Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a baj a hagyományos női...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj a hagyományos női férfi szerepekkel?

Figyelt kérdés
Interneten ismerkedtem egy férfival, elbeszélgettünk, szimpatikus volt. Volt egy randi is, ott egy csók is elcsattant. Aztán szóba jöttek a férfi női szerepek és én kifejtettem hogy nekem fontos a hagyományos férfi női szerepek megléte egy kapcsolatban, ennek hatására azonnal tiltott engem. Miért kell emiatt tiltani valakinek? Mi a baj ezzel?
2019. szept. 12. 18:34
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

"2. Ugye ezt nem kérdezed komolyan? Az hogy a férfi irányítson ő legyen a domináns, a kenyérkereső, ő legyen a családfenntartó. A nő meg leginkább otthon legyen gyereket neveljem és mindig tiszta inggel friss főtt étellel várja az urát és mos főz takarít...."


Hát kérdező nem csodálom, hogy ezek után letiltott. Tudod nem a középkorban és nem is a 19. században élünk. Először is magyar fizetésekkel, hogy várod el ezeket? Átlag fizetésből nem lehet egyedül eltartani egy családot. Tudod a jóléti állam sajnos megszűnt, még jobban megnőttek az egyenlőtlenségek még jobban kinyilt a társadalmi olló és ráadásul nálunk kemény lakhatási válság van. Ha az zavar, hogy nem tudnak eltartani a férfiak, akkor lehet a neoliberalizmus ellen tüntetni, hogy állítsák vissza a jóléti modellt, ha lenne ilyen tüntetés én is részt vennék benne, de a férfit lenézni azért, mert nem tudja eltartani a családot a mostani neolib helyzetbe disznóság tőled.


Másodszor, ha vissza is lenne állítva a jóléti modell, mondjuk alapjövedelemmel amit én tökre támogatnék, akkor se fer elvárni egy férfitől azt, hogy eltartson. Lehet a gyerekkel jönni, hogy valakinek elkéne tartani a családot, ezért kéne nagyobb állami szerepvállalás, hogy mindketten otthon tudjatok maradni a gyerekkel, mert jót tenne neki az apai és az anyai szeretet. Svédországban ez a helyzet, példát kéne venni tőlük, ha lenne erre társadalmi akarat simán meglehetne valósítani, hogy mindketten otthon tudjatok maradni, mert kapnátok annyi állami támogatást.


Harmadrészt nekem felfoghatatlan, hogy nőként egyesek ennyire pártolják a hagyományos szerepeket, mivel nem voltak annyira jók azok a régi korszakok, mivel keményen elvoltatok nyomva, ezért nem kéne annyira fujolni a feminizmust, mert egy normális feminista nő nem férfi gyűlölő, hanem a nemi egyenlősége mellett áll ki.


A nemi egyenlőségre való törekvést társadalmi szinten nagyon fontosnak tartom, mivel úgy látom, hogy a párkapcsolatokból kivan a lúgozva a barátság. Hogyha nem a barátod a másik, akkor nincs igazi szeretet. Hol szeretet az, hogy elvárod a másiktól azt, hogy akkor fogod szeretni, hogyha eltart téged? Ez valójában a klasszikus apai szeretet, ami a feltételes szereteten alapul, hogy akkor fog szeretni, hogyha olyat teszel, ami neki tetszik. Ez az elavult apai szeretet nem valódi szeretet, mert a valódi szeretet feltétel nélküli.

Feldmár András szerint, akkor jó egy kapcsolat, hogyha a másik a barátod és szabadabbnak érzed magad mellette, mint egyedül. Melletted szerinted ezekkel az igénnyel szabadnak érezheti magát az a szerencsétlen aki veled lesz? Azt is hozzá tette, hogy azokból a kapcsolatokból menekülni kell, ahol a másik nem a barátod és nem érzed magad szabadnak. Ezekkel a barátságtalan elvárásokkal én nem csodálnám, hogyha több férfi menekülne előled vagy csak a testestedért választana a másik nem a személyiségedért.


Férfiként ezek miatt vagyok a hagyományos szerepek ellen és kiállok mind a feminizmus mind a nemi egyenlőség mellett, mert hiszem azt, hogy a nemi egyenlőségre való törekvés barátságos kapcsolatok tömegeit teremtheti meg ahol a párod nem csak a párod, hanem a barátod is. Tessék példát venni a svédektől!

2019. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!