Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Egy lelki terrorban tartó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy lelki terrorban tartó személlyel hogyan szakítanátok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ebben a helyzetben..csak beleképzeltem magam és kíváncsi volnék a ti véleményetekre is.

Szóval

Ha a párotokkal már egy ideje együtt vagytok, de látod higy érzelmileg eléggé instabil. A szerelem részedről elmúlik, szakítani akarsz.

A másik fél pedig azt mondja ha elhagyod, megöli magát. És meg is tenné, tegyük fel biztos vagy benne...mondjuk egy hasonló kísétlete volt már. Bármilyen segítséget eltutasít

Hogyan reagálnál? Mit lehet tenni ebben a helyzetben?


2018. jún. 14. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kér kötelet, gyógyszert, szívesen segítek neki beszerezni.

Olyan nincs, hogy zsarol, terrorizál.

2018. jún. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hello. És lelépnék.

Arról, hogy valaki öngyilkos lesz, nem én tehetek.

2018. jún. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan?


Gyorsan.


Az öngyilkosságot nem szokták megkísérelni, aki meg akarja ölni magát annak sikerül is.Azért manipulál ezzel, mert nincs más az eszköztárában.

2018. jún. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Elkezdenék elviselhetetlenül viselkedni, hogy aztán ő akarjon szakítani velem. :D
2018. jún. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ő életéért nem vagyok felelős, csak ő. Sanálom, de egy ilyen zsarolás csa mégjobban megerősítene abban, hogy azonnal elhagyjam. Viszont szólnék előtte a családtagjainak, hogy lehetséges, hogy önveszélyes, ne legyen az, hogy nem szóltam
2018. jún. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy alakult, hogy van ilyen tapasztalatom, szóval: az igazi gond az, hogy az elején a lila ködtől te nem veszed észre, hogy baj van. Vannak jelek, de szerelmes vagy, és ami már-már beteges, azt emiatt természetesnek veszed. Intő jelek, ha lehúz a saját szintjére, "elzár" azoktól az emberektől, akik felnyithatnák a szemed. Például mindig mindenhová veled akar menni. Aztán leépíti az önbizalmad, úgy érzed, neked nem lehet jobb, te vagy érte a felelős, ha vele bármi történik.. Ha ezen a ponton végre felnyílik a szemed, akkor az a lényeg, hogy ne sajnáld meg, mert rámégy, bármennyire is keményen hangzik. Saját példámból, előszört kért, könyörgött, dühöngött, okolt engem, másokat, a családomat, barátokat, a világot, aztán jött a zsarolás: ő megöli magát, ha elhagyom. Ki kell bírni, mert az ő élete nem a te felelősséged. Vagy magadat választod, vagy őt, és csak egy életed van. Én ott, akkor amikor ezt kimondta, megszakítottam vele minden kapcsolatot, még az elérhetőségeimet is lecseréltem pár nap alatt. Nos, még él. Csak más vérét szívja, én meg megtanultam, hogy mik a figyelmeztető jelek.
2018. jún. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 WheneverYouWant ***** válasza:

Az ilyen emberektől jó messzire kell futni és nem szabad hátranézni... bármit tesz magával nem a te hibád...

Ha ezt nem tudod megtenni akkor hozd össze egy másik csajjal... összejönnek és te elballaghatsz a lelkiismereteddel nyugodtan.

2018. jún. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Velem történt hasonló, bár nem párkapcsolatban. Egy nyelvi tanfolyamon vettem részt, ahol volt egy nálam fiatalabb fiú is, kedves voltam vele, mint mindenki mással. Nem is gondoltam volna, hogy ezt ő félreértelmezi. Eleinte csak szimpla kérdésekkel keresett fel a tanfolyamon kívül, majd egyre inkább kezdett eltérni a dologtól, én finoman elkezdtem kihátrálni a dologból és jelezni, hogy párkapcsolatban vagyok. Ez nem tetszett neki, mert egyre erőszakosabban próbálta rám erőltetni magát, majd hirtelen szerelmet is vallott. Visszautasítottam többször is, de ő nem fogadta el, és akkor kezdett el zsarolni azzal, hogy öngyilkos lesz miattam. Na ennél a pontnál szépen letiltottam, próbálkozott még új felhasználókkal, de mikor látta, hogy többet nem vagyok vevő a hülyeségére feladta. A tanfolyamra is onnantól a párom kísért el és együtt mentünk haza, így szerencsére ott sem próbálkozott. Sajnos ilyen emberek vannak és jó ha előre felismerjük őket.
2018. jún. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha annyira lelkiismeret furdalásom lenne miatta felvenném ahogy ezzel zsarol és lejátszanám a közeli hozzátartozóinak, szülők, testvér, kedves szomszéd vagy barát akivel jóban van. Ők majd vigyáznak rá, majd összepakolnék, hagynék hagynék levelet és pá. Ha ilyen show műsorokat tartott a kapcsolat alatt is nem hiányozna még egy dühkitörés.
2018. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy valaki egy kicsit a "másik oldalról" is szóljon... de félreért és ne essék, nem vagyok ilyen alávaló módon érzelmi zsarolós.


"Az öngyilkosságot nem szokták megkísérelni, aki meg akarja ölni magát annak sikerül is.Azért manipulál ezzel, mert nincs más az eszköztárában."


Ez nem 100% én nagyon elszántan próbálkoztam, senkinek semmilyen jelét nem adtam, hogy tervezem, vadidegen helyen kíséreltem meg, nagyon hidegvérrel, komoly tervezéssel... kudarc. Előtte pszichológushoz mentem segítségért, én kezdeményeztem magamtól, de semmit nem segített, és volt egy tőlem függetlenül megtörténő irreális "jel", egy olyan konkrét esemény, ami 1000000 emberrel ha egyszer előfordul az életben, (amire vártam, hogy véglegesítsem a döntést), és hamar meg is történt, és egy időpontra, amikor úgy gondoltam, hogy a viszonylag tovább csökkenthetem a túlélési esélyemet (az az időszak, amikor a legtöbb öngyilkossági kísérlet történik). Annyiból a dolog be is jött, hogy a szerencsétlen mentő gyomormosás után kórházról kórházra ment, de sehol nem tudtak fogadni, mert telt ház volt, aztán még tankolnia is kellett velem. Amúgy csak a kísérlet után egy nappal találtak meg kb. félig eszméletlenül, szóval kb. felesleges volt a gyomormosás. Kínjukban egy alkoholmegvonó osztályon szabadultak meg tőlem.


Tulajdonképpen folyamatosan halálvágyam van, előtte is az volt, azóta is az van, és kb. kilátástalannak érzem az életem hosszútávon. De ezzel nem manipulálok másokat, nem fenyegetőzöm vele, nem zsarolok és nem is zsaroltam senkit, sőt éppenséggel némileg távolságot is tartok az emberekkel, nem akarom, hogy hozzám közelálló ember sérüljön miattam.


Na ezt csak azért írtam, hogy nem biztos az, hogy aki komolyan akarja, annak tutira sikerül (elsőre).


Viszont az igaz, hogy kétféle öngyilkossági kísérlet van, az egyik az, amelyik valódi öngyilkossági szándékú, a másik meg segélykérő, vagy manipulatív (pl. anyuci előtt "most öngyilkos leszek miattad" felkiáltással kiugrik a félemeletről, a párja előtt vesz be két altatót, vagy addig ácsorog a Szabadság-hídon, amíg észre nem veszik, és le nem hozza egy tűzoltó). Az utóbbiak általában biztonságos környezetet választanak, ahol látják, hiszen a közönségnek szól a cirkusz.


---


Én is azt javasolnám, amit mások tettek ilyen helyzetben: tájékoztatni az ismerősöket a veszélyre, és a döntésemről, hogy lelépek, és ettől nem lehet eltántorítani. Ha együttműködőek, akkor elmondom az idejét, hogy akkor legyen felügyelet alatt. Cuccolok, és egy levél. Majd telefon, hogy most már hazavihetik, de legyenek vele. Elolvassa a levelet, és kész. Ha innentől már reménytelen a számára, hogy elérjen, pl. mert megírom, hogy lecseréltem a telefonomat, letiltom a közösségi oldalról stb. Mindent megteszek, hogy elvegyem a reményét, hogy a műsorával sikert érhet el, még a zsarolás kísérletével is, ill. elmondom, hogy a zsarolás 100% kudarcra van ítélve.


A levélben felsorolnék néhány konkrét cselekedetet, amit tett, és nevén nevezném, hogy ez érzelmi zsarolás, amit ő szeretetnek nevez, nem szeretet, hanem vérszívás, és én ezt semmiféle körülmények között nem hagyom tovább, mert ennél többet érdemlek, és ő azt soha nem tudja megadni, de ha valamikor mégis, én már nem tudnám elfogadni tőle. Kívánod, hogy kezdjen új életet, de ne reinkarnáció elősegítésével, kérje szakember segítségét, aki segít megszabadítani az efféle problémakezelési módszerén, de ne értem változzon meg, ne is ígérjen nekem semmit, a maga érdekében változzon. megkérem, hogy engedjen el, ahogy én is őt. Amennyiben mégis úgy dönt, hogy öngyilkos akar lenni, legyen szíves ne értesítsen engem, mert nem tudok és nem is akarok segíteni, de tudni se, és tiszta lelkiismerettel hagyom el.


....

Ha nem te vagy a zsarolt fél, akkor a "vérszívó" vagy?

2018. jún. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!