Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik az incel probléma?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a mai világban különböző okoknak köszönhetően a férfiak egyre alacsonyabb aránya jut párkapcsolathoz. Ilyen okok az online ismerkedés elterjedése, a közösségi hálók, a megfordult demográfiai piramis, a férfi születések egyre magasabb száma, valamint a patriarchátus megszünése és a feminizkus elterjedése.


Mások szerint viszont az incelek száma mindig is alacsony volt és most is az. A különbség, hogy ma a világ különböző pontjain élő incelek az interneten egymásra találnak és nőgyűlölő ideológiákat gyártanak.



2021. ápr. 22. 12:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
81%

A jó duma részt nem értem, de igen. Szükséges a jó kommunikációs készség, ami tanulható és nagyrészt a társadalmi normák ismeretén, megfelelő alkalmazásán és az önbizalmon alapszik, ami szintén fejleszthető, alakítható.

Számomra például nem alkalmas párkapcsolatra valaki, aki nem tud, vagy nem akar beszélgetni. Akivel nem egyezik a humorú k és/vagy egyéb okból képtelen válaszolni, reagálni, visszadobni a labdát nekem. Mert én nem tudok csöndben kuksolni egy szobában, nekem jellemzően jár a szám és bármilyen témát szívesen kivesézek, szívesen tanulok a beszélgetőpartnertől, ha számomra kevésbé ismert a téma, kevésbé vagyok benne járatos. De csöndben ülni nem szeretek. Ahhoz nem kell társaság.

De ismerek olyat, akinek ez nem ennyire kardinális kérdés. Akinek a szép pofi, jó kereset tulajdonképp elég. De szerintem az ilyennek nem célja megismerni a másikat, hiszen ahhoz kommunikálni kell. Ahogy a problémák kimondásához és megoldásához is az kell.

A jó duma, amennyiben ez konkrét betanult szöveget jelentene, értelmetlen szerintem. Az, akinek jó a kommunikációs készsége a helyzethez, személyhez, hangulathoz tudja alakítani amit mond, nem kellenek kész fázisok.

De, mint írtam, ezek fejleszthető készségek.

2021. ápr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
90%

Na, már megint egy lúzer, aki kiszolgáltatott helyzetbe akarja hozni a nőket, hogy rá legyenek utalva.


Mellesleg a párkapcsolat nevében benne van, hogy PÁR. Azaz ha egy nőnek párja van, akkor egy férfinek is.

2021. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
100%

11. Nem. Ahogy pl azt sem a semmiből mondja magáról az ember, hogy jól néz ki, hanem a környezete visszajelzései alapján, hogy külsőre pl mennyi ellenkező neműnek tetszik, mennyi dicséretet kap a megjelenésére, stb. Ugyanígy ezt is hogy normális, párkapcsolatra alkalmas személyiségem van látom abból, hogy milyen mély, évtizedes, törődő barátságaim vannak, vagy abból hogy milyen a kapcsolatom a családommal és hogyan állok hozzájuk, vagy akár más emberekhez. Csak attól félek majd erre jössz valamilyen hülyeséggel, hogy "Attól még hogy minden más emberi kapcsolatodban normális és törődő vagy, még lehet hogy a párkapcsolatodban rossz ember lennél", vagy ilyesmi.


Ennyi a lényeg, hogy a nők nem indulnak be és nem éreznek vonzalmat kizárólag arra, ha valaki rendes, normális, együttélésre alkalmas személyiségű. Kell még a plusz, a jó dumásság, menőség, tökösség, viccesség, lazaság, férfiasság, stb.

2021. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
82%

14. Ezzel egyetértek, bár nem nekem írtál. Ha valaki egy arany ember, de pont semmit nem indít el bennem, abból szuper barát lehet, de semmi több.

Ugyanakkor, rá lehet gyúrni azokra a képességekre, jellemvonásokra, amik azt a pluszt adják. Egy egészséges önbizalom az életinden területén szükséges, ahogy egy egészséges önállóság, vagy a kommunikációs készség is. A humorérzék is valamilyen szinten alakítható, fejleszthető, de véleményem szerint, az nagyrészt adott. Lehet kicsit kupálódni de soha nem leszel egy Hofi, ha gyerekként nem tanultad meg és/vagy nem érzel rá magadtól. De ettől még, minden más fejleszthető.

2021. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
36%
#14: nem a jó dumásság, menőség, meg ilyen hülyeségek kellenek, hanem a szégyenkezéstől, ugyanakkor a gátlástalanságtól is mentes, tehát a civilizált emberhez méltó módon felvállalt, természetes szexuális kisugárzás. Felvállalod, hogy emberi és biológiai mivoltod mellett te egy szexuális lény is vagy.
2021. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
80%

" Persze mindig akar jobb lenni az ember, de a magam részéről sportolok, van munkám (diplomás mérnök vagyok tehát mondhatjuk, hogy tanultam is) alapvetően a barátok, család kedvelnek és a humorom sem tartják borzalmasnak. Ennek ellenére vagy mindemellett 30 felett sem volt 1 randim sem."


Nem gondolod, ha még egyetlen egy randira sem ment még el veled senki 30 éves korodig, akkor veled van valami probléma, és nem mindenki más hülye?

2021. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
84%

Na nálam például a szexuális lénykedés nem jön be. :D


Szerintem nem is a dumán van a hangsúly, hanem hogy tudd, hogy ki vagy. De komolyan. Ne olyan önsajnáltatóan, hogy 'jaj, annyira jófej vagyok, de senkinek nem kellek', hanem tényleg megismerni önmagad.


Elfogadni, amit nem lehet megváltoztatni, de ha meg akarod változtatni, akkor próbálni, nem csak rámondani, hogy nem megy. Megváltoztatni, amit tudsz és akarsz - utóbbi is fontos, hogy akarod-e, az első mondatom erre mutat. Pl. én sem éreztem soha magam komfortosan, amíg szexikézéssel akartam pasit fogni, mert az totál nem én vagyok, kényelmetlen szerep volt.


Csak ez hosszú folyamat, nekem legalábbis az volt. Ki vagyok. Tényleg az vagyok? Vagy csak így látom magam? Vagy mások látnak így? Vagy azt akarom, hogy így lássanak? Vagy egy idealizált képet látok?


(Szinte mindegyik online személyiségtesztben benne van, hogy csapatjátékos vagy, vagy inkább vezető? Gondolkodás nélkül mindig a csapatjátékost ikszeltem be, én csak egy vagyok a sok közül, utálok döntéseket hozni. Elmentem egy tanfolyamra, ahol év végén volt sok kis projekt, és az egyiket nekem kellett vezetni. És mikor bekerültem a vezető pozícióba, tetszett. Pont az tetszett benne a legjobban, hogy nem is tudtam magamról, hogy ha kell, akkor tudok döntéseket hozni, és nem is félelmetes a felelősség.)

2021. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
#16: fontos: felvállalod, denem hangsúlyozod túl. Amennyit ez az európai kultúrkör, amiben élünk, még éppen elbír. Nem dicsekszel vele, de nem is titkolod. Ha ez lesz a HOZZÁÁLLÁSOD, akkor szavak nélkül is meglesz a kisugárzásod, viszont egyáltalán nem biztos, hogy csak azokat, vagy (legalábbis eleinte) pont azokat vonzod magadhoz, akikre te vágynál. De ezt a fázist / részét a dolognak ki kell bírni. Celebeket, pláne anno rocksztárokat is ostromoltak számukra taszító emberek (IS).
2021. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
#18: állj! Az, hogy szexuálislény IS vagy, szerinted ellentmondásban áll azzal, hogy "tudd, ki vagy"??? :O
2021. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
49%
#18: upsz, továbbolvastam. Elbeszélünk egymás mellett. Mit értesz te szexikézés alatt? Öltözéket, viselkedést? Mert én pont arra próbálok kilyukadni, hogy aki fölvállalja belül, magában önnön természetes szexualitását, annak ilyesmikre egyáltalán nem is lesz soha szüksége!
2021. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!