Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, h az intelligens...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, h az intelligens embereknek sokkal nehezebben megy a társkeresés?

Figyelt kérdés
Legyen szó férfiakról vagy nőkről, akik kiemelkedően magas intelligenciájúak a környezetemben azok szinte mind egyedül vannak, vagy legalábbis baromi nehezen találnak párt maguknak, már ha egyáltalán akarnak.
2019. szept. 21. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért így nem jelenteném ki, hogy sokkal nehezebben megy nekik.

Inkább az a helyzet, hogy az intelligensebb emberek tudják, hogy számukra mi a jó és jót akarnak maguknak, válogatnak. Nézik a jövőt.

Kevésbé intelligensebbek előbb beérik egy kevésbé jóval, nem érdekli őket annyira a jövőkép, inkább csak az ösztöneiket követik és a jelennek élnek. Úgy meg aránylag könnyebb párt találni.

2019. szept. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Még nehezebb érzelmi intelligenciával. Egótlan tudatállapottal. Amikor átlátsz azon a sok illúzión, ami az emberek 99%-ának az "élet".
2019. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően azért, mert több a hülye ember a világon.
2019. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt a videót:

[link]


Eléggé hasznos.

2019. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Mert sokkal jobb emberismeretük van, hamar kiszúrjuk a defektes, cink embereket. Van igényszint, elvárás, olyan, amit mi is nyújtani tudunk.
2019. szept. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Egy intelligens ember,nő vagy férfi,nem fog lemenni állatba,csa azért hogy párkacsolata legyen.
2019. szept. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem hiszem, hogy "kiemelkedő" intelligenciám lenne, de szerintem és a környezetem szerint értelmes nő vagyok (persze itt gyakorin mindjárt jön egy rakás pasi, aki váltig állítja majd, hogy nem). Én abban látom a nehézséget (főleg női oldalról, de simán lehet, hogy a férfiaknak is vannak hasonló problémáik), hogy egyrészt sokan fetisizálják az értelmes nőket. Szóval sokszor kifejezetten alja, primitív férfiak próbálkoznak nálam azzal, hogy "szeretem az okos nőket 😉😉😉". Oké, hogy számára ez vonzó, de azért egy kapcsolat több a sima vonzalomnál, nekem pedig sajnos az egyik mániám, amiből képtelen vagyok engedni az, hogy a leendő párom szellemileg is legyen a partnerem.

A másik probléma pedig az, hogy sokan képtelenek elviselni, ha egy nő esetleg jobban ért bizonyos dolgokhoz, mint ő. Persze mindenki olyan párt választ, amilyet szeretne, de ha valaki egy szende nőre vágyik, aki csendben mosogat, ameddig a férfiak beszélgetnek, akkor nem engem keres. Nem vagyok egy nagypofájú, karakán nő, nem dörgölöm senki orra alá, ha valamit esetleg jobban tudok nála, de igenis beleszólok a férfiak beszélgetésébe, ha hülyeségeket mondanak és szívesen vitatkozom bizonyos témákról kulturáltan. Tudom, hogy sok férfi van, aki ezt örömmel fogadja és igényli is, hogy meg tudjon vitatni dolgokat a párjával, de sajnos sokan vannak, akik úgy gondolják, hogy ami egy nő száján jön ki, azt végig sem kell hallgatni, mert úgyis hülyeség és biztos csak menstruál.

2019. szept. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7: menstruálsz? 🙂
2019. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt picit távolabbról érdemes vizsgálni.

Nem az intelligenciát a kérdés, hanem hogy az adott szubkultúra, amihez tartozol, az az emberek mekkora részét teszi ki, és mennyire nyitott más csoportok felé.

Pl. magas intelligenciájú emberekről elmondható, hogy reltive kevesen vannak (az emberek 95%-ának átlagosnak mondható intelligenciája van), és az is elmondható, hogy saját csoportján belül szeret ismerkedni.

De ugyan ez elmondható a nagyon magas érzelmi intelligenciával rendelkezőkről is.

És amivel hangsúlyozni szeretném, ez távolabbról nézve mennyire nem az iq-ról szól, vehetük akár a sátánisták, vagy neonácik szubkultúráját is. Ugyan ezt fogod tapasztalni.

Vagy pl. vallásfanatikus közösségek tagjai.


És ehhez jön hozzá, hogy egy-egy csoporton belül mennyire van fontos szerepe egy kapcsolatnak. Míg egy keresztény közösségben a házasság egy nagyon fontos dolog, addig pl. egy egyetemi kutatócsoport számára teljesen mások a prioritások.


Legalábbis én így gondolom.

2019. szept. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ma 17:52


Én csak azt nem szeretem, ha a saját szakterületemen okosabb nálam egy nő. Azt meg pláne utálom, ha okosabbnak hiszi magát, de közben nem is ért hozzá.

Minden más esetben örülök, ha egy nő intelligensebb nálam. Szeretek új dolgokat megtudni a világról és azt is szeretem, ha valakinek más világnézete van és erről hajlandó érdemben vitázni (hangsúlyozom nem veszekedni :)

2019. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!