Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Politikai okokból szakított...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Politikai okokból szakított velem a barátnőm. Szerintetek ez normális élethelyzet?

Figyelt kérdés

Alig egy hónapja vagyunk együtt és első alkalommal került szóba a hazai belpolitika és pártszimpátia. Ő a Fodor Gábor által alapított Magyar Liberális Párt elkötelezett híve. Véleményem szerint nincs is ezzel semmi gond, lelkiismereti szabadság van, mindenki azzal a párttal szimpatizál, akivel csak akar.


Én egy konzervatív, polgári értékrenddel azonosuló srác vagyok. Nem tagadom, hogy az előző országgyűlési választásokon a Fideszre voksoltam.


Mikor ezt megtudta, nagyon kifakadt és azt mondta, hogy ő egy fideszessel nem akar semmilyen nemű kapcsolatot, majd azonnal szakított velem.


Szerintetek mit kellene tennem? Úgy éreztem komolyra fordulhat a kapcsolatunk, eddig minden nagyon jól alakult.


Bármilyen segítő, építő jellegű tanácsot szívesen fogadok. Megjegyzem, engem nem zavarna, ha mondjuk a Demokratikus Koalícióval vagy a Jobbikkal szimpatizálna, ugyanis ez egyéni döntés kérdése és nem ez alapján mérem az embert.


Férfi, 21 éves



2016. dec. 23. 19:21
1 2 3
 21/27 Szergej55 ***** válasza:
14%
Annyira tudtam, hogy libsi lesz. :D :D :D
2016. dec. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ha elmondta mi a baja, akkor nincs semmi probléma. Az lenne mondjuk még a szép, hogyha tudná, hogy Fodor jelenleg milyen közel áll Orbánhoz:)


A probléma mindig abból van, ha csak őrlődnek az emberek a kapcsolatban ezért vagy azért és nem próbálják azt megoldani...

2016. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Igazad van, sajnos vannak emberek, akik ezeket ilyen szinten véresen komolyan veszik. Még időben voltál, örülhetsz, hogy nem fél év után derült ez ki. Ugyanígy végződött volna. :/
2016. dec. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 kolosszus22 ***** válasza:
58%
Aki politikát magánéletbe kever az nem komplett! Még beszélni is felesleges róla, másra nem jó a politika csak h még egy ok legyen ami összeugrassza az embereket. Egyik párt olyan mint a másik, mindegyik csak a saját zsebét tömi és a saját érdekeltségeit helyezi előtérbe ha hatalomra kerül. Még nem jöttetek rá , h ebben az országban a szart cseréljük fosra 4 évenként?
2016. dec. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
68%

Van akinek nem fontos a politika, van akinek igen. Mindkét álláspontot tiszteletben kell tartani.

Régen annyira engem sem érdekelt, de ma már igen. Nem vagyok egyetlen pártnak sem aktív szimpatizánsa, de van egy demokratikus, sőt már már liberális értékrend amit a magaménak vallok. Épp ezért tudom, hogy egy jobbikos, kdnp vagy fidesz szimpatizáns emberrel tök mindegy mennyire szimpatikusak vagyunk egymásnak egy hónap után, hosszú távon akadnának problémák.

Egy normális, szabad, demokratikus országban nem, de a mai Magyarországon igen. Nem érdemes elmélyíteni a dolgot, hidd el.

Most őszintén, ha azt mondanám hogy a legtöbb barátom művész, zsidó, esetleg homoszexuális, hogy szimpatizánsként kimegyek a pride-ra, hogy hobbiként adományokat gyűjtök magyaroknak és menekülteknek egyaránt, hogy ételosztásokon veszek részt, és azon dolgozom amit ebben az országban az általad is megszavazott párt tönkretesz....akkor milyen jövőnk lenne nekünk?

2016. dec. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
0%
egyszerüen nem normalis mint az en baratom se o is mindig az ilyenekrol beszel mar nem birom elviselni mindig azt mondja hohy gyagya vagyok amiert ebbe meg abba hiszek most meg animet nez mint egy kis ovodas en egy ferfit akarok nem egy ovodast
2016. dec. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha arról lenne szó, hogy neked tetszik, amit a Fidesz csinál, és őt meg totál kiakasztja, akkor megértem.


Ha arról lenne szó, hogy neked nem tetszik, amit a Fidesz művel, de konzervatív, stb. értékeket vallasz, ő meg markánsan liberálisat, akkor itt is meg lehet érteni a dolgot. Nagyon gyakran hallom azt a szöveget, hogy na milyenek a liberálisok, ha nem fogadják el a másképpen gondolkozókat. Itt azért nem erről van szó. Lehet, hogy számára a sokszínűség elfogadása, kisebbségek jogegyenlősége stb. küzdelem az életének, alapfelfogásának szerves része. Lehet, hogy ezt is szeretné megosztani a párjával, ami teljesen rendjén van. Nem azt mondom, hogy tuti, hogy annyira fanatikus, hogy csak párttárssal járna, de ha az elveivel szöges ellentétben van a párja, akkor megértem, hogy zavarja. Képzeld el, lát egy hírt, csak elmondaná a véleményét, és máris az a gondolata ugrana be, hogy ja, hát te egészen másképp gondolkozol. Nyilván nem tagadja el tőled ezt a jogot, de egy jól működő párkapcsolatban minél több téren jó a kapcsolódás.

2017. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!