Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért épp a diploma megléte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért épp a diploma megléte vagy nemléte a fő kritérium egyeseknél, ha társkeresésről van szó? Nem felszínesség ez?

Figyelt kérdés

Kifejtem: önmagában egy diploma nem fokmérője az intelligenciának, műveltségnek, párkapcsolatra való alkalmasságnak, karriernek. Persze esélyes, hogy akinek megvolt már az államvizsgája, az szellemileg jobban áll, de semmire nem garancia.


Pl. ha valaki elvégez egy tanítóképzőt, uv-vel átmegy ének-zene vizsgán, mert tűrhetően el tudja furulyáznia Boci-boci tarkát; ha az illető aztán elkezd dolgozni nettó százötvenért, ha a fogához veri a garast, néha elmehet a Pintér Tibor-féle Lovasszíház Jimmy musical előadására, vagy megveszi Rhonda Byrne borzalmas new age-könyveit, az miért gondolja úgy, hogy onnantól ő a kultúra fárosza, és neki jár a diplomás, jól kereső stb. társ? És mielőtt valaki közbevetné, hogy ez sarkított példa: ismerek személyesen olyan csajt, aki hasonló szellemi paraméterekkel kezdett kapcsolatba, de aztán a szintén tanító anyja rábeszélése hatására ejtette a pasit, mert azért diplomátlannal kezdeni milyen snassz már. Pedig szellemileg kb. egy szinten álltak.



2020. máj. 16. 10:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
43%

Én sem vagyok bölcsész, informatikát tanultam... De sebaj.


A bölcsészekben több a megértés. Én meg ki tudom azt mondani, hogy aki a diplomásokat ekézi, az elmehet a rohadt qrva anyjába, akkor is közülük fogok párt választani. :D

2020. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
11 Ez azért megnyugtathat minden nem-diplomást.
2020. máj. 16. 12:16
 13/33 anonim ***** válasza:
56%
A cél az, hogy kiszűrjék az olyanokat, akik szerint nem számít. De, számít.
2020. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy meg, ha ennyire frusztrál, hogy nincs diplomád, menj és szerezz egyet. Hiszen bárki meg tudja csinálni, nem igaz?
2020. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
75%

Mindkét oldalon van igazság.

Diplomásként gyakran tapasztalok nem diplomásoktól lekicsinylő megjegyzéseket a diplomások és az egyetemisták felé. Forditva ez nincs, senki tanultnak nem jutna eszébe a szakmunkásokat kritizálnia. Ahogy írta az egyik válaszoló, sokszor komplexus alakul ki bennük a diplomások felé, pedig nem tapasztalom, hogy ennek bármi alapja lenne.

A másik oldalon meg ott vannak a beképzelt mérnökök és informatikusok, akik mindenkit szidnak és semmi más témájuk nincs a szakmájukon és a fizetésükön való hencegésen és minden nem műszaki diploma leszólásán kívül. Ilyen élettelen emberrel nem csoda, hogy senki sem lenne szívesen, legfeljebb a hozzá hasonlókat vonzza, de még azokkal is állandóan kakaskodik. Én egészségügyis vagyok, mérnök nyelven ez annyit tesz, hogy nem orvos, tehát büfészakos senki. Ehhez képest a mostani helyzetben mi törődünk az emberekkel, ezek felől meghalhatna mindenki. Elismerem, sértettség is beszél belőlem feléjük, mert igazságtalannak érzem, hogy semmibe van véve a munkám és sok más társamé is. Ismerek szerencsére normális mérnököt is, akit nem fertőzött meg a sznobizmus, de ez a ritkább eset. Ironikus, hogy a lenézett bölcsészek sokkal jobb társaság és beszélgetőpartnerek. Egy baráti összejövetelen jobb témák is vannak ám, mint a fizetés és hogy kinek megy rosszabbul nálunk.

2020. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
57%

Attól hogy van ellenpélda, az esetek 90%-ában nem egy rossz előszűrő.


Munka révén töltöttem hosszabb időt nem diplomás és diplomás közegben, hát ég és föld volt. És nem azért, mert a nem diplomások suttyó parasztok lettek volna, sőt, elég jól kijöttem velük. De elég más volt az érdeklődési körünk, az én hobbijaim egy részéről azt se tudták hogy micsoda, és kb kétnaponta kérdeztek vissza, hogy egy általam használt szó mit jelent. Szóval jól kijöttünk, de végig érezhető volt, hogy én mennyire kilógok.

2020. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

"senki tanultnak nem jutna eszébe a szakmunkásokat kritizálnia. "

Azért olvass vissza itt pár választ :D

2020. máj. 16. 12:33
 18/33 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes megfigyelni, hogy én még egyetlen olyan diplomással sem találkoztam, aki szidta volna a nem diplomásokat. Ellenben a nem diplomások előszeretettel röhögnek a büfészakosokon, meg bárkin, aki tanulni akar. Figyelj, őszintén sajnálom, hogy valamilyen okból nem mehetsz egyetemre, de ezzel az ócsárlással csak azt bizonygatod, hogy mennyire kétségbeesetten szeretnéd. Sosem késő, ne add fel!

A másik pedig, hogy bár nekem teljesen mindegy ki diplomás és ki nem, nem lehet véletlen, hogy a diplomás emberekkel hamarabb megtalálom a közös hangot.

2020. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

15

En pont az ellenkezojet tapasztalom. A barati korom nagy reszet mernokok es infosok teszik ki es egy altalad emlitett tulajdonsag sem igaz rajuk.🤷

Ugyanakkor azok a bolcseszek, akikhez eddigi palyafutasom soran valamilyen okbol kozom volt, szinte kivetel nelkul lekezeloen viselkedtek embertarsaikkal es kulonbnek gondoltak magukat naluk valamilyen bizarr okbol kifolyolag.

2020. máj. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
55%

A kérdés tanulsága: mindenki mérnök és informatikus, egy ukk-mukk-fukk vidéki fősulin szerzett diploma és fényévekkel a halandó diplomátlan fölé emeli a diplomást, de azért nem nézik ám le a diplomások a nem diplomásokat. NEM ÉS NEM! 🤣🤣🤣


ui. sosem értettem, hogy ezek a "földfelettjárók" miért gondolják, hogy aki nem imádja a felsőoktatást, az maga nem jár/járt egyetemre vagy nincs diplomája.

2020. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!