Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Beteg barátnőmet szeretném...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beteg barátnőmet szeretném elhagyni, de megöl a lelkiismeretfurdalás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, már a kapcsolatunk elején is sokat gyengélkedett, rosszullétei voltak. Egyszer egy nyaralás alkalmával elájult a fájdalomtól, mentőt kellett hívni. Kiderült, hogy endometriózisa van. Volt két műtéte, ott voltam mellette. Stómazsákot viselt a hasán egy évig. Sajnos az állapota nem mondhatni, hogy igazán javul, állandóan rosszul van, napi szinten migréntől szenved. Az utóbbi években dolgozni sem tudott rendesen. A legrosszabb, hogy úgy néz ki gyereke sem lehet, méheltávolításra készül. Azt mondja hogy lehet utána jobb lesz az állapota.


32 évesek vagyunk. Szeretem, mert kedves, okos, csinos, értelmes lány, de ez így nem élet. Sajnálom is nagyon, mert nem ezt az életet érdemelné, de úgy érzem, hogy én már nem tudok többet tenni. Szexuális életünk sincs és én ehhez még fiatalnak érzem magam.


Azt mondja, ha én elhagyom akkor ő már nem fog találni mást és én ezt el tudom képzeni, mert baromi szar helyzetben van, ugyanakkor többször mondta is (sírva persze), hogy ha úgy érzem, akkor elenged. Mégse merem ezt meglépni, mert megöl a lelkiismeret furdalás.


Hatalmas görény vagyok, ha mégis elhagyom?


Élni szeretnék még, ismerkedni, esetleg családot alapítani. Vele ezt meg nem lehet, de közben meg szeretem is, mert tudom, hogy egy értékes ember, csak szar az egészsége.


Mit tegyek?



2022. jún. 22. 13:23
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Ki a fene pontoz le itt mindenkit?


Sajnos neki a legsúlyosabb endometriózisa van. Teljesen szédszedte a belső szerveit és a méhét is. Van ennek valami speciális neve is, de nem jut eszembe. Az egyik petefészke is el lett távolítva, az orvos szerint nála kizárt a teherbeesés.


Amúgy köszönöm a válaszokat! Egy pszichológus tényleg jól jönne.

2022. jún. 22. 13:52
 12/31 anonim ***** válasza:
79%

Rettenetesen sajnálom a helyzetedet! Szerintem ő igazán szeret téged. Hiszen elengedne téged azért, hogy ne szenvedj mellette.

A szexuális élet feladása sajnos valóban nem egyszerű téma. Te egyenesnek tűnsz, nem egyből a megcsaláson töröd a fejed. Szeretnél vele maradni, viszont neked is vannak terveid, álmaid. Nézd, az én véleményem, hogy ha te is szereted őt, akkor nem hagyod el. Természetesen, ha másképp döntesz, akkor sincs jogom ítélkezni feletted.

Kitartás!


F

2022. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
13%
Béranya, mesterséges megtermékenyítés nem jöhet szóba? (Nem tudom, hogy egy Magyarországon mennyire járható út.)
2022. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Én migrenes vagyok és bár meg nincs diagnosztizalva, de lehet, hogy endometriozisom is van.

Ha szereted és szerelmes vagy, akkor maradj vele, legfeljebb örökbe fogadtok vagy esetleg beranyasagot vesztek igénybe külföldön (nem is kell messzire menni érte). A meh eltávolításával meg fognak szűnni a problémái, nekem mondjuk furcsa, hogy eddig vártak vele az orvosok, amikor már ilyen súlyosan befolyásolja a mindennapi életet.

Ha nem szereted/nem vagy szerelmes, akkor hagyd el.


23N

2022. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a legfontosabb kérdés lenne, hogy az, hogy szereted az az embernek szól, vagy a nőnek!? Mellette maradnál -e, ha megvan a műtét, és helyreáll a szexuális kapcsolatotok? A migrén nem tudom, hogy mennyire befolyásolja a mindennapokban, és van -e köze az endometriózishoz, de lehet az is megszűnne a műtéttől, és tudna dolgozni, élni, mint mindenki más? El tudod -e képzelni a családot közös gyerek nélkül, mi a véleményetek az örökbefogadásról?

Semmiképpen nem szemétség azt mondani, hogy elég, ez a te életed, és évek óta az ő szükségletei, problémái körül zajlik, ahol te csak mellékszereplő vagy, holott megérdemled a főszerepet! Én sem gondolom, hogy ő ha kilépsz belőle ne tudna párt találni, 30-40 éves korban rengeteg férfi van aki nem akar gyereket, vagy akár már van sajátja, tehát ez nem jelent komoly gondot az ismerkedésnél.

Tanácsot nem szeretnék adni, szerintem külső szemlélőként nem is lehet, de annyit mondanék, hogy 1 életed van, és ezt érdemes úgy élni, hogy a legtöbbet kihozd belőle!

2022. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
79%

Szegény lány, nekem is úgy néz ki, hogy endometriózisom van. Szóval átérzem.

Szerintem nem igazán szereted őt - a leírás alapján. Ha páromnak kiderülne, hogy mondjuk olyan betegsége van, hogy el kell távolítani mondjuk a heréjét, akkor az utolsó gondolatom lenne az, hogy nem lehet gyerekem tőle. Kit érdekel? Napi szinten van baja, fájdalma, azt szeretném, hogy egészséges legyen. Ez van mindennél előbb, ha ez az ára, akkor ez az ára.

Ezzel nem ítélkezni szeretnék, mert neki sem biztos, hogy jó olyan ember van mellette, aki nem szereti igazán.

2022. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
89%

Hú, szegény csaj, ezt nagyon megszívta :(

Sajnállak titeket nagyon, viszont ha szakítotok, talán mindketten boldogok lehettek még. Neked mellette folyton hiányérzeted lesz, neki meg lelkifurdalása, hogy a betegsége miatt nem lehetnek saját gyerekeitek stb. Ha szétmentek, neked lehet családod, ő meg boldog lehet a méheltávolítás és a tünetek megszűnése után egy pasival, aki esetleg nem is akar gyereket.

Viszont, ha az örökbefogadás is opció lehet, akkor akár együtt is maradhattok, a műtét után ő helyre fog jönni, és lehettek boldog család. De ezt neked kell tudnod, hogy ez járható út-e számotokra, vagy csak saját gyerek jöhetne szóba.

2022. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
16%

"Élni szeretnék még, ismerkedni, esetleg családot alapítani. "


Ah, szóval nem is az esetleges meddősége a baj, hanem másokal akarsz dugni.

2022. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
59%

ismét bemutatkozott GYIK népe, 19-es csodás példa rá...

Vannak olyan döntések az életben, amik meghozatala során nem szabad a szívedre hallgatni. Ülj le, vegyél elő egy lapot és írjad le az összesz ész-érvet, ami az elhagyás mellett szól, illetve ellene. A saját érdekeidet, céljaidat is írjad rá, mert fontosak. Utána olvasd el ezeket és döntsd el mi legyen.

2022. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
74%
20. És ha azt is akar, ugyan kinek van joga ítélkezni felette? Ha nem szereti, jobb ha elhagyja és esélyt ad a lánynak, hogy olyat találjon, aki vele marad.
2022. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!