Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Másnak is gyakran eszébe jut...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is gyakran eszébe jut a társkeresési helyzete kapcsán Kürénéi Hégésziasz filozófiai nézete?

Figyelt kérdés

„Hégésziasz (Kr. e. 3. század) görög filozófus.

A kürénéi hedonista filozófiai iskola híve volt, Alexandriában élt és működött. Tanítása szerint az emberi lét végcélja az élvezet, ám a sok baj és kellemetlenség, amely a világban elénk tornyosul, ezt a célt nem engedi megvalósítani, ezért okosabb meghalni, mint élni.” (Wiki)


Például én is hiába tettem meg szinte minden tőlem telhetőt és mentem keresztül elképesztő változásokon, léptem ki számtalanszor messzire a komfortzónámból, ez mind semmin sem változtatott. Egyszerűen itt maga az egész létnek a milyensége kérdőjeleződik meg. Mintha egyszerűen olyan magas szintű emberfeletti erők birtoklása lenne szükséges ehhez az egész társkereséshez, amiket aki nem velük született (mint pl én) az csak metahumáni szintű emberfeletti emberré válás során tudna megszerezni, mintha egy teljesen más több szinttel fölöttünk levő entitásoknak a világa lenne ez, amiről mi egyszerű földi halandók még csak álmodni sem álmodhatunk. És ilyenkor amikor látom, hogy a nietzschei értelemben vett Übermenschek csettintésre lefekszenek bármely nővel és gond nélkül találnak barátnőt, míg én egy egyszerű porból és hamuból álló szubhumán akármennyire próbálok szintén Übermensché válni és olyan lenni mint ők, de az eredmény sosem jön el. Hiába teszek meg bármit. Semmi. Csak a magány feneketlen szakadéka és üvöltő csönd jut nekem.

És ekkor jut eszembe Kürénéi Hégésziasz filozófiája.

Más is szokott ilyeneken gondolkodni sokszor?


[link]



2019. dec. 13. 02:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 Rockarc ***** válasza:
58%

Kerdezo. Nem ismerem az elethelyzeted, de ez az egyetlen remenyed. Ha nem alakitod ugy az eleted, hogy fel tudd venni a kapcsolatot egy pszichologussal, akkor nem fog valtozni semmi. A fotelfilozofalasnak semmi ertelme az egadta vilagon. Amugy Voltaire is csak nyomatta a hulyeseget, az eleteben nem volt noje, kur..zni jart es egy cinikus balf..szkent halt meg szifiliszben, ha jol emlekszem meg az iskolabol az eletere. (a tevedes jogat fenntartom) Szoval ne kiismerni akard a noket, es ne elnyomni az osztoneidet, hanem probalj meg emberkent viselkedni es ugy is elni. Jelenleg nem az vagy, csak egy nagyra felfujt karikatura.


43F

2019. dec. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 A kérdező kommentje:

#20


Továbbra sem osztom a nézeteidet, mert azok homlokegyenest szembemennek a valósággal.


Először is mi lehet az oka, hogy te ha dolgoztál magadon javultál míg sokan mások hiába dolgoznak ugyanúgy magukon sosem fognak elérni változást? (és nem nem a konditerem, mert az sosem segít, még egy sikertelen pasit sem láttam aki a kondizástól ért el sikereket később).

Tehát számomra nyilvánvalónak tűnik, hogy itt messze nem ugyanolyan feltételekkel indulnak a versenyzők. Míg egyesek már a gimi elejétől kezdve gond nélkül tudnak barátnőt találni, másoknak kicsit igyekezniük kell ugyanehhez míg egyesek meg hiába dolgoznak kőkeményen és igyekeznek ezerrel sosem hoznak össze semmit. Tehát itt az akarás és igyekezet közel sem hoz mindig eredményt. v. ö.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..


Ami meg az oktatóválasztást ismeri minden egyes ember tanácsán elgondolkodom. Még ha hülyeség is és nem értek egyet vele legalább meghallgatom és elgondolkodok rajta. Van egy olyan elvem, hogy amilyen emberré szeretnék válni olyan emberekkel töltöm az időmet és olyan emberek társaságát keresem. Tehát ha pl jó festő akarok lenni, akkor sokat csavargok festőművészekkel stb.

És bármilyen módszert hallok bárhonnan, bárkitől azt ha lehetőségem van rá kipróbálom, hátha működik. De a gond az, hogy nagy részük nem működik semmit sem (mint pl a konditerem) és más részük meg nesze semmi fogd meg jól tanács, pl ilyen az, hogy "légy igazi férfi" ami tulajdonképpen semmilyen tanács, mert abból nem derül ki, hogy mit is ért ez alatt pontosan a tanácsadó.


Azokról a srácokról akiket írtál teljes bizonyossággal ki tudom jelenti, hogy nem konkrétan a kondizástól tudtak barátnőt találni, hanem voltak ott más dolgok is.

De mondok jobban én ismerek egy 95 kg-os testépítőt (úgy képzeld el, hogy semmi zsír nincs rajta és a normál izomnövelés előtti testtömege 70-75 körül lenne) és mellette komolyan thai boxol is és sosem volt barátnője és incel ő is. De sok embert ismerek konditermekből és rengetegen vannak köztük akik sikertelenek a csajozás terén, akik meg sikeresek azok valahogy nem az Arnoldok a teremben, semmilyen összefüggés nincs az izommennyiség és lúzerség közt. Rengeteg lúzer pasit ismerek, akik elkezdtek kondiba járni, hátha attól majd sikeresek lesznek, (voltak olyanok, akiknek én segítettem összeállítani az étrendet és edzéstervet, hogy sokkal könnyebben menjen a tömegnövelés). Sokan valóban szemmel látható változásokon mentek keresztül. Tudod hánynak lett emiatt sikere? Egynek sem.

Mert a csajozás terén a szemmel nem látható dolgok döntenek mindig, sosem ezek...


Pl én is évek óta edzek, nem csak sportolok de súlyzós edzéseket is végzek. Amikor elkezdtem edzeni, akkor rajtam is szemmel látható változások mentek keresztül pár hónap után. A nyakam és a kezeim is megvastagodtak. Mostanra már olyan vastag lett a nyakam, hogy a küzdősport edzésen legtöbbször nem is tudnak megfojtani akármennyire erőlködnek. Még a boxedzőm is mondta, hogy olyan vállaim vannak, hogy ezeket mintha erre a sportra szabták volna.

Még a környezetemben levő lányok többsége is többször tett megjegyzést, hogy látják kezdek erősödni vagy rákérdeztek, hogy járok-e kondizni, mit sportolok stb. Tehát a környezetemben levő lányok többségének is szemet szúrt a kondizásom. De azt hiszed lett ettől sikerem? (a kérdés költői)


Azért tartom fontosnak ezeket leírni, mert ha én erre már rájöttem, akkor fölösleges, más inceleknek is a nulláról indulniuk, ha már egyszer én kitapasztaltam, hogy nem ezen múlik a dolog. A proteinporos reklámtáblákon feszítő koxosokat a modellcsajszikkal nem kell valóságnak tekinteni, az csak reklám.

De ha megnézed a legtöbb nővel szexelő férfiak is legtöbbször a drogos rockerekből kerülnek ki, akik életükben nem néztek le a konditerembe. Gene Simons 5000 nővel szexelt, ő sem testépítő volt, hanem zenész. Ha a nőknek a zenészek (akik nem a sportolásukról híresek) hatványozottan vonzóbbak szexuális téren mint a testépítők, akkor szerintem ezt kár tovább ragozni.

De felőlem győzködhetsz engem tovább. Legfeljebb leírok további történeteket, amik egyéb bizonyítékai annak az elméletnek a helytelenségének, amely szerint a kondizástól majd nem lesz incel valaki.

2019. dec. 15. 03:36
 23/65 A kérdező kommentje:

#21


Sajnos erre egy jó ideig nem lesz lehetőségem. Azt hogy ez lenne az egyetlen dolog ami segítene rajtam azt nem tudhatom, mivel nem próbáltam ki ezért erre nem tudok választ adni. De láttam másokat, akik kipróbálták és azt kell mondjam nagy részüknek nem jött be. Pl az egyik ismerősöm is sűrűn járt pszichológushoz, egy ideig szedett is valamiket, de a mai napig incel (és ez az ismerősöm nem egyedüli eset). Szóval, nem mondom lehet, hogy segíthet, de eltúlzod a jelentőségét.


Mellesleg nem csak a fotelben filozofálok, hanem máshol is. Rendszeresen szoktam filozófiai kérdésekről elmélkedni kávézókban és utcán is az épp ottlevőkkel. Az egész világhoz úgy állok hozzá, hogy mindenki megvilágosodott csak épp én nem, így minden ember tud valamit, amit én nem. Tehát lényegében akárhova megyek minden ember a tanárom. Tegnap pl egy idős néger férfitől megtanultam, hogy hogyan lehet az élet apró örömeit is teljességgel kiélvezni a legnagyobb nyomorságban is, láttam amint teljes gurmansággal szívta a dohányát és kiélvezte annak minden egyes szippantását. Hasonló elvvel én is igyekeztem kiélvezni a teám minden egyes cseppjét az utolsó kortyig, hogyha másért nem is de legalább ezt az egy pohár teát élvezzem az életemben. Erre a néger idősember amikor látott engem, amint teljes beleéléssel ittam a teámat, elismerően bólogatott.


Ez most csak egy egyszerű példa, de kb ilyesmit képzelj el az én filozófiámmal kapcsolatban. Valamilyen szinten minden ember a pszichológusom (pl te is)...

2019. dec. 15. 03:47
 24/65 anonim ***** válasza:
Egy dologról nem írsz, amit ha ennyire okos vagy valószínűleg látnod kellene. De lehet nem mered meglátni? hogy mégis mi a baj veled. ez kimarad a képből.
2019. dec. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:

#24


Azért annyira nem vagyok okos. :) Egy csomó minden van amiről még mindig alig tudok valamit (pl informatika).

Ez sajnos hibám, hogy nem tudok mi a baj velem. Miért nem sikerül összehoznom semmit. Mert akármennyire objektívan szemlélem magam, semmi komoly gondot nem érzékelek magammal kapcsolatban. Pl nem vagyok egy agresszív állat, nem vagyok szemkontaktus kerülő aszociális személyiség sem, nem tolakodok és nem erőszakolom magam rá egy nőre sem, nem támasztok óriási igényeket a leendő párom felé stb. (ezeket nem csak én, hanem az ismerőseim mondják). Tehát semmi komolyabb gondot nem látok magamban. De ennek ellenére mégis semmi sikerem nincs sosem. És ez az ellentmondás mindig hatalmas önvizsgálatokra és merengésekre kényszerít, hogy rájöjjek mi a fene a gond velem?

2019. dec. 25. 00:36
 26/65 anonim ***** válasza:
Ötletelésként olyasmik is lehetnek "gondok", mint az állandó önsajnáltatás és/vagy másokra való bezzegelés, a nők beskatulyázásának előadása ("pedig ha esélyt adnál, akár téged is nagyon tudnálak szeretni"), vagy persze ha egyáltalán nem is szoktál új nőkkel találkozni. Vagy ha csak a szád jár arról, hogy elméletben megváltod a világot folyton kritizálva, de érződik, hogy a sarki kisboltig nem jutsz el egyedül. Talán ezzel a cikornyás stílussal leginkább bölcsész (pl. klasszika filológia szakos:D) lányoknál kellene próbálkoznod... bár ők pont az értelmiségi nők azok, akik arra vágynak, hogy udvarolj, azaz legalább látszatra önmagáért ess és csak pont belé, nem majd "cserébe", és szeretik, ha te mented meg őket (azaz vagy olyan fellépésű, hogy szerintük majd elbírj az olyan sárkányokkal, mint a szerelő vagy a bankos vagy majdan a saját gyerekeid).
2019. dec. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:

Azt érzem nálad, hogy fontosabb, hogy kiverd az intellektusodra, mint működő megoldásokat találni egy helyzetre.


Érdemes visszanyúlni a filozófia jelentéséhez. A bölcsesség szeretete. Ha valaki filozófus, de nem egészséges, kiegyensúlyozott, normális anyagi körülmények között élő és jó kapcsolatokkal rendelkező ember, akkor ő valamit nem jól csinál.


Az emberi lét végcélja az élvezet? Tudod ki mond ilyet? Egy gyerek. Lehet, hogy egy okos gyerek, de érzelmileg gyerek.


Nietzsche übermenschének sokadlagosak a nők, mert őt a hatalom érdekli. És ők nem feljutni akarnak a nőkhöz, hanem önmaguk megvalósítása közben, a jó életükbe beinvitálnak nőket is, akik örülnek a lehetőségnek.


Aki olyan szinten áll, hogy küzd az élvezetért és ostromolja a nőket, azt nem fogják nagyra tartani a nők. Ha eljutsz oda, hogy őszintén azt érzed, hogy szívességet teszel egy nőnek azzal, hogy vele vagy. Hogy értéket ad nekik a jelenléted, akkor nem lesz gond a nőkkel.


Jó dolog a filozófia. Én is imádom. De ha mindent ezen a szűrőn látsz az nem bölcs, nem praktikus, nem életszerű.


Hány éves vagy amúgy?

2019. dec. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
Hamar eltűnt a kérdező. :D
2019. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:

Nem tűntem el, csak az utóbbi időben nem nagyon volt időm feljönni ide. Akármilyen hihetetlen, de nem itt élem az egész életem.

Például pár napja is bepróbálkoztam személyesen egy nőnél, aki látszólag szimpatikusnak tartott és tett némi utalásokat (de persze nem lett semmi, mert később nem írt vissza semmit).

De ez már nem is tudom hányadik ilyen eset, hogy látszólag minden jól megy meg is szerzem a telefonszámukat vagy elérhetőségüket meg látszólag sikeres volt a dolog, de később semmi. Holott ezt mind úgy tudtam, hogy idegen nyelven és környezetben volt az egész.

Szóval a helyzet továbbra is változatlan.


#26


Szóval rendszeresen találkozok új nőkkel. De a gond az, hogy kb tízből kilenc már eleve foglalt. Így eleve alig találkozni olyan nővel aki egyáltalán nyitott az ismerkedésre.

És ne aggódj elég sok helyen megfordulok. Néha olyan helyeken is próbálkoztam, ahova egy csomó ember soha életében be sem merné tenni a lábát.

A maradék része sajnos eléggé igaz. Azok a nők, akik kis hercegnőnek hiszik magukat, akik csak üldögélnek a tornyukba és majd jön a herceg és mindent megcsinál (ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy végig a pasi kezdeményez a nő meg csak bólogat és hagyja, hogy a pasi úgy manipulálja ahogy akarja) szóval azokkal a nőkkel nem tudok jól kijönni. Mert bennem van egyfajta Weltschmerz(világfájdalom)-érzés, azaz bennem már rég összeomlottak ezek a mesebeli idealisztikus képek. Ezért legjobban a harminc év feletti nőkkel jönnék ki jól, mert köztük már nagyobb arányban vannak olyanok, akik már megtapasztalták a világ nyersségét. De a probléma az, hogy 22 évesként ők meg rám se néznek.


#27


Igazából ha valakinek nagyon könnyű sok pénzt szerezni, mondjuk van valaki, aki ha csak csettint meg tud termelni egy milliót. Viszont a magánéletében még sosem volt barátnője akkor ő nem attól lesz Übermensch, hogy még gazdagabb lesz, mert neki nem nehéz, ezzel ő nem lépi túl a saját határait. Akkor fogja átlépni magát, ha sikerül barátnőt találnia. De ez fordítva is igaz, azaz ha valakinek volt több barátnője és könnyű neki nőket elcsábítania, viszont nagyon nehezen tud gazdag lenni vagy hatalomhoz jutni, akkor ő a gazdagsággal és hatalommal válik Übermensché.

Ahogyan én értelmeztem ez az Übermensch filozófiája, hogy túllépjük a határainkat. Ez egyénenként változhat, hogy kinek mi a határa.

Például én kiskoromban rettegtem a hidegvíztől. De azóta megedzettem magam, és már hónapok óta kizárólag jéghideg vízzel zuhanyzok (per pillanat ahol lakom nincs is melegvíz). De az élet más területén is igyekszem túllépni a határaimat.


Nem ostromolom a nőket. Nem is hibáztattam senkit, nem mutogatok és bűnbakokat keresek, hanem megoldások után kutatok. És mindig meg akarok érteni miérteket, nem tehetek róla, hogy egyesek félreértik a magyarázataimat és azt olvassák ki, hogy egy incel gyűlölködő vagyok. Holott attól még, hogy incel vagyok korántsem jelenti azt, hogy emiatt gyűlölném a nőket. Nem a nők tehetnek arról, hogy én vagyok ilyen idióta, hogy még mindig ennyi év után sem tudtam megtalálni a csajozás Szent Grálját, és még mindig egy csomó dolognak nem tudom a magyarázatát.


Igyekszem én is úgy viselkedni, hogy ha majd mégis valami csoda folytán sikerül összejönnöm valakivel, akkor még véletlenül se bánja meg az a nő, hogy engem választott.


(mint fentebb írtam 22 vagyok)

2019. dec. 28. 00:45
 30/65 anonim ***** válasza:
22 éves vagy? Ó egek. Na jól van menjél kisvonatozni, vagy heroes-ozni, és ne hívd már magad incelnek ennyi idősen. Majd lesz barátnőd hamarosan, semmi baj nincs veled, egyéniség vagy, csak egy kis türelem :) Sok szuper pasit ismerek akinek kb 25 éves korukban volt a legeslegeslegelső barátnőjük. Mert ők ilyen típusok, nem kell mindenkinek 15 évesen csajozni.
2019. dec. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!