Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Másnak is gyakran eszébe jut...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is gyakran eszébe jut a társkeresési helyzete kapcsán Kürénéi Hégésziasz filozófiai nézete?

Figyelt kérdés

„Hégésziasz (Kr. e. 3. század) görög filozófus.

A kürénéi hedonista filozófiai iskola híve volt, Alexandriában élt és működött. Tanítása szerint az emberi lét végcélja az élvezet, ám a sok baj és kellemetlenség, amely a világban elénk tornyosul, ezt a célt nem engedi megvalósítani, ezért okosabb meghalni, mint élni.” (Wiki)


Például én is hiába tettem meg szinte minden tőlem telhetőt és mentem keresztül elképesztő változásokon, léptem ki számtalanszor messzire a komfortzónámból, ez mind semmin sem változtatott. Egyszerűen itt maga az egész létnek a milyensége kérdőjeleződik meg. Mintha egyszerűen olyan magas szintű emberfeletti erők birtoklása lenne szükséges ehhez az egész társkereséshez, amiket aki nem velük született (mint pl én) az csak metahumáni szintű emberfeletti emberré válás során tudna megszerezni, mintha egy teljesen más több szinttel fölöttünk levő entitásoknak a világa lenne ez, amiről mi egyszerű földi halandók még csak álmodni sem álmodhatunk. És ilyenkor amikor látom, hogy a nietzschei értelemben vett Übermenschek csettintésre lefekszenek bármely nővel és gond nélkül találnak barátnőt, míg én egy egyszerű porból és hamuból álló szubhumán akármennyire próbálok szintén Übermensché válni és olyan lenni mint ők, de az eredmény sosem jön el. Hiába teszek meg bármit. Semmi. Csak a magány feneketlen szakadéka és üvöltő csönd jut nekem.

És ekkor jut eszembe Kürénéi Hégésziasz filozófiája.

Más is szokott ilyeneken gondolkodni sokszor?


[link]



2019. dec. 13. 02:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 Rockarc ***** válasza:
63%

Tehat tovabbra sem valasztod a kezenfekvot es kered egy pszichologus segitseget, hanem elmeleteket gyartasz, arnyekboxolsz es kodszurkalsz. Amugy nem jol tudod, vagy nalunk van mas szokas, de a pszichologusok nem hasznalnak gyogyszeres kezelest, csak a pszichiaterek. Az tuti, hogy inkompatibilis vagy a no nemmel. Innentol csak rajtad all, hogy alkalmazkodsz a helyzethez, vagy sem.


Sokan nem jonnek be sokaknak. Nekem sem tetszhet mindenki, ahogy viszont. De azert vannak olyanok, akik el tudnak fogadni, es olyanok is, akiket en el tudok fogadni. Az optimalis az, amikor ez a ket ember egymasra talal, errol szol a tarskereses. Nalad ugy erzekelem, hogy neked mar szinte barki megfelelne, de te senkinek sem felelsz meg. Tehat nem missmatch-ek vannak, hanem nulla talalat. Es igen, erre a devians szo passzol, mert olyan szinten elter a normalistol, hogy teljeseggel kizarja a pozitiv kimenetelt. Mivel kivulrol nem vagy gnom, egeszen biztosan mentalis jellegu a problema. Azt pedig orvos tudja kezelni. Ha van penzed ra, ha nincs. Az anonim forumok csak olaj a tuzre, itt megertest nem talalsz, helyette megkapod, hogy szanalmas vagy es luzer. Ez a realitas, aki nem tud tenni magaert es a kifogasokat gyartja, az tenyleg az. Inkabb jarj terapiara, minthogy itt keresed a megertest, tobbre jutsz.


43F

2019. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
90%

"És ilyenkor amikor látom, hogy a nietzschei értelemben vett Übermenschek csettintésre lefekszenek bármely nővel és gond nélkül találnak barátnőt, míg én egy egyszerű porból és hamuból álló szubhumán akármennyire próbálok szintén Übermensché válni és olyan lenni mint ők, de az eredmény sosem jön el."


Egyébként ez lehet a gond. Rossz példaképeket választasz. Jobb lenne boldog párkapcsolatban élő jópasiktól ellesned a fortélyokat. Nem a csettintésre Übermensch-ektől, mert minek. Ráadásul többsége ronda, csak átverik az embereket, azért van sikerük. Sokkal jobb pasik vannak náluk.

2019. dec. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
24%

Tökéletesen leírtad mi a gond veled, miért nem találsz magad mellé senkit.

Túlzottan emlekdett vagy, ezáltal a legtöbbek szemében idegesítő, öntelt, és lenéző ember BENYOMÁSÁT kelted.

Ettől persze, lehet, hogy te nem vagy ilyen, de ezt mutatod, ez látszik a külvilág, az egyszerű "pórnép" felé.

És mivel ilyen stílusod, ennyire kilógsz a sorból, anélkül, hogy lejebb adnád az igényeidet, kicsit "visszatérnél" a való világba, az egyszerűbb hétköznapi életbe, borzasztó nehéz lesz találnod magad mellé valakit. Biztosan van ilyen nő, aki hasonló mint te, csak rá kell bukkanod, de ehhez rengeteget kell próbálkoznod és kutatnod.


De most komolyan, szerinted egy ÁTLAGOS, egyszerű ember mikor gondolkodik Kürénéi Hégésziasz filozófiáján? Őszintén szólva nekem ez idáig fogalmam sem volt róla, hogy kiez az ember. Persze lehet én vagyok baromi kulturálatlan és tanulatlan, de mondjuk ha valaki vadidegenként ilyen szöveggel jönne oda hozzám és ilyen stílusban beszélne, hanyatt homlok menekülnék a francba. A nők többsdége is így van ezzel hidd el. Ettől még nem lesznek hülyék, buták, csak egyszerűen nem így kell kialakítani egy új kapcsolatot (nem feltétlen párkapcsolatra gondolok).


A te legnagyobb gondod, hogy kívülállóként akarsz élni, nem vagy hajlandó egy kicsit sem beilleszkedni. Attól még nem kellene feladnod önmagad, csak a külvilág felé egy egyszerűbb, kevésbé fennhéjázó képet kellen mutatni.

2019. dec. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
90%

No most, azt látom, hogy szegény Hégésziasztól és a hedonistáktól valószínűleg semmi mást nem olvastál, csak amit a wikipedián odaböfögött valaki. Mert a filozófiája ennél sokkalta árnyaltabb. Meg nem is ez a lényege igazából. Egyébként én személy szerint nem értek vele egyet.

Gondolkodni ilyen formában ezeken nem szoktam, mert szerintem nem a párkapcsolat és a dugás az emberi élet végső célja és értelme. Tehát nem igaz az, hogy akinek nincs párkapcsolata az értéktelenebb vagy haszontalanabb, akinek viszont van, az biztosan egy "übermensch". A súlypontok nálad nagyon el vannak torzulva.

2019. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:

#11


Ezt leírtam már, hogy nincs erre lehetőségem. Nem is csak a pénz miatt (egy valamire való pszichológus nem egy-két forintba kerül). Hanem, mert jelenleg sokáig nem leszek olyan helyen, ahol ez megoldható lenne a nyelvi korlátok miatt. Korábban sem volt erre lehetőségem kiskoromban, mivel nem Magyarországon nőttem fel. Úgy meg nem sok értelmét látom (láttam) a pszichológusnak, hogy állandóan a nyelv beszélésén küszködök.


#12


Én válogatás nélkül mindenkitől próbálok ellesni fortélyokat.


#13


Nem minden esetben. :)

Egyrészt gyűlölök hivalkodni és kérkedni. Tehát nem nézek le másokat. Pl ismerek egy négert Maliból, aki autodidakta módon a netről megtanult folyékonyan több idegen nyelvet. Néha olyan dolgokat is kapásból tudott, amikre még némely egyetemi tanárok sem tudták a választ. Pl angolul is saját magától néhány hét tanulás után komplett mondatokat le tudott írni hibátlanul. És ez az eset is bizonyítja, hogy a szegények nem azért szegények, mert hülyék lennének, hanem csak mert szimplán nincs lehetőségük, hogy feljebb jussanak. Afrikai gyerekek tízmillióinak még arra sincs lehetősége, hogy megtanuljon írni olvasni, holott egyáltalán nem hülye egyikőjük sem.

Ezért nem nézem le a szegényeket és egyszerű embereket.

Sokszor a perifériára szorult emberekkel meglepően jól ki tudok jönni, mert nagyon sokszor ők is eljutottak ugyanazokra a konzekvenciákra, amikre az emelkedett filozófusok. Csak más úton.


#14


Hégésziasz eltér a többi hedonistától (mint pl Epikurosz vagy a mainstream). Csak sajnos nemigen maradtak fenn művei.

De ha nem ez lenne az élet végcélja akkor mi? Próbáljunk ki bármit is, de bizony ennek nyomasztó gondolata időnként bekopogtat szívünk belső ajtajain, és egyre erősebben...

2019. dec. 14. 00:51
 16/65 anonim ***** válasza:

"A kondit remélem csak viccből írtad. Mert ha nem, akkor te sajnos azt kell, hogy mondjam semmit nem tudsz a csajozásról, még annyit sem mint én. Aki egy kicsit is jártas a nők preferenciái terén az tudja, hogy a kondi az utolsók közt van amikor férfiakat választanak. A gyakorin néhányan sokat nézték a proteinporos reklámtáblákat, ahol a szteroidos modellek plázacicákkal pózolnak, ezért az a hamis képzet alakult ki bennük, hogy a kondizástól majd lesz csajuk. Hát nagyon nem."


Nem, nem viccből írtam. Szóval azt mondod, hogy nem értek a csajozáshoz, több barátnő és szexkapcsolat után, úgy, hogy neked ez nem ment? Nem tartom magam óriási csajozógépnek vagy ilyesmi, de azért gondold már át, hogy mennyire vicces dolgot írsz néha.

Csapass egy képet a Brad Pitt testedről, had lássuk, hogy mit értesz kemény konditermi edzés alatt.

Ha tényleg ennyi mindent próbáltál és ennyire nem megy a dolog, akkor nem lehet, hogy talán mégsem próbáltál annyi dolgot? Nem gondoltál még arra, hogy körbe-körbe jársz igazából, miközben te azt hiszed, hogy olyan dolgokat csinálsz, amivel haladnál?

2019. dec. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:

#16


Nem fogok ide kitenni egy képet sem magamról (ahogyan én sem kérek senkitől sem). Szóval ezt várhatod.

Te tipikusan az a példa vagy aki a fent említett "veleszületettekhez" tartozol. Azaz akiknek nem kell elemről-elemre rájönniük maguktól minden egyes dologra. Így soha nem fogjátok tudni mi miért történik.

Olyan ez mint pl az autóvezetés. Aki csak vezeti az sosem fogja megérteni annak valódi működését, hogy tulajdonképpen mi is történik a belső tengelyekben és milyen mechanikai folyamatok játszódnak le, amikor ő csak a kuplungot lenyomja.

De vannak olyanok, akiknek csak akkor adnak ki jogosítványt hogyha már pontosan értik az autó belső szerkezetének minden egyes működését, mert a jogsit nekik csak akkor adják ki ha már önmaguk összeszereltek egy teljes autót saját maguktól, mert csak ezután kapnak engedélyt. Ilyen vagyok én is. Mivel látható, hogy nekem ez magától nem megy (különben már elértem volna valamit) ezért nekem minden egyes apró dologra rá kell jönnöm, pontosan tudnom kell mindennek a miértjét, mert csak ezek megértése után tudok majd kialakítani bármit is. Én nem az vagyok aki semminek nem tudja a miértjét, de mégis gond nélkül bárkinél sikert ér el.


Visszakanyarodva a témára. Hidd el, nem csak a saját példámon keresztül, hanem számtalan más embert megfigyelve és kielemezve ki merem jelenteni a legnagyobb bizonyossággal, hogy a sportolásnak, hogy mennyire sportos teste van valakinek az csak az utolsó tényezők közt van, amikor a nők férfiakat választanak. Eleve ruhában nem is látják mennyire kockahasad van vagy ilyesmi. Erre nem gondoltál? Vagy te minden nőnél egy szál gatyában kezded az ismerkedést?

2019. dec. 14. 01:54
 18/65 anonim ***** válasza:

A 6. és a 8. hozzászólásokat írtam eddig. Az a nagy büdös helyzet sajnos, hogy ez, mármint a szex, szerelem egy alapvető dolognak számít az ember életében. Most lehet azon vitatkozni, hogy ez a legfontosabb dolog-e vagy nem, ki hogy van vele, de mindenképpen egy elemi, fontos dolog. Hogyha viszont ez nincsen meg, akkor a hiánya nagyon kínzó tud lenni. Emberek vagyunk ösztönökkel, ezt pedig nem lehet csak úgy félresöpörni. Én is próbálom elterelni erről a figyelmemet, de nagyon nehéz. Ez ömlik mindenhonnan, ezt látja az ember mindenhol. Aztán meglátok az utcán egy kívánatos nőt vagy párokat, attól máris rossz lesz a kedvem.

Nyilván nem ez határozza meg egy ember értékét, de nélküle nagyon nehéz élni, a hiányát elviselni.


Egyébként az én érdeklődési köröm is igen speciális, ezzel lehetetlen nőkkel ismerkedni ilyen élet mellett, amilyet élek. Márpedig szerintem a közös érdeklődési körök nagyon fontosak egy kapcsolatban.


Ahogyan utaltam rá csak máshogy fogalmaztam, a pszichológia arra próbálja erőltetni, terelni az embert, hogy alkalmazkodjon ehhez a hülye világhoz.

2019. dec. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
Ezzel az egyik hozzászólóra reagáltam, aki azt írta, hogy nem ezek a legfontosabb dolgok, és keressünk más célokat, ha ez nem megy.
2019. dec. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:

"Nem fogok ide kitenni egy képet sem magamról (ahogyan én sem kérek senkitől sem). Szóval ezt várhatod."

Semmi gond. Érezheted magad ettől függetlenül Brad Pitt testűnek, maximum nem vagy az.


"Te tipikusan az a példa vagy aki a fent említett "veleszületettekhez" tartozol. Azaz akiknek nem kell elemről-elemre rájönniük maguktól minden egyes dologra. Így soha nem fogjátok tudni mi miért történik."

Nem. Gimiben kifejezetten béna voltam az első évben. Aztán nekiálltam dolgozni magamon, átgondoltam a dolgokat és javultam.


"Olyan ez mint pl az autóvezetés. Aki csak vezeti az sosem fogja megérteni annak valódi működését, hogy tulajdonképpen mi is történik a belső tengelyekben és milyen mechanikai folyamatok játszódnak le, amikor ő csak a kuplungot lenyomja."

Miért, szüksége van a megértésre? Nem lehet, hogy te túlkomplikálod az egészet és miközben csak a kocsi színére kéne figyelned, te a meghajtásra és minden extrára koncentrálsz?


"De vannak olyanok, akiknek csak akkor adnak ki jogosítványt hogyha már pontosan értik az autó belső szerkezetének minden egyes működését, mert a jogsit nekik csak akkor adják ki ha már önmaguk összeszereltek egy teljes autót saját maguktól, mert csak ezután kapnak engedélyt. Ilyen vagyok én is. Mivel látható, hogy nekem ez magától nem megy (különben már elértem volna valamit) ezért nekem minden egyes apró dologra rá kell jönnöm, pontosan tudnom kell mindennek a miértjét, mert csak ezek megértése után tudok majd kialakítani bármit is. Én nem az vagyok aki semminek nem tudja a miértjét, de mégis gond nélkül bárkinél sikert ér el."

Kérdés az, hogy te milyen oktatót választasz. A szomszéd faluból egy alkesz sufnituningost, egy profi autószerelőt vagy mások véleményét kidobva mész a saját fejed után. Eddig még nem választottad a profit és szerintem csak a saját fejed után mész, meg olyan dolgok után, amik egyből szimpatikusak.


"Visszakanyarodva a témára. Hidd el, nem csak a saját példámon keresztül, hanem számtalan más embert megfigyelve és kielemezve ki merem jelenteni a legnagyobb bizonyossággal, hogy a sportolásnak, hogy mennyire sportos teste van valakinek az csak az utolsó tényezők közt van, amikor a nők férfiakat választanak."

Konkrétan ismerek olyan srácokat, akiknek egyáltalán nem ment a csajozás, aztán pár év kondi után igen. Az a helyzet, hogy ha a csajozásban is ez nálad a legnagyobb bizonyosság, akkor még neki sem álltál az egésznek.


"Eleve ruhában nem is látják mennyire kockahasad van vagy ilyesmi. Erre nem gondoltál? Vagy te minden nőnél egy szál gatyában kezded az ismerkedést?"

A kondi nem csak a kockahasról szól. A tömegnövelő edzéstől vállasabb lesz az ember, a nyaka is vastagodik, a keze is. Nekem a barátnőm 2 (!) hónap után észrevette kajálás közben, hogy az alkarom más lett úgy, hogy nem is tudta, hogy a kihagyásom után újra nekiálltam edzeni.

Szóval, ruhában is látszanak dolgok. Nyáron egy póló eleget mutat. Vagy te nem látod ruhán át, hogy egy lánynak milyen a segge vagy mekkora a melle?

2019. dec. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!