Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik az incel probléma?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a mai világban különböző okoknak köszönhetően a férfiak egyre alacsonyabb aránya jut párkapcsolathoz. Ilyen okok az online ismerkedés elterjedése, a közösségi hálók, a megfordult demográfiai piramis, a férfi születések egyre magasabb száma, valamint a patriarchátus megszünése és a feminizkus elterjedése.


Mások szerint viszont az incelek száma mindig is alacsony volt és most is az. A különbség, hogy ma a világ különböző pontjain élő incelek az interneten egymásra találnak és nőgyűlölő ideológiákat gyártanak.



2021. ápr. 22. 12:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett nehezebb de masabb lett szerintem a párkeresés mindkét nem számára. A férfiak körében régen nagy előny volt a pénz, a rang és a dominancia míg manapság sokkal nagyobb előny ha normális valaki, vicces stb. Nőknél pedig a szülésen és a sexen kívül fontossá vált a törődés és a közös programokon való részvétel. Magyaránt azok akik régen könnyen találtak párt lelet most hátrányba kerültek, csak míg régen a hátrányok kívülről jöttek (meddőség, alacsony rang) addig ma sok minden tőled függ és ezt nem akarják elfogadni az incelek.
2021. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:
Annyiban meglepően pozitív a szavazás eredménye, hogy legalább a többség már nem tagadja a társadalmi problémát, csak elhiszik, hogy az egyén még ma is tud ellene tenni.
2021. ápr. 22. 15:27
 23/64 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem társadalmi, hanem egyéni probléma. Még mindig nem indultál el Nigériába asszonyt szerezni?
2021. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
0%
24. Úgy nézve társadalmi probléma, hogy egyre kevesebb gyerek születik, vagyis egyre kevesebb leendő adófizető. És nem, leszarjuk hogy Nigériában vagy Indiában túlnépesedés van. Az minket itt nem érint, ha már neked sem lesz senki, aki fizesse a nyugdíjadat, egészségügyi ellátásodat, illetve a széles tömegekét.
2021. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:

25: Gazdaságilag nem csak ezért gond. Ha lenne családom, valószínüleg vennék egy drága SUV -t, amivel szállítanánk a feleségemmel a gyerekeket. A benzinkútban venném a drága benzint meg az édességeket + egyéb italokat. Gyereknek kell Ben10 magazin így azt is megvenném. Feleségem rájönne, hogy a családi SUV -n kívül szüksége van egy külön kisebb autóra, amit szintén megvennék.

2 gyereknél már a lakás se elég. Vennék egy családi házat, bele drága bútorokat. A családi filmnézéshez megvenném a drága koreai tv -t, rá havonta fizetném a netflixet, az hbo go -t, meg külön a gyerekeknek a disney+ -t.


Jelenleg ehhez képest egy kis lakásban élek. Eddig az utóbbi 2 évben 1x vettem egy középkategóriás gaming pc -t, egy high end telefont, meg egy high end gaming monitort. Ezt leszámítva csak kajára meg rezsire költök, mivel minden más fölösleges család nélkül. Az egész incel probléma max a szesziparnak jó.

2021. ápr. 22. 15:50
 26/64 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az incel probléma létezik és egy óriásintársadalmi probléma lehet belőle.


De az okok, amiket felsoroltál, mind nem azok, amik ezt generálják, és a probléma egy nagyon nagy része az, hogy rossz okoknak (pl. feminizmus, demográfiai piramis megfordulása) tulajdonítják a problémát.


Miközben az incelek megjelenésének két nagy okát âllapították meg 1. az önkéntesen vállalt cölibátusok számának visszaszorulása (tehát a vallások megszűnése) 2. kitolódott a házasodók életkora. Házasság előtt mindig is (még a viszonylag szabad szexualitással rendelkező társadalmakban is), alacsony a rendszeres szexhez jutók aránya a házasságban élőkhöz képest.


Innentől kezdve rossz problémán pörög mindenki és rossz problémát is akar megoldani, amiből óriási társadalmi feszültség lesz.

2021. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
87%
A gamer pc-t meg felejtsd el kérdező. A filmek és a jâtékok nem igazán fejlesztik az érzelmi érettségedet. Vond le az életkorodból azt az időt, amit a gép előtt ültél, gyanùs, hogy azért nem akar veled senki kapcsolatot, mert egy harminc éves testben van egy tizen-huszon éves gyerek. Az emberek többsége nem egy gyerekkel szeretne együtt élni. Menj ki és kerülj szociális interakciôkba, hogy fel tudj nőni.
2021. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
52%
7: Túl nagy önbizalmam valóban nincs. De a kommunikálással szerintem nincs nagy gond, abból kiindulva, hogy vannak női jóbarátaim is. Inkább ez a gond, hogy jóbarátnál több sosem lettem.
2021. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
100%
#29: ha kommunikációs készség nálad lényegében a verbális kommunikációra vonatkozik, akkor jobb, ha tudod, hogy ez önmagában elég kevés. Kapcsolatteremtő készséggel összevetve meg mondhatni lófütty. Magamból kiindulva mondom, nőként. Én is mindig jó voltam verbális kommunikációban, nagy szókincs, széles körű tájékozottság, stb. Kapcsolatteremtésben meg a bányászbéka alatt. Kemény munkával azért sikerült sokat fejlődnöm, de még mindig nem az igazi.
2021. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:

"Vond le az életkorodból azt az időt, amit a gép előtt ültél":


Tehát 6 éves vagyok

2021. ápr. 22. 19:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!