Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelmes vagyok a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok a barátom feleségébe és szerintem Ő is belém. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, akivel gyerekkorunk óta ismerjük egymást. Mondhatni, hogy együtt nőttünk fel. A barátom már 4 éve együtt volt a barátnőjével és idén májusban elvette feleségül. (Én 30 éves vagyok, a barátom 29, a felesége pedig 26.)

Amióta ismerem a barátom párját, nekem azóta nagyon tetszik. Mindig arra gondolok, hogyha én ismerem meg előbb, akkor most az én feleségem lenne és nem a barátomé. Ez nagyon elszomorít! :/ Nagyon jól el szoktunk beszélgetni és nagyon jól megérjük egymást ha találkozunk. Néha már az a helyzet, hogy nem azért találkozom a barátommal, hogy vele beszélgessek, hanem azért, hogy lássam a feleségét. Érzem, sőt tudom, hogy én is tetszem neki, mert ha pl egy baráti társaságban többen vagyunk, akkor folyamatosan figyel engem. Ha pedig ránézek, akkor gyorsan elfordítja a fejét. Ráadásul az egyik barátnőjének - akit én is ismerek - megemlítette kb. egy hete, hogy milyen helyes vagyok és csodálkozik, hogy nincs most barátnőm. Korábban nem volt ennyire érdeklődő felém, mert nekem is volt barátnőm és nem mert jeleket adni. Kb egy éve, amikor szakítottam a barátnőmmel, azóta Ő rengeteget foglakozik velem. Mindig kérdezősködik, hogy hol voltam, van-e már másik barátnő az életemben, ismerkedem-e most valakivel stb... Szerintem féltékenységből kérdezgeti ezeket. Nem tudom... nagyon tanácstalan és bizonytalan vagyok.

A barátomhoz pedig szerintem csak azért ment hozzá, mert esküvő előtt az utolsó pillanatban már nem akart már visszalépni. Óriási botrány lett volna belőle mindenki részéről.

Nagyon rossz szituáció! Szerintetek mit kéne tennem? Arra gondoltam, hogy tiszta vizet öntök a pohárba és elmondom Neki az érzéseimet négyszemközt. Bár azt sem tudom, hogy az hova vezetne... De éljünk le egy életet boldogtalanul inkább?? A barátommal már most elég sokat veszekednek, pedig nem is olyan régóta házasok. Ha nyílt kártyákkal játszom, akkor viszont elvesztek egy nagyon jó barátot és szerzek több ellenséget is. Ezt sem akarom! Pusztán az etika miatt inkább hallgassak mindörökre??

Nekem nagyon tetszik ez a lány!!! Szinte hiányzik, ha nincs a közelemben.



2015. júl. 20. 14:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%
Én is hasonlóban voltam / vagyok, a barátnőm párjával. Elfelejteni nem tudom, próbáltam beszélni velük, de nem igazán értik a helyzetet. Úgyhogy várok :) Már évek óta várok, de nem adom fel.
2015. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Ugyan nem szerelem, de koztem es a baratnom ferje kozott kolcsonos szexualis vonzalom van, o meg akarja tenni en pedig kozoltem vele, h nem fogok egy 25 eves baratsagot eldobni egy dugasaert.


Szerintem mondd el neki nyugodtan, igy nem lesz tobb kerulgetes es feszultseg, legalabb mindenki tudja h ki mit erez es nem kell talalgatni. Ha o el akarja erted hagyni anbaratod az az O dontese, de NE te csabitsd el.


Ha akar valamit akkor o lepjen.


Viszont, a nok jonnek mennek, a szerekmek meg vegkepp nagyon ritka az amikor az ember a tarslelket talalja meg a masikban, szoval en ezert valasztanam inkabb a baratsagot (de elmondanam a csajnak az erzeseimet).

2015. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Semmi értelme az egésznek. De ha mégis elmondanád, csak úgy tedd, hogy mindkét fél jelen legyen, tehát a barátod is. Egyébként 10000%-ig az fog lejönni, hogy te igenis a háta mögött megcsalásra invitáltad a feleségét és még hazudtál is ugye azzal, hogy neki nem szóltál róla.

2 lehetőség

1. Hallgatsz és elfelejted örökre és keresel valakit, aki szabad.

2. Elmondod mindkettőjük jelenlétében a helyzetet, majd közösen megpróbáljátok megoldani. Ez a tiszta útja a bevallásnak egyedül, viszont ez sem etikus, mivel kérdés, hogy mi a színvallás célja. Mert te írtad, hogy nem vennéd el a barátod feleségét. Akkor mi a célja a vallomásnak vajon?

2015. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem akarom "elvenni" a barátom feleségét! Egyébként sem létezik ez a fogalom, hogy "elvenni"! MINDIG A NŐ VÁLASZT! Maximum azt tudom csinálni, hogy elmondom az érzéseimet és megvárom a reakciót. Ha esetleg miattam otthagyná a barátomat, akkor arra nem én kényszerítettem, hanem az Ő döntése. Aki normálisan fogja fel, az így látja. Ennek ellenére szerintem nem fogok most lépni semmit! Ha leülök mindkettejükkel akkor a csaj biztos, hogy tagadni fog a férje előtt és én jövök ki rosszul a dologból. Úgy döntöttem, hogy inkább várni fogok! Azt látom, hogy elég sokat veszekednek és csak idő kérdése, hogy mikor mennek szét. Persze én nem ennek drukkolok, félreértés ne essék, de az ilyen házasságnak sem értelme, sem pedig jövője nincs. De ha szétmennek, akkor én biztosan fogok nála kezdeményezni, még akkor is, ha lesz addigra barátnőm! Bármit feladnék érte! Nekem nem csak tetszik ez a nő, hanem azt érzem, hogy tiszta szívből szeretem!!!!

Sokat gondolkodtam ezen és úgy érzem, hogy ez a valós helyzet!!

2015. júl. 21. 07:22
 15/34 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a lányt ne járj atok össze, keress mást. Ha a férjével szétmennek legfeljebb akkor majd megkeresed. Addig találj mást, ezt nem teheted a barátoddal.
2015. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire is tagadsz, te arra számítasz, hogy ők szétmennek és a nő a tiéd lesz. Ehhez képest sok minden lehet még azon kívül, hogy a nőnek tényleg rád nedvesedne a bugyija! Lehet, hogy nehéz időszak van a kapcsolatukban és vágyik valakire, aki segít neki ebben. Lehet, hogy csak nagyon empatikus, közvetlen teremtés és téged sajnál, amiért nincs senkid, te meg ebbe belelátod azt, hogy rád vágyik. Azt mondtad, hogy egy nagyon jó barátod? Van, hogy ilyenkor a nagyon közeli barátot szinte már családtagként kezelik, ezt is félre lehet érteni. Nekem is volt olyan, hogy a barátnőm nővére félmeztelenül ücsörgött az asztalnál, én nem mertem odamenni, ő meg mondta, hogy hát családon belül vagyunk. Mi lett volna, ha ebből azt vonom le, hogy dugni akar velem? Megmondom: két lábbal rúgott volna le magáról!

Ha te most odamész a nőhöz és előadod neki, amit itt, könnyen lehet, hogy iszonyat nagyot koppansz.

Ha le akarna feküdni veled, akkor azt hiszem már éreznéd a nyakadon a leheletét.

Azt, hogy barátnőjének azt mondta, hogy bejössz neki, kb. nem jelent még semmit. Az is lehet, hogy nem úgy értette, hogy mint partner jössz be neki, hanem csak annyit akart kifejezni, hogy szimpatikus vagy, egy jó fej barátja a férjének. Mint ember tetszel neki és nem mint férfi.


Nem azt állítom, hogy ez van, de számolj vele, hogy lehet, hogy ez az egész vonzódás csak a te fejedben létezik.

2015. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Én számoltam ezzel amit leírt a 16. válaszoló, de ahogy alaposan összevettem mindent és átgondoltam a dolgokat, rájöttem, hogy annak kisebb az esélye, hogy így van. Még egyszer hangsúlyozom, hogy én élek ebben a szituációban és van hasonló tapasztalatom is már az életből. Ez a lány bizony rám van kattanva. Akármilyen nézőpontból tekintek erre a dologra, mindig ugyanoda lyukadok ki. Nem csak az én fejemben létezik! Van racionalitás és realitás érzékem.

Ráadásul van még egy dolog ami most jutott eszembe, hogy ezen agyaltam. Kb 6-8 hónappal ezelőtt (amikor Ők még nem voltak házasok) picit ittasan tett egy ilyen megjegyzést nekem: "Ha a májusban valamiért mégis nem-et mondunk egymásnak, akkor majd hozzád megyek feleségül."

Már nem tudom, hogy épp miről beszéltünk akkor, de ez a mondat elhangzott. Ennyire nem vághat minden dolog egybe!!! Ez a lány engem akar és szerelmes belém!! Mindig is engem akart, csak túl gyáva volt lépni és nem akart szétrobbantani egy több mint 20 éves barátságot. Ezt megértem és köszönöm Neki!

Döntöttem! Hagyom a fenébe az egészet! :/ Ha már hozzáment a barátomhoz, akkor valószínű, hogy mégsem Ő van kirendelve mellém! :(

2015. júl. 21. 14:19
 18/34 anonim ***** válasza:
32%

Hát ha még így is lenne, akkor azért mégse téged akarta annyira tűzön-vízen át! Ilyet meg simán mondd az ember viccből is.

De tudod mit! Egyszer "véletlenül" karold át a derekát és ha visszacsókol, akkor tényleg van valami.

2015. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Voltam ugyanebben a dologban nemrég.Én le is feküdtem a legjobb baráttal,de ezáltal le is higgadtunk mindketten,elmúlt az a vibrálás részemről,ami volt közöttünk évek óta.Ezt még házasság előtt le akartam rendezni magamban,és rájöttem hogy semmi esetre sem választottam volna a legjobb barátot társnak,mert gerinctelen dolog lett volna a részemről,nem beszélve arról mi lett volna a véleménye a környezetnek.Szóval van elég visszahúzó erő ilyenkor rendesen,ezt a csaj is tudja,kétlem hogy elválik és melletted fog kikötni.
2015. júl. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
Ha neked ennyit ér a barátoddal eltöltött évek, akkor mond el a csajnak, h mit érzel iránta.. Szerintem próbáld meg elfelejteni. Majd a lány eldönti hogy mit akar, de te ne kavarj be, mert lehet két szék közé esel.
2015. júl. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!