Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem akar házasságot, se...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar házasságot, se gyereket csinálni, de szeretem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A párommal több éve (7) élünk együtt. Ő 40 múlt, és 35.


Ez egy kerek szülinap mindkettőnk életében, reméltem valami előrelépést: lánykérés, gyerekvállalás.


De sajnos se elvenni nem akar, se gyereket csinálni.


Szeretem, de rossz, hogy a kapcsolatunk nem tud fejlődni, ugyanazokat a köröket futjuk: dolgozunk, eljárunk sportolni, utazgatunk, koncert, mozi.


Erőltetni nem akarom, de nem tudom elképzelni, hogy ha 3 vagy 5, esetleg 10 év múlva is így élünk, azt hogy fogom viselni.

Szakítani nem akarok, de hosszú távon így sem mehet.

Mit tegyek?



2017. ápr. 19. 09:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
87%

Kérdezhetek valamit: miért vagy ennyire naiv és gyerekes felfogású 35 éves létedre?


"valami kis remény van még bennem, hátha beadja a derekát mégis..."

Gratulálok, 7 év neked nem volt elég bizonyíték, plusz az ő kijelentése, hogy NEM AKAR tőled se gyereket, se házasságot?

Ennyire értetlen nem lehetsz!

Neked ketyeg a biológiai óra, neki nem. Szóval inkább ezen kéne agyalnod és nem a kis naiv felfogásoddal, hogy hátha mégis beadja a derekát!

2017. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, pedig a 6-8-nak igaza van, ez a nyers valóság, még ha selyempapírba csomagoljuk is.

Benne vagy 7 éve egy kapcsolatban, ahol az élet legfontosabb dolgairól máshogy gondolkoztok. Én is megkérdezem, hogy milyen tanácsra számítasz tőlünk?

Esetleg abban vársz megerősítést, hogy azt mondjuk, hogy ess teherbe, aztán valahogy próbáld meg lenyomni a pasid torkán, hogy apa lesz? Még az is lehet, hogy sikerülne, de hogy szar életetek lesz az biztos, de az is lehet, hogy azonnal elhagy. Tényleg, mit szeretnél hallani tőlünk?

2017. ápr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:

Neked ketyeg a biológiai óra, neki nem. Szóval inkább ezen kéne agyalnod és nem a kis naiv felfogásoddal, hogy hátha mégis beadja a derekát!


válaszadó, nem értem ezt a kirohanásodat, kb. úgy osztod az észt és aggódsz, mintha a te biológiai órád ketyegne.


én szeretem a párom, szerelmes vagyok belé 7 év után is, és igen, szeretnék családot, de dilemmában vagyok, mert nem tudok csak úgy dobbantani.


ezeket a kételyeimet jöttem megosztani.


ez a harcias, megmondom a tutit, erőszakos hangnem nekem nem jön be.


nem muszáj reagálnod a kérdésemre, soraimra.


szerintem a gyakori másról kéne szóljon.

2017. ápr. 19. 10:49
 14/65 anonim ***** válasza:
85%

"én szeretem a párom, szerelmes vagyok belé 7 év után is, és igen, szeretnék családot,"


Mégis kitől, ha a párod kerek perec világosan kijelentette, hogy Ő NEM AKAR?? Talán baj van a felfogó értelmezőképességeddel?


Dilemmában vagy? Megadtuk a választ: vagy vele maradsz, de akkor nem lesz se gyerek, se házasság, vagy szakítasz, ennyi!

De szerintem ezt eddig is tudtad.


26 vagyok, 9 évvel fiatalabb, mint te, nem nekem kell itt aggódni, hanem neked

nem én vagyok olyan vak és süket, hogy nem látom és nem hallom azt, amit a párom ŐSZINTÉN elmondott nekem


oké, szeresd, de akkor fogadd el, hogy tőle nem lesz soha gyereked. ennyi, ezt a felelősséget te vállalod.


de a kérdésemre még mindig nem válaszoltál: MIÓTA tudod, hogy nem akar gyereket és házasságot?

ha a kezdetek óta, akkor nem is kellett volna elkezdened vele a kapcsolatot!!!


nyugodtan dugd csak a fejed a homokba, úgyse vagy jobb a legtöbb magyarnál, aki elmenekül a problémái elől és a tetteiért pedig nem vállalja a felelősséget, csak a másikra mutogat!

2017. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ! Lehet tapasztalatlan vagyok még hozzátok és a válaszolók többségéhez képest (23 éves lány). Lehet elhamarkodott gondolatmenetem van és talán azt fogják egyesek gondolni, h fogalmam sincs még az életről vagy a párkapcsolatról... DE! Több mint 1 éve vagyok együtt a párommal (nem ő az első, volt egy 3 éves kapcsolatom is), de bennem is már kirajzolódott egy kép, h leélném az életemet vele. Beszéltünk már mi is eljegyzésről, h "majd lesz". Persze, ez oké is nem is akarom siettetni, de a majd ki tudja mikorra várható. úgy érzem, h már nem vagyok 18 éves, h X évig járjak valakivel, csak mert még fiatal vagyok az elköteleződéshez. A párom 25, szóval én legkésőbb ez év végéig adtam magunknak "határidőt", h vagy elkötelezi magát, vagy hagyjuk az egészet. Ne értsetek félre, nem gyűrűre megyek vagy hasonlóra. De nagyon sok olyat hallok és olvasok, h 8-9 éve járnak és CSAK azután van eljegyzés.. és se öreg anyuka nem szeretnék lenni, se olyan, h azon kapom magam h 28 éves koromra ő meg kitalálja, h "élni akarok, szakítsunk". Persze eljegyzést is fellehet bontani, viszont az már elég "ciki" "csak úgy" alapon... :) Remélem értitek. Szóval kérdező, amíg van időd, addig lépj ki. Igen, szereted, most fáj. De ha szeretnél gyereket, akkor meg kell lépned. Jobb lesz majd 40 évesen amikor majd teljesen eleged lesz szakítani? Semmivel sem, sőt, akkor már talán gyereket is felelőtlenség lesz vállalni!
2017. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 A kérdező kommentje:

Ne légy ennyire tunya, h a kicsit magasabb hangnemen megsértődsz.


szerinted, ha szóvá teszem a bunkó hangnemet, az tunyaság?

nézz utána, mit jelent ez a szó!



az erőszakos embereket ki nem, állhatom.


itt mindenki kioktat, pedig semmi közötök hozzá, és semmi alapotok, hogy ilyen mélységekig és bántó stílusban oktassatok ki.


és nem, nem értek egyet a többséggel.


7 éves kapcsolatot, a szerelmet az ember nem dobja csak úgy ki az ablakon, és ahogy írtam is, ez az érzés lehet, hogy erősebb bennem, mint a gyerek utáni vágy.


azt is mondtam, hogy egy döntési folyamatban vagyok, aminek a vége még nyitott, és bonyolult.


tehát ezek alapján ezt az erőszakos, kioktató hangnemet kikérem magamnak.

2017. ápr. 19. 11:10
 17/65 anonim ***** válasza:
91%

"7 éves kapcsolatot, a szerelmet az ember nem dobja csak úgy ki az ablakon, és ahogy írtam is, ez az érzés lehet, hogy erősebb bennem, mint a gyerek utáni vágy. "


MIÓTA tudod, hogy NEM AKAR se gyereket, se házasságot????

2017. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
60%

Hát ez kész! Nem értem én sem, hogy minek kell nekiesni a kérdezőnek, azért mert neki egy kicsit bonyolultabb érzelmei vannak, és fel mert tenni egy kérdést? Ha nem tetszik akkor minek válaszoltok? majd még azt is fogadja el, hogy kőkorszaki, kihaénnem stílusban válaszoltok neki? na mindegy, a színvonal megint megmutatta magát. Jó, a másik, hogy annyira utálom ezeket a mindentudó embereket, szerintem fog neked is produkálni olyat az élet, hogy csak nézel, és nem leszel ennyire okos. Na mindegy hagyjuk a bunkókat.

Kérdező: én már írtam egy választ, abban leírtam, hogy szerintem is hagyd el őt (ebben a bunkóknak is igaza van, csak nem kéne ez a fellengzős hangnem). Szóval..először beszélj vele, hogy el fogod hagyni, mert nem egyeznek a családalapítási igényeitek. Kíváncsi vagyok, hogy erre mit fog reagálni, de szerintem a szerelmeteket is át kéne értékelni, mert ha te cvsaládcentrikus vagy, ő meg ego-centrikus, akkor a szerelem, amit most érzel el fog múlni, hiába érzed 7 éve..7 év nem a világ..lesz ott még 14 év is, akkor akkor fogod megunni, hogy saját magának él és nem akar gyereket! Én beleképzeltem magam a helyedbe (bele tudom, mert én is szerelmes vagyok), de ha nem akarna gyereket, otthagynám. ja és én is házasságpárti vagyok, tehát, ha nem akarna feleségül venni...otthagynám..

először is gondold át: miért vagy belé szerelmes! biztos hogy szerelmes vagy? biztos hogy nem csak függője vagy? Ő is ugyanannyira szeret téged szerinted?

2017. ápr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, most is csak a "bántó" kommentárra válaszoltál, az az előttire nem. Figyelj! Ha te magad sem tudod, h mit akarsz, akkor mit vársz a válaszolóktól? Őszintén. Mindenki leírta, h szerintük ha szeretnél gyereket akkor azt nem ettől a férfitől fogod megkapni. Erre te jössz, h nem dobsz ki 7 évet. AKKOR MI A KÉRDÉS? Nem értem. Oké, h össze vagy zavarodva meg, hogy dilemmázol oké, ez érthető persze. De akkor bölcsebb úgy kérdést feltenni, h nem sértődsz meg azon, h ki mit tenne a helyedben, hanem mondjuk tanácsot kérsz úgy, ha már van egy elképzelésed, h mit fogsz lépni. Így persze h mindenkit úgy veszel, h támad és leszól ha te magad is képtelen vagy dönteni. Remélem azért valamit kiveszel a segítségből! :)
2017. ápr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
83%

SENKI nem volt veled bunkó Kérdező!

Legfeljebb nem azt írták, amit te olvasni szerettél volna, de ezt már nem tudjuk leellenőrizni, mert minden nem neked tetsző választ töröltettél, bár nem mindegyiket sikerült.

Szóval, száz szónak is egy a vége, összefoglalva a dolgokat, nem irigyellek!

Te ebből a történetből mindenképpen nagyon rosszul fogsz kijönni!

Ha elhagyod a pasid, akkor azért mert feltetted rá az életed és nem tudsz nélküle élni, úgy tűnik.

Ha nem hagyod el a pasid, akkor le kell mondj a gyerekről, a családról és nagy valószínűséggel keserves életed lesz!

Esetedben nincs jó választás, mert aki ennyire egy személy rabja, annak csak rosszul sülhet el bármely döntés, hiába is magyarázunk itt neked szépen, vagy erélyesebben.

2017. ápr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!