Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van Tinderen sokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van Tinderen sokkal több csinos nő, mint jó pasi?

Figyelt kérdés
Eddig nőként használtam a Tindert, de most egy férfi ismerősöm segítségével bepillanthattam az online társkeresésbe "férfi szemmel" is. Meglepődtem, hogy mennyi fiatal, csinos nő használja az alkalmazást. A férfiak viszont kinézetre többségében átlagosak, vagy inkább átlag alattiak.

2021. márc. 1. 21:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:

"Nem fogjuk tudni ezt megfejteni, de nem kell mindenbe belemagyarázni, hogy a nőknek irreális elvárásaik vannak."


Pedig de, viszont a linkelt videóból nekem is az jön inkább le, hogy nem olyan értelemben, hogy nem jó pasi, hanem olyan értelemben, ahogy te is mondtad (aki elmondásod szerint komoly kapcsolatban vagy és Tinderen is azt kerestél de - nem meglepő módon - nem ott találtad meg). Hogy túl jónak gondolod magadhoz, vagyis vagy folyton azon kellene aggódnod, hogy hűséges-e, vagy elviselned a rigolyáit, esetleg még üresfejű is, meg alapból nem akarnál hamar szexelni vele, ő meg sürgetne, mert ehhez szokott hozzá.


Nem véletlenül adják lejjebb a nők az igényt komoly kapcsolatnál (már az okosabbak). Mert pontosan tudják, hogy mennyivel többet nyernek hosszútávon, ha a testi vonzalmat beáldozzák valamennyire és cserébe a racionális listájuk elemeinek jobban megfelelő férfiegyedet választanak.


Családalapításra egyértelmű miért, de amúgy is.


Átlag férfi fejjel ezt azért nehéz megérteni, mert a listádban szereplő 2-es és 4-es lányok közül sokunk csak akkor kaphat olyat egy élet során is, ha fizet érte.


Nőknél fordítva nincs ilyen limit, kis túlzással még a 3-as lány is szexre össze tudná hozni az 1-es és 5-ös férfiak bármelyikével a dolgot. Éppen ezért a nőknek a prioritási lista alján szerepel a szex.


Ami mindig ott van lehetőségként, az iránt nem lelkesedünk annyira, ez alapvető emberi tulajdonság.


"sok közülük azért viszi ennyire túlzásba a sminket és a kurvás öltözködést, mert egyébként 0 önbizalma van."


Igen, addig a pontig, amíg adonisszal áll szemben. Ezért végzi sok ilyen lány prostiként vagy bántalmazott nőként, mert a külsőre megy és megtetszik neki mondjuk egy 6ix9ine vagy egy Jeremy Meeks.


De abban a pillanatban, hogy egy átlagos férfi próbálkozna náluk, áttörhetetlen falat húznak maguk köré és akkora lesz az egójuk, meg olyan flegmák lesznek, hogy egy pillanat alatt elszáll minden irántuk érzett sajnálatod, amikor még adták ezt a 0 önbizalmú mimózát, mert lelki szemetesládaként funkcionáltál. Abban a pillanatban, ahogy barátság helyett párkapcsolati szándékkal közelednél feléjük, az addig gyönyörű, törékeny virág alattomos húsevő növénnyé változik egy pillanat alatt.


Erre meg a legjobb indulattal és legempatikusabban is csak két dolgot tudok mondani. Az egyik, hogy aki a top kategóriából akar magának életreszóló őszinte szerelmet, mert még azoknál a nőtársainál is sokkal ostobább, akik tisztában vannak az örökérvényű "legjobb nőt is unja valaki" mondással és itt a legjobb szóban benne van még a gazdag, tanult, szuper személyiség és mellé még esetleg híres is. Hiába minden. A fuckboy az fuckboy marad.


A másik pedig, hogy ha valaki barátnak, lelki szemetesládának jó, megfelelő, akkor legalább őszintén vallja be a csaj, hogy felszínes és a külsőre megy, ne jöjjön a gáz dumával, hogy nincs kémia meg úgy tekintek rád, mint az öcsémre/bátyámra, esetleg nem akarom elrontani a barátságot...


"Szerinted miért csinálják, ha a férfiaknak nem ez kell?"


Nem tőlem kérdezted, de szerintem azért, amiért a férfiak villognak a luxus-dolgokkal. A saját nemükkel rivalizálnak.


Eközben mindkettő teljesen tévúton van. Úgyhogy én sokkal jobban sajnálom azokat, akik úgy néznek ki, mint a 3-as, de legyező méretű műszempillájuk, 3 centis műkörmük, seggig érő póthajuk és nagyon erős sminkjük van hokimaszk vastagságú alapozóréteggel és esetleg még feszülős bőrcuccot vagy csillogós latexruhát, tűsarkút és/vagy neccharisnyát felvesznek és úgy mennek a hétvégi buliba és a harmincadik numera után kezdenek el elgondolkozni rajta, hogy lehet, hogy tényleg inkább fogyni kéne és hagyni ezt a sok kényelmetlen sz..rságot?


Persze megvan itt is a másik véglet, a fullos nő leszbikus-feelingű tüsihajjal, 0 sminkkel, pedig a világos bőre és haja miatt valami natúr smink feldobná, a csutkára rágott körmökön segítene a műköröm, a 3 számmal nagyobb micimackós póló és buggyos melegítő meg sportcipő helyett ha a magassarkút nem is szereti, de legalább valami nőiesebb, testhez simulóbb ruházat, pár ékszer, valamivel hosszabb haj. Apropó, smink meg szem... Sok nőn egy vastagabb keretes szemüveg is sokat tud dobni és kompenzál egy csomó olyat, mint magas homlok és frufru hiánya, világos szemöldök, rövid szempilla, szemfesték hiánya. Ellenben férfiaknál ha az illető nem Clark Kent, akkor a szemüveg nem igazán áll jól. A "jól áll a szemüveg" férfiak esetében maximum annyit jelent, hogy nem lesz csúnyább a fejed, mint alapból, de jobb sem.


A férfiaknál ugyanez a helyzet a pénzzel. Ott is sajnálom azokat, akik egy életet, több évtizedet ölnek a karrierépítésbe és robotolásba azért, hogy státusszimbólumokat vegyenek, aztán azzal próbáljanak a nőknek imponálni. Közben meg csak azt érik el, hogy az a kevés nő, aki erre megy jól lehúzza őket és esetleg még meg is csalja, paradox módon pont a férfi vagyonának köszönhetően egy valóban nincstelen senkivel, akivel már logisztikailag sem tudott volna összejönni, de hála a pénzes pasinak most már van kocsi a csajnak is, amiben tud szexelni a mamahoteles, VV Christofel vagy Pumped Gabo intelligenciájával megáldott Tinder randijával, esetleg a néhány fokkal értelmesebbet fel tudja öltöztetni öltönybe és elvinni egy színházba mert ha még hozzá nem is tud szólni a témához, legalább tudja mikor kell kussolni.


És itt is megvan a másik véglet, aki még 40 körül is segédmunkákból él és az anyjánál lakik "bezzeg a mai lányok milyen anyagiasok" szöveggel nyugtatja magát, de nem veszi észre, hogy egy alap egzisztenciát azért illett volna összehoznia ennyi idős korára.


A különbség a két nem között annyi, hogy míg a nőknél a legnagyobb problémák a túlsúly és az igénytelenség (és mindkettőn lehet változtatni), a többi már belső érték (azon meg főleg), addig a férfiaknál születésnél determinálódsz és belekerülsz valamelyik kategóriába.


Ha jó pasi vagy még mindig lehet pénzed és akkor dupla fronton nyerő vagy, ha viszont átlagos vagy az alatti, akkor ugyancsak sokban determinál a családi háttér és simán lehetsz csóró is mellé vagy nem elég jómódú ahhoz, hogy ezen szempont szerint láthatóvá válj az arra vevő nők számára. Tehát a pénzedet szó szerint eszközként tudod csak használni, hogy meghívod belőle a nőket erre-arra, kocsival mész randira, befizetsz nyaralásra, aktívabb, tartalmasabb életet élsz, de a lottós hasonlatra visszautalva... ha nagyságrendekkel kevesebb az esélyed, akkor minimálisat fog hozzátenni az, hogy párszázzal több nővel találkozol, főleg, hogy mondjuk csak néhánnyal tudsz egyáltalán odáig eljutni, hogy beszédbe elegyedsz.

2021. márc. 7. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:

Húha:D Valaki nagyon aktív volt.

Hát ha ezekre akarsz válaszolni akkor nem irigyellek mert átgörgetni is 40 perc volt.


Ezek nem hozzám köthetőek, még mielőtt összekeversz vele:)

(Az akitől kérdeztél tegnap)

2021. márc. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 A kérdező kommentje:

Még nem döntöttem el, hogy akarok-e mindenre válaszolni, de megpróbálok majd a lényeges részekre. Nekem is feltűnt, hogy ez nem te voltál.


Tudom, hogy mi a wikipédia, én is szerkesztettem már, de szerintem most felesleges arról vitázni, hogy a Tinder társkereső-e. Én arra próbáltam használni és rajtam kívül még elég sokan teszik ezt. A szexpartner keresőt még erősebb túlzásnak érzem, mint a társkeresőt. Ismerkedésre, társkeresésre és szexpartner keresésre is lehet használni.

Szerintem nem vesztettél semmit azzal, hogy nem használtad a Tindert. Én sem tudok túl sok jóról beszámolni. Sok match-em volt, mondjuk 100 a példa kedvéért, hogy egyszerű legyen. 100-ból kb. 10 pasi írt rám. A többi 90 valószínűleg az lehetett, aki kb. mindenkit jobbra húz, aki kinézetre megfelel az ízlésének, de a beszélgetésig nyilván nem jut el mindenkivel. Szerinted ez jó dolog, mert a jobbra húzással mindenkinek ad esélyt, szerintem viszont teljesen felesleges, ha utána nem ír. Mindegy. A 10 pasiból 6 a „szia, mizu” kategória. 1 van, aki ír néhány értelmes mondatot, majd amikor normálisan elkezdenél beszélgetni vele, akkor látod, hogy 10 percenként jut ideje írni egy választ és azt is mindig elgépeli úgy kapkod, mert még kitudja hány másikkal irkál melletted. És félreértés ne essék, nem az a bajom, hogy másokkal is ismerkedik hanem, hogy minek úgy ismerkedni, ha nem figyelek a másikra?

A maradék háromból egy valami művészlélek, aki olyan szavakat használ, amiket nem is értek. Kettőből egy 5 perc után a fizetésemről érdeklődik és arról, hogy van-e saját lakásom meg kocsim. Az utolsó pedig az, akivel el lehet jutni a randiig. Normális, értelmes, érdeklődik, tényleg figyel rám stb. majd, amikor találkozunk, akkor kiderül, hogy a 175 cm valójában jó ha 165 és a fénykép alapján 5-6-os srác talán egy 2 gyenge 3-as. Szegény annyira csúnya volt, hogy el is ment a kedvem egy életre a Tinderes ismerkedéstől, ami persze nem is baj.


Az, hogy valaki jól néz ki, tetszik külsőre, nem jelenti azt, hogy ismerkedni vagy kapcsolatot szeretnék vele. Látom, ezzel férfiként nem tudsz mit kezdeni, de így van. Nem félek attól, hogy nem húz jobbra, nem zavar, ha más látja, hogy én merre húztam, egyszerűen számomra csak egy olyan férfi, aki jól néz ki, de engem nem érdekel.


Ez egy nagyon jó észrevétel a statisztikástól, bár csak részben igaz. Azt hiszem sértésnek szánta, de mégis van benne igazság.


„Egy nő sem szeret - aki nem célzottan szexkapcsolatot vagy alkalmit keres - túl jó pasit választani, mert őt nem tudja a puncival uralma alá hajtani, így jön ezekkel a szabvány dumákkal, hogy "biztos nem jönnék be neki" vagy "én nem érezném jól magam, mert kis csúnyácska lánynak érezném magam mellette"... Meg ezért van sokszor topmodelleknek is átlagos pasijuk. Mert komolyat akarnak, nem kalandot, nekik meg presztízs is, milyen gáz lenne egy ismertebb valakiről (nő) kiderülne, hogy a pasija rommá csalta őt, esetleg ő tartja el a selyemfiú pasit?”


Azt leszámítva, hogy nem szeretnék senkit puncival az uralmam alá hajtani, és nem szabvány duma, hanem igaz. Azt hiszem jól megfogalmazta azt a részt, hogy komoly kapcsolatot nőként nem a 10/10-essel fogok kezdeni, mert kevésbé gondolom megbízhatónak stb.


És itt a válasz a kérdésemre, szintén a statisztikástól:

„Ellenben az átlagnőknek meg presztízs megfogni egy adoniszt. Ezért kötnek ki adonisz pasik átlag vagy csúnyácskább nők mellett, mert ők megkapják a nő által a diszkrét kitartottságot, anyagi jólétet, a nő pedig a trófeát, amikor egy adoniszt sikerül hűségessé benevelniük. Ezek az adoniszok meg vagy szintén csalják diszkréten a nőt vagy már ők is megcsömörlöttek, esetleg a sok koksztól már nem áll fel a bré.”


Tehát nem volt akkora hülyeség, amit korábban írtam, hogy a jó pasik átlag nőkkel kezdenek, azért van tinderen sok átlag pasi és csinos nő. :D


„Komolyan mondom, ha csak az öltözködés lenne, ám legyen, de egyik se mosolyog... Sehol egy csillogó szem, sehol egy mosoly, egy vigyor ezeknél a lányoknál az esetek óriási részében.”


Szerinted az nem mosolyog, aki elégedett és boldog, vagy az, aki nem?


Az, hogy 0 önbizalma van nem hiszem. Szerintem nála szerencsétlenebb nőket és/vagy fiúkat/férfiakat úgy oltanának le, hogy azt öröm lenne nézni. Bőven megvan az önbizalom szerintem, ha olyan ellen kell menni akitől többnek érzi magát.


Szerinted az oltja le a nála szerencsétlenebbeket, akinek helyén van az önbizalma vagy az, aki ezzel akarja bizonyítani, hogy ő több náluk? Azért kell bizonyítani, mert nem úgy érzi.


Az utolsó kérdésedre a válaszom. Te mondjuk egy átlagos testalkatú férfi vagy és elhatározod, hogy ki akarod gyúrni magad, úgy rendesen. Megkérdezed a párodtól, hogy mit szól hozzá. Mire ő közli, hogy így is tetszel neki, szerinte nincs szükség erre. Nem fogsz eljárni edzeni, mert szerinte nem szükséges? Ugyan. Azért fogsz gyúrni, mert te úgy akarsz kinézni, ahogy. Mert a nők szerint és a férfiak szerint és kb. mindenki szerint a kigyúrtak a jó pasik akkor is, ha a barátnőd nem ezt mondta. Főleg, ha másnap az utcán sétálva elmegy mellettetek egy kigyúrt csávó, akit látod, hogy a barátnőd megbámul. Persze, hogy nem akarja, hogy kigyúrd magad, mert akkor más nőknek is jobban bejössz majd, talán nem lesz olyan biztos helye melletted.

2021. márc. 8. 23:13
 44/65 anonim ***** válasza:

"100-ból kb. 10 pasi írt rám. A többi 90 valószínűleg az lehetett, aki kb. mindenkit jobbra húz, aki kinézetre megfelel az ízlésének, de a beszélgetésig nyilván nem jut el mindenkivel. Szerinted ez jó dolog, mert a jobbra húzással mindenkinek ad esélyt, szerintem viszont teljesen felesleges, ha utána nem ír."


Te nőként miért nem tudsz ráírni? Kitalálom: Mert te is "szia, mizu"-t tudnál csak, amiből ugyanúgy nem indulna semmilyen beszélgetés, így átpasszolod neki a kezdeményezés terhét.


"Az, hogy valaki jól néz ki, tetszik külsőre, nem jelenti azt, hogy ismerkedni vagy kapcsolatot szeretnék vele."


Akkor mi jelenti azt, hogy kapcsolatot szeretnél vele? Ha mellette még csupa izgalmas dolgokat is ír magáról?


Annyit azért szerintem kijelenthetünk, hogy egy jó pasi leírás nélkül is számos matchet kap, a csúnya meg bármilyen leírása lehet, el sem olvassák, hanem húzzák balra.


"Azt leszámítva, hogy nem szeretnék senkit puncival az uralmam alá hajtani"


Márpedig a dominanciaharcban való alulmaradással van a problémád. Az pedig mindenhol adott, szülő-gyerek, főnök-beosztott...


Te magad is leírod a végén, "nem tartod megbízhatónak", ami ugyanezt jelenti, kevésbé erős megfogalmazásban. Vagyis tisztában vagy vele, hogy vagy mindenben a kedvére teszel, vagy megcsal. De még ha mindenben a kedvére teszel is sok más nő is legyeskedni fog körülötte, aki leígéri neki a csillagokat és te nőként stabil kapcsolatra vágysz, nem a folyamatos rettegésre, hogy mikor derül ki, hogy hosszú ideje meg vagy csalva. Ahogy arra sem, hogy utána még te legyél a rossz, hogy azért csalt meg, mert te nem tudtad megadni neki, amire vágyott, amihez szokott.


Férfiaknál is ugyanez van a top nőkkel, annyi különbséggel, hogy egy férfinek dicsőség, ha megvolt neki egy top nő, így mi kevésbé foglakozunk a közös jövő témájával ilyenkor.


De ez nem változtat azon, hogy ahogy te sem örülsz annak, ha egy férfi mellett te csak a stabil punci szerepét töltöd be és melletted vadászik más nőkre, ő sem örül annak, ha te vigaszdíjként választod őt, mert a 10/10-est nem tartod megbízhatónak.


"Tehát nem volt akkora hülyeség, amit korábban írtam, hogy a jó pasik átlag nőkkel kezdenek, azért van tinderen sok átlag pasi és csinos nő. :D"


A következtetés attól még hülyeség volt, ugyanis Tinderen nem ezért tapasztalod ezt, hanem mert aki jól néz ki és a fényképarca is jó, az szereti fotózni magát, aki mellette tehetős, az rengeteg képet készít magáról különböző helyeken és a pénz által a kinézetére is tud költeni, nem csak plasztikai sebész, hanem egyebek, ráadásul az arcmimikája is kiegyensúlyozottságot sugároz.


Eközben pedig a férfiak alapból kevesebbet fotózzák magukat, sokuk akkor készít magáról életében először képet, amikor társkeresőre kell és így gáz lesz az egész.


A linkelt képekre visszautalva pedig a kövér nő nem fog magáról teljes alakosat feltenni, vagy olyat, ahol az árnyék miatt nem látszik a teste körvonala, esetleg 2 évvel régebbi, ahol még 30 kilóval könnyebb volt.


Ráadásul a nőknek sokkal több eszköz áll a rendelkezésükre, hogy szépnek tűnjenek.

2021. márc. 9. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:

Nagyon meglépő volt, hogy válaszoltál. Nem számítottam erre, így 1-2 nap után.

" szexpartner keresőt még erősebb túlzásnak érzem..."

Hát én mindenhol ennek nevezve hallom(hallottam), csak a tinderes reklámokban nem. Hallgatva a történeteket pedig nem is csodálkozom rajta, hogy miért nevezik így sokan. Ez tényleg olyan mint a fegyver. Meg is védheted vele magad, és gyilkolhatsz is vele.


" Szerinted ez jó dolog, mert a jobbra húzással mindenkinek ad esélyt, szerintem viszont teljesen felesleges, ha utána nem ír."

Jobbra húzással ad esélyt arra, hogy a másik is jobbra húzza aki tetszik neki. Igazából ennyi. Nyilván ha a 10-es csaj jobbra húzna és jönnék a "szia cica van gazdád" szöveggel akkor ott az kb mindegy, hogy én jobbra húztam-e vagy sem, mert a végeredmény kb ugyan az lesz. Viszont, talán több esélyem van ezzel a cicás szöveggel mintha írni sem tudnék.


"6 a „szia, mizu” kategória" Ezt nagyon sokszor hallom, de annyira nem értem, hogy mivel lehetne nyitni, egy tök idegen lánynak. Persze, mivel mindenki szerint szar szöveg, ezért mással kellene próbálkozni, de egyrészt feszült is az ember, mert új személlyel ismerkedik, és azért egy szép lánynak már kb ott nyert helyzete van, ahogy megcsinálja a képet szóval ő ott már annyira nem zakózhat hülye szöveggel. Persze személyiségre lehet zakózni, de az nagyon ritkán derül ki az első 20 sorból. (Kieg.: Egy ilyen adatlapos csajra mit lehetne írni. Utazás, cica, kávé, fitness. Azért nagyon sokat erre sem lehet kezdeni, ami nem lesz sablon, hiszem ez már maga mintha egy sablon lenne)

Amúgy meg itt jön a másik. Van aki béna ismerkedős témában, ő valószínűleg kezdő, aki meg nagy dumás az meg profi. Kettő közül utóbbinak lesz előbb lehetősége, viszont a kérdés hogy ha te hosszú kapcsolatot akarsz, akkor biztos ő lesz az aki megbízható? Mert a rutint biztos nem tegnap szerezte.


" látod, hogy 10 percenként jut ideje írni egy választ"

"minek úgy ismerkedni, ha nem figyelek a másikra?"

Hát szerintem ettől jobban nem is érthetnénk egyet. Nekem már alapból furcsa, hogy egy beszélgetés úgy zajlik ismerősök között is, hogy ír az egyik reggel 8-kor a másik válaszol rá 10:13-kor aki erre ír 14:35-kor stb. Ismerkedésnél ez meg hatványozottan furcsa lehet, de ezt én a maradiságomnak tudom be.


"Kettőből egy 5 perc után a fizetésemről érdeklődik és arról, hogy van-e saját lakásom meg kocsim"

Ezt baromi nehéz elhinni. Nem mondom, hogy nem lehet igaz, de picit belerúgva a férfiakba is, általában azért ösztönlények vagyunk. Szép csaj, valamennyi intelligenciával és egy értékelhető személyiséggel már kb verhetetlen, innentől minden csak +. Nem hiszem, hogy bárkit tűzbe hozna, ha mercivel jelenne meg egy csaj, vagy a rózsadombon lakna.


"a fénykép alapján 5-6-os srác talán egy 2 gyenge 3-as"

Igen, és gondolj bele, hogy valószínűleg smink sem volt, és mégis sikerült egy ilyen képet összehozni. Egy picit kötekvő leszek, de te írtad, hogy miért baj az, ha ilyen oldalon mindenki jobbat akar magáról mutatni mint ami. Ezek szerint te is ráfutottál.

A jobbra húzással pedig valóban nem tudok mit kezdeni. Úgy tudom elképzelni mint a tini csajt, de én ahhoz a külsőhöz már társítok belső jegyeket és emiatt külsőre sem fog meg. Ilyen értelemben értem, de ha azt mondod külsőre is jó, meg belsőhöz se társítasz egy Ken-t akkor nekem ezt nehéz feldolgozni (Ken alatt a nárcisztikus emberre gondolok, aki többet van a fürdőben mint a barátnője és talán jobban is érdekli a saját külseje.)


Amúgy ezek érdekes dolgok amiket felhoztál, úgyhogy ezeket külön írom.


"Azt leszámítva, hogy nem szeretnék senkit puncival az uralmam alá hajtani, és nem szabvány duma, hanem igaz."

Az a szomorú, hogy sok ember mintha nem így gondolkodna. Pl jutalmazásként használja a szexet és büntetésként a megvonást. Csak ilyenkor az a fura, hogy elméletileg mindkét embernek örömet kellene, hogy okozzon, erre van aki úgy használja mint valami jutalomfalatot a kutyaidomításnál.


"Szerinted az nem mosolyog, aki elégedett és boldog, vagy az, aki nem?"

Ott a tini csaj példának. Nem csúnya, nem lakik szegénységben. Feltételezem nem kell 5 éves mobillal szaladgálnia. Innentől kezdve mi az ami miatt szomorú lehetne, vagy elégedetlen? Ami elégedetlenséget okozhat az a döntései sora, pl kivel barátkozik, hogy gondolkodik stb.

De tegyük fel. Van egy "gyík" srác a suliban. Kövér és nem jóképű sőt lehet szekálják is enyhén. Viszont lehet ha hazamegy boldog, mert játszhat a gépen ahol olyan emberekkel lehet akikkel jól érzi magát.


"Szerinted az oltja le a nála szerencsétlenebbeket, akinek helyén van az önbizalma vagy az, aki ezzel akarja bizonyítani, hogy ő több náluk? Azért kell bizonyítani, mert nem úgy érzi."

Szerintem ez nem önbizalom kérdése, szimplán vannak olyan emberek akik örömüket lelik, ha mást szekálhatnak. Egy csajok álma srác miért szekálna egy vékony csendes gyereket, ha nem azért mert örömét leli benne? Ez egy hülye példa, viszont nem tudom elképzelni, hogy nem létezne, ezzel pedig nem nyer megerősítést.


Ez a kigyúrás talán pont nem a legjobb kérdés. Pici mozgás senkinek se árt, de ha mondjuk azt mondod, hogy profi szintre kigyúrni azt elhiszem.

A kérdésben, szerintem megint az alattomosságot feltételezed, arra nézve hogy nem azt mondja amit gondol, hanem azt amivel megtarthat.

Hülye példák, de lássunk ilyeneket is. Ha neked hosszú a hajad és megkérdezel engem, hogy "mit szólnál ha levágatnám ilyen rövidre" amire mondanám, hogy én imádom, hogy ilyen hosszú a hajad. Te erre azt mondod, hogy biztos direkt ellened beszélek (meg amúgy is XY mondta, hogy biztos szuperül állna) és levágatod aminek én baromira nem örülök és érződik is a kapcsolaton. Fordítva megkérdeznélek, hogy mit szólnál ha csináltatnék egy ilyen kartetkót, amire mondod, hogy neked ez már sok amit én dacból megtennék és a kapcsolat megint megérezné.


Ezek kicsit szerintem olyan dolgok, hogy én mondjuk elnézném a barátnőmet XY csajos ruhában, de ahelyett hogy csorgatnám rá a nyálam napi 16 órát ha együtt vagyunk inkább egy zsákba öltöztetem, hogy max otthon szex közben láthassam bármely vonalát. Vagy a te példáddal, inkább legyen sörhasam és harcsa bajuszom mint legyek izmos, de legalább a barátnőm megtarthat annak ellenére, hogy vágyat sem érez irántam.


Szerintem alapból meg kellene tudni ezeket a dolgokat beszélni. Te beleszólnál abba, hogy én mit veszek fel én pedig abba amit te. Te elmondanád, hogy neked mi tetszene rajtam én fordítva. Így kihoznánk egy legalább elfogadható dolgot mindkettőnknél amivel vonzók tudunk maradni a másiknak és nem azzal áltatnánk magunkat, hogy ha te nőként 0-ra, borotválod a hajad én pedig férfiként úgy öltözök fel mint egy brit iskoláslány akkor ugyan annyira leszünk vonzóak mint előtte, hiszen ha szeret akkor elfogadja.


Gyúrós példához visszatérve.

Ugye elméletileg a kigyúrt pasik a jó pasik, és elméletileg a kondis csajok a jó csajok. Legalábbis a szociális médiában.

Lehet, hogy én vagyok rosszul bekötve, de nekem ezek nem tudom mekkora valagú kondis nők nem jönnek be, így valószínűleg ha elém állna a barátnőm, hogy márpedig ő ilyet akar növeszteni annak valószínűleg nem örülnék. Persze ha valamennyit változtatni akar magán ám legyen, de ami most terjed mint trend ezeken az oldalakon, az egyáltalán nem tetszik és ezt nem azért mondom, mert XY lecsapná a kezemről, hanem mert nem és kész. De ilyen esetben pedig én lennék az aki visszatartja őt nem?


Akkor még pár kérdést felteszek.

Szerinted, egy ilyen lánynak/nőnek akik ilyen jégkirálynő arcot vágnak, azoknak milyen problémájuk lehet? Fiúk keresik őket, látják és tudják magukról, hogy nem átlagosak. Nem szűkölködnek valószínűleg.

Nem lenne egyszerűbb, ha te őszintén elmondanád amit szeretnél egy kapcsolatban, ahelyett, hogy játszmázol, hogy hogyan tudod a másik megtartani? Emellett pedig mindketten jobban járnátok, mert kevesebb lenne a feszültség és a másik is vonzóbb lenne.

Ha valaki a szexet használja mint jutalom, az nem gondolkozik el rajta, hogy emiatt valószínűleg nem erősödik meg a kapcsolat? Sőt...

Na és egy ami tényleg érdekes. Szerinted a kapcsolatokra, mekkora hatása van a baráti körnek?

2021. márc. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
Na ez látom hosszú lett.
2021. márc. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 A kérdező kommentje:

„Valószínű, hiszen a Tinderes lányok bőven 70%-a profi fotós által készített képeket csináltat magáról…”


Ez erős túlzás szerintem, ha Magyarországról beszélünk.


Nagyon kevés jó plasztikai műtét készül, főleg olyan jó, ami nem is látható. Én egy szóval sem említettem a kérdésben azt, hogy természetes szépségek a tinderes lányok, tehát az, hogy plasztikával, sminkkel vagy profi fotóssal éri ezt el, az a kérdés szempontjából mellékes.


Tehát a férfiak vannak csak annyira intelligensek, hogy figyelembe vegyék párválasztásnál a belső értékeket is, míg a nők annyira csak a külsőségekre mennek rá, hogy borosta vagy szakáll miatt kapásból elutasítanak valakit. Nyilván hallottál már ilyesmit ostoba nőktől, de képzeld, hogy én is hallottam pasiktól olyat, hogy nekem csak szőke nagycsöcsű kell. Akkor mi a különbség? Az, hogy mindkét nemben van primitív, iskolázatlan agyhalott még nem jelenti azt, hogy általánosítani kell.


"Nem elég, hogy dagadt vagy, de még sokra is tartod magad."


Szerinted ez a mondat rendben van? Nincs igaza a nőnek, amikor azt gondolja, hogy miért akarta megdugni, ha ez a véleménye róla?


Olyan nő nem áll velem szóba, akit én szeretnek, ezért keresek egy akármilyen csajt, csak puncija legyen. Aztán meg a fejéhez vágom, hogy dagadt meg belső értékei sincsenek. Annak a férfinek milyen értékei vannak, aki ezt megcsinálja?


Nőknél is ciki, ha 25 fölött nincs saját lakás és kocsi. Nyilván nem annak lesz fontos, aki csak megdugni akar, de annak, aki komolyan akar tervezni, annak a pasinak fontos és ha ő megteremtette magának ezeket, akkor pedig pláne elvárja a nőtől is.


Statisztika:

Ez a diagrammal ellátott angol nyelvű írás engem nem győzött meg semmiről. Egyébként kifejtettem már a véleményem a hivatalos statisztikákkal kapcsolatban is, hogy bárki képes úgy igazítani, hogy alátámaszthassa vele a saját igazát.


Most jött el az a pillanat, hogy belefáradtam a válaszírásba. Úgy látom ugyanis, hogy semmi értelme. Te a fejedbe vettél valamit a nőkről általánosságban. Biztos sok rossz tapasztalat után. Nem tudom és nem is az én dolgom. Jogod van hozzá, hogy ezeket gondold, ha neked ez így kényelmes vagy megnyugtató. Én nőként tudom, hogy nincs igazad. Az, hogy a nők nevében is értékelted a képeket, azt totál vicc. Senki sem kérdezte, hogy szerinted a nők, hogy értékelnék. Talán az a probléma veled, hogy próbálsz mindig női fejjel gondolkodni és logikus választ keresni, de elárulom neked, hogy nem fogsz tudni soha női fejjel gondolkodni és amiket kilogikázol, azok olyan messze állnak a valóságtól, hogy döbbenet.


Arra viszont kíváncsi lennék, hogy ha ennyire rossz véleménnyel vagy a nőkről, akkor akarsz-e egyáltalán barátnőd vagy feleséget még? Csak azért jutott ez eszembe, mert ha én olyannak gondolnám a férfiakat, mint ahogy te írsz a nőkről, akkor biztos, hogy nem lenne párkapcsolatom és nem is vágynék pasira.

2021. márc. 9. 16:46
 48/65 A kérdező kommentje:

Nagyon meglépő volt, hogy válaszoltál. Nem számítottam erre, így 1-2 nap után.


Akkor írok, mikor van rá időm. :)


A szia mizu-nál szerintem az is jobb, ha csak köszönsz, hogy „szia” és ha visszaköszön, akkor lehet gondolkodni, hogy mit akarsz még írni. Szóval a „mizu, vagy „hogy vagy”-nál bármi jobb, mert kapásból a köszönés mellé egy olyan sablon választ vársz tőle, ami baromi unalmas és bosszantó. Szerintem az sem szerencsés, ha elkezd a pasi az első mondatban nagyon vicceskedni. Ez azért nem jó, mert lehet, hogy neked vicces, amit írsz, a csajnak viszont nagyon nem.



„Egy ilyen adatlapos csajra mit lehetne írni. Utazás, cica, kávé, fitness. Azért nagyon sokat erre sem lehet kezdeni, ami nem lesz sablon, hiszem ez már maga mintha egy sablon lenne”

Ha sablonosnak találod a csajt, akkor minek írsz neki bármit is?


Nem arra van szükség az ismerkedésnél, hogy a pasi kitalálja a nő gondolatait és azt írja le, amit az hallani akar, hanem hogy megismerjétek egymást. Mindig azt írd le, amit gondolsz. Ha nem tetszik neki a véleményed 5 perc beszélgetés után, akkor 2 hét vagy 2 hónap után sem fog. Akkor pedig minek ismerkedni?


„Nem hiszem, hogy bárkit tűzbe hozna, ha mercivel jelenne meg egy csaj, vagy a rózsadombon lakna.”

Van olyan is, de nem is erre gondoltam. Annyira bizalmatlanul állnak a sok „aranyásó” miatt a férfiak a nőkhöz, hogy ha ő megteremtette magának ezeket, akkor nem akar olyan nőt, aki csak ki akarja használni. Akinek viszont nincs lakása az nyilván be akar hozzá költözni, tehát ki akarja őt használni. Vagy ha nincs a nőnek kocsija, akkor csak sofőrnek akarja őt használni stb. Azért kell nőként a saját lakás, kocsi, hogy bizonyítani tudd, hogy nem a pénzére hajtasz.


„Egy picit kötekvő leszek, de te írtad, hogy miért baj az, ha ilyen oldalon mindenki jobbat akar magáról mutatni mint ami. Ezek szerint te is ráfutottál.”

Igen, én írtam. Pontosan azért, mert tudom, hogy ezt csinálják a férfiak és a nők is. Viszont az, hogy legalább 10 centivel alacsonyabb, mint amit írt, az nem egy kis szépítés.


Nos igen, elvileg a szexnek mindkét félnek jónak kellene lenni, ebben semmi jutalom nincs. Kérdés, hogy a nőnek is jó-e vagy ha nem, akkor pedig minek van abban a kapcsolatban? Én férfiként biztos nem kezdenék ilyen nővel.


Sem a szépség, sem a gazdagság, sem az új mobil nem tesz senkit boldoggá. Szerintem attól lehet valaki boldog és kiegyensúlyozott, hogy ki van békülve önmagával és képes örülni annak, amije van. Olyan kinézettel, amilyen a tini csajnak van, valószínűleg csak megfektetni akarják a pasik, ettől egy nő sem lesz boldog. Viszont legalább ennyi figyelmet kap. Azt gondolja, hogy smink, műköröm, műhaj, kurvás ruha nélkül még annyit sem érne, hogy legalább 1 órát figyelnek rá.


Akkor szekálja a csajok álma srác a vékony, csendes gyereket a saját szórakoztatására, ha akkor csinálja, amikor nem látja senki más. Ha úgy csinálja, hogy mások is lássák, akkor az erőfitoktatás és másoknak akarja vele bizonyítani azt, hogy ő mekkora király.


Na várjunk! A kigyúrós példát nem azért hoztam, mert én így szoktam viselkedni a párkapcsolatomban, hanem mert ezt a viselkedést látom a férfiakon és szerettem volna egy olyan példával bemutatni, amit egy pasi is könnyebben megért. Mert ugye a szilikonmellet nem biztos, hogy érti.


A gyúrás valamilyen szinten egészséges is lehet, de sokan annyira túlzásba viszik és főleg, ha még különböző szereket is használnak hozzá, akkor legalább olyan egészségtelen tud lenni, mint egy szilikonmell.


Nagyon sok férfi szájából lehet hallani, hogy nekem a kismellű nők tetszenek, de aztán ha elsétálnak egy nagymellű mellett, azért megnézik.


A féltékenység pedig annyira durván jelen van, szinte minden párkapcsolatban, vagy nem is szimpla féltékenység, hanem inkább birtoklási vágy, hogy azt sem hagyhattam ki a történetből.


Persze, hogy meg kellene tudni beszélni, de szerinted az a nő, aki feltölteti a mellét meg a száját, az mit tud normálisan megbeszélni, mert ugye ebből indultunk ki.


Ha a barátnőd olyan nagy feneket akar, mert neki az tetszik, neked viszont nem és te nem akarod, akkor szerinted mi a jó megoldás? Hogy nem növeszt magának olyat, mert te nem szeretnél? Fontosabb az ő testével kapcsolatban a te véleményed, mint a sajátja?


Akkor még pár kérdést felteszek.


Szerintem az első 3 kérdés már megválaszoltam.


„Szerinted a kapcsolatokra, mekkora hatása van a baráti körnek?”


Szerintem ezzel kapcsolatban sem lehet általánosítani. Ez korosztálytól is függ. Tizenéveseknél sokkal nagyobb. Aztán 30-40 körülieknél már remélhetőleg kisebb. Persze vannak olyan 35-40-es pasik is nyilván, akik szakítanak egy nővel azért, mert nem felelt meg a haveroknak, vagy fordítva, de talán nem ez a jellemző. Általánosságban elmondható viszont, hogy az nem szerencsés, ha nem vagy szimpi a barátnőknek, haveroknak. Azt is el tudom képzelni férfiaknál és nőknél is, hogy egy társasában mondjuk minden havernak csinos nője van, akkor te sem fogsz összejönni egy számodra szimpatikus, de kevésbé attraktív lánnyal. Nehogy leszóljanak a többiek.

Meg persze az is előfordulhat - mondjuk ez szerintem inkább a nőkre jellemző - hogy féltékenységből uszítják a bartánőjüket a párja ellen, csak azért, mert neki összejött egy jobb pasi, mint nekik. Ez is egy hatás.

2021. márc. 9. 18:59
 49/65 anonim ***** válasza:
Azért van fent temérdek kamu profil, mert azok csalik a férfiaknak abból a célból, hogy fizessenek elő. Ezért láthatsz olyan sok jó csajt!
2021. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:

"A hivatalos álláspont szerint a torrent is nyílt forráskódú szoftverek terjesztésére szolgál és a marihuánát is orvosi célokra fogyasztják."

Ilyen erővel a kés kínzó és gyilkoló eszköz, én meg a vajaskenyérhez használom. Ez a kés hibája? :D

2021. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!