Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Megelegszetek azzal, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megelegszetek azzal, ha a párotok szeret, de nem szerelmes beletek?

Figyelt kérdés
Ez a szeretet válhat évek múlva szerelemme?

2018. szept. 14. 13:55
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%

14. Senkit nem szóltam le. Tanulj meg olvasni. Egyébkébt Nem ugyanarról beszélünk.

Sokak szerint a szerelem alakul àt szeretetté. Ez olyan mintha a szeretetet kevesebbre tartanàk, tehàt az érzések csökkennek x idő elteltével.

Szerintem pedig a z erős intenzív fellàngolàs alakul szerelemmé. Ezàltal több lesz.

Míg az előbbi kvàzi azt jelenti az embereknek, hogy az érzések kevesebbek lesznek, csökkennek, addig utóbbi esetben az érzelmek felerősödéséről van szó.

Ha valami csökken vagy épp növekvő- erősödő tendenciàt mutat, aközé én nem tennék egyenlőségjelet.

2018. szept. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

#21

Most is a szóhasználatba kötsz bele. :D Oké, akkor nem leszólod őket, szimplán csak bátorkodsz kijelenteni, hogy baromságokat beszélnek. :D

Egyébként ki mondott neked olyat, hogy a szeretet kevesebb a szerelemnél? Ez egyedül a te képzettársításod. A gyerekét sem szereti kevésbé az ember annál, akibe szerelmes, legfeljebb máshogyan. Itt is csupán ennyiről van szó: változásról. Az önmagában se nem jó, se nem rossz, sem növekedést nem jelent, sem csökkenést. Úgy nevezed az érzéseket, ahogyan akarod, de ne legyen már köteles mindenki a te szótáradhoz igazodni a saját kommunikációjában.

2018. szept. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
52%

Én pedig külön köszönöm a 21-és hasonlatát, mert én pl így értem, amit mond. ;)


Ha ezt most egy olyan embernek mondanánk aki nem elte át, de szeretnéd elmagyarázni, akkor bocs de az ő példája volt itt a legtisztább (pl nekem)


Halkan jegyzem meg, Felesleges egyébként kötekedni a másik ember látásmódjan.. Te pl értetlenkedsz a 21-esén, miközben nekem igenis átjött amit irt, mert úgy fogalmazta meg, ahogy más még ezt így nem mondta pl nekem.

2018. szept. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Haláli, hogy szerinted én vagyok itt az, aki kötekedik és értetlenkedik. :')
2018. szept. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
52%

24. Talàn azért mert te kötöttél bele valaki màs vàlaszàba csak mert nem értetted meg.

Amúgy szimplàn nem értünk egyet szerintem.

Mikor valaki azt mondja, hogy szerinte a szerelem x ideig van, aztàn àtalakul szeretetté, az szàmomra, mondom szàmomra az érzelmek csökkenèsét jelenti. A szeretet lehet persze sokféle- szülők, testvérek, hàzikedvencek, baràtok irànt , szerintem erősebb formàban ide tartozik a gyerek irànti szeretet is.

Míg az ahogyan én leírtam, az erős fellàngolàs szerelemmé erősödik.- szàmomra ez pozitív és nekem ez mutat erősödést, több lesz

. Míg a màsik dolog nekem teljesen negatív- mert nekem ez olyan mintha màr nem szeretné a pàrjàt pàrkénk, max emberként.

Lehet rosszul fogalmazok, nem tudom màsképp leírni.

Szàmomra egy tàrs irànt csak szerelmet lehet érezni, ami több mint bàrki màssal kapcsolatban érez az ember, ès ez az érzés csak erősödik ahogy telik az idő, nem alakul szeretetté ès semmi ilyen.

Szerintem teljesen màshogy làtom ezt a dolgot, ezért tartom hülyeségnek azt kijelenteni, hogy a szerelem szeretetté alakul, mert ez nem mindenkinél van így , holott rengetegszer olvastam màr ezt a közhelyet. Szerintem ez hülyeség mert én màsképp àllok hozzà és mert én nem ezt érzem, nem ezt élem àt. ( ez nem jelenti azt hogy hülyének tartok vagy bàrkit lenézek mert így gondolkodik/ érez, csak ezt globàlisan kijelenteni ( amit sokan megtesznek) hülyeség.

Mi pl 9. Ève vagyunk együtt a férjemmel és hatàrozottan nem szimpla szeretetet érzek hanem szerelmet ( és ezzel mindketten így vagyunk).

Teljesen màsképp làtom ezt a dolgot ezek szerint, mint sok ember. Ezért nem tudsz egyetérteni mert nem érted mit próbàlok elmondani.

Ennél jobban sajnos nem tudom érzékeltetni, hogy nekem a szeretet kevés egy pàrkapcsolathoz, mert nem tudok valakit csak szeretni emberként akivel együtt vagyok. Vagy fellàngolok és szerelmes leszek ami meg is marad,erősödik, vagy a kezdeti rózsaszín köd ( ami szàmomra nem szerelem) utàn olyasmi marad ami nekem nem elég egy kapcsolathoz, boldog hàzassàghoz plàne.


A gyerek meg pont olyan téma amit nem kell ide keverni. Semmi köze a szerelem kérdésköréhez. Persze làttam én màr olyan íràst hogy a csaj szó szerint azt írta, hogy így meg úgy SZERELMES a gyerekébe. Nos, ha így van, az beteges, ha meg nem úgy érti akkor pedig nem kell ilyen szavakkal csak úgy dobàlózni.

2018. szept. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

#25

Miért gondolod, hogy ha valaki nem ért egyet veled, az csakis azért lehetséges, mert nem fogja fel, amiről beszélsz? Te magad írtad, hogy sokféle szeretet létezik, szülők iránti, barátok iránti, gyerek iránti, de a férj/feleség iránti már valamiért nem fér el a listán, azt hívjuk csak "igazi mély szerelemnek". Biológiai értelemben pont, hogy azt szokás szerelem alatt érteni, amit te fellángolásnak hívsz, és ki lett mutatva, hogy másfél-két év alatt le is cseng. Ezt szokták az emberek leírni annyival, hogy "átalakul szeretetté", ez továbbra is csak a te olvasatodban jelenti azt, hogy kevesebbé válik, számomra pl. nem. A kapcsolat ellaposodása egy másik folyamat, és teljesen téves összemosni azzal, amiről szó van. Máshogy fogalmazol, de ugyanazt mondod el, ennyi.

2018. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Nekem meg messze nem ugyanaz , fogd màr fel. Mondom, hogy nem érted. Hagyjuk is .

Úgy rémlik írtam, hogy nekem a rózsaszín köd nem szerelem, tehàt nem is beszélek ugyanarról amiről te, mivel az elejétől kezdve màs fejlődèsen mennek àt az érzelmek szerintem, mint szerinted. Ìgy nem lehet ugyanaz.

Amúgy akkor nem kötöttél volna belém ha tudomàsul veszed, hogy létezik aki màsképp gondolkodik ezèrt szépen tovàbbgörgetsz és nem kommentàlod egy màsik ember hozzààllâsàt/ nézőpontjàt. Ha úgy tetszik, erre egyébként a gyakorin szabàlyzat is van. A feltett kérdésre kelllene vàlaszolni, nem màsok hozzàszólàsàra. Részemről ez ennyi. Lezàrtam. Nem fogok feleslegesen olyannak írni aki nem is akarja se megérteni se elfogadni azt amit elolvas. ( hogy létezik màs is a sajàt véleményén kívül)

2018. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Ironikus, hogy már eleve a legelső kommented arról szólt, hogy meg akartad magyarázni, mekkora marhaság/maszlag (most téged idézlek), hogy a szerelem idővel átalakul, és ezek után még ÉN vagyok az, aki nem képes elfogadni mások (akár a többség) véleményét. :D Holott egy szóval nem mondtam, hogy rosszul látnád a helyzetet, csak azt, hogy olyan emberek véleményével dacolsz, akik valójában egyetértenek veled, amit akár észre is vehetnél, ha hajlandó lennél egy pillanatra elszakadni a saját szubjektív definícióidtól.

Remélem, feltűnt, hogy te is a GyK szent és sérthetetlen szabályzata ellen vétesz minden egyes alkalommal, amikor lereagálod a hozzád intézett válaszaimat. :D Ha ez megnyugtat, elárulom, hogy a #4-es válasz (ami a konkrét kérdésre felel) szintén tőlem származott. Felőlem is hagyhatjuk, mert ha eddig nem volt képes befogadni az agyacskád, amit mondtam, akkor ezután sem lenne.

2018. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Igen, marhasàgnak tartom, mert nekem az. De ez egy db vélemény. Konkrét vàlaszba nem kötöttem bele mint te. Amúgy ha valaki nekiàll okoskodni kifejezetten 1 embernek akkor az nem àllhat ki maga mellett mert a szabàlyok ellen vét? Jah persze hogyne... Na szia! Ilyen egyénekre kàr időt pazarolni. Itt te voltàl aki kötözködött.
2018. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Ha kár rám időt pazarolni, akkor ne csináld. A szabályokra meg te mutogattál először, nem én, olvasd vissza saját magad. Na puszika.
2018. szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!