Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért épp a diploma megléte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért épp a diploma megléte vagy nemléte a fő kritérium egyeseknél, ha társkeresésről van szó? Nem felszínesség ez?

Figyelt kérdés

Kifejtem: önmagában egy diploma nem fokmérője az intelligenciának, műveltségnek, párkapcsolatra való alkalmasságnak, karriernek. Persze esélyes, hogy akinek megvolt már az államvizsgája, az szellemileg jobban áll, de semmire nem garancia.


Pl. ha valaki elvégez egy tanítóképzőt, uv-vel átmegy ének-zene vizsgán, mert tűrhetően el tudja furulyáznia Boci-boci tarkát; ha az illető aztán elkezd dolgozni nettó százötvenért, ha a fogához veri a garast, néha elmehet a Pintér Tibor-féle Lovasszíház Jimmy musical előadására, vagy megveszi Rhonda Byrne borzalmas new age-könyveit, az miért gondolja úgy, hogy onnantól ő a kultúra fárosza, és neki jár a diplomás, jól kereső stb. társ? És mielőtt valaki közbevetné, hogy ez sarkított példa: ismerek személyesen olyan csajt, aki hasonló szellemi paraméterekkel kezdett kapcsolatba, de aztán a szintén tanító anyja rábeszélése hatására ejtette a pasit, mert azért diplomátlannal kezdeni milyen snassz már. Pedig szellemileg kb. egy szinten álltak.



2020. máj. 16. 10:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

De az kérdező, mit lehet csinálni, ez van. Én ugyanolyan jól érzem magam nem diplomások, mint diplomások társaságában is.


Ahogy látod sokan nem. C'est la vie.

2020. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
53%
A diplomások és a nem diplomások között is vannak értelmes és kevésbé értelmes emberek. Én ismerkedtem már diplomással, akinek évekig tartott mire megszerezte a szülei segítségével. Olyan inteligensnek képzelte magát, de hülyeségeket beszélt és egy villanykörtét nem tudott volna kicserélni, de ő értelmiségi. Olyat is ismerek, akinek "csak" szakmája van, de abban nagyon jó. Vág az agya és nem is értem, hogy tud ilyen gyorsan gondolkodni. Aztán persze van olyan is, aki tényleg tanult és értelmes és olyan is, aki tényleg buta. Nem lehet ezt így megállapítani, nagyon az embertől függ. Én magam sem vagyok diplomás, de nem tartom magam tudatlan hülyének sem. A józan paraszti ész sokszor célravezetőbb. Ha ismerkedik az ember, ne a végzettség legyen a döntő. Meg kell ismerni a másikat és érhetnek meglepetések.
2020. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"A másik oldalon meg ott vannak a beképzelt mérnökök és informatikusok, akik mindenkit szidnak és semmi más témájuk nincs a szakmájukon és a fizetésükön való hencegésen és minden nem műszaki diploma leszólásán kívül."


Én mérnöki diplomával pont hogy megvedtem a kérdésben szereplő tanító neniket.

2020. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
60%
#22 Persze, célravezetőbb a józan paraszti ész, csakhogy azt nem lehet beleírni a CV-be.
2020. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Egy diplomás, mások szerint jó helyen végzett nővel a legnagyobb kibszás ha egy diplomás de büfészakos vagy frusztrált odanemvetekfelcsakide emberrel jön össze. Nagy valószínűséggel örökre tüske lesz a paliban, amit a nőn fog levezetni. Míg ha olyan férfival jön össze aki eleve nem akart diplomát mert más tervei voltak a életével, amit meg is valósított, akkor ez simán működik. Meg persze az is működik ha a pasi is ott tanult, szerzett diplomát, ahol eredetileg tervezte, és amit szeret.
2020. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
5%

"beképzelt mérnökök és informatikusok, akik mindenkit szidnak és semmi más témájuk nincs a szakmájukon és a fizetésükön való hencegésen és minden nem műszaki diploma leszólásán kívül"


Mint mondtam, infós vagyok és egy korábbi kommentembrmen azt is írtam, hogy egyáltalán nem egy szar szak a tanítói (vagy mi), minden esetben ott van a pedagógiai vetület és a pszichológia keményen. Pszichológia szakról jöttem infóra, volt velük közös órám.


Döntsétek el, hogy hülye bölcsészként vagy arrogáns informatikusként akartok tovább ekézni, én kiszállok ebből a dedóból. És nagyon messze elkerülöm az ilyen suttyókat, erre pedig jó szűrőnek bizonyult az, hogy diplomás legyen az illető.


További szép, komplexusos napot!

2020. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
47%
22, tök jó a felfogásod, de ez a villanykörte szöveg nagyon gáz. Egyrészt már max évente kell cserélni a ledeseket, másrészt ez annyira kiábrándító szöveg. Komolyan olyan mintha ilyen 100 éves frusztrált tanulatlan Jani bácsik szelleme szólna belőled a villanykörtéddel.
2020. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
51%
A mai szakik nagy pofája a szerszámkészletüknek köszönhető. Beruháznak 100 ezres milliós nagyságrendben szerszámra, ott a rutin meg a kapcsolati háló, aztán pattognak hogy a teljesen más foglalkozású emberek akinek semennyi ideje nincsen, a szakik rutinból profi szerszámokkal végzett szakmájára évente egyszer rákoncentrálni, nem olyan jó benne mint ők.
2020. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
27%

"Döntsétek el, hogy hülye bölcsészként vagy arrogáns informatikusként akartok tovább ekézni, én kiszállok ebből a dedóból. És nagyon messze elkerülöm az ilyen suttyókat, erre pedig jó szűrőnek bizonyult az, hogy diplomás legyen az illető."


Na most buktál le, hogy sosem jártál egyetemre. Mert ott aztán megy a keresztbemocskolása mindenkinek. Az orvos lenézi a jogászt a jogász a műszakist, a műszakis a bölcsészt. Tudom, mert veled ellentétben jártam egyetemre, amilyen utálkozás ott ment...

2020. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Clay Morrow ***** válasza:
53%
Én egyik felet sem védem, de az azért érdekes, hogy most miket csinálnak a nagy doktorisok, meg diplomás tanárok online felületen, óra közben. Seggüket törlik ki, miközben tananyagot adnak le, illetve piszkálják az orrukat nyugodtan, és ezt szépen mindenki láttára :)
2020. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!