Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik az incel probléma?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a mai világban különböző okoknak köszönhetően a férfiak egyre alacsonyabb aránya jut párkapcsolathoz. Ilyen okok az online ismerkedés elterjedése, a közösségi hálók, a megfordult demográfiai piramis, a férfi születések egyre magasabb száma, valamint a patriarchátus megszünése és a feminizkus elterjedése.


Mások szerint viszont az incelek száma mindig is alacsony volt és most is az. A különbség, hogy ma a világ különböző pontjain élő incelek az interneten egymásra találnak és nőgyűlölő ideológiákat gyártanak.



2021. ápr. 22. 12:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
22%

Kapásból az első válaszadó, tehát #2 ezt írja - és sokan egyet is értenek vele:

"Igen, tarkón kéne lőni az összeset."


Majd #5 ezt a tanácsot adja egy incelnek:

"#3: valószínűleg érzelmi intelligencia tekintetében lehet deficited. Úgyhogy azon a téren."


Öööö... izé. Biztos, hogy az inceleknek van érzelmi deficitük meg empátiahiányuk?

2021. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
26%
Nem érzelmi deficitet, hanem érzelmi intelligencia deficitet írtam. Ha ennyire nem megy az olvasás, talán vissza kellene iratkozni általános iskola 1. osztályba, kedves #32-es. #5 voltam.
2021. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
10%

@33

Igazad van, kihagytam egy szót, de igen, azt akartam írni. Mindenesetre mindent elárul a passzív-agresszív hangvételed, és a lényeg: arra, amit írtam, nem sikerült reagálnod. Tulajdonképp nem is konkrétan neked szántam, de mivel többek közt te se tartottad kifogásolhatónak #2 hozzászólását (amit jobb helyeken, főleg a mai PC világban gyűlöletbeszédre hivatkozva törölnének egy ban kíséretében), közvetetten egyetértve azzal, így végső soron neked is szól. Márpedig bújtatottan, de ez lett volna a kérdésem: biztos, hogy az incelek a 2020-as évek társadalmának antihősei, és biztos, hogy a nem-incelek jobb emberek náluk? Csak mert a te vagdalkozó reakciódból és ezek szerint a #2-vel való egyetértésedből le lehet vonni a konzekvenciát szerintem.


De hogy te is értsd: remélem, sikerült felfogni, hogy ti egész konkrétan az EMBERÖLÉST tartjátok a probléma megoldásának, és mivel erre ezidáig senki nem reagált még, vélhetően totál egyet is értetek vele. Miféle köpedelem alakoknak kell ahhoz lenni, hogy egy de jure mészárlást támogasson egy teljes társadalmi réteg, ráadásul, ezt figyeld: az EMPÁTIA! jegyében?


És nem, nem hiszem, hogy irónia volt az eredeti válasz, kifejezetten ha abból indulunk ki, milyen incel- és általánosságban véve férfigyűlölet megy ezen az oldalon.

2021. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
71%

Egyre fontosabb probléma, az okát igazából nem tudom.

Példaként szoktam említeni azokat az ismerősöket, haverokat, akik korábban, tehát tizen évesen és huszas éveik elején alapvetően tudtak csajozni, sok nővel volt dolguk, párkapcsolatok, alkalmi szex stb. De manapság 99%-uk "incelnek" számít, ha a szó eredeti és konkrét jelentését nézzük: tehát önkéntelenül cölibátusban vannak, évek óta nem volt se párkapcsolatuk, se alkalmi szex stb.

Azért nem magamat írom példaként, mert én minidg nehezebben ismerkedtem, inkább a kisebb, de összetartóbb társaságot kedveltem és konkrétan, ismerkedési céllal soha nem mentem oda senkihez, inkább csak azt szerettem ha "úgy az élet összesodor" valakivel, tehát ha természetesen, erőlködés nélkül alakul ki kapcsolat (nem csak párkapcsolat).

A lényeg, hogy tényleg, érzékelhetően negatív dolgok indultak el e téren a világban és ez már nem csak egy szűk, de annál hangosabb és frusztráltabb online réteg problémája.

2021. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 A kérdező kommentje:
#35: Nekem kb ugyanez a helyzet. A szituációt árnyalja, hogy vannak olyan nagyon "nerd" ismerőseim, akiknek meg korábban nem volt barátnőjük soha, most meg sikerült.
2021. ápr. 22. 21:38
 36/64 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen ismerősöm. 20 évesen akármikor volt nője, 30 körül meg már jópár éve semmi.
2021. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
78%

Párt találni nem könnyű, még akkor sem, ha az ember szép/okos/stb.


Ott kezdődik, hogy kezdeményezni kell és új emberekkel ismerkedni, anélkül nem megy! Senki nem fog bekopogni az ajtón, hogy "bocsika, lakik itt egy harmincas hapsi aki épp a PC előtt ülve rejszol, mert barátnőre vágyik? "


A lányokat/nőket randira kell hívni, ismerkedéstől kezdve kedvesnek kell lenni hozzájuk, és fel kell dolgozni, hogy a leggyakrabban nemet mondanak, és ez rendben is van. De ha emiatt nem kérdezed meg a következőt, sose lesz barátnőd! Menjetek oda bárkihez az utcán, a metrón, bármilyen bárgyú de kedves szöveggel - "Mennyi az idő? Hú milyen ramaty idő van ma, ugye?"


Kezdeményezzetek beszélgetést, a legrosszabb ami történhet, hogy végül nem kapod meg a telefonszámát. De ennyi, jön a következő!


Lehet a Pamela Andersonokkal is próbálkozni, de lehet hogy a szerény, sarokban csendesen ülő lány lesz az igazi, kérdezd meg őt is, ha tetszik!

2021. ápr. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:

38: "Mennyi az idő? Hú milyen ramaty idő van ma, ugye?"

És előfordult már, hogy nem néztek flúgosnak, vagy nem fordultak el egy fintorral? Velem nem nagyon. Maximum idős nénik, akik értékelték ha átadom a helyem és hasonlók.

2021. ápr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 A kérdező kommentje:

"Lehet a Pamela Andersonokkal is próbálkozni, de lehet hogy a szerény, sarokban csendesen ülő lány lesz az igazi, kérdezd meg őt is, ha tetszik!":


Működött 10 éve. Ma már ez a lány is ugyanakkor figyelmet kap az online felületeken. Az online kieső desperate fiúk pedig megadják neki ugyanezt offline.

2021. ápr. 23. 17:02
 40/64 anonim ***** válasza:
39, ugyan nem engem kérdeztél, de igen, nekem alakult már ebből cirka 1,5 órás beszélgetésem. Több okból sem lett belőle semmi, de megszólított a srác a távolsági buszmegállóban az idő miatt és tovább tudta vinni a beszélgetést, majd kiderült, hogy egy buszra várunk, egymás mellé ültünk és beszélgettünk, amíg le nem szállt.
2021. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!