Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem akar házasságot, se...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akar házasságot, se gyereket csinálni, de szeretem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A párommal több éve (7) élünk együtt. Ő 40 múlt, és 35.


Ez egy kerek szülinap mindkettőnk életében, reméltem valami előrelépést: lánykérés, gyerekvállalás.


De sajnos se elvenni nem akar, se gyereket csinálni.


Szeretem, de rossz, hogy a kapcsolatunk nem tud fejlődni, ugyanazokat a köröket futjuk: dolgozunk, eljárunk sportolni, utazgatunk, koncert, mozi.


Erőltetni nem akarom, de nem tudom elképzelni, hogy ha 3 vagy 5, esetleg 10 év múlva is így élünk, azt hogy fogom viselni.

Szakítani nem akarok, de hosszú távon így sem mehet.

Mit tegyek?



2017. ápr. 19. 09:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
88%

Az se fog jól esni, amit én írok.


Szerintem ideje lemondanod a gyerekvállalásról.

Ha vele maradsz, akkor fogadd el, hogy ő nem akar.

Ha szakítasz: nem vagy már​ fiatal. Ebben a korosztályban nagyon nehéz lesz találni valakit, akit szeretni is tudsz, és azonosak a céljaitok. Megismered, (36) összeköltöztök, egy év múlva megkér (37), esküvő (38), aztán jöhet a gyerek (39).

Azt bele se számolom, mi van, ha évekig szingli vagy, több évet vártok az esküvővel, vagy sokára jön a gyerek.

És akkor még csak megszületed, de fel is kell nevelni! 45 évesen kúszhatsz utána négykézláb a homokozóban, és mindenki a nagymamának néz.


Akkor már ülj meg a se.ggeden. Eddig is boldogok voltatok gyerek nélkül. Ha tényleg ennyire szereted, úgyse hagyod el a bizonytalanért.

2017. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 A kérdező kommentje:

Kérdező, most is csak a "bántó" kommentárra válaszoltál, az az előttire nem.


1. nem szeretem osztani a szart, megmondtam, hogy dilemmában vagyok, nincs még eldöntve semmi, és nem is lehet olyan gyorsan, ahogy ti azt diktáljátok.


2. ezenfelül egyetlen kérdésre sem fogok válaszolni, mert provokatívak és sértőek vagytok többen, jelentettem a moderátornak.


3. a stílus maga az ember.

nem is azzal van a gond, hogy arra próbáltok rávenni szakítsak, hanem ezzel az erőszakos, kioktató hangnemmel, amivel szinte számonkértek, köteleztek, és felrójátok, miért nem léptem már ki.

szerintem a saját életetekkel törődjetek ilyen elánnal, a másik embernek meg hagyjátok meg a döntési szabadságot,a dilemmára való időt, hogy jó döntést hozhasson, nem utolsósorban tisztelettel kommunikáljatok!!

2017. ápr. 19. 11:29
 23/65 anonim ***** válasza:
90%
Itt senki nem próbál rávenni, hogy szakíts, csak h ki mit tenne a HELYEDBEN! Elnézést, ez már erélyesebb volt, mivel kijelöltem nagy betűkkel. Remélem nem sértelek meg. Lehet bántó leszek, de ha ennyire határozatlan vagy 35 évesen is, h még most sem tudod mit akarsz, akkor nem rosszból, de nem való neked a gyerek. Az ilyen bizonytalan embereknél könnyen kialakul a szülés utáni depresszió és hogy utána nem találják a helyüket, találgatnak h nem is kell a gyerek... Leht most azt mondod, h te nem tennél ilyet, de a bizonytalanságod ez sugallja. Én most 24 évesen kimerem jelenteni, h NINCS az a férfi aki miatt én lemondanék az anyaságról! De te tudod! Voltam már brutálisan szerelmes, most is szerelmes vagyok, de ha azt mondaná, h nem akar gyereket, akkor azonnal elhagynám! Ez nem kérdés számomra! Persze kérdés, h magadat egyedül mennyire tudod eltartani. Nyilván a hezitálásban ez is közrejátszhat.
2017. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
88%

#22-es válaszodra Kérdező


Igyekszem nagyon finoman fogalmazni, de felőlem ezt is töröltetheted és jelentgetheted, rohadtul nem érdekel.

Végigkövettem ezt a fórumot és meggyőződésemmé vált, hogy te nem vagy lelkileg egészséges, de minimum üldözési mániában szenvedsz.

Orvosi segítségre még nem gondoltál?

Talán, ha sikerülne megerősödnöd mentálisan, a döntési helyzeteket is megfelelően kezelnéd!

Jobbulást kívánok!

2017. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
88%

"szerintem a saját életetekkel törődjetek ilyen elánnal, a másik embernek meg hagyjátok meg a döntési szabadságot,a dilemmára való időt, hogy jó döntést hozhasson, nem utolsósorban tisztelettel kommunikáljatok!!"


igaz, nem mi rinyálunk itt, nem mi irtunk ki egy kérdést ezzel kapcsolatban. ha dilemmában van egy ember, akkor pont lesz..rja a másik tanácsát, azért, mert a másik nem tud segítséget adni a saját életünkkel kapcsolatban. ő nem tudhatja, hogy mi a jó nekem, ő csak a saját szemszögéből tud "tanácsot" adni.


te kérdezted, hogy mit tegyél? leírtuk, még se olvasod el. csak hisztizel, hogy ha valaki nem úgy beszél veled, mint ahogy te azt hiszed, hogy megérdemelnéd.


a legelső válaszomat elég normális hangnemben írtam, ezzel a kérdéssel kezdtem: "És mióta tudod, hogy nem akar gyereket? gondolom nem az elmúlt 1 évben közölte ezt veled. "


de erre se voltál hajlandó válaszolni, pedig nem is provokatív volt, hanem érdeklődő.

de az már a te sarad, ha minden kérdést, a sajátodon kívül, provokatívnak hiszel.


mindenből csak a negatívat emelted ki, ebből is látszik, hogy te is egy negatív személy vagy, mert ezt veszed észre, mert végképp nem a lényeget szűrted le, amit tanácsoltunk, hogy spec, tudjuk, hogy már régóta nem akar a párod gyereket, akkor miért maradtál vele eddig, vagy egyáltalán miért kezdtél el vele kapcsolatot így.


tudod, nem utólag kéne okosnak lenni, hanem előre kéne nagy vonalakban gondolkodni.

és tényleg ne legyél már ennyire naiv, hogy még 35 évesen is reménykedsz hátha egy 40 ÉVES megváltoztatja a válaszát pont miattad! mondták már hogy ébredj fel a meséből?

2017. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 A kérdező kommentje:

mert szólok, hogy normálisan beszéljetek, és ne sértegessetek, biztos zakkant vagyok, mi?

hihetetlen, hogy ezt hozod ki belőle.


rendkívül sértő!


szeretném azt hinni, hogy egy normális elvárás, hogy tisztelettel beszéljünk egymással.


ha emiatt mentálisan sérültnek gondolsz, komoly bajok lehetnek az értékrendeddel és a kommunikációs stílusoddal!

2017. ápr. 19. 11:44
 27/65 A kérdező kommentje:

25-ös, nagyon ráérsz... szerintem törődj a saját életeddel.


majd én döntök a sajátom felől!

2017. ápr. 19. 11:46
 28/65 anonim ***** válasza:
94%

Én kénytelen vagyok leírni a véleményem. Először is szummázzunk.

Kiírtál egy kérdést 'mit tegyek' véggel.

Na már most....itt többen mondták, hogy nekik mi a saját szuverén véleményük. Amúgy baromi érdekes, hogy a legrelevánsabb kérdéstől zárkózol el:

-"Mióta tudod, hogy ő így gondolja?"


Nyilván régóta tudod ezek szerint. Akkor vállaltad. Döntést hoztál akkor és ott. Persze ezt megfontolhatod és idővel dönthetsz másképp de nem fogsz. Te arra vársz praktikát, hogy őt hogyan vedd rá arra amit nem akar.

Na most még ezzel sem lenne baj ha nem 35 lennél. Itt én nem szeretnék a vészmadár, rossz hírek hozója lenni de te már erősen épp kicsúszol a korból. Szóval ha most szakítasz mire találsz valakit, mire eljuttok a gyerekig....ha most megismernéd a potenciális jelöltet már az is épp hogy a neccesség határ mezsgyéje lenne.

Egyébként definiálnám a felnőtté válást ha megengeded. -többek közt- érett, átgondolt felelőségteljes döntéseket meghozni.

Ezek után én annyit mondanék neked, hogy dilemma meg szerelem oké, de meddig szeretnél dilemmázni? Ez az x^n-en év nem volt elèg? Mert akkor már meg is született a döntés. Ha te még morfondírozni szeretnél szíved joga csak akkor már nincs min mert még egy év vagy kettő és a biológiai órád eldönti helyetted.

35évesen tessék már a sarkunkra állni és merni a másiknak kimondani, hogy én nem így képzelem el az életem úgyhogy kalap-kabát.

De ha neked ez nem ér ennyit akkor nem akarsz gyereket.

Csak kérlek utána ne gyere ide, hogy már nem lehet gyereked és ez miatt meggyűlölted a párodat.

Köszönöm!

2017. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:

Ilyen ésszel ne haragudj, de nem csodálom, h itt tart az egész kapcsolatotok... ÉS MOST LEHETSZ DURCI amiért bántó voltam!


ez a provokáció és sértés.

a mentális és észbeli képességeimet minősíted, és direkt próbálsz szívatni.


nekem ez nem jön be, nem értem, miért okoz ez nektek örömet?

unatkoztok?


nagyon destruktívnak és szánalmasnak tartom, ahogy egyesek itt megnyilvánulnak.


szerintem hanyagoljátok a kérdésemet, és egyáltalán ne reagáljatok semmit.


ha szerintetek én egy mentálisan zakkant, agyilag kislány vagyok, egy szar kapcsolatban, akkor ugyan minek pazaroltok rám ti, okos, felnőtt, érett emberek az időtökből?

2017. ápr. 19. 11:50
 30/65 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, én tudnék neked tancásot adni (ide harmadszorra íro be), ha akarsz írj privátot, mert itt elszabadult a topic és nekem sincs kedvem az észosztókkal megbeszélgetni a világ nagy dolgait, meg a kinek hogy kéne viselkedni-t.
2017. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!