Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit csináljak, ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a barátnőm öngyilkossággal fenyegetőzik?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem őt, de már egyszerűen nem bírom elviselni, állandóan féltékeny, megfojt a szeretetével stb..

Nem tudok szólni a szüleinek meg senkijének sem, hogy figyeljenek rá jobban, mert messze élünk tőlük (együtt lakunk), barátai pedig nem igazán vannak.

Nem bírok már tovább vele lenni, de akárhányszor megemlítem neki, fenyegetőzik és sajnos ki is nézem belőle, hogy megteszi, elég labilis.. Mit tegyek? Nem bírnám ki, ha miattam halna meg..


23/f


2019. jan. 14. 23:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

Beszélj vele, hogy az a helyzet, hogy már nem szereted, te csak szenvedsz, és ki akarsz lépni. Az öngyilkossággal fenyegetőzés neked lelki terror, ami semmivel se jobb, mintha téged fizikailag bántalmazna, ne menj el. Amit csinál, az pont ugyanaz, mint amikor az "erős" férfi megagyalja a nőjét, amikor az el akarja hagyni. Ő is bánt, és neked ez fáj.

De ezzel csak azt éri el, hogy félelemben tart, és utálni fogod érte. Tehát ezzel a legtöbb, amit el tud érni, hogy együtt éltek, és gyűlölitek egymást. Te màr nem fogod őt szeretni, és ezt kizsarolni se lehet.

Neki is jobb lenne, ha különmentek, és talál olyat, aki így szereti. Neked nem megy, és minél többet fenyeget, annál kevésbé szereted.

Úgyhogy te ezt itt most lezárod. Az öngyilkosságról meg annyit, hogy nem lesz miatta örökké bűntudatod, ugyanúgy tovább fogsz lépni, és keresel mást, akivel szeretitek egymást. Viszont ez a lelki bántalmazás mutatja meg, hogy ő se szeret téged, mert aki fájdalmat okoz a másiknak, az nem szereti. Mindegy, hogy a lelked akarja összetörni, vagy a csontjaid. Ő azért fenyeget, mert gyenge fizikailag, hogy összeverjen. De ez ugyanúgy egy bántalmazó kapcsolat, amiben félelemkeltéssel és fenyegetéssel akarja elérni, hogy ne merj szakítani.

De azért semmit se tett, hogy boldog legyél, és vele akarj maradni.

Ezen gondolkodjon el, és kezdjen el pakolni.

Ha tovább fenyegetőzik, akkor hívd rá a mentőt.

2019. jan. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Mondd neki, hogy ha vele kellene maradnod, kénytelen lennél öngyilkosságot elkövetni, mert olyan boldogtalan vagy és annyira lehúz. Tehát egyikőtök mindenképpen meghal, kérdés, hogy ki legyen ez. Jól döntsön, vajon tudna-e élni a bűntudattal?
2019. jan. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kitenném a szűrét. Aztán had tegyen amit akar, nem a Te felelősséged egy másik ember döntése.
2019. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Döntsd el, hogy mit akarsz. Azt írod, szereted, de el akarod hagyni. Ez a kettő dolog kizárja egymást. Ha szereted, maradj vele, és segíts neki rendbe jönni. Ha meg nem szereted, akkor legyen tököd szakítani.
2019. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%

A volt barátnőm is ilyenekkel jött, hogy ő nem élné túl ha szakítanánk, nem tudna nélkülem élni, öngyilkos lenne stb. Ezeket így finoman közölte (nem fenyegetőzve), amikor még nagy volt a szerelem.

Pár hónappal később ő dobott engem :D (utólag kiderült, hogy talált másik pasit, amíg velem volt...)


Az esetek nagy részében az ilyen embereknek csak a szája nagy. Aki tényleg hajlamos lenne az öngyilkosságra, az nem fenyegetőzik vele.

2019. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

NEM A TE HIBÁD. Ha meg is teszi az ő döntése. Szakítasz vele, azt mondja megöli magát, kihívod rá a mentőket. Onnantól kezdve te mindent megtettél.

A volt párom ugyanezt csinálta, pedig ő férfi volt. Mondta mondta mondta. Egyszer már nem ugrottam rögtön, hanem hívtam a mentőket. Azóta vége ennek. Mindenki a saját életéért a felelős, ezt az egyet soha ne felejtsd el!

2019. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem mielőbb próbáld affelé terelni, hogy kérjen pszichiátriai segítséget. Ha ez nem sikerül, ne maradj vele. Ő beteg és nem a te felelősséged ha árt magának. Segítség nélkül egy lelki beteg a vele élőt is azzá teszi, ne engedj az érzelmi zsarolásnak. Senki nem bír sokáig elviselni egy fojtogató kapcsolatot. Valószínűleg a lánynak téveszméi vannak, ami szerint biztos szemet vetsz más lányokra akik szebbek, jobbak nála stb... 31/N
2019. jan. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Küld el pszichiáterek. Mond meg neki ha nem változtat nem megy el akkor elhagyod. Ha nem tesz semmit akkor sajnos nincs más megold@s hívod a szüleit tegyenek vmit.
2019. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez *
2019. jan. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen típusú ember.

1 Ha nagy hangú, erőszakos, vagy manulatív, akkor legyél vele határozott, hogy ne tudjon elnyomni a zsarolással. 2 Ha tényleg látszik hogy összetört, segítségre szorul, de szeret élni amúgy, akkor meg mondd meg neki, hogy soha ne emlegessen öngyilkosságot ha hosszú távon boldog akar lenni, mert az emberek kifogják készíteni miatta ha elterjed (pl bezárják vagy begyógyszerezik).

3 Ha látod rajta hogy depis, magábafordult, szomorú, életunt, nincsenek céljai, akkor kell leghamarabb orvoshoz juttatni vagy figyelni rá, segítséget kérni rokonoktól barátoktól.

2019. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!