Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tudsz mondani egyetlen (! )...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudsz mondani egyetlen (! ) normális érvet, hogy mi értelme a szerelemnek?

Figyelt kérdés

Természetesen az evolúciós előny, és a drogos állapot jó érzése mellett.


Na, várom.


2019. máj. 17. 10:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%
A nagy pofára esés a végén... Miért? Mert tapasztalattal jár, hogy legközelebb ne menjen bele az ember...
2019. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 Clay Morrow ***** válasza:
Nem.
2019. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Tisztelt Kérdező!


"Magad is beismerted, hogy a kérdésed provokatív."


>Amikor Darwin előjött az evolúciós gondolattal az is provokatív volt (még ma is az). Akkor csendben kellett volna maradnia?


"Tehát, csak azért tetted fel, hogy vitatkozhass velünk."


>Nem vitatkozni, HANEM vitázni szeretnék. Ha te ettől idegenkedsz, akkor nincs keresnivalód itt.


"Előttem kétszer is jelét adtad annak is, hogy totális nőgyűlölő vagy."


>Ez nem így van, hiszen akkor nem lennének nők az életemben. Viszont vannak nők, akik méltóak a gyűlöletre és a megvetésre, ez kétségtelen.


"A 2. válaszolót nem egyszer ledorongoltad, szinte megsértetted azzal, aminek nevezted őt."


>Van ez így. Dawkins professzor úr is bizonyára sok embert megsértett "Az önző génben" tett néhány kijelentésével. De ez senkit sem érdekel.


"Sok olyan válaszolóval osztom a véleményemet, akik megírták, hogy mi értelme van a szerelemnek. Őket is kigúnyoltad - hiszen provokálsz..."


>Akinek Arisztotelész gondolataira az a válasza, hogy "lol, nem" az méltó a gúnyolódásra.


"Végül: aki ilyen kérdést kiagyal, annak 10, 100, 1000 stb okot, értelmes választ is íratnánk, úgysem tudnánk meggyőzni (tehát téged sem) a magunk igazáról, mert provokálsz, nem azt kapod, amit akarsz. Ha provokálni akarsz, máshová kellene írnod. Ugye, sejted, hogy hova?"


>Meg lehet győzni, viszont a szerelem "értelme" és a köré felépített kultusz nem paralel egymással, tehát egy paradox dologgal van dolgunk. A kettőnek ugyanis 50-50%-ban kellene fedni egymást, ez azonban nem történik meg.


A kérdésre meg azért akadtál ki ennyire, meg ingadozik a hiedelmed.


F.

2019. máj. 18. 10:57
 34/41 anonim ***** válasza:
21es kérdésre is válaszolj!
2019. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

21-es válaszra:


"Itt nem a szerelem a probléma, hanem a hozzáállásotok. Igen, az egész magyar társadalomé és nem csak. Már nincs értékrend, megbecsülés, elfogadás és mindenki mohó, öntelt."


>Nem gondolom, hogy ez speciálisan magyar probléma lenne. A hozzáállás inkább gazdasági, és egyéb szociális kérdésekben lehet másabb a külföldiek mentalitásától.


"Az első apró problémánál inkább azt mondjátok,hogy nen baj, majd jön más aki jobb lesz."


>Az a helyzet, hogy nem vagyunk egyformák. Van, aki annyira sikeres az ismerkedésben, hogy megengedheti magának ezt a hozzáállást. Még biológiai-pszichológiai alapot is fel hozni érvként erre a mentalitásra. Egyébként azt gondolom, hogy ilyet csak azok tesznek, akik kicsit sem szeretik egymást.


"Megoldások helyett könnyebb lelépni."


>Gyáva nőknél már tapasztaltam ezt a mentalitást, bár gondolom számos pasas van, aki ugyanígy cselekszik. Erre csak azt tudom mondani, hogy ezeknél az embereknél a szerelem csírája sincs meg.


"Amíg csupa ilyen hozzáállású ember PRÓBÁL kapcsolatba lenni, addig tényleg semmi értelme a szerelemnek."


>Ne haragudj, de ez a mondatod értelmetlen, annak hátterén, amit fentebb reagáltam. Azt feltételezed, hogy akik lelépnek az első problémánál, azok szerelmesek. Ha ez így van, akkor végül is, már rég megcáfoltam a szerelem mítoszát, hiszen az egyik érvem éppen az, hogy el tudom választani egymástól a szerelmes párokat. Ha tehát én vagyok az a probléma, és miattam szakítanak, akkor az egész humbug. De nézzük a másik oldalát a dolognak: igazából voltak szerelmesek. Ebben az esetben magát a mítoszt még nem cáfoltam, de te sem bizonyítottad. Hiszen a példád pontosan azt mutatja, hogy az emberek nem élnek szerelemben egymással.


"Áldozatul esik neki egy ember, akinek jeletene is valamit, de nyilván a sok birka közt nehéz megtalálni a kivételt..."


>Ezt úgy hívják, viszonzatlan szerelem. Ami nem kölcsönösség.


"és megszületik egy ilyen reményvesztett valaki, aki magát szerelmet okolja az emberek elkorcsult magatartása és életmódja helyett."


>A szerelmet simán lehet okolni, hiszen bizonyították, hogy a szerelmes ember agya hasonló a kábítószerfüggők agyához. Egyáltalán nem meglepő, hogy a szerelmes ember egy rakás hülyeséget csinál, hiszen lényegében drogos állapotban van. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a felelősség teljesen elhárul az illetőről, de egy gyenge akaratú embernek, aki teljesen a szerelem hatása alá kerül, veszélyes játék lehet.

2019. máj. 18. 14:24
 36/41 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Néhányunk kommentjére válaszoltál a 33. sz. alatt. Az ott leírtak, valamint a következő kommented alapján (utalva a válaszaidra), sem vitatkozni, sem vitázni nincs szándékom veled és ezt az oldalt - részemről - lezártnak tekintem. Nem vívok szellemi párbajt olyannal, aki teljesen fegyvertelen.

2019. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Ha fegyvertelen lennék, nem merném vállalni a vitát. De ahogyan gondolod! Üdv!
2019. máj. 18. 22:00
 38/41 anonim ***** válasza:
90%

en is ugy erzem, h ez egy betegseg... psychosis -nak hivjak a noknel.... sajnos velem meg is esett... skyzophrenia-nak is mondtak mar , allitolag a szerelmes agya es a skyzopren agy szken-je ugyanolyan.

en is ugy erzem allandoan hozza beszelek a fejemben, mintha mindig velem lenne, akkoris amikor nem...

ha nem szeretnek viszont az rohadt szar, vagy ha viszont szeretnek is de nem merik valalni az is szar.... mindneki cipeli a sajat terhet, multjat es egy lathatatlan falat epit a szive kore. de ha megtalalod az igazit akiben meglatod onmagad ! engedj a szivednek ! a szerelem mindig logikatlan! el a bator eros ember kimutatja az erzelmeit es nem fel a csalodastol !

2019. máj. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:

a szerelem előtt sok sorral:


na de mi értelme az ÉLET-nek?

2019. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Utolsó :) Na de mi az hogy "értelme" van valaminek?
2019. júl. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!