Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Élethazugságra alapozott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élethazugságra alapozott őszinte érzelmű kapcsolat vagy valóban őszinte érdekkapcsolat? Hol a határ az "add önmagad" és a "illeszkedj be a társadalomba" között?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 15:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha valaki tudna, mire gondolsz.
2020. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Mit takar nálad az élethazugság?
2020. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Mit takar nálad az élethazugság? Vannak dolgok az életemben, amit soha senkinek nem mondok el és nem is fogok. Ettől még lehet őszinte a párkapcsolatom, mert nem befolyásolja.

Őszinte érdekkapcsolat? Ezt sem értem. Pl. a nő "őszintén" elnézi a férjének, hogy szeretőt tartson, mert a kisgyerekkel nem tudna hová költözni és miből élni".

Szóval kifejthetnéd bővebben.

2020. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
#4: ha a nő kisgyerekkel nem tud hív menni, az nem erdek-, hanem kényszerkacsolat.
2020. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a kérdezőnek nagyon melege lehet, ezért nem tudja mit akar kérdezni, és mit beszél.
2020. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az hogy megismerjen valaki, ahhoz nem kell hogy a szájába rágjál minden egyes eseményt az életedből. Azok akik ráhangolódnak egymásra, úgyis érzik milyen a másik. Vagy transznemű vagy? Mert azt el kellene mondani, igen.
2020. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mivel még mindig nem fejted ki bővebben a kérdésed (pedig többen is kértek erre), akkor megírom, ahogy én képzelem a kérdésed.

"Élethazugságra alapozott őszinte érzelmű kapcsolat..." értem, hogy mi az "őszinte érzelmi kapcsolat", de ez szerinted hogyan épülhet hazugságra? Ekkor már nem őszinte az érzelmi kapcsolat!

"...valóban őszinte érdekkapcsolat?" Ezt úgy értelmezem, hogy legalább magadnak bevallod,(ha másnak nem is), hogy őszintén érdekkapcsolatra gondolsz, mert pl. vonzó a vagyona, a származása stb.

" Hol a határ az "add önmagad" és az "illeszkedj be a társadalomba" között?" Ez a kérdés számomra már érthető, de nehezen leírható. Megpróbálok válaszolni:

- mindenképpen azt tanácsolom, hogy add önmagad, azaz ne színészkedj, ne változtass a várható kedvező eredmény érdekében a viselkedéseden, mondd ki, amivel nem értesz egyet, mondj igazat, akkor nem fognak rajtakapni a hazugságon, tehát emiatt nem dobnak el.

- igen, tanácsos beilleszkedni a társadalomba, azaz tartani magad az általánosan elfogadott társasági (társadalmi) normákhoz (légy becsületes, őszinte, nem nagyravágyó, nem öntelt, ne légy lenéző, mindenkit kritizáló stb.

MOST ZÁRJUK KI A POLITIKÁT, mert az más lapra tartozik, hiszen emberi kapcsolatok a jelen téma.

- hogy hol a határ? Ott van, amikor egyik átcsap a másikba.

Remélem, jól fogtam fel a kérdéseid lényegét.

2020. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Nekem semmi bajom a nyílt érdekkapcsolattal.


Volt barátnőm, aki nálam lakott, mert nem tudott volna hová menni suli alatt, cserébe volt szex, és szépen rendben tartotta a házat. A suli után 2 évvel ment el. Korrekt volt, én is vele.


Sokkal inkább ez, mint egy olyan, aki a szememben jó pofizik, meg istenít, a hátam mögött meg kibeszél a barátnőivel, és átver.


De, én FÉRFI vagyok, felnőtt. A sok csicska ezt nem bírná elfogadni.

2020. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen, a #8-as egy őszinte érdekkapcsolatot írt le. (Igaz, tartott még két évet az érdek után is, avagy alighanem változott az érdek). Semmi kifogásom ellene.
2020. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szándékosan nem írtam példákat, mert az a megfigyelésem, hogy ilyenkor a válaszolók a példákon kezdenek el rugózni, ahelyett, hogy a mögöttük rejlő általánosságokra összpontosítanának.


Ahogy nagyon jól látható a 3-as válaszoló által hozott példára máris rátromfolt a 4-es.


Pedig ez is egy jó példa lehetett volna. Hiszen mindig van választás, csak vannak pszichológiai gátak, komfortzóna, megszokás, szocializáció, neveltetés, stb.


Az ilyeneket bővebben kifejteni, meg megint nem akartam, mert akkor kis esszé lett volna és senki el nem olvassa.


Inkább jöjjön 5 normális válasz, mint 40 válaszon keresztüli adok-kapok trollkodás.

2020. jún. 27. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!