Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem tudom elfelejteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudom elfelejteni az exem?

Figyelt kérdés

Már három éve szakítottam vele, másfél évig voltunk egyûtt. Nekem ő volt az első nagy szerelmem,de nem vett teljesen komolyan, nem ugy viszonyult hozzám, ahogy én hozzá és tudtam, hogy így nem lehetek boldog. Akkor meghoztam a döntést, szakítottam vele, mindent kitöröltem/elraktam, ami rá emlékeztet, nem nèzegettem a facebookját soha, mindent megtettem hogy elfelejtsem, de nem megy. Rendszeresen róla álmodom, mikor az utcán megyek mindig arra gondolok, hogy lehet összefutunk. Az igazság az,hogy egyáltalán nem csillapodtak az èrzéseim felé és emiatt új párkapcsolatba se tudok kezdeni(próbáltam).Ha valaki volt ilyen helyzetben, az hogyan oldotta meg ? Hogy sikerült túltenni magát rajta ?

22/L



2019. jún. 21. 12:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Tekints a személyiségfejlődésre úgy, mint okok és okozatok összefüggéseire, ahol az okok valamilyen impulzusok, az okozatok pedig a valamilyen impulzusok hatására kialakuló reflexszerűségek.


Az apával való kapcsolat nagyon fontos része a személyiségfejlődésnek.Ő alakítja ki bennünk az önbecsülést, nőknél erősen kihat a későbbi párválasztási dolgokra.


Például ha van egy apa aki nyíltan vagy burkoltan nem fogadja el a lányát(ezt egy gyerek mindig érzi), akkor ennek a következménye gyakran lesz egy hiány motivált állapot, ahol a hiánymotiváció megnyilvánul a már felnőtt életbeli párkapcsolatokban és a hölgy nagyon gyakran hajlamos lesz az önfeladásra, ami azt jelenti, hogy lemond/háttérbe szorítja valós igényeit és vágyait a gyermekkorban vágyott, de meg nem kapott szeretetért, elfogadásért és figyelemért.Tehát mindenben a férfihez fog igazodni, mert nem tiszteli és szereti saját magát, azaz nincs ön-becsülése, amit az apakép alakít ki bennünk részint gyermekkorban.Ennek eredményeképpen nem fognak működni a párkapcsolatai, mert egyáltalán nem lesz bennük tényező.Paradox módon pontosan emiatt a viselkedésmechanizmus miatt nem fogja tudni megélni a harmóniát a kapcsolatban, hisz látszólag minden rendben de mégsem érzi jól magát, hisz az igényei sehol sincsenek.


Te miként viselkedtél ebben a tárgyalt párkapcsolatban, ahol a férfi nem vett komolyan saját bevallásod szerint, te mégis tökéletesnek láttad?

2019. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ez egy kicsit árnyaltabb azért ennél. Èn tudom magamról, hogy sèrült vagyok lelkileg, sok olyan dolog történt, amit nem tudtam feldolgozni, de ő is hasonló volt. Hogy a kérdésedre válaszoljak, az én problémáim és a degenerált viselkedésem ,akkor mutatkozott meg mikor azt éreztem nem szeret/elhanyagol/nem érdeklem, ilyenkor elég impulzivvá váltam, megakartam bántani, a fejemben teljesen elhitettem akkor magamban, hogy nekem nem kell ő és nem fordìtva és akkor inkább én akartam lelépni, mert olyan nincs, hogy engem otthagy valaki.
2019. jún. 27. 00:51
 13/14 anonim ***** válasza:
Majd más pasi elfeledteti veled. Nyiss ismerkedj sztem mert ha folyton ezen rágodsz hogyan tudnád elfelejteni akkor nem is fog menni. Ő a múltat része nem törölheted ki de az emlékek halványulhatnak úgy hogy másokkal ismerkedel.
2019. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Mi lett veled azóta?
dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!