Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tökéletes a kapcsolatunk, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tökéletes a kapcsolatunk, de nem vagyok szerelmes?

Figyelt kérdés

24(L) vagyok, szeretnék már egy komoly kapcsolatot, megtalálni a páromat.

Több rövidebb/hosszabb kapcsolatom volt eddig, azonban csak kétszer voltam szerelmes, kétszer viszont nagyon. Mindkettõ borzalmasan végzõdött, mivel a szerelmen kívül hosszútávon nem mūködtünk. A többi kapcsolatommál/ randimnál nem voltam szerelmes, de csupa olyan ember volt, akikkel tudtam volna harmónikusan ellenni, viszont mivel nem voltam szerelmes, eldobtam ezeket, úgy gondoltam, hogy szerelembōl szeretnék kapcsolatot.

Most itt vagyok egy kapcsolatban egy férfival, akit nagyon-nagyon szeretek, jó vele idõt tölteni, jo a szex, de nem vagyok szerelmes.

Elbizonytalanodtam, hogy most melyik a jobb, ha hosszútávra, végleges partnert keresek már így 24 éves fejjel.

Nem tudom, hogy ez e a jobb, hogy nem vagyok szerelmes, de mūködik es harmonikus, vagy, ha bizzak tovabb a szerelemben?

Mindenki mast mond/ masban hisz, nekem meg döntenem kene, maradok e emellett a ferfi mellett, mielõtt megbantanam/ rabolnam az idejet.



2022. jún. 5. 22:31
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
9-es válaszoló, pont ugyanígy érzem/ gondolom én is.
2022. jún. 6. 00:47
 12/35 anonim ***** válasza:
20%

11 Ha ezzel egyetértesz miért vagytok együtt?

Én 46 éves vagyok, 18 éve vagyok együtt nagyon harmónikusan azzal, akibe sosem voltam szerelmes.

2022. jún. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
82%
Meghivatkozni sajnos nem tudom, mert évekkel ezelőtt futottam bele, de tudományos publikációban olvastam, hogy valóban erősebb kötelék az, amelyik a néhány év alatt lecsengő szerelem helyét veszi át, mint az, amelyik soha az életben nem volt szerelem, szóval nem olyan egyszerű a képlet, hogy előbb-utóbb úgyis "csak" a szeretet meg a kompatibilitás marad, tehát tökmindegy. Aki ilyen kapcsolatban él, az nyilván nem fog maga ellen beszélni, pláne ha őszintén úgy érzi, hogy az övé működik (amit nem vonok kétségbe), ez meglátszik a válaszokon. A te felfogásod azt vetíti előre, hogy dobni fogod ezt az embert, és veled egykorú létemre valószínűleg én is így tennék, ha azt érezném, hogy hiányzik valami; mondjuk nem árt hozzátennem, hogy én 30 éves korom nem szeretnék szülni, és abban sem vagyok biztos, hogy utána igen (már ha egyáltalán tudnék, mert jelenleg kétségesnek tűnik), úgyhogy amit ezzel kapcsolatban tervezel a saját életedben, az még mérlegelendő szempont lehet.
2022. jún. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
49%
*30 éves korom előtt
2022. jún. 6. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
87%

Az itteni válaszok egy része azt a képet vetíti le, hogy a nagy szerelemnek pofára esés, a stabilitás választásának pedig szuper vége lesz.


Én egy nagyon gondoskodó, elvhű, hűséges, segítőkész emberbe lettem szerelmes, hozzá is mentem. Az első hónapokban funkcionálni is alig tudtam, annyira el voltam varázsolva miatta, most pedig nagyon mélyen szeretem. Én örülök, hogy a mi sztorinknak ez is része, én lépnék a helyedben.

2022. jún. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
28%

Kerdezo, neked mi a szerelem, először ezt kene letisztazni.

Az a gyomorbirizgálós pillangós valami? Mert ezt csak amellett fogod érezni, akivel nem jó a kapcsolat. Aki mellett nem vagy érzelmileg biztonságban, akivel nem illesz össze. Ezt az érzést a megfelelési kényszer, a másik megtartása miatti stressz és az instabil érzelmi háttér okozza.


Eleinte nekem is ilyen nagy pillangos szerelmeim voltak és a mostani párommal meg nem éreztem hasonlót. Én is aggódtam, aztán ahogy telt az idő rájöttem, hogy a fenti okok miatt éreztem korábban azt, amit. Jelenleg úgy gondolom, hogy sosem volt ennyire tiszta és szeretetteljes kapcsolatom és sosem szerettem így senkit.


24N

2022. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
84%
16-os, ne haragudj, de honnan veszed, hogy a pillangós dolog csak olyannal lehet, akivel nem jó a kapcsolat? Nekem életem legstabilabb, legbiztonságosabb kapcsolata indult pillangókkal, rózsaszín fellegekkel. És elképzelni sem tudok olyan embert, akivel ennél jobban összeillenénk, és ennél jobban kiegészítenénk egymást.
2022. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%

Aha. Én is így gondoltam, amikor már négy éve voltam az első párommal.

De ha nem hiszel nekem, nyugodtan olvass utána, hogy mi okozza ezt az érzést, rengeteg angol nyelvű pszichológiai tanulmány van. Attól, hogy úgy érzed, tökéletes a kapcsolat, meg Koránt sem biztos, hogy így van. Szimplán csak nem szállt fel nálad a rózsaszín köd, ami elfedi az összeférhetetlen pontokat.

2022. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
19%
Persze, te egész biztosan jobban tudod, én mit érzek, és mit látok, mint én magam :).
2022. jún. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból beszélek. Lehet, hogy kivétel vagy, nyilván nem mindenkire igaz. Azt mondom, amit én éreztem és amit a környezetemben tapasztaltam.
2022. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!