Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tökéletes a kapcsolatunk, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tökéletes a kapcsolatunk, de nem vagyok szerelmes?

Figyelt kérdés

24(L) vagyok, szeretnék már egy komoly kapcsolatot, megtalálni a páromat.

Több rövidebb/hosszabb kapcsolatom volt eddig, azonban csak kétszer voltam szerelmes, kétszer viszont nagyon. Mindkettõ borzalmasan végzõdött, mivel a szerelmen kívül hosszútávon nem mūködtünk. A többi kapcsolatommál/ randimnál nem voltam szerelmes, de csupa olyan ember volt, akikkel tudtam volna harmónikusan ellenni, viszont mivel nem voltam szerelmes, eldobtam ezeket, úgy gondoltam, hogy szerelembōl szeretnék kapcsolatot.

Most itt vagyok egy kapcsolatban egy férfival, akit nagyon-nagyon szeretek, jó vele idõt tölteni, jo a szex, de nem vagyok szerelmes.

Elbizonytalanodtam, hogy most melyik a jobb, ha hosszútávra, végleges partnert keresek már így 24 éves fejjel.

Nem tudom, hogy ez e a jobb, hogy nem vagyok szerelmes, de mūködik es harmonikus, vagy, ha bizzak tovabb a szerelemben?

Mindenki mast mond/ masban hisz, nekem meg döntenem kene, maradok e emellett a ferfi mellett, mielõtt megbantanam/ rabolnam az idejet.



2022. jún. 5. 22:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
24%

#18 rosszul tudja, a pillangókat nem a stressz okozza.

A szerelem kb. 12 hormont jelent, és ebből az egyik a pillangók. MINDEN szerelem így működik.

2022. jún. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

#10: Ez a szexuális vonzalomra igaz, nem a szerelemre. De csak akkor, ha a nő nem használ hormonális fogamzásgátlót. Ha használ, akkor nem működik a "kiszagolja" rész. Viszont nem leszünk mindenkibe szerelmesek, akihez szexuálisan vonzódunk.

Szerintem nem létfontosságú a kezdeti szerelem egy jó kapcsolathoz. Sokkal fontosabb, hogy tetsszen a párunk testszaga (genetikai összeillés), ezen kívül meg jól működjön a kommunikáció, legyenek közös célok, élvezhető legyen az együtt töltött idő. Amúgy szerelem generálható azzal is, ha közösen csinál a pár valami adrenalinszintet emelő tevékenységet (pl. sport).

2022. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Ez pedig egy egész jó cikk a kérdéshez:

[link]

2022. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

21-nem, nem tudom rosszul. Pszichológussal konzultáltam erről, magam is sok szakirodalmat olvastam a temaban, eléggé képben vagyok. Nekem egyik szerelmi kapcsolatom sem így kezdődött és mégis évekig tartottak, más ok miatt értek véget. Ellenben az összes nagy pillangos szerelem jó kis ajtocsapkodos lesz idővel, meg baromi heves, és nem a szó jó értelmében. Legalábbis én baromira nem vágyom az érzelmi labilitasra, de kinek mi :D

Nekem a szerelem az, ha a párom számomra vonzó és mellé meg a legjobb barátom is.

2022. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nekem a férjemmel őrületes szerelem volt az első perctől, 8 éve együtt vagyunk, és ugyanolyan jó az egész.

Szerelem nélkül nem lennék együtt senkivel. Akkor már kényelmesebb egyedül. Nagyon nehéz ám együtt élni valakivel, nem ér annyit az egész, hogy szerelem nélkül bevállaljam ezt a nyűgöt.

De ezt neked kell tudnod. Az a nehéz, hogy nem is ugyanazt értik az emberek a szerelem alatt. Időd végülis van, de azért könnyen elrohan az ember mellett az élet.

2022. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy cikk a sok közül a nagy pillangó erzesrol.

2022. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
A "pillangók a hasban" jelenséget sosem igazán tudtam hová tenni, mikor más beszélt róla, szerintem én ilyet még nem éreztem (max. vizsga előtti gyomorideg formájában), szóval nem hiszem, hogy a szerelem fogalmát pont erre kellene kihegyezni. Esetleg akkor, ha a "de jó, végre láthatom" izgatottságot/felfokozottságot kell érteni alatta.
2022. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan olyan érzés. Borzasztó izgulos vagyok, egy idő után pedig megfigyeltem, hogy minden, később működésképtelennek bizonyos út kapcsolatomban is ugyanazt a “gyomorideget” éreztem, amit mások pillangoknak írnak le. Nekem ez abszolút egy negatív érzés, egyáltalán nem hiányzik. Szerencsére nekem nem ez számít szerelemnek ☺️
2022. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért irtam csak, mert sokan ezt gondoljak a szerelem érzésnek és egyébként jó, működőképes kapcsolatokat szakítanak meg az emberek, ennek a hiánya miatt.
2022. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
75%

Hagyjátok, sok önfejlesztő blogot meg Wikipédiát olvasott a lány, meg már tapasztalatokkal teli 24 éves, nyilván jobban tudja a dolgokat. :D :D


Az, hogy neked nem jó a családi háttered, és a diszfunkcionális család modell megteremtésének a lehetősége kezdi el termelni a kis agyadban a megfelelő hormonokat = lesznek pillangók a hasadban, még nem egyenlő azzal, hogy mindenki a f.sra izgul.

2022. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!