Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a baj azzal, hogy 36 évesen otthon élek, nagy 4 szobás családi lakásban ketten az édesanyámmal (testvérem messze él, édesapám meghalt) és a nettó 250 ezres béremből (egyetemen oktatok) havi 170 et félreteszek? Persze jövőre lakást veszek.

Figyelt kérdés
De mindenki ufónak néz, meg rég család kellene, kifutsz az időből (legtöbb férfi ismerősöm 40 évesen állapodott meg). Csak ugye akkor nem lenne soha saját lakásom, ha párkapcsolatokba invesztálnám a bérem. Szóval valamit valamiért. Ja igen, főzök, takarítok, mosok, autóval járok be az egyetemre, vagyis amikor volt kontaktóra. Tehát nincs kiszolgálás semmilyen téren.
2020. aug. 16. 10:02
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
51%
Jó ez, én is hasonlóan vagyok, csak 30 évesen, és nem panelban, hanem kertesben, hálistennek mindkét szülőm él. Én mérnökként majdnem egy 10-essel kevesebbet keresek nálad Pesten.... Szóval nincs ezzel baj szerintem. 30f
2020. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
85%
#19: Na, mi köze lehet? Annyi, hogy sok esetben nem lehet tisztességesen megélni diplomával sem, közben meg sokan elvárják, hogy legyen önálló lakásod (persze hitel nélkül), jó, ha van félretett pénzed, van autód stb. Az én nettóm kb. 174 000, és ha belegondolok, hogy nagyvárosban ebből éppen hogy ki tudnék fizetni egy albit (Pesten meg nem is), akkor ez elszomorító. Ebből még venni kell kaját, tisztálkodási szereket, és még nem mentél el kikapcsolódni, nem vettél új ruhát, nem vettél egy könyvet... Ha szar a fizetésed, egyedül nem nagyon tudsz fenntartani egy albérletet, egy 30-as ember meg nem arra vágyik, hogy úgy éljen, mint egyetemistaként, és legyen(ek) lakótársa(i). Sajnos ez a szomorú valóság, miközben már hányingerem van attól, hogy mindig azt hallom, hogy milyen jól élünk, és hogy az állam mennyire megbecsüli a munkát és a tudást, mennyire jó lesz az új közalkalmazotti törvény életbelépése után, addig a valóságban egy fillérrel sem emelkedett a fizetésem, viszont könnyebb lesz kirúgni, és a munkafeltételek is jelentősen romlottak.
2020. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
35%

#22

Ez hülyeség. Senkinek sem könnyebb.

2020. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
Közszférában max a minisztériumi munkakörökben keresnek többet. De oda bekerülni kb. kihalásos alapon lehet. Dolgoztam hivatalban és ott is mondta a vezetőnk, hogy a béremelési keret nagyrészét a minisztériumok veszik ki a zsákból...
2020. aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
88%
#23: Miért hülyeség? Szerinted egy havi nettó 300-400 000-et vagy még többet hazavivő embernek ugyanolyan nehéz, mint annak, aki 170-et visz haza?
2020. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
66%
Azért hülyeség, mert senki nem úgy születik, hogy sokat keressen. Ez az egyik. A másik meg, hogy sokat keresnek ennyit, amennyit a kérdező és nem a szülőkkel élnek.
2020. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező! A te esetedben nem "ciki", hogy anyukádnál laksz, hiszen saját lakásra gyűjtesz, és nem szolgál ki anyuka, hanem csinálsz mindent. Így azért mindjárt más.


A probléma ott van, hogy azért nem akarsz párkapcsolatot, mert az szerinted 1,5 millióba kerül??? Havonta étterem meg színház, meg 250 000-es nyaralás? Nem tudom, kikkel vagy te körülvéve, hogy ilyeneket hallasz tőlük... neked vagy a haverjaid kő gazdagok, vagy a nőik olyan elkényeztetett pcsák, hogy nem zavarja őket, ha teljesen lenullázzák a pasijuk bankszámláját.

Oké, az igaz, hogy randin illik a férfinak fizetni a nő kávéját... de a havi béredbe kerülő nyaralás ajándékba már tényleg nem elvárás. Írnám, hogy keress egy normális nőt... de előbb te is alakíts ki magadban egy normális értékrendet, és szállj le a földre. Ezt jóindulattal mondom.

2020. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
97%

Én szintén 36 éves férfi vagyok.


30-31 éves koromig éltem otthon, szintén nagy házban, édesanyámmal. Szerettem azt a szituációt, amikor az otthoni élet miatt spóroltam, és pénzt tudtam félre tenni.


Azonban öt éve Budapesten élek, van amikor párkapcsolatban, van amikor egyedül. El sem tudnám képzelni, hogy újra hazaköltözzek, és ne legyek 100%-ig önálló.


Szóval én azt mondom, nincs baj a helyzeteddel, ha ez neked megfelel.


De el is követted azt a hibát, amit én is, túlságosan anyagias lettél. Én most próbálok leszokni róla.

Felelős magatartás - és egy nő is szereti -, ha a férfi megfontoltan tud anyagi biztonságot adni, viszont 10-20.000 Forintokon nem kell szarakodni.


Egy átlagos, normál értékrendű mai lányra nem kell szemmel látható összeget költeni. Szerintem ha elviszed étterembe, elviszed kirándulni, elmentek moziba, akkor a saját szórakozásodat, és a közös élményeiteket is táplálod. Ha egy kellemes bükki kiránduláson nem a közös kirándulást élvezed, hanem azon filózol, hogy mennyi benzinpénzt költöttél el a lány odafuvarozására, akkor ne is akarj ismerkedni. Szabadulj meg az anyagiaskodásod fogságától.


Az, hogy példaként a barátaid 40 évesen állapodtak meg, szimpla felelősség hárítás. Ilyen példákkal csak takarózni szoktak az emberek, pedig belül tudják, hogy ez nincsen rendben így.

2020. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
94%
#28 jól leírta.
2020. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
#26: És arról ki tehet, hogy keveset fizetnek neki azért, amihez ért, és amit még esetleg szeretne is csinálni? Amúgy meg csak terelsz, mert ha józanul gondolkodsz, belátod, hogy nem hülyeség, hogy havi 400 nettóból mégiscsak könnyebb kijönni, mint 170-ből. Erre nem válasz az, hogy mert senki sem úgy születik, hogy sokat keressen... Vagy akkor szerinted aki csak 170-et vagy 250-et kap diplomásként, az nem tanult annyit, mint mondjuk egy orvos vagy egy mérnök? Vagy teljesen normális, hogy egy esetleg OKJ-s gyorstalpalón megszerzett szakmunkás bizonyítvánnyal többet keres valaki, mint egy diplomás? Nem nézem le a kétkezi munkát, édesapám is kőműves volt, de némelyik diplomás bér megalázó. A diplomaszerzésben benne van legalább 17 évnyi tanulás, plusz rengeteg szülői támogatás (anyagi téren is), és ezzel hálálja meg az állam. Ha havi 250 is a nettód, és egy nagyvárosban bérelsz albérletet, még akkor is simán elmehet a fizetésed akár több mint fele is más zsebébe. Elég megnézni a miskolci, debreceni albérletárakat (hogy csak a viszonylagos közelünkből hozzak példákat), 100+rezsinél alább nem nagyon találsz úgy albit, hogy ne kelljen valakivel osztozkodnod, vagy ne valami lepukkant helyen lakj. Persze aki szereti kvázi kidobni a pénzt az ablakon, az nyugodtan leperkálhat havi 150-et is a főbérlőnek, de attól még nem lesz előrébb, mert nem lesz saját lakása. Normális lakást vagy családi házat meg 200 körüli fizetésből nem nagyon lehet venni, max. hitelre, csak akkor nem kell csodálkozni, hogy sok nő nem akar összejönni olyan fickóval, akinek banki hitele van.
2020. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!