Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Egyedül maradtam a 3 hónapos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedül maradtam a 3 hónapos fiammal. Hogy lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párommal 3 éve voltunk együtt,elég viharos volt egy éve a kapcsolatunk akkor fogant a pici. Ő nem akarta a babát,szétköltöztünk majd pár hónap múlva rájött hogy mégis minket akar(én nem erőltettem,mondtam neki hogy ha nem akarja akkor nincs semmi felelőssége,megoldom egyedül,hagyjon minket).Visszamentünk,és januárban megszületett a fiúnk.Eddig minden rendben is volt,de teltek múltak a hetek és nem láttam rajta azt hogy kötődik a picihez. Mindent én csináltam,ha nagyon jó hangulatában volt akkor esetleg megerőltette magát. Minden alkalommal ha vita volt az első mondata az volt hogy ha nem tetszik akkor menjek el/hagyjam el. Most munkahelyet vált és azt mondja fáradt.De ha fáradt az ember akkor is van egy gyerek nem? Nekem annyi kellett volna hogy abban a 2-3 órában este legalább picit foglalkozuon vele,nem azért mert nekem teher hanem mert a pici babája. Az ő lakása volt hozzáteszem. Minden hibája ellenére bármi volt én szerettem és most is,30 éves és az anyjával még most is lóg a köldökzsinór. Velem semmit nem osztott meg szinte és senki masra nem hallgat csak anyucira.

Nem értem hogy ha nem akarta ezt akkor minek akarta hogy visszamenjünk? Én akkor mondtam neki hogy hagyjon akkor minket,ha neki úgy jobb. De nem,újra elhitette velem hogy minden rendben és kellünk neki de az első adandó alkalommal kidob. Mellesleg nem azért harcol hogy helyrehozzuk a dolgokat hanem már azon agyal hogy majd ha úgy alakul 2 hetente majd neki elég látni a gyereket.

Nagyon össze vagyok törve és úgy érzem nem tudok ebből felállni.



2017. márc. 19. 09:14
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív válaszokat. A negatív kommentelőknek annyi hozzáfűzni valóm lenne hogy igen,tisztában vagyok a vedekezesi módszerekkel, 3 éve szedtem gyógyszert és Bence mellette fogant meg. Onnantól fogva pedig nem volt kérdés hogy megtartom mert eleve nem vagyok híve a gyilkosságnak,számomra egy kis élet elvetetése az. Itt nem a fogantatás körüli dolgok miatt írtam le a gondolataim hanem a volt párom hozzáállása miatt és amiatt hogy hátha tudok erőt meríteni bizonyos tapasztalatokból mert jelenleg azt érzem hogy mosolyogni sem tudok.

És mint írtam,terhesen megvolt a lehetősége hogy azt mondja erre továbbra sincs szüksége és hagyjon minket akkor. De ő nem igy tett.

2017. márc. 19. 09:40
 12/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom megérteni, hogy ha valaki padlón van annyira, hogy itt kér segítséget akkor miért vannak annyira gonosz emberek, hogy segítség helyett még a rosszindulatú hozzászólásukkal belerúgnak egyet. Ez jól esik nektek? Szegény anyukának épp elég baja van, nem hiszem, hogy még kioktatásra és bántásra lenne szüksége. Szégyellhetitek magatokat. Ha nem tudtok segíteni az ilyen véleményt tartsátok meg magatoknak. Mert ti felelőtlennek nevezitek a hölgyet miközben ti sokkal felelőtlenebbek vagytok az ilyen véleményformálással mert nem tudjátok mi lesz a következménye. Veszélyes szórakozást űztök amire a segélykérő éleze is rámehet. Gondoljátok át.
2017. márc. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
77%
Most úgy érzed mimden rossz és ez mindig így fog maradni. Ez természetes. Fogadd el, hogy most ez van és adj időt magadnak. Hidd el az idő minden sebet meggyógyít.
2017. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
47%

12: "Nem tudom megérteni, hogy ha valaki padlón van annyira, hogy itt kér segítséget akkor miért vannak annyira gonosz emberek, hogy segítség helyett még a rosszindulatú hozzászólásukkal belerúgnak egyet. "


Ilyan emberektől, akik képesek úgy tenni, mintha nem tudnának róla, hogy SOKAN gyilkosságnak tekintenek egy babát elvetetni, és hogy SOKAN úgy fogannak meg csodával határos módon nagy örömükre, hogy meddőnek ítélték őket, és akik egy nőt nem önálló vágyakkal és élettervvel rendelkező embernek, hanem a férfiakarat kiszolgálójának tekintenek,

és csak arra tudnak gondolni egy gyermekáldásnál, hogy az apának nem ez volt a leghőbb vágya, mi mást várhatunk?

Ezek nárcisztikus sérültek, azt sem képesek belátni, hogy a másik önálló, érző ember, azt hiszik, az ő kiterjesztésük.

2017. márc. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
56%
Hagyjuk már a dumát, hogy gyógyszer szedése mellett fogant. Ez annyira közhelyes. És igen, valóban nehéz lehet most a helyzete, de mindenki felelős a saját életéért. Írta a kérdező: a párja nem akarta a babát, szétköltöztek. Mégis megtartotta. Boldog kapcsolatban vagyok, 3 éve, akarjuk a gyereket. Viszont ha teherbe esnék és a párom azt mondaná, nem akarja a gyereket és még el is költözik tőlem, biztos hogy nem tartanám meg. Nem szúrnék ki sem a gyerekemmel hogy apa nélkül nőjjön fel, sem magammal hogy egyedül kelljen megbirkóznom a gyerekneveléssel. Nagyon sok olyat olvasni itt, hogy apuka nem akarja hogy megszülessen a baba, de anyuka mégis megtartsa. Na most, ilyen kapcsolatba akkor minek a gyerek? El kellene köszönni egymástól és olyan embert keresni, aki ugyanúgy akarja, ahogy én.
2017. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
68%
Tök mindegy hogy fogant. Itt a hangsúly azon van hogy játszik szerencsétlennel. A kérdező mondta hogy megbeszélték hogy nem szeretné a pasi ez után ott hagyta. Utána visszakuncsorgott majd megint ott hagyta. Ez egy véget nem érő kör amiben a férfi azt hiszi hogy amikor épp kedve van akkor visszamehet kérdezőhöz miután meguntja utána meg megint nem keresi egy pár hónapig. A gyerek érdekében ne engedd hogy ezt játsza,még kicsi de majd ha évekig ezt játsza akkor már emlékezni fog rá hogy az apjának 2-3 hónapig kell az anyu utána pár hónapig eltűnik majd megint visszajön. Engedd el. Menj pszichológushoz ha van rá időd kérd meg a rokonaidat hogy segítsenek a kicsi körül. Add be bölcsibe ha már belehet és vállalj munkát közben.
2017. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
89%
Kérdező, tudom min mész keresztül, és ne aggódj, hamarosan tisztán fogod látni a dolgokat az első sokk után. A pasi gyerekes, jobb lesz nektek nélküle, és hidd el, nem olyan borzasztó egyedül nevelni egy gyereket, mint sokan előadják. Persze nem azt mondom, hogy fáklyásmenet, de ezerszer jobb mint az abortusz lett volna. Van megtakarításod ami kitart addig míg visszamehetsz dolgozni? A szüleid, apai nagyszülők hogy állnak a dologhoz?
2017. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
77%

Mert az ugye nem is létezik, hogy a pasi, aki nem akarta a gyereket, mégis úgy döntött, hogy ha már a kérdező csakazertis megtartja, megprobalja, hátha tudja szeretni, nevelni. Nem ment neki. Hol van itt a játék? Itt csak őszinteség van - a ferfi reszerol. A nő részéről volt egy álomszerű elképzelés, hogy majd minden csodás lesz még rózsaszín, ezért esett "veletlenul" gyógyszer mellett teherbe, pont amikor "elég viharos volt egy éve a kapcsolatunk akkor fogant a pici."

Hát nem jött be. Jo esetben valóban két hetente látja majd a gyereket, de hogy őszinte legyek, nekem valósabb a pár hét után éltünk a gyerek életéből verzió

2017. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Megtakarításom nincs,csak anyukám van,apukám meghalt mikor a picivel voltam terhes tavaly szeptemberben. Anyu albérletben lakik elég nagy lakás tehát ide tudunk jönni hozzá. A CSED-em elég jónak mondható,120körül. Ebből aztán nem tudom mennyi lesz a GYED. Annyira kilátástalannak látom... Azt se tudom mikor kihez forduljak,gyerekorvos,védőnő,átjelentkezés(mivel anyu más kerületben lakik)...azt se tudom hova kell beadni a gyerektartásos dolgokat. Borzasztó :)
2017. márc. 19. 10:07
 20/36 A kérdező kommentje:

-:)

...

:(

2017. márc. 19. 10:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!