Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Másnak is gyakran eszébe jut...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is gyakran eszébe jut a társkeresési helyzete kapcsán Kürénéi Hégésziasz filozófiai nézete?

Figyelt kérdés

„Hégésziasz (Kr. e. 3. század) görög filozófus.

A kürénéi hedonista filozófiai iskola híve volt, Alexandriában élt és működött. Tanítása szerint az emberi lét végcélja az élvezet, ám a sok baj és kellemetlenség, amely a világban elénk tornyosul, ezt a célt nem engedi megvalósítani, ezért okosabb meghalni, mint élni.” (Wiki)


Például én is hiába tettem meg szinte minden tőlem telhetőt és mentem keresztül elképesztő változásokon, léptem ki számtalanszor messzire a komfortzónámból, ez mind semmin sem változtatott. Egyszerűen itt maga az egész létnek a milyensége kérdőjeleződik meg. Mintha egyszerűen olyan magas szintű emberfeletti erők birtoklása lenne szükséges ehhez az egész társkereséshez, amiket aki nem velük született (mint pl én) az csak metahumáni szintű emberfeletti emberré válás során tudna megszerezni, mintha egy teljesen más több szinttel fölöttünk levő entitásoknak a világa lenne ez, amiről mi egyszerű földi halandók még csak álmodni sem álmodhatunk. És ilyenkor amikor látom, hogy a nietzschei értelemben vett Übermenschek csettintésre lefekszenek bármely nővel és gond nélkül találnak barátnőt, míg én egy egyszerű porból és hamuból álló szubhumán akármennyire próbálok szintén Übermensché válni és olyan lenni mint ők, de az eredmény sosem jön el. Hiába teszek meg bármit. Semmi. Csak a magány feneketlen szakadéka és üvöltő csönd jut nekem.

És ekkor jut eszembe Kürénéi Hégésziasz filozófiája.

Más is szokott ilyeneken gondolkodni sokszor?


[link]



2019. dec. 13. 02:43
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a mondást fordítva is lehetne mondani, egyénileg változik.

Inkább ott a feloldhatatlan ellentmondás, ha nem a legegyszerűbb nők jönnek be neked, és előadod nekik ezt a "feloldhatatlan ellentmondás" nézetedet. Így sajnos nem fognak vonzódni hozzád, mert így nem lehet, biztos ha nem is mondod konkrétan, érezni ezt a véleményedet a háttérben. Inkább válassz egyszerűbb nőket akkor.

2020. jan. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
A "gyökeres eltérés" nézetedről van szó. Ez eléggé meggátol mindenféle vonzalmat. Mert nagyon sok esetben hülyeség és általánosítás, és te mégis hiszel benne rendíthetetlenül. Ezért neked olyan nő kell akinek ezt előadod ő meg bólogat.
2020. jan. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes érvelés kérdező. De ha ez így van, akkor miért volt, hogy péntek este találkoztam egy csajjal, akivel első randin lefekudtunk, majd szombaton volt egy randim nap közben, onnan pedig mentem egy másik talira, egy csajjal aki eljött hozzám és szexeltunk. Ha belevesszük a szombat reggelt, akkor egy nap alatt két új csajjal.


Belemehetnék filozófia vitában, de egyszerűen objektív tények alapján tudom, hogy nincs igazad.

2020. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
23%

Fogalmam sincs ki a p*csöm az a Hégésziasz. Csajozáshoz meg nézz youtube-ues videókat. Ez a filózófiai izé bizé meg nagyon nem szimpatikus. Annyira fennköltös... Legtöbb csajt tutira nem érdekli.


30f

2020. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
36%
Ez a filozófiai tézis badarság. Mert hiába lépkedsz ki a komfortzónádból, nem sikerül. És? Mi van akkor? Olyan, mintha az életed aköré próbálnád építeni, kapsz e puncit. Ne a punci miatt csinálj bármit, hanem magadért. Ha egyedül, akkor egyedül kell boldognak lenni. Nehogymá' a tej legyen öngyilkos, mert mindenki laktózérzékeny :D
2020. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!