Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ennyire vakon voltam, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire vakon voltam, vagy tényleg ennyire meg tudnak változni az emberek?

Figyelt kérdés
Már a harmadik hosszabb párkapcsolatom után járok így.Szakítás után 2 hónapra az első lánnyal összejön, igazából folyamat hallom, hogy nem jó a kapcsolata, sőt...Megalázó helyzetek, amiket tűr. Ennek ellenére folyamatosan megy a posztolgatás, a közös képekről, hogy itt vannak, ott vannak.Már már magamutogatónak találom, hisz előtte nagyon közösségi oldal ellenes volt, és nem csak a mi kapcsolatunk alatt.Ekkora mágus lennék, hogy mindenki utánam találja meg a nagy őt,vagy van ebbe némi önigazolós dolog, hogy megmutatom, bár azt mondom nem jó, de kifelé igyekszem nem ezt közölni.Ja, és nem mellesleg ha hagynám, kb naponta beszélgetne, írna!
2015. okt. 15. 18:05
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szerintem vonatkoztassunk el az ex, nem ex.

Ha van egy barátom, aki azt mondja a kapcsolatáról hogy egy fos, de közben a klotyóról is posztolgat a "fos" kapcsolatáról, az elég érdekes.

És erre irányult a kérdés, hogy ennyire meg lehet játszani magad évekig, vagy van aki így megváltozik.A lényeg ennyi.És hagyjuk ezt a féltékenységet, meg lovaglást, csak az emberi oldala érdekel.Mert ezt láttam már sima barátnál is, akinél azt éreztem meg van reccsenve, és kapálózik.

2015. okt. 15. 19:04
 12/20 anonim ***** válasza:

Már volt ez a kérdésed!

Mi a baj? Téged valami nem hagy nyugodni jól látom?

Én tutira nem foglalkoznék az exemmel. Minek? Lejárt lemez...

2015. okt. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy nem ,nem változnak meg az emberek, aki szar alak az az is marad. De azt is leírtam ma divat a kirakat kapcsolat az embereknél. De komolyan ne foglalkozz már vele.
2015. okt. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Valóban nem hagy nyugodni valami, de még egyszer hangsúlyozom, ez már csak az emberi oldala.Én azok közé a ritka "példányok" közé tartozom, aki nem köpködve válik el a másiktól.Egyik kapcsolatomra sem volt jellemző.Ha valamiért így alakult, az nem rajtam múlt.Amit itt nem értek, és itt értettem a változást, vagy hogy ennyire meg lehet valamit játszani, hogy van egy szakítás, ami után marad egy normális emberi viszony, amit teszem hozzá nem is én erőltettem, és azt látod, hogy mond valamit (és nem csak nekem), de közben szöges ellentétét látod.Amivel megint nincs gond, hisz az ember örül, ha a másik "boldog", csak akkor ne hazugságot kommunikáljon.

És ezért van az, hogy az ilyenek láttán már inkább kidobod a kukába, ami miatt meg számon kérnek, és lelkiismeret furdalást keltenek benned.Tudom, hogy nem kéne, de sajnos én ilyen hülye vagyok, hogy lelkizek rajta.

2015. okt. 16. 07:38
 15/20 anonim ***** válasza:

Kicsit magamra ismertem, én is ilyen vagyok, mármint az eddigi kapcsolataim, amik kicsit komolyabbra furdultak, annyira, hogy túl komolyan vettem a másik embert, és pl. sokat gondolkodtam rajta, a végén mindig olyan dolgok történtek, hogy "felrobbant" miatta az agyam, mert csupa ellentmondást éreztem a másik emberen. Többnyire rájöttem később, hogy lehetnek olyan negatívumjai a tönkrement kapcsolatnak, amit csak bemesélek magamnak(pl. szerintem erről a leírásod is árulkodik, ha tudod, hogy nem igazi a kapcsolata, miért tartod magad mágusnak.)

De kb. tudom milyen az, amikor ilyen véletlen egybeesések történnek velem, ami miatt ellentmondásosnek látok valakit, csak azt gondolom, hogy valamit épp "ellenem csinál", de ez fordított esetben is érvényes lehet, hogy rólam gondolja valaki úgyanezt. Engem is zavar, de egy időután rájöttem, hogy ez minden kapcsolatra érvényes lehet, főleg olyan emberek mellett, akik hatással vannak rám/én rájuk. Nem vagyok valami egyetlen kizárólagos "mágus", csak én élem meg így, ha túlságosan fenn vagyok akadva. Az emberek kapcsolatról kapcsolatra mindig változhatnak valamiben és mindig egyre pozitívabbnak akarják feltűntetni magukat, egyszer az egyik, majd egy másik oldalon, legközelebb talán a másik párkapcsolata után is "változni" fog, csak valami másban.

2015. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Egy részről értem mit mondasz, zavar téged hogy ti szétmentetek,erre most ő azt komunikálja neked hogy szar a kapcsolata de a nagyvilág felé meg azt mutatja hogy ők milyen boldogok. Elhiheted nem egy ilyen embert ismerek.

Közvetlen kollégám ugyan ezt csinálja, facebook tele puszilkodós stb. képekkel, múltkorában meg itt volt nálam és panaszkodott hogy szinte semmi nem stimmel köztük. Persze azóta is dobálja fel a közös képeket. Erre én is azt mondom hogy nem normális, mert minek? Ha valami nem megy mért kell azt hazudni hogy igen? Dehát mondom a legtöbb ember ilyen, azért csinálják hogy a többiek irigykedjenek, valamint nem képesek a saját kudarcukat elismerni. De nem tudom mit nem értesz ezen, mindent meg lehet játszani! Szerintem te kicsit naiv vagy, ami alapjában véve nem baj csak meglegyen az egészséges határa a dolognak. Gondolom magadból indulsz ki hogy te ezt nem csinálnád, és ez nem is baj csak azt is fejben kell tartani hogy a legtöbb ember sajnos nem ilyen. Nem kell hogy neked lelki ismeret furdalásod legyen emiatt. Neked előre kell nézned és nem vissza. Gondolom friss ez a dolog (2hónap?) azért is zavar ennyire téged.


De te már előlrébb jársz mint én, mert én még csak most szántam rá magam arra hogy közöljem a feleségemmel nem működik köztünk a dolog, külön kell válljanak útjaink, nekem is az járt sokszor a fejemben mit fognak mondani az emberek, meg a rokonok stb...

De már most úgy vagyok hogy nem érdekel, mivel az én életem és nem az övék. Foglalkozzanak a saját életükkel, ne az enyémmel. Nehéz tényleg nehéz annak aki lelkis, de rájöttem nem szabad túl sokat gondolkozni ezeken a dolgokon, el kell foglalni magad valamivel és nem ilyen dolgokon agyalni. Egyszerűen csak bele kell vágni új dolgokba és nem gondolkozni. A tett halála a gondolkozás!

2015. okt. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ezzel maximálisan egyetértek.Sajnos igen, magamból indulok ki.Én ezt nem tudnám csinálni, és ezért nem is feltételezem másról sem, hogy képes erre. Ez valóban naivság.Én mindig megmaradtam önmagam, nyilván fejlődik minden kudarc által az ember, de ezeket nem igazán gondolom fejlődésnek. Számomra ez inkább, lehet erős kifejezés, de szánalmas. Túlságosan is lelkizek az emberi kapcsolataimon, bizalmat szavazok, és én bár sokan azt mondják hülyeség, de nem gondolom, hogyha egy kapcsolat nem működik, akkor a kapcsolat mellett az ember is mehet a kukába.Ez nem törvényszerű számomra.De ha sajnos valaki ilyenné válik, és ez mellett a te lelkedet is tiporja ezáltal, mert nem hagy nyugtot neked, akkor sajnos a "kukába dobás"lesz a megoldás.És igen, ezen az ember lelkizik, ha van szíve. De sajnos a mai világban nem ez van. Az emberek nagy része megy mint a gép, átgázol embereken, nem értékelik a kapcsolataikat, ami lehet baráti, párkapcsolati, bármilyen. Csak mennek tovább, mindenen és mindenkin átgázolva.És ha te megragadsz az ilyen dolgoknál, mert bánt, akkor hülye vagy, csak azt hallod lépj tovább, ne rugózz ilyeneken. De pont az ilyen emberek fognak csak ilyen kapcsolatban létezni.Ahol szép lesz a kerítés, de a ház viszont szar.És igen, megfogalmaztad a lényeget.Az emberek képtelenek megélni a kudarcaikat, inkább ámítják magukat.Sajnos ilyen világ van.
2015. okt. 16. 16:16
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem ilyen szabályszerű dolog, hogy mindig tovább kell lépni, és "bárkin" átgázolni, csak vannak olyan beállítottságú emberek, akik csak ennyit tudnak kihozni a kapcsolataikból, és csak ennyit érdemelnek. (nem azokra gondolok, akiken átgázoltak). Ha a párom ezt teszi velem, valamivel megbánt, akkor elgondolkodok, hogy miért is voltam vele együtt?

Nem tudom, hogy kinek a maga kapcsolatával mi baja lehet, de tény, hogyha párok elrontják a baráti vagy párkapcsolatukat, hisztiznek egymással, ami miatt máskor nem szívesen beszélgetnek, akkor törvénybe léphet a drámai "kukába dobás", de ez nem mindenkinél van így, a legtöbben érzékenyek a sérült kapcsolataikra.

Ha a volt barátodnak a mostani kapcsolatában is rögtön problémái vannak, akkor gondolom elég nehéz eset lehet, ami a saját problémája. Talán nehéz elfogadni, de lehet, hogy valóban ebben akar létezni. De addig még oké, amíg te nem vagy ilyen kapcsolatban;)

A posztolgatással meg az is lehet, hogy a barátnője vette rá az "új szokásra", aki jobban szeret fotózkodni, vagy közösségi oldalakat használni. Talán nem is a magamutogatás a lényeg a közös képeken, ami alkalomról, jó helyszínekről szól, kivéve ha nem tolassa oda az inkoherens szerelmes idézeteket:DDD

2015. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"csak akkor ne hazugságot kommunikáljon.

És ezért van az, hogy az ilyenek láttán már inkább kidobod a kukába, ami miatt meg számon kérnek, és lelkiismeret furdalást keltenek benned.Tudom, hogy nem kéne, de sajnos én ilyen hülye vagyok, hogy lelkizek rajta."


Szerintem azért nem éri meg lelkizni rajta, mert lehet, hogy nem egyértelmű hazugságról van szó, persze ez lehet annyira bonyolult a másik ember lelkében, hogy külső szemlélő nem is értheti meg, bármennyit is gondolkodik rajta, ezért kell hagyni, hiszen az ő dolga. Bár tapasztalatból szólok, és nem túlságosan értem ha pl. valaki fekete-fehéren ítéli meg a hazugságot és az igazságot, így próbálva meg kideríteni az "igazságot":D De vannak olyan kapcsolatok, amik egyszerre rémesek, de másrészről jók. Én gyakran élek meg ilyen vegyes érzelmeket, bár nem a legjobb helyzet ez, de ez van. Sőt, lelkiismeretből is szoktam azt mondani valamire, hogy sz*r, épp az abból fakadó vágyam miatt, hogy jobbá szeretném tenni. De arról is lehet szó, hogy épp azért beszél negatívan a kapcsolatáról neked, hogy ne bántson meg azzal, hogy egy jobb kapcsolatba lépett utánad, vagy ilyesmi, sok oka lehet, szóval nem kell egyértelműen sértő hazugságnak venni, és elsősorban ő tudhatja, hogy mit miért mondott. Szóval nincs értelme fennakadni ezeken, bár tény, hogy zavaros emberekről lehet szó, nem mindenki ilyen. De a fő, hogy az ember valamilyen szinten eltudja dönteni, hogy mit akar, de aki ilyen nyugtalan fennakadásokkal van el, az mit akar?:) Magamon észlelve, ha túlzásba viszem a lelkizést, amikor vége, akkor abból úgyis egy se-füle-se-farka elemezgetés-sor lesz, amivel úgyse tudom, mit akarok elérni. Hogyha hazudott is, akkor mi van azzal, ha jót akart vele, de nem tudta, hogy ezt váltja ki belöled a hazugsága. Sokat elemezgeted és felrobban a fejed:) esetleg megbeszéled vele és kiderül az igazság, de nem olyan rémes dolog, csak a felszínen tűnik értelmetlennek.

Nekem is általában belekell törődnöm, hogy sok baráttal a kommunikáció elég burkolt sok helyen, bunyolult és érthetetlen számomra, de néha én is úgy beszélek más emberekkel a magam bonyodalmai miatt.

2015. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
vagy tényleg megtalálta a nagy őt (és minden más csak rosszindulatú pletyka), vagy csak téged próbál idegesíteni. A mostani exed esetében, ha még folyamatosan írkálna neked, akkor valószínű az utóbbi eset áll fent! Sok ilyen ember van egyébként,hogy a facebookon másnak, tökéletesebbnek állítja be az életét mint valójában. Nekem egy kolleganőm volt ilyen, hogy amíg egy irodában voltunk minden nap hallgathattam, ahogy telefonon vitatkozik a párjával (sokszor kulturálatlan, alpári stílusban). Bezzeg a facebookjára naponta kerültek fel közös képek, szerelmes üzeneteket írkáltak egymás idővonalára stb. Szerintem nem kell ezzel foglalkozni, a lényeg, hogy a saját életed éld úgy, hogy jó legyen :)
2015. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!