Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért mondják, hogy a férfiakn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják, hogy a férfiaknak nem kellenek a könnyű nők?

Figyelt kérdés

Rengeteget hallom és olvasom itt is. Tudom, hogy ízlések és pofonok, de nekem kifejezetten bejönnek az ilyen nők. Sajnos ritkán találkozni velük. (nem a fizetős vagy a félfizetős ital/vacsi meghívósakra gondolok)


Igazából nem is kezdenék soha olyan nővel, akivel túl sokat kell akár beszélgetni vagy írogatni szex előtt.


Valójában én egy nőre elsősorban szexuális PARTNERKÉNT gondolok, akivel kölcsönösen osztozunk az egyik legjobb dologban a világon, a szexben, szabadon, tabuk nélkül beszélhetünk róla ki mit szeret, mit nem szeret és ez alapján eldöntjük mennyire passzolunk.


Ha több dologban passzolunk, akkor lehet ezen kívül más is, ami már hasonlít egy párkapcsolathoz, de alapvetően a szex az, ami összeköti a két embert.


A legtöbb emberrel, akivel lehetett erről a témáról beszélni és nem értett egyet, inkább azt láttam benne, hogy nem tudott túllépni az ősember gondolkodásmódon és a végén már olyanokról beszélt, hogy minél kevésbé "használt" egy nő, annál értékesebb.


A másik kategória pedig a skalpvadász, aki a strigulákra ment és mint a vadászoknál és a horgászoknál, ő is élvezte a kihívást. De ez egy nagyon szűk halmaza az embereknek.


Én csak a személyes ismerősi körömből tudok kiindulni, de merem remélni, hogy nem a fenti két kategória teszi ki a férfiak többségét.



2020. ápr. 16. 02:30
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

"Ennyi, te csak szexet akarsz tőlük. Én társat keresek. Neked jó az, aki mindenkié. Nekem olyan kell, aki csak az enyém."


Nem, nekem se jó, aki a mindenkié, mert nem akarok nemi betegséget elkapni.


De akkor nézzük reálisan. Amire te gondolsz az a hazugság, manipuláció, taktikázás. Úgy gondolod, hogy ezt ki tudod zárni egy komoly kapcsolattal? Ennél nagyobbat nem is tévedhetnél.


Ezek a tulajdonságok emberfüggők. Aki hajlamos rá, ott annál inkább kiváltod ezt a hajlamot, minél inkább szűkül a mozgástere.


Hol szűkül egy nőnek (aki szexpartnert bármikor találhat, ezért nekik ez nagyon könnyű, férfiaknak meg ez nagyon nehéz - ha őszintén bevallják, nem csajozgatva hülyítik a naiv lánykákat) a mozgástere jobban?


Egy párkapcsolatban, ahol ha még összeköltözésről, gyerekvállalásról nincs is szó, de a szexen kívül más közös elfoglaltságok is vannak, megismerik egymás barátait, kollégáit ha még a szülőket nem is és rengeteg időt töltenek együtt vagy írogatnak egymásnak.


Ráadásul egy párkapcsolatba akkor fog belemenni veled egy nő, ha egy összetett szempontrendszernek megfelelsz, ami miatt pótolhatatlanabb vagy, mint egy szexpartner. Tehát durván érdeke ha olyan hajlamú a lány, hogy hazudjon és taktikázzon azért, hogy megtartson téged, közben meg akár már keresi az utódodat csak azért, mert a lassan kialakult párkapcsolat alatt rájött, hogy jó veled, de mégsem az igazi, akár azért mert nem keresel eleget, akár mert nem látja a közös jövőt, akár mert rájött, hogy mégis akar gyereket te meg nem vagy fordítva, te akarsz ő meg mégsem csak az ismerkedés izgalmának hevében vágta rá, vagy ő vidéki családi házat képzel el állatokkal te meg nagyvárosi panelt, vagy simán csak az egyiktek otthonülősebb a másik meg menne ide-oda és még rengeteg olyan dolog, ami miatt ez bekövetkezhet.


Azt hiszed mindenki képes az őszinte, nyílt kommunikációra ilyen helyzetekben? Nagyon naiv vagy. Akár férfi, akár nő, ha úgy érzi, hogy pótolhatatlan számára a másik, akkor ez kiváltja a benne szunnyadó hajlamot.


Szerinted véletenül van egyre több párkapcsolati terapeuta meg mediátor meg coach meg mindenféle? Széthullott a társadalom, nincs stabilitás se munkában se emberi kapcsolatokban se politikai irányvonalakban, sehol. Minden ember keresi önmagát és egy stabil kapaszkodópontot. Van aki vallási irányba megy el, akitől ez távol áll ott meg a pénz és az azon megvehető dolgok (legyen az elvont fogalom, mint stabilitás, biztonság, függetlenség, vagy konkrétumok, mint élmények (utazás, vacsora, wellness) vagy tárgyak (lakás, kocsi, nagy tévé)) fogják ezt a kapaszkodót megteremteni.


Egyébként meg attól, hogy egy nő esetleg az ötödik találkozón 2-3 hét után fekszik le veled, mivel évente 52 hét van, simán lehet neki is már 20-30 hosszabb-rövidebb előző partnere, míg egy szexuálisan nyitott lánynak is lehet, hogy csak fele ennyi van, mert nem a mennyiségre hajtott, hanem a minőségre.


És mivel egy szexkapcsolatban a nő irányít, hiszen ő bármikor könnyebben lecserélhet téged egy másik szexpartnerre, ezért nem érzi magát folytogatva vagy úgy, hogy ezzel az egész dologgal valamit veszít. Ezek a kapcsolatok úgy szoktak véget érni, hogy vagy a távolság/új munkakör öli meg, mert az egyik fél elköltözik vagy kimegy külföldre, vagy valamelyik fél (jellemzően a nő) talál egy megfelelő jelöltet a párkapcsolatra.


De egy szexkapcsolat mindig sokkal őszintébb. Csak pár példa.

- Nem kell taktikázni és már az elején hazudni a volt partnerek számáról. Be se kell vallani, ha valaki ennek ellenére mégis cikinek érzi, egy párkapcsolatban a "nem mondom meg" válasz is erős gyanút ébreszt.

- Nincs féltékenykedés, nekem volt olyan szexpartnerem, akivel szex után megbeszéltük, hogy az előző héten a 2-3 randijával hogyan alakult a dolog és lát-e valamelyikben fantáziát. Már az elején tisztázva volt, hogy addig tart, amíg nem talál megfelelő párt, de mivel nagy a szexuális étvágya nem szeretné, legszívesebben az első randin szexelne ha szimpatikus a másik, ez viszont rossz fényt vet rá, így inkább velem elégül ki a komoly kapcsolat jelöltjét meg hosszasabban tesztelgeti.

2020. ápr. 16. 18:00
 22/24 A kérdező kommentje:

"Főleg érzelmek nélkül nem ér semmit szerintem."


Nekem is csak érzelmekkel megy, ezért is nem tudnék azonosulni a prostituáltakat igénybevevőkkel sem.


De az érzelem nálam nem egyenlő a párkapcsolattal. Tudok érzelmet érezni egy ellenkező nemű barát, kolléganő iránt is, vagy egy buliban legalább félig józan, tehát nem matt részeg lány iránt is, akivel váltottam 10 értelmes mondatot.


"Ér egy baleset vagy betegség, és nem tudsz szexelni. Akkor véget ér az életed?"


Ilyen esetben átértékelem az életemet, ha nem megy, akkor öngyilkos leszek. Ez egy olyan dolog, mint mikor a sportoló lebénul, a festő megvakul a zenész meg megsüketül.


De naiv elképzelés lenne azt hinnem, hogy a másik fél, főleg fiatalon ezt élete végéig elviselné. Én a kényszer cuckold szerepet nem tudnám elfogadni, ahogy a megértő bociszemek mögött rejlő fájdalmat sem elviselni, hogy ő szeretetből "feláldozza miattam az életét".


Értem ne hozzon senki ekkora áldozatot, csak amekkorát cserébe én is meg tudok hozni őérte.


"Viszont könnyű nőből sokkal több van, mint nem, szóval legalább könnyű dolgod van."


Sajnos ostoba nőből van sok én azt tapasztalom. És ami a legjobban zavar ez amit már megfigyeltem, hogy szándékosan azért iszik a lány, hogy ráfoghassa arra, hogy ittasan vagy beekizve esetleg lelkileg mélyponton eljött velem 1-2 óra ismertség után, utána meg reggel jön a

- megbántam, ne haragudj, nem kellett volna, barátom/férjem van, szeretem/nagyon jó ember, úgy szégyellem magam, stb.

- tök gáz, hogy így kihasználod a lányokat, igen nekem is jó volt, de ne tereld el a témát, sosem tudnék ilyen pasiban megbízni, tuti nem én lennék az egyetlen nő és engem is megcsalnál.

- nagyon jó volt veled, kezdek beléd szeretni, látod, ő a kisfiam, van róla kép a telefonomban/mesélj magadról, mivel foglalkozol, ez a te lakásod? én a sparban dolgozom. vagyis dolgoztam mert az a szemét üzletvezető nő nagyon szemét meg most mennem kell az albérletből is ahol eddig laktam/van egy kapcsolatom akivel 3 hónapja nem szexeltem és nagyon rosszban vagyunk félek, hogy megüt, stb.


Ezektől a szituációktól ég ki az ember, nem a szexkapcsolattól.


17-es: Végre valaki, aki felfogta a lényeget. Ha valaha úgy döntenék, hogy komoly kapcsolatot akarok, biztos, hogy nem ez határozná meg, viszont olyannal 100%, hogy nem alakulhatna ki semmi, aki sokáig várat a szexel.


Mindezt azért a gondolkodásmódért, ami emögött a döntés mögött húzódik. Mintha a nő osztogatható jutalomként gondolna a szexre, nem kölcsönös örömszerzésként.

2020. ápr. 16. 18:22
 23/24 anonim ***** válasza:

Egy szexkapcsolat őszintébb mint egy párkapcsolat?

Ez most ugye csak valami vicc, ugye?


Minek ragozni, te a nőket csak szexre akarod használni és kész, mivel számodra kapcsolatra alkalmatlanok.

2020. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Egyszer majd rájössz hogy az ember életében csak annak van igazi értéke, amiért keményen megdolgozott, megküzdött. Ami/aki csak úgy az öledbe hullik, nem okoz boldogságot, legfeljebb pillanatnyi örömöt.
2020. ápr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!