Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Elképzelhető, hogy a langymele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elképzelhető, hogy a langymeleg-averzióm okozza a vesztemet?

Figyelt kérdés

Kifejtem mire gondolok. :)


Az férfi-női ismerkedésnél viszonylag egyszerű a dolog. Vagy szimpla barát vagy, vagy ennél komolyabb (most lényegtelen, hogy szex- vagy párkapcsolat).

Ami engem illet én célorientált gondolkodású vagyok és a frontális problémamegoldás híve vagyok. Azaz vagy ismerkedek valakivel direktbe vagy barátkozok valakivel. Számomr a kettő között sokszor nincs árjárás. Azaz ha csak szimplán barátkozok, akkor mint barátként tekintek arra nőre (mellesleg sok női barátom van). De ha ismerkedem komolyabb szándékal, akkor mintha teljesen máshogy állnék a dologhoz, akkor egyenes vagyok és közvetlen szoktam lenni. Pl egyszer (igazából többször is) egy vadidegen nőtől konkrétan megkérdeztem, hogy: "Neked van pasid?". Elképzelhető, hogy ez a direkt közvetlen frontális ismerkedés meg megrémíti a nőket?


Talán egyfajta langymeleg hozzáállást kellene kialakítsak a barátkozás és ismerkedés közt?



#ismerkedés #csajozás #barátkozás #leszólítás #friend zone #problémamegoldás #célorientált gondolkodás #feladatközpontú gondolkodásmód #konstruktív életvezetés
2019. aug. 19. 02:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

"Tehát legyek a párkapcsolatok pusztítója? Ezt nem szeretném, mert engem már nem egyszer túrtak ki az életem folyamán más férfiak és tudom, hogy ez milyen rossz érzés."


Nos, kérdező, az élet nem holdfényes lányregény. A párkeresés pedig különösen nem az. Tetszik, nem tetszik, ez egy verseny, ahol az a "végső tét", hogy kinek a nénjei jutnak tovább. És arról szól, hogy megszerzed/megtartod aki kell neked, ha a fene fenét eszik is. Ha valakitől el lehet venni a párját, EL IS KELL! Mert mindenki így jár a legjobban. Miért is?

-Te azért, mert lesz csajod.

-A csaj azért, mert jobb pasija lesz, mint eddig volt

-Akitől elvetted, azért, mert megtanulja, hogy nem ülhet a babérjain.

A párunk örök szerelme nem mennyei áldásként hullik alá, hanem meg kell érte dolgozni. Ha valaki erre nem képes, boldogtalan lesz, és a párját is boldogtalanná teszi.

2019. aug. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

A benszülöttek még érzékelték, hogy nap mint nap gyilkolniuk kell az életbenmaradáshoz. Minden nap ki kellett menni és meg kellett gyilkolni valamilyen vadat, azért, hogy életben maradhassunk. Így a primitívek még tudták, hogy az életünk csak más élőlények meggyilkolása árán maradhat fenn.


Nincs ínyemre, de ezek szerint az ősemberek példáját kell követnem. „Agyon kell verjek” másokat, ki kell túrjak másokat a boldogságból, mert ezek szerint csak ilyen áron tudok párkapcsolatot kialakítani.


Ha majd összejön is bármi, remélem nem ezekkel a mondatokkal kell a lelkiismeretem elé nézzek:

„Én lettem a Romboló. A párkapcsolatok pusztítója.”

Mert akkor eszembe fog jutni Oppenheimer, aki miután kifejlesztette az atombombát, ami százezrek halálát okozta a következő szavakat mondta: Én lettem a Halál, a világok pusztítója.

https://www.youtube.com/watch?v=lb13ynu3Iac


Nem bírná elviselni a lelkiismeretem ha egy Oppenheimerré kellene váljak, mert csak úgy lehetne csajom.

Akkor inkább maradok száz évig örök magányban, mert akkor legalább a lelkiismeretem tiszta marad. Mert emígy örökre kísérteni fog az, hogy mások boldogságát elpusztítottam...

2019. aug. 21. 05:16
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
Rendben. De akkor hagyd meg ezt az oldalt azoknak, aki valóban fejlődni akarnak, nem csak nyivákolni.
2019. aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Miért? Te mit tennél akkor ha meghódítanál egy nőt magadnak, aki miattad dobja a jelenlegi pasiját. De annak a pasinak őszinte szerelme volt a nő, ezért bekattan és megörül, így egy nap fegyvert ránt bemegy egy óvodába és ártatlan gyermekek tucatjait lemészárolja.

Akkor el tudnál számolni a lelkiismereteddel? Ha majd a könnyek tengerében zokogó szülők szemeibe nézel akkor nekik is ugyanezeket el fogod majd mondani, hogy miért kellett a gyermekeiknek meghalnia?


Ez pedig egyáltalán nem irreális példa. A környezetemből sok hasonlót tudok. Olyat is tudok, hogy egy férfi nem tudta megemészteni, hogy a felesége elhagyta egy másik férfival, ezért elment és kiirtotta az egész famíliát, majd öngyilkos lett. De emlékezzünk csak a nem rég megtörtént zágrábi vérfürdőre is. Mind olyan férfiak miatt történt meg, akik hasonlóan gondolkodtak mint te.

2019. aug. 21. 23:49
 15/23 anonim ***** válasza:
91%

Hát itt egy fontos tévedés van. Istennek hiszed magad? Ha valaki bemegy egy óvodába lelőni másokat, arról ő tehet, mert ő döntött így. Senki más.

Vehetett volna boxzsákot is otthonra.

Nem áll hatáskörödben ezt befolyásolni se pro, se kontra.

Nyugtasson a tudat, hogy Magyarországon nem lehet csak úgy legálisan fegyvert szerezni.

2019. aug. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%

"Ez pedig egyáltalán nem irreális példa. A környezetemből sok hasonlót tudok. Olyat is tudok, hogy egy férfi nem tudta megemészteni, hogy a felesége elhagyta egy másik férfival, ezért elment és kiirtotta az egész famíliát, majd öngyilkos lett. De emlékezzünk csak a nem rég megtörtént zágrábi vérfürdőre is. Mind olyan férfiak miatt történt meg, akik hasonlóan gondolkodtak mint te."


Ez a saját beteg fantáziád...

2019. aug. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%
Ja, értem. Ezexerint mindenki álljon vigyázzba, maradjon a cipőjében, ne csajozzon, mert minden nőnek van pasija. Hiszen mindenki megmarad az első óvodáskori "szerelménél", csak azért, nehogy valami agyament barom pisztolyt rántson.
2019. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#15


Az eset, ahol több ismerősöm ismerte személyesen az elkövetőt nem is Magyarországon történt. Egyébként meg hiába nem lehet legálisan hozzájutni, attól még illegálisan könnyen lehet.


#17


És abba belegondoltál, hogy ha egy nő othagyja a pasiját érted, akkor miért ne tenné meg ugyanezt veled is más pasiért?

Ha egy nő otthagyja a pasiját másik férfiért akkor semmi garancia nincs arra, hogy ezt ne tegye meg mégegyszer.

Nem kell beképzeltnek és felsőbbrendűnek hinnünk magunkat másoktól, mi is ugyanolyan férfiak vagyunk mint bárki más, velünk is ugyanúgy megteheti egyszer ahogyan azt egyszer másik férfival is megtette.


Mellesleg meg ha egy nőnek nem tetszik a pasija akkor hagyja ott és pont. Akkor szinglivé válik és szabad a pálya. Ha rossz a párkapcsolata akkor lépjen ki belőle és szingli lesz.

Ha pedig nem érzi magát jól benne de mégis benne van és nem szól, hanem csak vár más pasira akivel leléphet akkor mi a garancia arra, hogy ha majd velem nem fogja jól érezni magát akkor ne tegye meg ugyanezt?

2019. aug. 23. 05:03
 19/23 A kérdező kommentje:

Visszatérve az istenes dilemmához eszembe jutott egy újabb filozófiai okfejtés, ami meg tulajdonképpen a fent leírt válaszaimat cáfolnák meg.


Fel is foghatjuk az egészet úgy, ahogyan pl Walter White is fölfogta a „munkáját” a Breaking Bad-ben.

Azaz teljesen mindegy és semmi elítélnivaló nincs abban ha én most amfetamint főzök, mert ha én ezt nem tenném meg, akkor úgyis lenne más, aki ugyanezt megtenni. Tehát lényegtelen, hogy én vagy más, de valaki azt az amfetamint úgyis mge fogja főzni.

De ennyi erővel elmehetek heroincsempésznek is, mert ha nem én viszem át azt a rakományt a határon, akkor valaki mást úgyis találni fognak aki ezer örömmel át fogja majd vinni. És ennyi erővel akkor már miért ne én gazdagodjak meg a csempészésből, mint más?

Tulajdonképpen, akkor a más nők elhódítását más férfiaktól is hasonló szemmel nézhetjük. Azaz ha nem én veszem el őket, akkor talán jön egy másik férfi aki ugyanezt meg fogja tenni, és akkor már miért ne én járjak jól?


De tudjátok mi a bajom ezzel a logikával? - Az, hogy így a gonoszság részesei leszünk. Igaz, ha nem leszünk részesei attól még a gonoszság nem fog megszűnni, de inkább a gonoszság ellen kell harcolni és nem pedig részeseinek lenni, mert lehet, hogy példánkat látván más emberek is csatlakoznak majd hozzánk és egy idő utána gonoszság már kisebbséggé válik és akkor éppoly balgatagnak fog majd tűnni az aki gonoszságot fog tenni, mint ma az aki szembeszegül vele.


(a fentiek miatt van az is, hogy minden politikus lop, hiába volt már X számú kormányváltás)

2019. aug. 23. 05:12
 20/23 anonim ***** válasza:
90%

"És abba belegondoltál, hogy ha egy nő othagyja a pasiját érted, akkor miért ne tenné meg ugyanezt veled is más pasiért?


Ha egy nő otthagyja a pasiját másik férfiért akkor semmi garancia nincs arra, hogy ezt ne tegye meg mégegyszer."


Látom, semmi nem jött le abból, amit pofázok. Olyan pasivá kell érned, akit nem hagynak ott a nők. Vagy legalábbis az az egy nő, akit meg akarsz tartani. Ha valaki elhagy, mert elmúlik a szerelme, az nem az ő bűne, hanem a tiéd. Te voltál kevés neki valamilyen szinten. Megszerezni sokkal könnyebb valakit, mint megtartani. Ehhez kell a fejlődés, a tanulás, másikra való odafigyelés, a kapcsolat ápolása.

2019. aug. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!