Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Élethazugságra alapozott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élethazugságra alapozott őszinte érzelmű kapcsolat vagy valóban őszinte érdekkapcsolat? Hol a határ az "add önmagad" és a "illeszkedj be a társadalomba" között?

Figyelt kérdés

2020. jún. 27. 15:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom hogy lehet őszintének lenni olyan emberrel aki mindent félreért. Akivel teljesen másmilyenek vagytok, úgyis félreértitek egymást, más meg azt is tudja rólad ami neked még le se esett, mert annyira hasonlóak vagytok. Az őszinteség a személyiségedről vagy céljaidról nem grafikonon ábrázolható, és nem abból áll hogy valakitől megkérdezik mit evett tegnap ebédre, és tévedés nélkül felsorolja a menüt.
2020. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj az, ha nem írsz példákat, csak tisztán, világosan meg kellett volna fogalmazni, hogy mit is akarsz. Ez valahogy nem sikerült.
2020. jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#7: Úgy őszinte, hogy "amiről nem tud a másik, az nem fáj neki" alapon egy rólad kialakított képbe szeret bele.


Mondjuk szerelmes volt a A személy B személybe, akár évtizedeken keresztül, amíg rá nem jött valamire, amit nem tudott elfogadni, jött a katarzis meg a kognitív disszonancia, mert szemben állt egymással az együtt töltött csodálatos x év meg az a tény, amit nem tudott feldolgozni.


Az őszinte érdekkapcsolat pedig úgy őszinte, mint egy üzleti kapcsolat, ahol mindkét fél nyílt lapokkal játszik és mindkét fél win-win pozícióban van.


Az igazság az, bárki tagadja, hogy az emberek nagyon kis része találja meg a boldogságot a párkapcsolatában úgy, hogy mindkét fél egyformán szerelmes és őszinte. A legtöbb esetben egyoldalú a dolog és az már egy jónak, kielégítőnek mondható állapot, amikor az egyik fél szerelmes a másik pedig érdekből van vele.

2020. jún. 27. 16:43
 14/18 anonim ***** válasza:

Elég pancser lehet aki nem ismer a párját úgy hogy vele lakik, vele tölt évtizedeket, gyereket nevelnek, és pl egy ilyen: én ám ugráltam a fáról a folyóba, vagy én ám féltem a mélyvíztől mindent megváltoztat a kis fejecskéjében a párjáról, akivel lehúzott 10 évet.

Az meg hogy vannak emberek akik az "ellenfeleikre" az őszintétlen" jelzőt próbálják ráhúzni, egy bevett stratégia, az "önző", stb jelzők mellett... Elég megnézni két ember arckifejezését és meghallgatni a hangját egymás közelében, többet elárul mint az egyik által hangoztatott "tények".

2020. jún. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tudomásul veszem a magyarázatod, de rettenetesen csodálkozom, ha két ember évtizedek alatt nem jött rá, hogy egyikük nem vette észre réges-régen, hogy nem illenek egymáshoz. Ez nem életszerű, főleg nem a mai időkben, amikor sok az együttélés, hivatalos kötődés nélkül: az egyik fogja magát és pá-pá-t int.

Az utolsó bekezdéseddel (#13) nem értek egyet. Nem nagyon kis része boldog.

2020. jún. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#14: Nem fáról folyóba ugrálás, hanem transznemű múlt, prostituált múlt, eltitkolt zaciban lévő más másik fél által nevelt gyerek, más nevén bújtatott vagyon (felkészülve egy esetleges válásra, gyerektartási perre) és így tovább.


#15: Attól, hogy nincs kényszerházasság és lazult a társadalmi nyomás még az emberi érzelmek nem változtak, a legtöbben vágynak egy társra. Azok is, akik valamilyen szempontból, vagy akár több szempontból is átlag alatt vannak.


És azok is, akik nincsenek átlag alatt, de nem engednek a saját mércéjükből.


És nem két embernek kell rájönni, mivel legtöbbször az egyik fél pontosan tudja, hogy miért ment bele a kapcsolatba. Tehát ő már "rájött".


A másik meg esetleg hiába sejti, elhessegeti a gondolatot, mert kapcsolatfüggő, összeköti őket több minden meg különben is fiatalon is félt kilépni a komfortzónájából, hát még most, így zsák és a foltja együtt marad.


Rengeteg ilyen kapcsolat van, az emberi természet nem fog változni attól, hogy bárki bármikor szabadon szakíthat...


A boldogság szubjektív megítélése meg szintén nem jelenti azt, hogy a másik fél oldaláról a kapcsolat ne lenne érdek. És ez fordítva is ugyanígy van. Attól, hogy az egyik fél érdekből megy bele egy kapcsolatba, a másik féltől kaphat őszinte érzelmeket.

2020. jún. 27. 19:25
 17/18 anonim ***** válasza:
A vagyonnál észnél kell lenni, de a rokonok felé is. Nem egy esetet hallottam hogy szülők "kölcsön" adnak a bajba került gyereküknek, beteg gyereküknek, üzletelnek és nem adnak neki semmit, majd a kölcsönt úgy hajtják be hogy zsarolnak az van amit ők akarnak. A házastárs szülei, rokonai is mindig képben vannak. Nem egyedül 2 ember lesz egy pár, hanem ott az egész pereputty, akik közül némelyik rendes, de némelyik nem. Nem egy olyan esetről tudok ahol a pár egyik tagjának szülei rokonai zsaroltak ki döntéseket az anyagi függőség miatt amibe ők hozták a gyereküket (szülők nevére írt kocsi, ház, stb). Mindenki próbálja már bebiztosítani magát, de többfelé kell védve lenni nemcsak egyfelé.
2020. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

8 De gondolom, család meg haverok előtt nyomtátok a rizsát, hogy ti "egy pár" vagytok, és nem azzal állítottál haza vagy a haverokhoz sörözni, hogy "összeszedtem egy kis r1bancot, aki lakhatásért meg házimunkáért cserébe elviseli, ha néha meghágom".

Szóval ez sem volt őszinte kapcsolat...

2020. aug. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!