Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mihez kezdjek az életemmel?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mihez kezdjek az életemmel? Barátnő kellene?

Figyelt kérdés

Ma már ott tartok, hogy eddig voltak problémáim, amit megpróbáltam megoldani, és úgy tűnik, ez mára sikerült..

Jól tanulok, rengeteg hobbim van, amiben még jó is vagyok, sokat edzek, harcművészetet tanulok, régebben voltak gondjaim, de ma már elfogadom magam, elértem azt is hogy van önbizalmam, már tisztelnek! mondhatni, szinte mindent elértem amit akartam, csak amiket csinálok, azokban tudnék még tovább fejlődni, pl edzés,rajz,tanulás,stb.


Szóval egyfajta ürességet érzek, mert minden ilyen célomat elértem, és nem találok újabbat.

vagyis, 16 vagyok,(természetesen fiú), és efféle okok miatt, mikor még okok voltak, nem volt még barátnőm...


És mostanában pedig egyre jobban érzem ezt a magányt...

persze tudok róla hogy több lánynak is bejövök, de ők sem külsőleg, sem belsőleg nem jönnek be, tehát csak hogy legyen barátnőm, azért nem állok össze akárkivel.


Már én sem tudom mi bajom van már, hiszen a pozitív gondolkodásom addig fejlesztettem, hogy mindenféle egyéb probléma, pl. hogy nem vagyunk valami gazdagok, középrétegbe tartozunk, már túllátok, és nem szomorít el már...


Persze, keresem most is az igazit, de akár ki aki tetszene, már van barátja...



Igen, tanácstalan vagyok, őszintén bevallom, most esti gyengébb óráimban, hogy tőletek várok választ, annak ellenére, hogy szerintem tudom, hogy mi a válasz és mit kell tennem,és meg is teszem, de néha olyan jó leírni a gondolatmenetemet :D



2014. dec. 12. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy 16 évesen a párkapcsolat hiánya komoly ürességérzetet keltene.

Talán pont az a baj, hogy minden célodat úgy értékeled, hogy elérted és emiatt nincs perspektívád tovább.


Az biztos, hogy egy párkapcsolat megfűszerezi az életet, de a te gondolatmenetedet továbbvetítve ott is hamar előbukna ez a fajta sóvárgás az újabb célok után, ha már meg van.


Szerintem te túl robot módon gondolkozol és csak A és B pontot látsz pedig az életben néha pont a köztes állapotokat kell élvezni.

2014. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És nem csak bebeszéled magadnak, hogy van önbizalmad? Mert szerintem igen. Nincs önbizalmad szerintem, mert azt látod magadban mindig, hogy lehetnél jobb is, többet akarsz, és hiába éred el, nem érzed az örömöt, hogy "hurrá, ez is sikerült", hanem rögtön visszaesel és megint jobb akarsz lenni. Ezzel viszont az a baj, hogy te ezt azért csinálod, hogy az a hamis önbizalmad fenn maradjon. Különben nem azt néznéd magadban, hogy csupán ennyire vagyok képes, lehetnék én sokkal jobb, hanem örülnél annak és megbecsülnéd azt, ami most neked van. Ezért érzed azt az ürességet is, ami olyan, mint egy feneketlen gödör. Hiába pakolsz bele, nem fog megtelni, ha így folytatod tovább. És közben elfelejtesz élni. Magányos vagy, mert állandóan a teljesítés iránti vágyad irányít. Ideje lenne egy kicsit hátradőlni, megpihenni, kikapcsolódni, és elfeledni a gondokat. Menj el színházba, hívj el egy lányt táncolni egy bálba, stb. Barátnőt nem azért nem találsz, mert nem tetszik neked senki sem. Te is nagyon jól tudod, hogy ez nem igaz.


28/N (Amúgy 17/L, de senki sem hiszi el)

2014. dec. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hú, értem miről beszélsz, köszi :)


Azt kell mondanom hogy az elgondolás jó, de egy ideje, és tényleg nem rég óta! de! rájöttem, hogy nem a cél, hanem az út a lényeg, az hozza a boldogságot.


És persze van bőven mit csinálnom, sőt rengeteg lehetőségem van még fejlődni, de a mostani szintnek is bőven örülök.


Szóval ma már nem az a célom hogy minél hamarabb elérjem a céljaim, de ennek ellenére elérem/elértem. Hogy mondjak példát, hogy nem csak a ból b be akarok eljutni, tehát úgymond élvezem az életet(igaz kívülállóknak,stb furcsa lehet) :pl sokat olvasok, rengeteget rajzolok, verseket írok, eljárok futni mert jól esik, éjjel nappal zenét hallgatok,stb,


Szóval inkább rengeteg dolog is kezd egyhangú lenni, persze ez nem teljesen igaz ,pl a művészetek, könyvek, stb kifogyhatatlan és mindig érdekes elfoglaltságok

2014. dec. 12. 23:49
 4/7 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy épp ez az, hogy már nincs hova fejlődnöm, jó ez így hülyeség, de olyan szempontból igaz, hogy a korosztályomhoz képest sokkal jobb vagyok, persze ez már nagyon egoistán hangzik, de sajnos úgy veszem észre hogy igaz
2014. dec. 12. 23:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj, de ez a "mindent elértem, amit csak akartam" hozzáállás rendkívül visszataszítónak és - egy 16 éves fiú szájából - éretlennek és beképzeltnek hat.

Biztos vagy benne, hogy az az üresség, amit érzel, nem abból ered, hogy te is tudod ezt a lelked mélyén?

Ez a látszólagos magabiztosság valami nagy hiányt takar...

2014. dec. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor tegyél olyan dolgokat is amik nem feltétlenül tesznek jobbá, hanem inkább boldogabbá, vagy egyszerűen csak érdekelnek.


Menj el a haverjaiddal néha, vagy csajozzál ahogy írtad, játsszál számítógépes játékokkal, miközben figyelsz arra, hogy amik jobbá tehetnek, azokban továbbra is fejlődj.

2014. dec. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen mondtam is hogy hülyén hangzik, meg nem teljesen igaz, ez inkább a rövidtávú célokra értettem.


Én is arról a hiányról beszélek...

2014. dec. 13. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!