Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért hiszi azt sok ember,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszi azt sok ember, hogy aki szerelmes belé, az ok nélkül, véletlenszerűen teszi ezt?

Figyelt kérdés
Az emberek nem hasraütésszerűen lesznek szerelmesek, kutatásokból az derül ki, hogy ez általában a két emberben lévő hasonlóságban gyökerezik, azaz a többség emiatt szerelmes, azaz jó esélye van az esetek többségében az érzés viszonzásának. De ez józan paraszti ésszel belátható. Én sosem értettem, miért lenne egy ember szerelmes olyanba, akihez nem illik, akire nem hasonlít. Magam is nagyon sok esetben az ellenkezőjét tapasztaltam. Szerintem általában amikor nem kölcsönös, akkor vagy a szerelmes téved, vagy a másikban valamiért nem alakulhatott ki az érzés, pl. nem töltöttek elég időt együtt, nem ismeri eléggé, van párja, már szerelmes valakibe, stb. Nem látom reálisnak azt, hogy belém szerelmes legyen egy 60 éves, 70-es IQ-jú, nem attraktív, igénytelen kínai férfi, ha én egy 20 éves magas intelligenciájú szép, csinos nő vagyok. Esetleg 1 a millió esetből, akkor is a másik tévedéséből, butaságából vagy a pszichiátriai betegsége miatt. És ez mindenkivel így van.

2018. szept. 23. 20:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, ajánlom a figyelmedbe az alábbi cikket:


[link]

2018. szept. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

A magas intelligenciájú csinos hölgynek vallot egyén nem érti, hogy a szerelem nem feltétlen racionális, az egész gyökere az ösztönös szaporodás, de szólj nyugodtan ha hetero létedre a rengeteg közös érdeklődést és jellemzőt felmutató barátodba beleszerettél. Na ugye, hogy nem?


Nyilván ez a közös érdeklődés stb jó és sokszor így van, csak ezt kijelenteni, hogy kb csak ez van és más elmebeteg, hát... átgondolnám azt a magas intelligenciát.


(UI: Keress valami helyesírási hibát a mondandómban, hogy érvénytelennek titulálhasd az egészet és megnyugodjon a lelked)

2018. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, te nevezed magadat magas intelligenciájúnak? LOL
2018. szept. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam volna, h elolvasok egy Éjjel-nappal fut a Pest "sztár"-jának Blikk-ben publikált magánéleti cikjére. Megtettem. :)) Nos, ez is jó példa: hasonló a hasonlót vonzza. Ez a közmondásnak egyébként nem a külső hasonlóságról szól, mint, ahogy a szerelem sem. Ez a BB Alexa, vagy ki, szintén arról beszél, h megtalálta lelki vezetőjét, társát.
2018. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Egyetértek, Ágnyeszka. Két nem összeillő ember nem lehet szerelmes egymásba.

A hasonlóság és a közös érdeklődés nem ugyanaz, utóbbi csak egy szelete az előbbinek.

A válaszokból az körvonalazódik, hogy az emberek még nem igazán vették észre, hogy hogy működik ez.

2018. szept. 23. 23:24
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam én már cikket arról, hogy az emberek a külsőleg hasonlító emberekhez vonzódnak (pl. mindketten kék szeműek, világos hajúak, azonos ferformájúak stb.). De (!) evolúciós célból sokkal előnyösebb külsőleg eltérő jellemű párt választani, mégpedig azért, mert így nagyobb eséllyel születnek egészséges utódok. A hasonló kinézetű párok DNS-e nagyobb mértékben megegyezik, ezért nagyobb eséllyel áll fenn a mutáció lehetősége. Akkor is, ha ez önmagában egyaltalán nem nagy százalék, de nagyobb az esély rá. Egyébként meg a külsőleg kevésbé hasonlító emberek utódja nagyobb eséllyel lesz "szép" is. Talán ezért olyan szépek a felvér babák :D


Egyébként az érdeklődés és belső tulajdonságok terén egyértelmű, hogy a hasonló a hasonlót vonz. Az "ellentétek vonzzák egymást" csak az apró dolgokra vonatkozhat, hogy "kiegészítsék" egymást a felek, pl az egyik utál mosogatni, de szívesen porszívózik, a másik meg fordítva. De 2 szögesen ellentétes tulajdonságú ember közt (akiknek az értékrendje is eltér) nem fog kialakulni párkapcsolat. Viszont, egyoldalú dolog (plátói szerelem) szerintem még lehet ebből is.

2018. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kimaradt az, hogy sokan a fantáziájukba szerelmesek, az életükbe vetõdik olyan ember, akirõl keveset tudnak, de kivetítik rá az álomszerū elképzeléseiket, annak ellenére, hogy egy ábránd képbe szerelmesek, abban a hitben élnek, hogy az illetõ személybe.

Amúgy emberek vagyunk, valamennyire mindenkiben felfedezhetõek hasonlóságok, akár hiszed, akár nem. Nem tudom, hogy te miféle hasonlóságról elmélkedsz, de tény minden emberi lény hasonlíthat valamiben. A klónomba meg nem leszek föltétlenül szerelmes, tehát nem csak ettõl függ.

Valamennyire ez is rájátszik, de nem csak ettõl függ minden, ez csak egy szempont a sok közül, amit te kiemeltél és akkora nagy jelentõséget tulajdonítasz neki, dehát te tudod, lehet, hogy a te szerelmi életedre igaz, bár nem mindenkiére.

Természetesen nem hasraütésbõl leszünk szerelmesek bárkibe, nem véletlenszerūen történik, mint valami lottó játék.. hanem olyan emberekbe, akikben pozitív tulajdonságokat fedezünk fel, legyen szó akár megjelenésrõl, kinézetrõl.

Sokat keverik a szerelmet a vonzalom vagy rajongás érzetével, tehát nem tudom mirõl is akar szólni ez a kérdés. Vonzódni bárki vonzódhat bárki iránt, aztán nem tudom mennyire lehet ezt szerelemnek nevezni.

2018. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ilyen az amikor valaki olvas valamit, és egy resztudasbol komplett elméletet von le.

Igen, annyit megállapították már rég, hogy hasonló a hasonlót vonzza.

De abból vérzik a feltevéses. Hogy

a) azt is leírtak már, hogy van hasraütéses szeri szerelem (köznyelvben így hívjuk a fogalmat, valójában más, ha érdekel utanolvasol)

B) úgy is lehet valaki szerelmes hogy pont azok a tulajdonságai fogjak meg, amiket saját magában hiányol, de ő mag is szeretne olyan lenni ( tehát kiegészítik egymást, ez elég gyakori)

C) mivel a szerelem idealizál, könnyen lehet hogy te csak ilyennek vagy olyannak látod, vág látni akarod a másikat. Aztán idővel kiderül, hogy az idealizált kép milyen messze is van attól, amit gondoltál.

D) és akkor még a vonzalom összetevőjerol nem is beszéltünk


De leegyszerűsítve, nem vonhatók le a fentibol, hogy márpedig az a szerelem kölcsönös lesz. Egyetlen tényezőt emeltél ki a sok közül, ez a a barátsághoz elég. A szerelemhez önmagában kevés.

2018. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Vannak más szempontok is, de a legfontosabb tényezőt emeltem ki, ez nyilvánvaló. Az igen ritka eset lehet, hogy a két emberben nincs semmi hasonlóság, hiszen akkor eleve nem jönnek ki annyira, nem értik meg egymást, nem kedvelik egymást, a szerelemhez pedig ennél sokkal több kell általában. Van olyan pl., aki gyakran lesz szerelmes, havonta másba, na ezeknél talán nem olyan fontos a valóság, de az ilyen szerelem olyan is.
2018. okt. 27. 11:15
 20/21 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból a “legfontosabb”, amit inkább úgy fogalmaznék, hogy legideálisabb. Ez így pontossabb.

Merthogy a kölcsönösséget ez nem befolyásolja, de a működését.


A szerelemnek több összetevője van. Azt vitattam csak, hogy feltételezted a hasonlóságáról a kölcsönösséget is, pedig ez nem igaz. A hasonlóság önmagában a barátság hoz elég, hogy megkedveljem, ergo szimpatikus lesz a másik. Ha a vonzalmamat nem kelti fel(ami szinten fontos a szerelem erzesehez, és nem mindig a külső váltja ki, szóval ez is legalább mennyire érdekes egyébként), akkor max barátok lehetünk a másikkal.


Arról nem is beszélve, hogy a szerelem ritka, én 30-hoz közel pl max 2x éreztem. Ha a személyiség típusokat vesszük, bonthatjuk 4 alap személyiségbe, de nagyon max 12 típus van... ergo hasonló embert könnyen találsz a mindennapokban, jól kijossz velük pont ezer. De szerelmet mégis sokak csak párszor éreznek max életük során.


Szóval igen, hasonló a hasonlót vonzza, ez régóta tény már írtak is róla. Én amit írtam azért írtam, mert így jött le, mintha egyértelműve vetted volna ezzel párhuzamosan a kölcsönösséget, ez pedig nem garantált, mert a vonzalom is elég bonyolult dolog, kit tartunk annak, ha a másik nem vonzódik, hiába bír téged, ez marad platói.

2018. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!