Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért alakult ki ez az értetle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért alakult ki ez az értetlen generáció?

Figyelt kérdés

Ha körbenézek a csajok között, alig párnál látok bármi komolyat. Rengeteg a kirakatkapcsolat és rengetegen próbálják magukat másnak előadni, mint amik. Pl. a "nők előbb érnek" ellenére instán és tiktokon élik az életüket az érintettek. Csorog a nyáluk a jobb pasik után, aztán meglepődnek, ha azok csak szexre használják őket.

A pasiknál sem jobb a helyzet. Sokan semmit sem tennének azért, hogy találjanak valamit, aztán nyomják az incel szövegeket.


Ez a generáció hogy fog normális kapcsolatokat kiépíteni? És hogy fognak így gyereket nevelni?

Nem vagyok az a "régenmindenjobbvót" szintű ember, de ezt a helyzetet nem tudom hova rakni. Ti mit gondoltok?



2020. okt. 28. 23:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
37%

19.


Mármint annak az egynek aki egyetértett veled, így az ő válasza lett "a normális" "a tény". Meglepő módon.

2020. okt. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 A kérdező kommentje:

#20: Nem kell a válaszaid figyelmesen olvasgatni. Elég sok választ írtál már, a neved meg jellegzetes. Ilyen egyszerű a képlet. Ne misztifikálj túl mindent, amikor tök egyszerű kérdésekre sem vagy képes választ adni.

Azt sem írtam, hogy bárki kényszerítene bármire. Szimplán próbáltalak szembesíteni a szinteddel. Mondjuk, nem vártam, hogy észreveszed magad, csak megpróbáltam.

Ha annyira fel kell lépni a neked nem tetsző általánosításokkal szemben, akkor előbb néha olvasd már el a saját válaszaid is. Azért mikor fogsz fellépni, hogy végre legyen egy normális kapcsolatod? Ja, hogy itt megint lebeg az üres tér a válaszod hiányában...


Nekem pont annyi közöm van hozzád, mint neked hozzám. Jössz a személyeskedéssel? Nézd már meg az első válaszod.


Öhm... Leírtam, házasok. Tudod, hogy a házasság mit jelent? Ezeknél a családoknál 99%-ban gyerek is van. Ez már azért elég meggyőző, nem? Egyéb ék egyszerű dolgot túlmisztifikáló kérdés? Esetleg azt is vezessem le neked, hogy lesz a gyerek?


És nem, nem azért az az egy válasz lett normális, mert nekem tetszett, hanem azért, mert egyedül az illető volt képes frusztrációmentesen válaszolni a kérdésre.

2020. okt. 29. 00:45
 23/61 anonim ***** válasza:
27%

22.


Akkor vizsgálgasd ezt a nagyszerű témát, károgj nagyokat, hogy a mai fiatalok milyen szarok - biztosan fogsz találni pár cimborát a témában, lehet közösen fikázni, szidalmazni, általánosítani.


A személyes jellegű kérdéseidre nem reagálok (másokéra sem), a többi kérdésre pedig nem a te tiszted eldönteni, hogy az mennyire "jó".


A szintemet szintén felesleges neked eldönteni - mivel nem ismersz - illetve a te szintedről is lehetne beszélgetni, egy ilyen gyönyörű kérdés után. De amit hallani akarsz: Igen, a mai generáció semmire se jó, bezzeg a régiek tudtak, még katonák is voltak, ők a jó emberek. A maiak meg kihalnak, mert mind lúzer. Na, lehet örömködni egyet.


Általánosító (+ nőket és "inceleket" szidalmazó kérdésre ilyen válasz jár, mint az első).


Az pedig, hogy az idősebbek házasok nem igazán jelent, főleg "falun" amiről írtál. Ott nagyjából ez társadalmi elvárás volt 20 évvel ezelőtt, ahogy a gyerekvállalás sem igazán volt opcionális. Az, hogy kevesebb a házasság és a gyerekvállalás, semmi mást nem mutat, csak azt, hogy ezek a régi társadalmi elvárások szépen lassan eltűnnek - és ez nagyon helyes is. Persze mindig lesz egy ilyen réteg akik visszasírják vagy az újabb generáció hitványságával magyarázza a dolgot - csak azért, mert ez neki nem tetszik - de ilyen a világ, a normák változnak.

2020. okt. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
95%
Ha tudnád, az előző generáció miket csinált. Nagypapám mondta, szerencse, hogy akkor nem volt social média :D
2020. okt. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
76%

24.


Na, igen ez pedig a másik - könnyű egy olyan kort idealizálni amiben nem élt az ember - mivel a múltról általában csak felszínes ismereteink vannak - sok dolog nem kerül bele a történelemkönyvekbe vagy a históriás énekekbe. Különösen nem azok a dolgok amiket szégyelltek vagy kivetnivalónak találtak a kor normái alapján.

2020. okt. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:

Most a saját bőrömön tapasztalhattam meg, amit már mások kérdéseinél láttam: Tényleg nem is érdekelnek téged a kérdések és az sem, hogy mit írnak neked. Te újra és újra leírod ugyanazt, amire már válaszoltak neked. Egyszerű, magyar mondatokat nem fogsz fel, mert nem is akarsz felfogni.

Eddig nem tudtalak hova tenni. Most már legalább sajnállak.

2020. okt. 29. 01:06
 27/61 anonim ***** válasza:
82%
Két világháború, és a hidegháború. 😁
2020. okt. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
22%

26.


Sajnálgass, ha akarsz - nem oszt, nem szoroz egy számomra idegen ember véleménye, aki ráadásul ilyen kérdésekben ekézi a fiatal nőket és férfiakat.


De, felfogom, csak mivel nem tetszik a reakció, így e mögé bújsz, hogy "hát nem fogta fel" és így keltheted a hatását annak, hogy "te vagy a jobb" - csak nyugodtan. Nem releváns ez számomra, mivel holnapra nagyjából elfelejtelek, mert nem számít az életeben ez a kis esti szócsata. De úgyis találkozunk még, a következő kérdésednél ahol ok nélkül szidsz valamilyen csoportot vagy réteget, mindenféle komolyabb alátámasztás nélkül. (A "bezzeg a faluban ahol születtem" nem számít reprezentatív mérésnek)

2020. okt. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 A kérdező kommentje:

1, Összevissza írod, hogy mikor és kit ekézek. Ráadásul úgy, hogy te engem ekéztél először azért, mert idős vagyok, aztán meg azért, mert akkor még nem éltem és biztos idealizálok.

2, Nem bújtam semmi mögé. Te nem voltál hajlandó kérdésekre válaszolni. Te jössz folyamatosan ezekkel a paranoid szövegekkel, hogy csapda meg elbújás. Nem elbújtam a dolog mögé, hanem te ezt csinálod. Nyomtasd ki az egész beszélgetést és rakd oda pár random ismerősöd orra alá, hogy húzzák alá, hányszor írtad le ugyanazt. Aztán kérd meg őket, hogy keressék ki a válaszokat is, amiket kaptál... Ja, hát igen, ezt sem mint semmi mást nem fogsz megcsinálni. Képtelen vagy saját magaddal szembenézni.

Amúgy ezt nem csak én írtam. Már több kérdésnél is leírták neked, hogy ugyanazokat mantrázod vissza, ha elkap valami és fel sem fogod, hogy válaszoltak neked valamire. Biztos mind elbújunk, ugye?

3, Számodra ez csak egy jelentéktelen szócsata? Amikor feljössz, akkor elég sokszor mindenkivel lenyomsz egy jelentéktelen szócsatát. Ha ennyire jelentéktelenek ezek és ennyire jelentéktelen a rájuk szánt időd, akkor az életed is?

4, Majd emlékeztess, ha találsz tőlem olyan kérdést, ahol másokat szidok. Köszi!

5, Neked ezen az oldalon még soha, semmi sem volt alátámasztva, amit eleve el sem fogadtál. Akkor minek fáradjon az ember? Te sem válaszolsz kérdésekre. Akkor, mégis hogy képzeled, hogy egy ennyire sajnálatra méltó emberrel bárki is fog foglalkozni?

2020. okt. 29. 01:21
 30/61 anonim ***** válasza:
36%

29.


1.Összevissza? Aligha. Te kettő csoporttal szemben fogalmaztál meg általánosítást - a fiatal nők és a fiatal férfiak csoportjával. Ennyi és nem több. És nem vagy idős, csak úgy viselkedsz, mivel a fiatalok ócsárolása, "értetlen generációnak" titulálása öreges dolog.


2.Egyedül a személyes jellegű kérdéseidre nem válaszolok - de máséra sem. A magánéletem nem tartozik rád. Mást kérdezhetsz. Hallgatom mindet. Hasonlóan általánosító és támadó kérdések alatt történtek ezek a szócsaták - ezért nem számítanak. Egy részüket talán te magad írtad ki - ezt ellenőrizni nem tudom, de hasonló a stílus, mint most a tied.



3.Kiállok azokért az értékekért amiket helyesnek gondolok. Ennyi és nem több. Egy ilyen támadás a generációm ellen, egy egyszerű feltevésre alapozva számomra nem elfogadható dolog. Ergo kifogok állni ellene.


4.Mivel nem látható a nickneved a kérdéseidnél, így a dolog nem ellenőrizhető - egyedül érzékelhető az általánosítás erejéből. Ami elég árulkodó.


5.De, volt, el ismertem a másik fél igazát. Mert ilyen volt és lesz is. Sajnos esetedben ilyen nem történt. De persze még változhat ez. És még mindig csak a személyes jellegű kérdéseidre nem válaszolok, a többit még mindig hallgatom. Miért kellene velem foglalkoznod? Van aki megteszi helyetted. Voltak - és lesznek is - itt kellemes beszélgetéseim, amikre emlékezni is fogok, mert újat tanultam vagy én tanítottam valakinek újat.

2020. okt. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!