Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért épp a diploma megléte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért épp a diploma megléte vagy nemléte a fő kritérium egyeseknél, ha társkeresésről van szó? Nem felszínesség ez?

Figyelt kérdés

Kifejtem: önmagában egy diploma nem fokmérője az intelligenciának, műveltségnek, párkapcsolatra való alkalmasságnak, karriernek. Persze esélyes, hogy akinek megvolt már az államvizsgája, az szellemileg jobban áll, de semmire nem garancia.


Pl. ha valaki elvégez egy tanítóképzőt, uv-vel átmegy ének-zene vizsgán, mert tűrhetően el tudja furulyáznia Boci-boci tarkát; ha az illető aztán elkezd dolgozni nettó százötvenért, ha a fogához veri a garast, néha elmehet a Pintér Tibor-féle Lovasszíház Jimmy musical előadására, vagy megveszi Rhonda Byrne borzalmas new age-könyveit, az miért gondolja úgy, hogy onnantól ő a kultúra fárosza, és neki jár a diplomás, jól kereső stb. társ? És mielőtt valaki közbevetné, hogy ez sarkított példa: ismerek személyesen olyan csajt, aki hasonló szellemi paraméterekkel kezdett kapcsolatba, de aztán a szintén tanító anyja rábeszélése hatására ejtette a pasit, mert azért diplomátlannal kezdeni milyen snassz már. Pedig szellemileg kb. egy szinten álltak.



2020. máj. 16. 10:43
1 2 3 4
 1/33 Pizso ***** válasza:
Diplomával, észt nem osztanak. Ellenben nagyobb százalékban tartalmaz az a réteg magasabb szellemi tőkével rendelkező embereket. Magasabb egzisztenciát is feltételez. Attól még lehet érzelmileg, kapcsolati szinten zokni.
2020. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Jól írod a végén, az a lényeg, hogy szellemileg egy szintén álljanak. Ez nem a papírtól függ, ugyanakkor pl. egy netes társkeresőn a végzettség alapján a lehet egyszerűen szelektálni. Illetve a mai világban egy noname főiskola noname karának BSc diplomája kb. olyan, mint 20 éve az érettségi: önmagában semmit sem ér, de ciki, ha nincs. Egyszerűen azért, mert az az előítélet társul hozzá, hogy aki még ennyit sem tud, az biztos kretén.
2020. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
50%

Tipikus ostoba proli vagy.

Egy tanító nem azért kap diplomát, mert el tudja furulyazni a boci boci tarkat.

Na az ilyenek miatt kerülöm nagy ívben a nem diplomásokat.

2020. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
41%
3-as! Tanító szak a legbüfébbek közt van az országban, nekem olyan középsulis osztálytársam elvégezte, aki TÖRTÉNELEMBŐL pótvizsgával ment át kétszer, az évfolyam legrosszabbja volt majdnem mindenből, most mégis "Tanítónő" lett, mert a bajai fősulit elvégezte két év csúszással levelezőn. Ne mond már nekem, hogy az egy nagy teljesítmény.
2020. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
67%

Nem fokmérője, ez igaz, de eddig a diplomásokkal több közös pontunk volt és jobban kijöttünk, mint azokkal, akik nem azok. Hasonló múlt, hasonló emlékek, hasonló szemléletmód, plusz többségünk nem rokkan bele a munkába finoman szólva...

Emellett azt tapasztaltam, hogy akármennyire is nem hangoztatom a végzettségem, ha csak mesélek azokról az évekről, akkor is úgy érzem, hogy a másik (aki nem járt ilyen helyre) nem kíváncsi rá(m) egyáltalán, nem értékeli úgy, gyakran komplexusossá is válik, hogy nekem van diplomám, neki nincs...


Igen, van sok hülye a diplomások között, bár elég nagy öngól pont a tanítóképzősöket szidni, akiknek tömve van az anyag pedagógiával és fejlődéspszichológiával. Szóval lehet, hogy van nálunk sok ostoba, de no doubt, te is az vagy és úgy beszélsz az egyetemistákról, mint egy igazi hülye suttyó. Fogalmad sincs rólu(n)k, akkor minek akarsz ismerkedni velünk ilyen gondolatokkal? Na látod, ezért maradok a diplomásoknál többek között...


Másrészt annyira, de annyira érdekes, hogy mindig azok szidják az egyetemistákat, akiknek nincs ilyen végzettségük, miközben egyetemi körökben mindenki leszarja a szakikat és el tud menni mellettük anélkül, hogy sértegetné vagy leszólná őket anélkül, hogy szóbajönne a téma vagy kimutatnák a foguk fehérjét... Ha ennyire fáj, menjetek, ott van 12 ingyenes félév, hozzatok össze magatoknak egyet, majd meglátjuk, hogy utána is ennyi kedvetek lesz köpködni, ha abból a közegből lesz egy csomó jó kapcsolatotok szakmailag és barátilag

2020. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%
Hát aki azt hiszi, hogy a levelező könnyű valami, annak nem sok köze van diplomához
2020. máj. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
31%
Kezdődik! Büfészakososk kimutatják a foguk fehérjét és igazolják a kérdező állítását, sajnos a diplomások egy része -mosom kezeimet, és elnézést kérek a többi diplomás nevében is, aki nem ilyen öntelt senki- ilyen, azt hiszik, hogy különben mint mások és többet értek el azzal, hogy bejárogattak pár órára meg vizsgaidőszakban tanultak max. egy hetet. Nem nem mninden diploma ilyen, de sok ilyen van ez a "nemdioplomásdiplomás" aki szerez egy papírt és ennyi, semmit nem tud tőle többet, de kap egy státuszt. Mi a bölcsészeken röhögtünk folyton, akik előadták, hogy "nem értem mit tanultok ennyit, nekem két hét alatt meglett minden vizsgám"
2020. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"gyakran komplexusossá is válik, hogy nekem van diplomám, neki nincs..."

"úgy beszélsz az egyetemistákról, mint egy igazi hülye suttyó. Fogalmad sincs rólu(n)k, akkor minek akarsz ismerkedni velünk ilyen gondolatokkal? "


Nem komplexusosak voltak, csak gondolom, nem tetszett nekik, hogy egyetlen diplomásról sem szabad negatív véleményt alkotni. Mert ha azt mondom, hogy a tanítóképzőn simán átbukdácsol egy Story-Best Magazin-A Titok-Coelho vonalon mozgó csaj, az szerinted már egyből azt jelenti, hogy en bloc a diplomásokról beszélek, akikről amúgy "fogalmam sincs". De semmi baj, püföld a szalmabábodat, ám ha valaki komplexusos, akkor az te vagy; különben nem érintene ennyire kényelmetlenül bármely diplomás személlyel szembeni kritika, és nem vennéd azt magadra egyből.

2020. máj. 16. 11:58
 9/33 anonim ***** válasza:
26%

Mérnök vagyok, nem büfészakos, de mindegy.

Szóval ha ennyit ér egy diploma, akkor a ti érettségitek még fenéktörlésre sem jó.

2020. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

"Egy tanító nem azért kap diplomát, mert el tudja furulyazni a boci boci tarkat."

Neeem, de azért ez egy rettentő fontos vizsga számukra. Ott ültem vizsgaidőszakban, de nem tudtam átnézni az anyagot még egyszer utoljára, mert a folyosó másik felén a tanítósok furulyázgatták a Boci-boci tarkát meg a Süss fel nap!-ot, végtelenítve, hamisan. Aztán meg ment a villogás, hogy átmentek, milyen remek diákok mind egy szálig.

2020. máj. 16. 12:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!