Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Megelegszetek azzal, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megelegszetek azzal, ha a párotok szeret, de nem szerelmes beletek?

Figyelt kérdés
Ez a szeretet válhat évek múlva szerelemme?

2018. szept. 14. 13:55
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
64%

Nyilvàn nem. De én ebben a " szerelem àtalakul szeretetté" maszlagban sem hiszek. Szeretem anyàmat, meg a kutyàimat, szerelmes pedig életem pàrjàba vagyok. Szerelemmel szeretjük egymàst. A férjem is pont ugyanígy àll ehhez az egész dologhoz. Màr ami az érzelmek àllítólagos àtalakulàsàval kapcsolatos. Ő is marhasàgnak tartja.

Persze ez az egész attól is függ, hogy àll hozzà az ember. Az amit mâsok rózsaszín ködös szerelemnek neveznek, én azt nem tartom igazi szerelemnek, az még csak fellàngolàs. Az igazi mély szerelem csak ezek utàn jön. Amikor egyre jobban és jobban megismeritek egymàst, egyre mélyebben éreztek, egyre erősebb a kötődés. Nekünk ez a szerelem, ami csak erősödött, az együtt töltött idő alatt. A 9. évben jàrunk.

2018. szept. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
59%
Nem.
2018. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ennyi felé álláspontot írtok le, ez bizonyítja hogy mennyire is különbözik két ember, vagy két párkapcsolat :) meg aztán a szerelem, mint fogalom is elég szubjektív.
2018. szept. 14. 16:32
 14/34 anonim ***** válasza:

#11

Komolyan azért szólsz le másokat, mert ők "érzelmek átalakulásának" nevezik UGYANAZT A DOLGOT, amit te "igazi, mély szerelemnek" (miközben te is belátod, hogy azt meg szokta előzni egy hosszútávon fenn nem tartható rózsaszín köd, amihez képest valóban átalakulás történik)? :D

2018. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért nem szakítottam vele.


Szeret, de én meglátásom szerint ő szerelmes soha nem volt belém, mint az exébe. Tény, hogy nem esik jól, mivel én több mindent tettem meg érte nem kis áldozatokat, de akkor sem lett, volt nála szerelem. Hát a szerelem nem a jóságról szól... Az a csaj meg kidobta, de egy évig is kapart utána. Meg úgy jött össze velem, de csak később esett le, hogy neki még szerelmi bánata volt. Na hát akkoriban ezek után sem szakítottam, akkor már elég rég óta együtt voltunk ahhoz, hogy úgy gondoltam csak leszarja már az exét.


Szóval megint nem olyan kapcsolatom lett, ahol végre szerelmes a párom belém... Pedig én az voltam. Ez okoz némi hiányérzetet. De azért nem szakítottam ilyen miatt, mert az a ködös szerelem úgyis alább hagy, nem tart örökké.

Én sem voltam szerelmes az exembe, amikor összejöttünk. De később fellángolt, de neki ez nem volt jó, mert le is hozott gyorsan.

2018. szept. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
mindig az csak a kérdés, hogy mi marad a szerelem után....szeretet....de milyen...
2018. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Utolso:kifejtened jobban ezt a választ?
2018. szept. 14. 19:32
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én speciális eset vagyok (bár ezt tudtam eddig is)


Nálam pl sosem volt rózsaszín köd a párom iránt, a kapcsolat éljen sem. Mégis 6 éve vagyunk együtt. Ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor így is 3-4 év után került égre jobban feljebb a melrol bennem magának a szerelem érzésének a hiánya.


Ez alatt azt értem, hogy 2 dologról beszélhetünk itt, ami meghatározza azt, hogy a kapcsolat jól működik-e vagy sem

1.eset A szeretet mellett megvan később is a kellő vonzalom a párod iránt. Ez esetben működik

2. Eset szeretet és kötődés van, de a vonzalom sose volt túl erős, és az évek alatt is csak gyengébb lett/lesz.


Én most a 2 esetben vagyok, és így is borzasztó nehéz lenne szakítani, mert hiányozna a párom. De lássuk be, nem túl ideális.. ha belegondolok, nem biztos hogy a következő 10-20 évet kellő fokú vonzalom és ritka szexel akarom leélni...


Szóval szerintem amíg van szeretet és vaj szex/vonzalom, addig az ember nagyon jól megvan, szerelem nélkül is. A hiányérzet persze bármikor előjohet ha elnyomjuk.. de a szerelem sem lesz elég önmagában semmire. Ezért írtam a fenti 2 esetet, ettől függ, működik e

2018. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
Hát, ha már bizonyos ideje együtt vagyunk, csak akkor szerintem. Vagy várjunk, hát, ha én szerelmes vagyok őbelé, és ő meg csak szeret, még az is rendben van. De fordítva nem működne. Pont néhány hónapja volt egy olyan, hogy az én szerelmem foglalt volt, és akkor megkerestem az előző szerelmemet; és még mielőtt válaszolt volna (de amúgy a két e-mailem között kb két hét eltelt, de még nem találkoztunk, meg még nem is reagált semmit, írtam neki, hogy hagyok időt) írtam neki, na szal mégmielőtt válaszolt, írtam neki egy "bocsi mégse"-típusú levelet; hogy úgy érzem , ez most baráti. És akkor na, szóval, ha én szerelmes vagyok a társamba, de ő csak szeret, azt úgy el tudom viselni; ha pedig én nem vagyok szerelmes, és még nem vagyunk baromi régóta együtt, azt már valahogy nem bírnám. Az számomra rossz lenne, olyan üres lenne.
2018. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
*de ha neki is megfelel ez így, hogy adott esetben ő nem szerelmes; tehát nem akarnám boldogtalannak látni.
2018. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!