Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Megütött a párom, most mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megütött a párom, most mégis mit tegyek? Jogos volt?

Figyelt kérdés

kezdjük ott, hogy ugyanannál a cégnél dolgozunk, ott is ismertük meg egymást két éve. Még nem élünk együtt, de nagyon sokszor alszik nálam vagy én nála. Egy céges bulira készültünk mindketten pár napja, este nálam voltunk kettesben, és azért volt egy dresscode amit be kellett tartani, elegáns ruhákban gondolkodtunk. A párom az egyszerű ing-öltöny-nyakkendőt vette fel én pedig egy vörös ruhát, ami a combom közepéig ért. Már amikor sminkeltem, elkezdett nekem utalgatni, hogy elég kihívó lettem, pedig szerintem egyáltalán nem, hogy "ennél rövidebb ruhád nem volt?" "a sarkon majd kiraklak" "melyik kollégára akarsz rámászni?"

Én meg kiakadtam, hogy miért kell rólam ilyeneket feltételeznie, ha egyszer sosem volt oka féltékenykednie. Erre tovább ment, és ultimátumot kaptam tőle. Vagy felveszek egy hosszabb ruhát és lemosom a sminket vagy nem mehetek sehova. Erre kiszaladt egy mondat a számon, amivel szerintem eléggé megbántottam, mivel nemrég temettük az apukáját, mi szerint "nem egy 17 éves kamasz vagyok, te pedig nem vagy az apám, hogy megszabd mit vegyek fel". Ő meg nem válaszolt hanem megütött de annyira hogy teljesen lezsibbadt az arcom, ordított velem, folyamatosan bocsánatot kértem, de nem érdeketle, majd még egyszer megütött, ekkor elestem és sírtam. Ezután mondta, hogy csesződjek meg és elment egyedül. Egész éjszaka sírtam és a növéremet felhívtam, aki neki adott igazat. Szerintetek jogos volt az egész?



2020. jan. 31. 18:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
98%
Nem volt jogos! Hagyd el, ha ennyiért megütött, később meg fog kevesebbért is. Nem az apját szidtad.
2020. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sem mondtál semmi sértőt. Máskor is volt agresszív? Ha igen tud róla, hogy ilyen? Próbálja kezelni valahogy?
2020. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
98%
Nem volt jogos, de még ha sértően is szóltál volna hozzá, még az sem jogosíthatta volna fel erre a reakcióra. Kérlek legyen egy kis eszed és ne hagyd magad manipulálni, ez kimeríti a bántalmazás fogalmát. Eszedbe se jusson visszamenni hozzá, akkor se, ha térden csúszik előtted. Lehullott a lepel, most mutatta meg az igazi arcát, ennél csak rosszabbra számíthatsz a jövőben. A nővéred meg szarjon sünt, egy ilyen húzás után vele is szünetelném a kapcsolatot egy időre.
2020. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
24%
Érteni értem az indulatait, de attól még nem volt jogos.
2020. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Bence_ ***** válasza:
100%

Sose jogos, az a gond, hogy felvetődik benned jogos?

Teljesen jó dolgot mondtál, tényleg nem az apád.

Felnőtt ember vagy, saját döntéssel.

Sajnálatos, hogy azt hiszi, birtokolhat téged.

2020. jan. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Az agresszió soha sem jogos, de te még ráadásul nem is bántottad meg. Nem az ő apjára tettél megjegyzést, hanem arra hívtad fel a figyelmét -jogosan- hogy ő nem az apád. Tehát nem szabhatja meg neked, hogy mit vegyél fel. Nagyon kérlek, ne állj vele szóba többet, ne menj vissza hozzá, akkor sem, ha térden állva esküdözik, hogy nem tesz ilyet többet. Mert lesz még ilyen, és ha elveszíti a fejét, máskor is ütni fog. Nem tisztel téged, a tulajdonának tekint. A tesód is hülye, ha neki ad igazat. Szakíts vele végleg, ne engedj a zsarolásnak és keress olyan párt, aki tisztel téged és büszke rád, és megbízik benned.
2020. jan. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalom hiányos gyökér a párod. Olyan ember kell neki, akit maga alá tud gyűrni. Amikor látta, hogy milyen vonzó vagy, megijedt, hogy nála sokkal jobb pasik majd rád mozdulnak.

Ez után verbális bántalmazás kezdődött, amit fizikai követett.

Min kell még gondolkozni? Dobd ki a francba mielőtt teljesen elnyom és bántalmazó kapcsolatban fogod tölteni az éveidet!

2020. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Kapja be ő is, és a nővéred is.


Nem mondtál semmi sértőt az apjára.

2020. jan. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

És még ezután ő sértődött meg? Nice...

Ha valami olyasmit mondtál volna, ami az ő apjára utal, pl. "kár, hogy apád már nem tud megnevelni" vagy hasonló, akkor megérteném, de elfogadni akkor sem tudnám. Így még meg sem értem. Semmi bántót nem mondtál. Az meg, hogy még egyszer megütött, számomra mindennek a teteje. Vagyis a legalja.

Nem tudom, hogy pontosan mi történt, hiszen csak a te verziódat ismerjük, de ezek alapján nem gondolnám jogosnak. És abban sem vagyok biztos, hogy ez megoldódik azzal, ha megbeszélitek. Az első pofon minden kapcsolatban válaszút. Olyanról még nem hallottam, hogy "X éven keresztül együtt voltunk, és csak egy alkalommal ütött meg". Vagy 0, vagy sok. Nem apellálnék arra, hogy ez a kapcsolat lesz a kivétel.

2020. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondtad volna, hogy 'nem vagy az anyám', akkor is így reagáld volna, hidd el. Ha még lesz pofája eléd állni, akkor csak arra méltasd, hogy szakíts vele, másra ne.
2020. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!