Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Politikai okokból szakított...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Politikai okokból szakított velem a barátnőm. Szerintetek ez normális élethelyzet?

Figyelt kérdés

Alig egy hónapja vagyunk együtt és első alkalommal került szóba a hazai belpolitika és pártszimpátia. Ő a Fodor Gábor által alapított Magyar Liberális Párt elkötelezett híve. Véleményem szerint nincs is ezzel semmi gond, lelkiismereti szabadság van, mindenki azzal a párttal szimpatizál, akivel csak akar.


Én egy konzervatív, polgári értékrenddel azonosuló srác vagyok. Nem tagadom, hogy az előző országgyűlési választásokon a Fideszre voksoltam.


Mikor ezt megtudta, nagyon kifakadt és azt mondta, hogy ő egy fideszessel nem akar semmilyen nemű kapcsolatot, majd azonnal szakított velem.


Szerintetek mit kellene tennem? Úgy éreztem komolyra fordulhat a kapcsolatunk, eddig minden nagyon jól alakult.


Bármilyen segítő, építő jellegű tanácsot szívesen fogadok. Megjegyzem, engem nem zavarna, ha mondjuk a Demokratikus Koalícióval vagy a Jobbikkal szimpatizálna, ugyanis ez egyéni döntés kérdése és nem ez alapján mérem az embert.


Férfi, 21 éves



2016. dec. 23. 19:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%
Jó lenne belátni, hogy mindegyik politikai párt egy kutya. Az emberek megosztására szolgál a politika, mint a vallás is. Végső soron teljesen mindegy, ki milyen politikai hovatartozású, mert aki komolyan hisz ezekben, az egy agymosott ember. De nem megyek bele. :D Mit kéne tenned? Hagyj fel a politizálással és csinálj értelmesebb dolgokat, mint annak kikutatása, mit keresel itt és milyen belső motivációid, céljaid, vágyaid vannak.
2016. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Azért ha valakinek szilárd álláspontja van, azt jelenti, hogy fontos neki a dolog. Ezek nem komoly kérdések, nem feltétlen szavazat miatt, hanem életfelfogás, értékrend, tervek, jövőkép. Úgyis szakítottatok volna később.


Amúgy én nem ismerkedek jobbikossal például. Mondjuk LMPssel sem, sem semmilyen párttaggal vagy szimpatizánssal, ha ezt az első randin szóbahozza, de jobbikosokkal kifejezetten nem. Ehhez gyakran meg sem kell szólalniuk, hogy kiderüljön.

2016. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%
"Véleményem szerint nincs is ezzel semmi gond, lelkiismereti szabadság van, mindenki azzal a párttal szimpatizál, akivel csak akar. " Szerintem a barátnödnek EZ!!! nem jött le a beszélgetésetekböl. (Ha ebben tévednék akkor meg egy fideszbérenc provokátor vagy:-)!)
2016. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Az itteni válaszoktól nem lettem sokkal okosabb, mindenesetre köszönöm.


Valahogy nem fér a fejembe az, ha minden más klappolt, akkor ez ennyire fontos tényező lenne. A toleranciáról meg a más értékeket vallók elfogadásáról már nem is beszélve.


Ugyanakkor nem is fogok semmit sem letagadni, és itt nem csak politikáról van szó. Csak zavar ez a megfelelési kényszer... Az már nem én lennék.

2016. dec. 23. 19:58
 15/27 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem provokátor, sem bérenc.


Nem is foglalkozom aktívan a politikával. A barátnőmmel ellentétben.


Csupán őket éreztem az értékrendszeremhez legközelebb állónak. Reméltem, hogy nem lesznek rosszindulatú válaszok...

2016. dec. 23. 20:01
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Ne szavazz Orbánra,mert a fejedet veszem!
2016. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%
Hogyha a te értékrendedben oké az amit a Fidesz csinál akkor miért csodálkozol? Minden épeszű ember menekül az ilyentől, mint te...
2016. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%

"őket éreztem az értékrendszeremhez legközelebb állónak"


Itt a baj! Ma a Fidesz a lopásról, a hazugságokról, a harcról, a gyűlölködésről szól, ez a te értékrended? Mert akkor jobb is, ha a barátnőd lépett, az ő szempontjából. Ha valakinek büdös baloldal a Jobbik meg az LMP az ne menjen el szavazni, de igen, a fideszes az általában vagy tájékozatlan és megtéveszthető ember vagy olyan, aki a rendszer csókosa.

2016. dec. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Én a polgári, konzervatív és nemzeti értékrendre értettem.


Példának okáért nekem sem szimpatikus Rogán Antal. 2014-ben sokkal szimpatikusabbak voltak, mint jelenleg, de ha kérdezik, nem tagadom le, hogy rájuk szavaztam.


Nagyobb megértésre és toleranciára számítottam.

2016. dec. 23. 20:13
 20/27 anonim ***** válasza:
50%
Én megértelek, de a politika is olyan, mint a vallás. Tud fanatizálni rendesen, és a legváratlanabb pillanatban beindul az agymosott egyén.
2016. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!