb lesz.

2022. máj. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
91%

Én is azzal értek egyet, hogy ez csak egyre rosszabb lesz. Én 5 éve a szülei miatt is szakítottam akkori barátommal. Anyuka a szemembe cuki volt, heti 2x-3x hívott (már hányingert kaptam a telefontól ha csörgött), készített össze nekünk kaját ha mentünk oda, stb. A hátam mögött viszont.... túl igényes "kislány" voltam szerinte, pedig csak annyit szerettem volna ha a fia rendes munkát végezzen, ne ingatlanozzon ami olyan mint a kutya vacsorája, vagy van vagy nincs. Nekem jól fizető munkám volt, de rengeteget dolgoztam, és nagyon zavart hogy én tartok el egy egészséges, meglett férfit. Az utolsó csepp az volt a pohárban, hogy nem jött értem egy forró nyári napon, hogy legalább ennyiben segítsen hogy a klímás autóval hazavigyen, haza kellett villamosoznom 3/4 órát, felpakolva laptopttal és szerződésekkel. Mikor hazaértem és benyitottam a lakásba, ott volt a haverjaival és boroztak. Én leizzadtam a fejem búbjától a lábujjaimig. Soha többet ilyen férfit! Inkább akkor meghalok egyedül.


A hátam mögött exem meg az anyja felhívták apámat, hogy pénzt kérjenek. A vénasszony még nekiállt apámnak, hogy de tudja hogy van pénzünk, mert milyen jó körülmények között élünk, és igazán adhatna. Apám erre megmondta hogy feljelenti őket a rendőrségen ha nem takarodnak az életünkből. Így lett vége.

2022. máj. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
98%
A párodnak az a feladata férfiként hogy megvédjen,hiszen ahogy irod,ő a társad...ha igazad van és ők kötnek beléd ki kéne hogy álljon melletted,nem pedig egyedül hagyni a "csatában" évekig...ez nagyon cuki hogy ő nem akar senkit megbántani...de szerintem el kéne hogy beszélgess vele és megkérdezd hány évesnek is érzi magát...mert ha felnőtt férfi ki kell álljon magáert és a barátnőjéért,a kapcsolatért,a céljaitokért és a közös jövőtökért! Gyereket oda? Ebben a helyzetben? Menne a zsarnokoskodás
2022. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!