Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ilyen "jófiúként" esélytelen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen "jófiúként" esélytelen, hogy legyen NORMÁLIS barátnőm?

Figyelt kérdés

Szingli vagyok, egy menő irodában dolgozok, diplomás, rendkívül választékos a szókincsen és sosem káromkodok. Csendes vagyok, sosem beszélek feleslegesen, utálom a small talkot. Van jogosítványom, viszont szigorúan betartom a kreszt, sokszor szó szerint idézek belőle, azokat akik nem tarják és ezzel menőznek nagyon lenézem és primitívnek tartom. Nem dohányzok, nem iszok, a discot utálom. Online felületen ragaszkodok a helyesíráshoz. Ha reggel dolgozok vagy megyek valahova akkor korán lefekszek aludni. Szedek táplálékkiegészítőket, igyekszem azt adni a szervezetemnek ami a helyes, nem pedig azt ami pillanatnyilag jobban esne.


Mindezek ellenére külsőre nem nézek ki rosszul, a genetikám nem rossz, sportolok rendszeresen. Vannak tetoválásaim. Amatőr szinten focizok is egy egyesületben. Érdekel a kertészkedés, a gazdaság, a politika, és igazából minden olyan dolog ami "épít". Kikapcsolódásként szoktam PC játékokkal játszani. Szóval abszolút nem vagyok egy érdekes ember.


27



2020. máj. 16. 22:28
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:

Hol lehetne kivizsgáltatni, hogy Aspergeres vagyok-e?

Tényleg nem igénylem a szocializációt, de kérdés hogy azért nem igénylem mert nem tudok ismerkedni. Vagy azért nem tudok ismerkedni, mert nem igénylem. Ez egy nehéz kérdés.


Illetve próbálnék én ismerkedni, de mégis hol? azon kivűl, hogy disco, kocsma ahova mindenki jár, ott feszélyezve érzem magam. Hétköznap hova lehet menni 17 és 20 óra között? Illetve hétvégén meg bármikor. Én elfogadok bármilyen építő jellegű javaslatot.


Akkor pontosítom a helyesírásos részt: netes társkeresőn mikor ilyennel találkozok, hogy Sya, lecci, hagyuk akkor onnan elengedem a dolgot.


Vannak barátaim, szoktak is hívni minden fele, de én már az utóbbi időben kellemetlenül éreztem magam egy szórakozóhelyen, mert szerettem volna ismerkedni, csak nem tudok hozzászólni egy idegenhez (small talk). Így mát csak messengeren beszélek a barátaimmal, vagy ha elmegyünk focizni.


Nem azt vetem meg aki egyedülálló anyuka. Hanem aki ismerkedni akar velem és az, próbáltam, állandóan a gyerekéről beszél. Mit érdekel az engem? :D

2020. máj. 17. 10:37
 32/58 A kérdező kommentje:

A szindróma általános jellemzője az átlagos vagy átlagon felüli intelligencia, a szegényes kommunikáció, gyenge kapcsolatteremtő készség, szemkontaktus kerülése, a szabályokhoz, a megszokott rutinhoz való görcsös ragaszkodás, a feszült idegállapot és/vagy depresszió, az aprólékos beszéd, az ingerek feldolgozásának nehézsége, a megtapadt gondolkodási sémák. Az ezzel élők nem tudják értelmezni a testbeszédet, a gesztusokat, vagy rendszeresen rosszul értelmezik azokat. Az Asperger-szindróma az újabb pszichiátriai meghatározás szerint az ún. autisztikus spektrum egyik kategóriája az autisztikus zavar és az ún. átható fejlődési zavar mellett. Az autisták és az Asperger-szindrómások közös vonása, hogy merev belső szabályrendszerükhöz görcsösen ragaszkodnak, a közösségi lét íratlan szabályaival folyamatosan összeütközésbe kerülnek. Ez számos nehézséget okoz számukra a közösségben, iskolában.


Ez mondjuk nagyrészt igaz rám, de a szemkontaktust nem kerülöm, illetve a testtartást is tudom értelmezni.

2020. máj. 17. 10:41
 33/58 anonim ***** válasza:
91%
Autizmus Alapítvány vagy Lélekhely Egyesület. Felnőtt diagnosztikában ők jönnek szóba. Esetleg a SOTE ADHD Ambulancia, de az egy kicsit "csavaros" történet, mert ADHD-gyanúval fogadnak, és esetleg a kivizsgálás során merülhet fel, hogy valami más (is) van...
2020. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
93%

#32 Az én gyerekem nem aspergeres hanem full autista, de a szemkontaktussal sosem volt baja. Nem minden autistára jellemző minden tünet.

De ha nem vagy aspergeres, akkor is egy unalma, lenéző alak vagy, aki egy idő után totál kontroll alá vonná a barátnőjét, hogy ilyen legyen, ezt csinálja, azt csinálja....normális nő menekül az ilyentől, bocs.

2020. máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:

Nem igaz, pont a fordítottját remélem, hogy a leendő barátnő kimozdít engem a komfort zónámból. Már volt ilyenekre példa, hiszen régen sosem mentem át másik városba, vagy az új hobbikra való nyitottság is jellemző rám. Szóval én egyébként nyitott vagyok mindenre, ami nem olyasmivel való felvágás ami ön (kábítószer, alkohol) vagy közveszélyes (veszélyes vezetéssel való menőzés, balhés verekedős viselkedés). Sportokra pl bármire nyitott vagyok legyen az foci, kézilabda, jégkorong, szeretem a természetet is, az állatokat a növényeket. Csak pont az olyan dolgokat nem amik most 2020-ban "menők".

Tehát olyan, nőt nem is keresek magam mellé aki minden héten a diszkóba jár, mert ez értelmetlen kapcsolat lenne, nálam úgy van hogy 3 hét-1 hónap alatt 1szer belefér "lealjasodni", viszont a hétköznapi alkohol, cigaretta fogyasztást nem támogatom. Úgy szoktam hogy van 1 este amikor megengedek magamnak minden ilyet, de sosem posztolom, nem mesélek róla és nem vágok fel. Én ezt csak úgy hívom, hogy néha "újraindítom" a szervezetemet egészségügyi okokból.

Szóval nekem az nem célom, hogy minden szabadidőmben jól érezzem magam. Nekem célom az, hogy olyan szintet elérjek a munkában, karrierben, vállalkozásban, hogy ne úgy járjak mint az átlag magyar (nem lenézésből), sose legyen hitelem, legyen bármi olyan passzív bevételem, hogy ha nem akarok éppen dolgozni akkor csendben háttérbe vonulhassak. Pont ellenkezőleg azért hajtok 20-on évesen, hogy 40-50 évesen már ne keljen, vagy már ha nem olyan intenzitással is mint másoknak, akkor azt mondhassam megérte.

Egyébként nem vagyok robot, mikor összegyűlt annyi pénzem, hogy normálisan meglegyek belőle, akkor 1 évig munka nélkül fejlesztettem magam (nyelvvizsga, jogosítvány és rengeteg olvasás) Igaz a pénzem elfogyott, de most sokkal többet keresek. Akkor lehetett közben sokat szórakozni, most nem lehet, majd később megint lehet. Az élet nem lineáris, hanem szinuszgörbe, egyszer fent egyszer lent. Egyébként meg az a jó ha változatos.

2020. máj. 17. 14:18
 36/58 anonim ***** válasza:
94%

Az élet nem szinuszgörbe, az élet az élet. Úgy éled, hogy akarod, de ne csodálkozz azon, hogy a merevség nagyon sokakat taszít. Ezalatt nem azt értem, hogy pl nem jársz bulizni, mert rengeteg lány nem jár. Nem azzal van a baj, hogy nem iszol/dohányzol/verekszel. Csak te gondolod, hogy ez a bajuk veled, pedig nem.

A személyiséged az oka, az hogy miket mondasz, mire hogyan reagálsz, tudsz-e megértő is lenni vagy csak ítélkezel egyből, lehet-e veled beszélgetni stb. Ha neked már az ismerkedés is small talk, akkor fejezd be, engedd el a dolgot, ne akarj barátnőt, mert valahogy meg kell ismerni a másikat és az igenis alap beszélgetéssel kezdődik, nem azzal, hogy lelkiztek vagy a kvantumfizika rejtelmeibe mentek bele.

Teljesen normális ahogyan élsz, csak ahogy ezt előadod, az a nem normális. Minden mondatodból a a merevség, a “szárazság” süt. Én őszintén szólva egyáltalán nem akarnék veled szóbaállni, és nem azért, mert nem vagy partyállat, hanem mert nem lehet veled beszélni. Ezért írjuk sokan az Aspergert, simán lehet, hogy a spektrumba beleesel, mégha nem is komoly a helyzet.

2020. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:
Lehet velem beszélni, például a fociról órákat tudok, mondjuk ez tudom, hogy jellemző az aspergerre, hogy vannak témák amikről sokat tud, és vannak emberek akikkel igen. Munkatársakkal is tudok. Az olyan dolgokról nem, hogy "meséljek magamról" mert én például magamat nagyon nem tartom érdekesnek, sok érdekes dologról tudok mesélni, de én magam nem vagyok érdekes. Például egy hajléktalan élete tuti érdekesebb, még ha az IQ-ja és szakmai tudása kevesebb. Én nekem meg az kevés, ámbár ez sem teljesen igaz, mert biztos tudnék 1-2 érdekes sztorit, csak nem tudnám úgy előadni. Ugye van aki a sz*rt is eladja, van aki meg a fonottkalácsot sem tudja. Nem vagyok egy jó beszélő :D
2020. máj. 17. 14:37
 38/58 anonim ***** válasza:
88%

Egyszer találkoztam egy csávóval, talán Márknak hívták, nem te vagy az véletlenül?


Na mindegy, elmentünk sétálni pár éve a Margitszigetre, leültünk egy padra és elkezdte a semmibe bámulva köpködni az embereket, hogy ki kellene irtani az összes patkány embert a Deák téren meg minden. Aztán mivel az ismerőse voltam, folyamatosan ilyen hate posztokat írt úgy, hogy emberekkel akart ráadásul foglalkozni. Az egyik posztja alá írtam, hogy vissza kell vennie, ha a szakmában akar dolgozni, de nem igazán fogta fel. Csak az ismerősei kedvelték rommá a megjegyzésemet, gondolom, már ők sem bírják.


Te jutottál eszembe rola. A

2020. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
És mondd, kérdező, te szeretetreméltó, urambocsá' vonzó embernek tartod saját magadat?
2020. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:

Nem igazak ez rám egyáltalán. Emberekkel foglalkozok olyan a munkám nekem is: hátrányos helyzetűekkel foglalkozok. Soha egy rosszat nem mondanék egyikre sem, segítek nekik.

Ellenben a jó helyzetben lévőket utálom, az olyat akiknek fizetik az egyetemet, az utazást, a csajozást, a mindent a szüleik. Nőket férfiakat egyaránt. Az egyszerű embert nem utálom, és azt sem aki magától elért valamit.

Az olyat utálom akinek 20 évesen volt már 40 nője, nekem meg most 27 évesen volt 12. Vagy volt már olyan randim, amikor a csajt az apja "pénzelte" és ugyanezt elvárta a leendőbeli pasijától. Ilyenet mondott, hogy ha nem fizetnek neki 200.000 Ft felett egy melóba, akkor ő meg sem mozdul inkább. Na persze igen az a hibám, hogy sokszor egy kalap alá veszem az ilyeneket a rendes nőkkel. De rám ilyet kérlek ne írj, én még a hajléktalannal is tisztességesen beszélek. Kivéve az ilyen 15-25 évesekkel akik azt hiszik övék a világ...

Meg az ilyen szingli csávókat akik nem akarnak elköteleződni, és hazudnak a nőknek, és sosem hazudok, inkább akkor ne legyen semmi, ha öreg leszel úgysem azokra a döntésekre leszel büszke amelyekkel nyertél valamit, hanem amikor helyesen cselekedtél. Én azt mondom mindig magamnak, hogy ne a gyors utat válaszd, hanem válaszd az okos, a helyes utat :)

Nyilván így rohadt sok nőt buktam be, ha megmondtam hogy ezért és azért nem jövök össze veled (pl gyerek) ha akarsz szexeljünk, persze volt aki még így is belement, de hogy hazudjak? Na azt nem. Na meg még a szélsőségesen nagy hangú harsány embereket sem kedvelem. Azért mert én csendes vagyok, ez irigység tudom.



A 39 kérdésre a válasz, genetikailag igen, viszont keveset mosolygok és ez már kiült az arcomra, így összességében NEM a válaszom. Persze van akivel el tudom magam engedni, de ezek csak így random jönnek. Nem úgy hogy egy erőltetett ismerkedés.

2020. máj. 17. 17:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!