Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért hiszi azt sok ember,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszi azt sok ember, hogy aki szerelmes belé, az ok nélkül, véletlenszerűen teszi ezt?

Figyelt kérdés
Az emberek nem hasraütésszerűen lesznek szerelmesek, kutatásokból az derül ki, hogy ez általában a két emberben lévő hasonlóságban gyökerezik, azaz a többség emiatt szerelmes, azaz jó esélye van az esetek többségében az érzés viszonzásának. De ez józan paraszti ésszel belátható. Én sosem értettem, miért lenne egy ember szerelmes olyanba, akihez nem illik, akire nem hasonlít. Magam is nagyon sok esetben az ellenkezőjét tapasztaltam. Szerintem általában amikor nem kölcsönös, akkor vagy a szerelmes téved, vagy a másikban valamiért nem alakulhatott ki az érzés, pl. nem töltöttek elég időt együtt, nem ismeri eléggé, van párja, már szerelmes valakibe, stb. Nem látom reálisnak azt, hogy belém szerelmes legyen egy 60 éves, 70-es IQ-jú, nem attraktív, igénytelen kínai férfi, ha én egy 20 éves magas intelligenciájú szép, csinos nő vagyok. Esetleg 1 a millió esetből, akkor is a másik tévedéséből, butaságából vagy a pszichiátriai betegsége miatt. És ez mindenkivel így van.

2018. szept. 23. 20:59
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Mert különösebb oka nincs. Veled nem volt még olyan, hogy nem volt ronda a srác, nagyon jó barát volt, passzoltatok belsőre, értékrendre, mindenre, mégsem lettél szerelmes? Meglett volna "az oka" és mégsem. Ha igaz lenne amit írsz akkor azzal azt mondanád, kizárólag azért vagyok 31 évesen teljesen egyedül, mert magamhoz hasonlóval nem találkoztam. Vagyis az összes egyetemi foglalkozáson, rendezvényen stb. ahol elvileg hozzám hasonló érdeklődésű emberek vannak, soha senki nem hasonlított hozzám egy cseppet sem. Ez kicsit sántít, nem? Azért, mert a szerelem ok nélküli és véletlenszerű.
2018. nov. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!