Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elhagyott. Utána kiderült...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagyott. Utána kiderült hogy terhes vagyok. Megkérte a kezem. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

2évig voltunk együtt. Vele terveztem az életem. Ő nem velem... elhagyott mondván, hogy nagyon boldog tudott volna lenni velem, de azt érzi jönni fog valaki akivel boldogabb lehet...

A szakítást követő héten nem jött meg. Először a stresszre fogtam. Majd kiderült terhes vagyok...

Fogamzásgátlót szedek. Több mint féléve. Szóval vicces... Már csak azért is mert rendesen szedem, s odafigyelek rá...

Na de miután kiderült (orvosilag is) hogy terhes vagyok, jött a nagy dilemma... Józan ésszel elvetetném, de... tudom, hogy egy életen át bánnám. Először is így volt vele, de most megkérte a kezem.

MEGKÉRT!!!!

S ez egy szar helyzet...


Ő 25. én 24



2012. máj. 3. 13:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
42%
És ha mégsem vagy terhes, vagy történne valami a babával, akkor is maradna?
2012. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
18%
igen, a pasi tisztességes. nézd, én azt mondom, kérj időt a terhesség idejére. figyeld meg, tényleg komolyan gondolja-e a dolgot: együtt rendezgetitek-e a babaszobát, legalább egyszer beszéltek a nevekről, és egyezségre juttok, tényleg részt vesz-e a terhességedben, segít -, támogat-e, nem csak anyagilag. nem az kell, hogy minden este gitárral a kezében énekeljen a pocidnak, és mindenféle krémmel kenegesse, hogy ne legyenek striáid, mert azt nagyon sok pasi nem teszi. de arra is figyelj, veled, mint nővel, nem pedig mint hordozóval törődik-e. meghallgat, ha paráid vannak? elviseli a sírógörcsöket? vesz neked kopaszbarackot, ha úgy érzed, a baba minden mást kilök belőled? igen? na, akkor menj hozzá. nézd, nem azt mondom, hogy ugrásra készen lesse minden kívánságodat, hanem hogy törődjön veled egy kicsit. a terhesség és szülés nagyon érzelemgazdag, meg fogja mutatni neked a helyes utat. most lehet, hogy azt gondolod, ha már hozzá kell menned, akkor inkább a baba születése előtt, és lehet, hogy igazad is van. én azonban azt tanácsolom, várj még vele, mert higgy nekem: egy DNS vizsgálat, vagy valami, ami kell ahhoz, hogy a párodénak mondják a gyereket (lehet, hogy a ti esetetekbben elég egy nyilatkozat), olcsóbb (vagy épp ingyen van), mint a válás. remélem, tudtam segíteni! ha érdekel még valami, privátba is kérdezhetsz.
2012. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos, de igaza van a #8-asnak.

Viszont ettől függetlenül, azt is bánnád, ha nem lehetne többet gyermeked.

Ez is sajnos, mert ennek a lehetősége is fennál.

Nem irigyellek a döntés miatt.

Esetleg azt megteheted, hogy leülsz vele beszélni.

Mond neki azt, hogy hozzámész, de a gyereket nem tartod meg.

Meglátod majd a reakcióját, ha az lesz amit én gondolok, meg is kapod a kérdésedre a választ.

2012. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nem mondtam még neki igent. Azt mondtam, akkor kérje meg a kezem, ha engem akar, s ne azért mert jön a baba és mert ezt várják el tőle.

Az meg hogy mi lenne ha nem lenne baba... Fogalmam sincs.

2012. máj. 3. 13:36
 15/27 anonim ***** válasza:
44%
De azt tudod ugye, hogy a szülés nagyon meggyengíti a kapcsolatokat, s a tiétek már így sem mondható stabilnak. Szerintem hülyeséget csinálsz, ha becsukod a szemed a valóság előtt, miszerint ennek a fiúnak te már nem kellesz, hát kidobott. Az előbb megadtad a kulcsszót, a szülei vallásosak, hiába nem vallásos az exed, azért a neveltetése során szorult belé annyi lelkiismeretesség, hogy most sajnálatból veled, illetve veletek maradjon, de ha nem lennél terhes, akkor rád sem nézne. Na, de nekem mindegy, te életed, úgy szúrod el, ahogy akarod, bár kicseszel a sráccal is, de ez meg már legyen az ő gondja.
2012. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
43%
már miért gyengítené meg a kapcsolatot a szülés? nem mondom, hogy nem fordul elő. inkább a nemi vágyat szűnteti be. de szerintem azért van "egy pár" férfi, akit a vér meg minden elborzasztó dolog mellett lenyűgözi, hogy "látta feleségét megküzdeni a láthatatlan démonokkal, és megkapta tőle a gyereket" /Vicki Iovine/ még akkor is, ha a baba esetleg nemvárt volt. környezetemben van is ilyen, az apuka rabja a kislányának, non stop róla áradozik, és még a barátnőjét is szereti!
2012. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%

"De azt tudod ugye, hogy a szülés nagyon meggyengíti a kapcsolatokat"

Ez egy nagy baromság.

Mondjuk úgy, hogy minden embert átalakít.

A nőt is, és ha hiszed ha nem, a férfit is.

Én imádtam terhesen a nejemet, éjszaka lementem neki eperért, mert éppen azt kívánta.

Simogattam, szeretgettem...

Sokkal erősebb lett a kapcsolatunk akkor!

Valakiben pedig pont az ellenkezőjét váltja ki egy testi "torzulás".

2012. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
71%

Rezeg a léc, az tény. Magamból kiindulva, ha nem hiszem azt, hogy TUDNÉK boldog lenni a lánnyal, azt mondanám neki, segítem mindenben, a fizetésem x százalékával is rendelkezhet. Akkor kérném meg a kezét, ha úgy gondolom, le is tudom élni vele az életem (még ha nem is érzem biztosan, hogy ő az igazi).


A helyedben azt mondanám, próbáljátok meg újra, ha tényleg működik, és helyre tudjátok hozni, akkor boldogság. Ha nem, akkor nagyon úgy tűnik, hogy a srácra számíthatsz akkor is, ha nem a férjed.

2012. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
55%

Fú, én nagyon nem lennék a helyedben. Sajnos engem pont az ellenpéldák vettek körül, hogy az egész terhesség/házasság téma hazavágott mindent, és csupa megkeseredett, szomorú, boldogtalan embert produkált, így nem is igazán hiszek ebben az egészben. Ráadásul voltam bébicsősz is, és borzalmas volt, azt hittem tök jó dolog lesz, mert a gyerekek aranyosak, hát a f.szt.

Nem azt mondom, hogy mindenképpen te a negatív oldalát fogod megtapasztalni, ha megtartod a gyereket és maradsz a sráccal, de én a környezetem példájára, eleve nem is szóltam volna a babáról a srácnak, hisz kidobott, és valszeg elvetetem. Bár az nem biztos, de elképzelhető. De a pasira akkor sem támaszkodnék. Olyan embert nem akarok apának, aki elhagy, aztán a gyerek miatt meg muszájból visszajön. Annak csak szomorú vége lehet szerintem.

21L

2012. máj. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Oh, én nagyon szeretem a gyerekeket. Sosem volt velük problémám, és évek óta úgy érzem, hogy gyereket szeretnék, persze még korainak tartom ezt a mostani időpontot, de az élet nem feltétlenül alakul a terveink szerint...

De én vagy 4gyereket szeretnék, szóval ilyen problémám nincs. Inkább csak amiatt aggódok, hogy olyan élete lenne e így az apróságnak, amilyet adni szeretnék neki.

Azzal, hogy hol lakjunk sem lenne gond, mert most kapok egy lakást a szüleimtől, már a baba előtt is így volt. Diplomára kapok egy lakást, ha állni tudom a törlesztést és fenntartást.

A srácról pedig tudom, hogy ő is család centrikus. Ő is sok gyereket akar, majd. Az egész házasságosdit kb 30éves kora köré tervezte.

Mellesleg már tudjuk mi lenne a neve. Pár hónapja jártunk, amikor kitaláltuk hogy fogják hívni a gyerekeinket.

2012. máj. 3. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!