Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottak már a párotokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottak már a párotokkal azért, mert a szüleit/szülei viselkedését nem bírtátok elviselni?

Figyelt kérdés

11 éve vagyok együtt a párommal. Az első 2-3 évben minden rendben ment, családjával is jól kijöttem. Ahogy teltek az évek egyre jobban előjöttek a problémák. Elkövettem azt a hibát is, hogy hozzájuk költöztem 1 évre, ami aztán végképp tönkretett mindent, ami a családdal való kapcsolatomat illeti. Utána albérletbe költöztünk, odáig fajultak a dolgok. A párommal a 11 év alatt szinte csak és kizárólag a családjával kapcsolatban adódó vitáink voltak. Ő konfliktuskerülő, megérti az én oldalamat is, valamilyen szinten a szüleiét is, de a legfontosabb számára, hogy senkit ne bántson meg azzal, hogy egyik vagy másik oldal pártját fogja. Így ahogy tud, próbál kimaradni a dolgokból. Nehéz lenne leírni mi minden probléma fonódott az elmúlt évek alatt, a fő gond az, hogy az anyósom nagyon ragaszkodik a fiához, mindenbe bele akar szólni, ott akar lenni, úgy kell történnie a dolgoknak ahogy ő elképzelte, mert ha nem, akkor megy a lelkiterror, sírás. Betegesen. Valahol sajnálom is, mert tényleg betegnek gondolom ilyen téren, de már nagyon elegem van. Az apja meg nagyon csúnya dolgokat követett el tettekben, de főleg szavakban ellenem és az én családom ellen, amit nem tudok megbocsájtani, de nincs is mit, mert esze ágában se volt soha semmiért bocsánatot kérni. Szóval a lényeg, hogy nagyon elegem van már mindenből. Idén tervezünk összeházasodni, nem részletezném, a lényeg, hogy emiatt is megy a lelki terror, mert nem olyan esküvőt szeretnénk, amilyet ők elképzeltek a fiuknak..

Konkrétan ott tartok, hogy lemondom az egészet a pic$ába... nem hiszem el, hogy ezt a napot is, ami 2őnkről kell, hogy szóljon, elrontják.

Nem tudom már mitévő legyek... annyiszor megfordult már a fejembe, hogy itthagyom a francba az egészet, nekem erre nincs szükségem, de az a baj h szeretem a párom. 11 éve a családjával kapcsolatos dolgokat leszámítva stabil, mondhatni tökéletes a kapcsolatunk. A lelki társam, vele szeretném leélni az életem, de úgy érzem megőrülök már ettől az egész családi mizériától.


Volt valaki hasonló helyzetbe? Mit tettetek?

El kellene valahogy engednem a párom..?



2022. máj. 26. 00:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
97%

Az ilyen kapcsolatok 2 féle módon üzemelnek.

1. Vagy elköltöztök jó messzire és minimális kontaktot tart a párod velük.

2. Vagy szakítasz a pároddal.

Ha a közelükben maradtok, egész életedben hatással lesznek rád. Kikészítenek idegileg, lelkileg. Megpróbálnak a férjeden, majd a gyerekeden keresztül hatni rád. Sose változnak meg. Fogod bírni egy életen át?

2022. máj. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
97%
Persze, közrejátszott. Az apuka akaratlanul egy született bunkó volt, és nem tett semmit a kedves barátom hogy kicsit állítson rajta. Nekem túlment a természete az ingerküszöbömön, és az akkori párom tehetetlen viselkedése is.. úgyhogy szakítottam és nem bántam meg.
2022. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
90%

Hozzám vágta a vénasszony hogy mert még gyereket sem akartam. Én a fiacskájának a legelején megmondtam hogy nem fogok szülni. Egy ilyen embernek soha nem szülnék, de még Brad Pittnek se.


Kérdező, szerintem a hátad mögött ki is vagy beszélve ahogy én is ki voltam, iszonyatosan esett. Az anyósok igen undorítóak tudnak lenni és gonoszak. Én a helyedben otthagynám a pasit, és tedd össze a két kezed hogy még nem született gyereketek. Soha nem tudnál szabadulni tőlük. 19-es voltam.

2022. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
92%
A 14-es választ kőbe kéne vésni olyan jó volt olvasni!
2022. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
86%

Nem biztos, hogy azért nem áll ki a kérdezőért, mert nem igazi lelki társ.

Az én férjem konfliktuskerülő, ráadásul úgy nevelték, hogy neki sosem lehetett véleménye, ha kimondott valamit, le lett cs-szve miatta, és sosem hallgatták meg amit szeretett volna. Így megtanulta ki sem fejezni.

Mi párterápiára mentünk emiatt, nagyon sokat segít. Nagyon sok minden van még vissza, de érezhetően fejlődik, ami neki is meg a kapcsolatunknak is jó.

2022. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
97%
Ebben nem feltétlenül értek egyet. Rám is rám szólt apám ha kiskoromban elmondtam a véleményemet, miszerint "senki sem kíváncsi a véleményedre", "fogd be a pofád" stb. Mégsem kerülöm a konfliktust nő létemre, és elmondom a véleményemet.
2022. máj. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
15%

párodnak az a feladata férfiként hogy megvédjen,hiszen ahogy irod,ő a társad


Az anyjának meg a gyereke. Jó lenne leszokni erről a megvédésről. Felnőtt ember, hagyja ki a férjét, rendezze le anyóssal. Az igazság általában középwn van, semmi szükség arra, hogy a férj állást foglaljon.

2022. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
96%
Hát az elég érdekes családi élet lehet ahol az anyós vagy após és meny öli egymást és a férj nem foglal állást. Annyira felnőtt már legyen egy ember, hogy felismeri kinek van igaza, és ki szítja csak a feszültséget. Komolyan a biztos megoldás a semlegesség, felelősséghárítás lenne?Menekülnék is azt hiszem az egész bagázsból.
2022. máj. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig azt nem értem, hogy az elmúlt 11 év alatt hogy a fenébe nem történt ebben előrelépés. Nem arról van szó, hogy az első évben el kellett volna hagynod, és nem kellett volna megpróbálni. Én a másik oldalon voltam, és elég szar érzés, hogy velem viszont meg sem próbálták, hogy ha van lehetőségem kilépni a szülői fészekből, akkor ki tudok-e állni magunkért. De 11 év rengeteg idő.
2022. máj. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
33%

Hiába pirospacsiztok. Én 25 éve élek az anyósommal (vagyis ő velünk), és soha, egyetlen alkalom nem volt, amikor a férjemet bármelyikünk arra kényszerítette volna, hogy válasszon. Gondunk van, megoldjuk egymás között. mennyivel vagyok előbbre, ha összekap az anyjával azért, mert nekem van igazam? Ettől jobb lesz? Nem. Rosszabb.

Dedós játszmákból kinőttem.

2022. máj. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!