Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A kapcsolatom kezd elszaródni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatom kezd elszaródni, de lehet, hogy csak örülnöm kellene, hogy látom milyen is valójában a barátnőm?

Figyelt kérdés

Mióta el kellett költözni tőlünk családi okokból a barátnőm nagymamájánál lakunk (ideiglenesen) nos az itt töltött idő 80%-át azzal tölti, hogy tv-zik a nagyanyjával és le se szarja a fejemet.


Régen még a szemüvegét sem hordta, mert zavarta, hogy nem néz ki benne jól, mostanában le sem veszi szinte, merthogy ő csak azzal lát.


Ráadásul mióta itt van szinte semmilyen tanácsomat nem fogadja meg, nem lehet irányítani, ha megkérem valamire letol, mással foglalkozom mint ő, próbálok a kapcsolat agya lenni de mostanában már emiatt is lehurrog. Pl én szappanopera helyett általában indexet, fórumokat olvasok, erre azt kapom, hogy kocka vagyok, persze ha itt lenne bent velem együtt olvasnánk, vagy mást csinálnánk :P


Szerintem már nem szeret. Vagy ettől még szerethet?

Én nem akartam lefixálni a szakítást, de úgy érzem, hogy már ideje volna, de én úgy éreztem, hogy jó nő, és alakítható is, kicsit önfejű...


Szóval.

Ez még belefér, lehet, hogy csak a problémák miatt távolodik el tőlem, vagy ilyen viselkedés mellett ne is várjak tőle semmit? Én az ilyen viselkedése miatt érzelmileg kezdem elengedni...



2014. jan. 24. 19:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Én csak annyit tudok, hogy amíg nálunk volt tökéletes volt minden, ő is boldog volt, én is. Örült az "irányításnak" mert könyörgöm!!! Minden nő elvárja egy igazi férfitől, hogy irányítsa, biztonságos környezetet teremtsen számára, stb. NEM?????


Most, mióta rosszul alakulnak a dolgok nem fogadja el, ez pedig csak lefelé húzza a dolgokat."


Hát érdekes világnézetet tanítottak meg neked a szüleid. (Vagy nem ők?) Hol van az megírva, hogy úgy kell viselkedned a barátnőddel, mintha az anyukája lennél?


Amúgy az eszedbe sem jutott, hogy a problémák miatt ráeszmélt, hogy nem szabad rád támaszkodnia, mert ha te borulsz, akkor Ő is borul veled? Egy jó kapcsolat 4 lábon áll, és nem pedig úgy működik, hogy a nyakadba veszed, és viszed arra, amerre neked jól esik.


20/F

2014. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Vagy az itteni csajoknak + a nők 90%-ának addig férfi a férfi amíg lakást, kocsit, pénzt, jövőt ad a p*csátok alá? Utána már szemétrongy ami ha meg mer szólalni akkor büdös g*ci? Hogy van már ez?
2014. jan. 24. 19:59
 13/16 A kérdező kommentje:
Neked szerintem nincs és soha nem is volt barátnőd...
2014. jan. 24. 20:00
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt javaslom, hogy igyál meg egy nagy pohár fekete teát cukor nélkül, vedd fel a kabátod és járd be a várost. Ha visszajöttél akkor megnyugodva tedd fel újra a kérdést konstruktívan, és megpróbálunk segíteni.


20/F

2014. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem, egy nő is elvárja, hogy emberszámba vegyék. Az, hogy segítettél neki a bajban, szép tőled, de nem mentesít az alapvető tisztelet alól, ha nem adod meg neki, nem leszel sokkal jobb, mint a bántalmazói voltak. Javasolj, tanácsolj, de ne dönts helyette.
2014. jan. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

De, van barátnőm, és ha tudni akarod, hasonló problémával küzd, mint a tiéd (már ha igazat írtál róla). Úgy hívják ezt, hogy motiválatlanság, depresszió.


Nem akarok okostojás lenni, de akár erről van szó, akár másról, a te reakciódon még van mit finomítani. Példának okáért kezelhetnéd ettől függetlenül egyenrangú félként. Mert az, hogy motiválatlan, és segítségre van szüksége, az nem jelenti azt, hogy idióta. Azt meg főleg nem, hogy te meg tudod neki mondani, hogy Ő mit akarjon és mit tegyen. Ehhez se jogod, se képességed, se erőd nincs.


Az becsülendő, hogy kimenekítetted a rossz családi helyzetből, az kevésbé, hogy egy másikba menekítetted át. Nem ítélkezem. Az én életemben pontosan ez történt meg. Nem vagyok én se szent, és te sem. Csak mint jó tanács mondom, hogy próbálj felnőttebben viselkedni. Mert jelenleg úgy viselkedsz, mint egy óvodás. Ego kérdést csinálsz az egészből. Szintén saját bőrömön tapasztaltam, úgyhogy első kézből mondom: semmivel nem vagy több vagy jobb, mint Ő. És nem is kell annak lenned. Elég ha szereted, és segítőkész vagy. Ha önigazolásra van szükséged, arra ne a partnered használd fel szerintem. Hanem alkoss valamit, szerezz nevet magadnak.


Ahogy előttem is írták, a javaslat, tanács és segíteni akarás nagyon becsülendő, de csak akkor, ha az Ő életében az Ő véleménye lesz a döntő, nem a tiéd. Tisztelned kell annyira, hogy elfogadod a döntését. Ha majd Ő kér segítséget, akkor segíts. (Ha tudsz)


Azért nem érdemes ego kérdést csinálni a dologból, mert sajnos a dolog nem úgy fog működni, ahogy azt te azt gondoltad. A világ nem fog (már) behódolni. Lehet, hogy behódolt, amikor 3-4-5 évesen bömböltél, meg amikor a gyengébbeket lehetett manipulálni az iskolában. De most már nem fog behódolni a világ. Ugyanis rá fogsz ébredni, hogy semmivel nem vagy okosabb vagy értékesebb, mint az átlagember. Ezt meg azért jó elfogadni, mert így a sértettség, kiszolgáltatottság érzésének egy jó részétől megmenekülsz. Mert már nem az lesz az alap elvárásod, hogy minden úgy történik, ahogy te mondtad. Hanem megbékélsz azzal, hogy az élet csak azt adja, amiért megdolgozol. Ezért javaslom, hogy vedd a kabátod és uzsgyi egy sétára.


20/F

2014. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!