Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Manapság mekkora hátrány ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság mekkora hátrány ha egy 26 éves férfinak se autója se jogsija nincs?

Figyelt kérdés

Környezetemben már nem igazán tudok mondani olyan velem egykorú férfit vagy nőt akinek ne lenne legalább jogsija. Egyre nagyobb problémának érzem hogy nincs és mindenkinek kikerekedik a szeme amikor közlöm, hogy én egyikkel sem rendelkezem.


Valóban ilyen fura lenne ez 2021-ben?


2021. jan. 4. 12:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 anonim ***** válasza:
57%

"Érdekes nálunk 1000-szer gazdagabb országokban nem prioritáas az autó"

Igen, éltem angliaban. Ott nekem se kellett annyira....igaz, nem volt gyerekem.



"20+ éves tragacsot és inkább ülnek a dugóban órájat, minthogy felszálljanak egy vonatra, buszra, villamosra stb."

- 10 </= autóm van, ha időben indulok, nem ülök dugoban. Tömegkozlekedéssel is mentem már be Bp.re. Sokkal tovább tartott. (1.5 oraval konkretan)


"Meg ez a ki viszi el a gyereket az oviba duma is röhejes."

- Én imadtam, hogy autoval vittek....

Ezerszer kenyelmesebb volt, nem ertem miert irod, hogy nem.

Érdekes lenne 20 km.t setalni minden nap a gyerkekkel.

(Helyben sajnos nincs kettannyelvu ovi)


"Ezért lesznek ennyire életképtelenek a fiatalok, mert mindent a seggük alá tesznek és még szél ellen is óvják őket..."

- engem vittek iskolába, megsem lettem eletkeptelen.

2021. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/88 anonim ***** válasza:
69 Látom nem értetted a lényeget, mint már mondtam nincs szükségem autóra, hidegen hagy.. ha olyan van akkor van taxi -_-
2021. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:

"Külföld más világ. Japánban másodperces késésért megrovás jár a tömegközlekedésben, itt teljesen megszokott, hogy 20 percet késik a máv. Dánoknál nem lopják el a biciklid ha bemész a boltba, és nem késelnek meg bizonyos villamosjáratokon."


És ezt nálunk miért nem lehet megvalósítani?

Az a baj ezzel az országgal, hogy a fejekben óriási lemaradás van. Itt kb. olyan mintha még a 80-as évek lennének...

Ezért vagyunk többek között jóval elmaradottabbak mint lassan az egész EU.

Egyébként meg az autódat is ellophatják, megkarcolhatják, nekimehetnek, összetörhetik. És szerintem nem mindegy hogy egy biciklit vagy egy autót lopnak/törnek össze. Az előbbi kicsit könnyebben és olcsóbban pótolható.

Meg az is érdekes, hogy én laktam 4 évet pesten, de soha nem volt gond a tömegközlekedéssel, mindig odaértem időben mindenhova. Ha valahova nagyon fontos volt, hogy idejében beérjek, annyival előbb indultam, direkt hagytam plusz időt az esetleges késésekre.

2021. jan. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 anonim ***** válasza:
57%
83: Ugye érzed, hogy a bicikli lopás azért gyakoribb, mint az autó? Mondom ezt úgy az idézett kommentemmel együtt, hogy nincs jogsim és biciklivel vagy tömegközlekedéssel járok mindig.
2021. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/88 anonim ***** válasza:
61%

Nekem hátrány lenne.Raktáros vagyok és keső éjszaka kell hazajönnöm,vagy hajnalban mennem.

Kint van a prérin.De pld a haverom meg kamionos.

Ő sem hatizsákkal kerekezik el a kamionparkolóig,mikor becuccol.Elsődlegesen nem a nő miatt kell a jarmű.


Ilyen munka mellett szerinted majd biciglivel fogunk mászkálni?

2021. jan. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
85: Persze, érthető. De akinek tényleg azért kell kocsi, mert 30 métert nem tud (nem akar) a fűszeresig gyalogolni, meg azért "mert másnak is van és ez már trend", meg ilyesmik, azokat nem tudom megérteni. Egyszer egy mondjuk úgy középvezető értelmiségi kollégám kiszámolta, hogy sokkal jobban jár, ha arra a 2 hétre amire egy éven kell neki nyaraláskor stb egy autó, bérel egyet, mintsem fenntartsa egész éven műszakiztatással, szervízzel, súlyadóval minden sz_rral együtt.
2021. jan. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan ennyire debilek vagytok? Ki a franc mondta, hogy az autó amúgy fölösleges?

Apám 30km-re jár el otthonról dolgozni minden nap, se busz, se vonat nincs arrafelé. Neki muszáj, hogy legyen kocsija.

Nem is erről van szó, hanem arról, hogy akiket azért néznek le, mert nincs autójuk, de nem is kell nekik/nem akarnak.

Mert nem minegy, hogy egy városon belül közlekedik az ember, ahol amúgy autó nélkül is el lehet lenni, vagy messzebbre kell eljárnia, ahol meg nem tudja megoldani máshogy a közlekedést. Az előbbi esetben jó ha van kocsi, de amúgy fölösleges és sokan ezért úgy döntenek, hogy nem tartanak fenn értelmetlenül egy autót. Emiatt nézik le őket elég sokszor és elég sokan.

És amúgy nemsokára ígyis úgyis teljesen fenntarthatatlan lesz az egyéni közlekedés ilyen módja, sőt már most az. Azért abba érdemes belegondolni, hogy mi lenne akkor, ha minden kínainak, indiainak lenne 1-2 autója. De tegyük fel, hogy csak a felüknek lesz, az is 1,5 milliárd ember. Ennyi járműbe beledöglünk mindannyian.

Magyarországon is már több, mint 3 millió kocsi van, ez teljesen abszurd, Se hely, se elég energia nincs arra, hogy ennyi fölös járművet fenntartsunk.

2021. jan. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:

87#

"Ki a franc mondta,hogy az autó felesleges?"

Nem lenne kérdes számodra,ha olvasnál is!

Egy páran már odáig mentek,hogy akinek kocsija van "az hülye.

Engem totál hidegen hagy ,hogy lenézik,vagy nem nézik le.És azt is irtam,hogy nem luxus,presztízskérdés számomra az autó,nem a nő miatt kell,hanem munkaeszköz.

Én se megyek kocsival a sarki zöldségeshez,de kell az autó,hogy dolgozni tudjak menni.Akinek nem kell,az meg ne vegyen,ne vizsgázzon le,oszt ennyi.

85#voltam

2021. jan. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!